eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
VII Ostrołęcki Bieg Papieski za nami (Wyniki)
Sport
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Wtorek, 15 Czerwiec 2021 08:43

6 czerwca 2021 roku odbyła się VII edycja Ostrołęckiego Biegu Papieskiego ku czci św. Jana Pawła II, Patrona Ostrołęki, w przypadające w tym roku m.in. 30-lecie Jego pobytu w diecezji łomżyńskiej (Łomża, 5-6 czerwiec 1991 r).
Bieg wyruszył spod Pomnika św. Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze. Trasa biegu wiodła ulicami Starego Miasta.
Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Łukasz Kulik, Przewodniczacy Rady Miasta Pan Wojciech Zarzycki i Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł.
Uroczystego otwarcia Biegu dokonali: Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce ks. Wiesław Białczak, Wiceprezydent Ostrołęki Pani Anna Gocłowska, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Pan Wojciech Zarzycki, Wicestarosta Ostrołęcki Pan Krzysztof Parzychowski, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze Oddział w Ostrołęce Pan Aleksander Zawalich oraz Prezes klubu UKS „Clan” Pani Halina Pierzchała.
Bieg poprzedzony był Mszą Świętą w intencji uczestników i organizatorów, którą koncelebrował ks. proboszcz Wiesław Białczak.
Następnie zawodnicy UKS Clan złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku św.Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze (wcześniej kwiaty złożyli pod tablicą na budynku Urzędu Miasta upamiętniającą Św. Jana Pawła II – Patrona Ostrołęki oraz przy pomniku Jana Pawła II przy pobernardyńskim Klasztorze).
Tuż przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali ulubioną przez Papieża „Barkę”.
O godzinie 14:45 Wiceprezydent Ostrołęki Pani Anna Gocłowska dała sygnał do startu VII Ostrołęckiego Biegu Papieskiego.
Do biegu zgłosiło się około 140 osób, udział wzięło ponad 90 osób.
Wzorem lat ubiegłych zawodnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni w kilku kategoriach.
W kategorii OPEN Kobiet na podium stanęły:
1. miejsce: Martyna Budziłek - UKS Siódemka Ostrołęka (00:09:40)
2. miejsce: Paulina Świerdzewska - Nastepny Krok Team (00:10:53)
3. miejsce: Oliwia Prachniak - UKS „CLAN” Ostrołęka (00:11:19)
W kategorii OPEN mężczyzn kolejność była następująca:
1. miejsce: Damian Świerdzewski - Następny krok Team (00:08:20)
2 miejsce: Tomasz Polewaczyk (00:09:33)
3. miejsce: Arkadiusz Borkowski - Następny Krok Team (00:09:44)
Najstarszym uczestnikiem Biegu był Pan Jan Mierzejewski (74 lata) z Ostrołęki, a najmłodszym uczestnikiem niespełna 6-letni Jaś Olszewski z Łęgu Przedmiejskiego.
Statuetkę ufundowaną przez Radnego Miasta Ostrołęki Pana Jerzego Grabowskiego dla najlepszego w Biegu zawodnika UKS Clan otrzymała Oliwia Prachniak, która zajęła 3. miejsce w kategorii OPEN Kobiet i 1. miejsce w kategorii wiekowej K 13 - 17 lat.
Wśród naszych reprezentantów UKS Clan wysoko uplasowali się również: Łukasz Demby - 6. miejsce w kategorii OPEM Mężczyzn (00:10:34) i 1. miejsce w kategorii wiekowej M 18-25 lat, Joanna Milewska - 11. miejsce w kategorii OPEN Kobiet (00:13:56) i 3. miejsce w kategorii wiekowej K 13 - 17 lat
Najliczniejszą drużynę stanowili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie wraz z opiekunem Panią Joanną Popławską i rodzicami.
Szczegółowe wyniki Biegu można znaleźć TUTAJ. Każdy uczestnik może wydrukować sobie pamiątkowy Dyplom (należy wybrać kategorię OPEN, wpisać swój numer startowy i nacisnąć DRUKUJ). Swój moment dobiegania do mety można obejrzeć wchodząc w kategorię OPEN i klikając na swój wynik).
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy wspaniałym kibicom, naszym oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację, pomoc i wsparcie w organizację Biegu. Więcej informacji na stronie Organizatora http://uks-clan.cba.pl/
Organizator UKS CLAN działający przy II LO im. C.K. Norwida.

 

Zmieniony: Wtorek, 22 Czerwiec 2021 06:54
Więcej…
 
Konkurs „Kangur Matematyczny”
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Wtorek, 15 Czerwiec 2021 08:40

22 kwietnia 2021 roku odbyła się kolejna jubileuszowa XXX edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.
Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych.
Uczestnicy zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności, w których należało zaznaczyć jedną z pięciu odpowiedzi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek przygotowany przez organizatorów.
W tegorocznej edycji wzięło udział 12 uczniów.
Wyróżnienie otrzymali:
• Aleksander Paliwoda – klasa 2dp,
• Damian Biernat – klasa 1a.
Dobry wynik w zawodach osiągnęli:
• Natalia Eksterowicz - klasa 2dp,
• Marta Kołodziejska - klasa 1d,
• Jakub Tyszka – klasa 1d,
• Katarzyna Gudelska – klasa 3a.
Serdecznie gratulujemy!
Koordynator konkursu – p. Anna Chojnowska.

 
Powrót do szkoły
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 07 Czerwiec 2021 08:39

Kwarantanna się skończyła, lecz zostały wspomnienia. Jak znosiliśmy czas izolacji? O czym myśleliśmy? Za czym tęskniliśmy? Jak wyobrażaliśmy sobie powrót do szkoły, do normalności?
Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w asamblażu uczniów klas pierwszych.

Beata Grzywacz

Zmieniony: Poniedziałek, 07 Czerwiec 2021 08:48
 
Zapraszamy na VII Ostrołęcki Bieg Papieski 6 czerwca 2021.
Sport
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 31 Maj 2021 09:32

Plakat_BP_6.06.2021.png

Spotkajmy się, aby oddać hołd wielkiemu Polakowi św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Ostrołęki. Przemierzmy wspólnie 3-kilometrową trasę ulicami Starego Miasta. Start i meta przy pomniku Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze. Udział w biegu jest nieodpłatny.
ZAPISY oraz więcej informacji na stronie Organizatora http://uks-clan.cba.pl/ lub na stronie www.protimer.pl – elektronicznego pomiaru czasu, który po raz kolejny zapewnia Galeria Bursztynowa w Ostrołęce. Zapisy potrwają do 3 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
Limit osób startujących zależny będzie od wytycznych dotyczących obostrzeń sanitarnych wynikających z pandemii. W przypadku wolnych miejsc lub rezygnacji zgłoszonych uczestników, będzie możliwość zapisu również na miejscu w dniu zawodów.
Na najlepszych czekają atrakcyjne wyróżnienia. Każdy uczestnik, będzie miał możliwość pobrania imiennego dyplomu ze strony z wynikiem i zajętym miejscem w swojej kategorii wiekowej i w kategorii Open..
Serdecznie zapraszamy zarówno doświadczonych zawodników, jak i tych, którzy po raz pierwszy chcą spróbować swoich sił na tym dystansie, by właśnie w ten sposób, poprzez Bieg uczcić naszego rodaka Papieża św. Jana Pawła II, Patrona Ostrołęki. 

Organizator
UKS Clