DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

35-lecie szkoły

2lo

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Trwa nabór do RADY DIALOGU Z MŁODYM POKOLENIEM!
Aktualności
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 28 Sierpień 2023 07:59

Młodych ludzi, którzy wyróżniają się szczególną aktywnością społeczną i obywatelską informujemy, że jest możliwość członkostwa w RADZIE DIALOGU Z MŁODYM POKOLENIEM!
Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem jest rządowym organem opiniodawczo-doradczym, działającym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Została powołana na mocy ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz.U. 2020 poz. 1057, z późn. zm.)
Rada między innymi:
• Pomaga młodym ludziom zaangażować się w życie publiczne w Polsce;
• Wydaje opinie na temat planowanych zmian w prawie oraz rządowych programów, które dotyczą młodego pokolenia;
• Tworzy miejsce do dialogu między organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami a władzami publicznymi w sprawach ważnych dla młodzieży;
• Wspiera działalność instytucji, które działają na rzecz młodego pokolenia.
Nabór kończy się 31 SIERPNIA
Wymogi naboru i szczegóły: https://www.gov.pl/web/dlamlodych/ogloszenie-o-naborze-kandydatow-na-czlonkow-iii-kadencji-rady-dialogu-z-mlodym-pokoleniem

 
Rusza rejestracja na Jesienny Test Coopera w Ostrołęce 2023
Aktualności
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Czwartek, 24 Sierpień 2023 07:18

Poświęć 12 minut i sprawdź swoją kondycję fizyczną w Jesiennym Teście Coopera, który odbędzie się 23 września 2023 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce.

Test skierowany jest do Wszystkich, zarówno do doświadczonych, jak i początkujących zawodników, nie zależnie od wieku, pochodzenia społecznego, czy też sprawności fizycznej.   więcej ....

Zmieniony: Czwartek, 24 Sierpień 2023 07:54
Więcej…
 
Stypendium edukacyjne Miasta Ostrołęki
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Piątek, 23 Czerwiec 2023 12:46

Zapraszamy do wnioskowania o stypendium edukacyjne Miasta Ostrołęki. Rada Miasta określiła następujące kategorie, w których można aplikować:

1) średnia ocen co najmniej 5,5,
2) uzyskanie tytułu finalisty lub laureata olimpiady przedmiotowej, interdyscyplinarnej, tematycznej, 
3) średni wynik z matury z przedmiotów obowiązkowych i najlepiej zdanego jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym powyżej 90%.
Termin składania wniosków: pkt. 1 i 2 - 30 czerwca, pkt. 3 - 31 lipca.
Szczegóły znajdują się w dołączonych dokumentach. 
DO POBRANIA: Wzór wniosku o stypendiumObowiązek informacyjny
 
Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Czwartek, 22 Czerwiec 2023 11:40

normal IMG 3007Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w dniu 23 czerwca 2023r. rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Następnie uczniowie i nauczyciele zebrali się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia. Pan Dyrektor Krzysztof Jankowski powitał przybyłych gości oraz pogratulował uczniom osiągniętych wysokich wyników w nauce. Gratulował młodzieży ukończenia kolejnego etapu nauki. Podziękował nauczycielom za zaangażowanie, wysiłek oraz sumienną pracę, a rodzicom za codzienne wspieranie swoich dzieci. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Wyróżniono też osoby, które miały stuprocentową frekwencję, osiągały sukcesy dydaktyczne i sportowe oraz aktywnie pracowały na rzecz szkoły.
Nie zabrakło zarówno na Mszy Św, jak i na oficjalnej części występu chóru szkolnego CANTILENA pod kierownictwem p. H. Gadomskiego. Po oficjalnej uroczystości młodzież zaprezentowała krótką część artystyczną. Akademię przygotowały p. Marlena Godzina z klasą 2g oraz p. Milena Rostkowska.
ZDJĘCIA

Zmieniony: Wtorek, 26 Wrzesień 2023 09:12
 
CZYTANIE NORWIDA
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Czwartek, 22 Czerwiec 2023 11:22

IMG 9363W dniu 6 czerwca nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję promującą twórczość patrona – „Czytanie Norwida”. Jej celem jest promowanie twórczości tego poety w środowisku uczniów poprzez refleksję nad jego poezją wygłoszoną przez osoby nie zawsze bezpośrednio związane z literaturą. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: p. Bogumiła Jarka – dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, p. Halina Pierzchała – emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego, p. Maria Dłuska – uznana poetka, p. Sylwia Kujawa – nauczycielka języka polskiego w I LO, ks. dr Jarosław Kotowski – proboszcz parafii Zbawiciela Świata, ks. Krzysztof Łapiński – katecheta szkolny oraz p. Dariusz Bereszczyński – tata naszej uczennicy, muzyk.
Goście zmierzyli się z różnorodną i niejednokrotnie trudną poezją naszego patrona. Wszyscy jednak zwrócili uwagę na pierwiastki człowieczeństwa i rolę miłości bliźniego, ale także pokazali uczniom, że twórczość Norwida jest aktualna także dziś i bez trudu można odnieść zagadnienia przez niego poruszane do problemów współczesnego świata.
Spotkanie uświetnił występ Marii Kaczorek (kl. 3f), która zagrała na skrzypcach, a także recytacja wiersza C. K. Norwida w wykonaniu Michała Śledziewskiego z kl.1b.
Uroczystość poprowadziły uczennice kl. 1b Dominika Pyskło i Maja Zaręba. A za jej przygotowanie odpowiadały p. Aneta Mroczkowska i p. Karolina Borkowska
ZDJĘCIA

Zmieniony: Piątek, 23 Czerwiec 2023 07:47
 
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko-Planeta"
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Czwartek, 22 Czerwiec 2023 09:15

eko

Uczennica Emilia Gaj z klasy 3e uzyskała w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko-Planeta tytuł laureata III stopnia w kraju.
Wyróżnienie uzyskali: 
- Milena Śledziewska-3e
- Julia Ostrowska - 3e
- Jakub Romanowski - 3a
- Jakub Puławski - 1e
Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Opiekun merytoryczny Dorota Glabas -Ciak     więcej ...

Zmieniony: Czwartek, 22 Czerwiec 2023 10:48
Więcej…
 
FINAŁ IV SZKOLNEGO TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH
Szkoła
Wpisany przez Radosław Pęksa   
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2023 11:29

debata wwwUczniowie naszej szkoły już po raz czwarty uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich. Po wielotygodniowych eliminacjach, w których rywalizowało ze sobą 10 drużyn, w dniu 16 czerwca odbył się uroczysty finał, w którym zmierzyły się następujące drużyny:
- po stronie propozycji reprezentacja kl. 2d w składzie: Aleksandra Nicewicz, Konrad Prusaczyk, Mateusz Gawek, Julian Rogalski;
- po stronie opozycji reprezentacja kl. 2b w składzie: Julia Ciuchta, Amelia Sierak, Adrian Szostak, Hubert Miłek.

Finaliści, rywalizując o puchar Dyrektora Szkoły, debatowali nad tezą: ‘Sztuczna inteligencja- szansa czy zagrożenie?
Debatę oceniała Komisja Sędziowska w 5-osobowym składzie: pani Beata Kotowska, pani Agnieszka Wołosz, pani Anna Chojnowska, pani Emilia Lewandowska i pan Arkadiusz Szyszka.
Funkcję Marszałka finałowej debaty pełniła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego- Roksana Chmielewska z klasy 3g.

Jurorzy zgodnie podkreślali wyrównany, wysoki poziom merytoryczny debaty oraz gruntowne przygotowanie uczestników. Wszyscy oni wykazali się erudycją, wysoką kulturą słowa, opanowaniem i refleksem, przekonująco prezentując swoje tezy i kontrargumentując stwierdzenia strony przeciwnej.
Decyzją komisji zwyciężyła drużyna klasy 2b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie zapraszamy wszystkie klasy do udziału w przyszłorocznej edycji Turnieju.
ZDJĘCIA

Zmieniony: Czwartek, 22 Czerwiec 2023 10:42
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 189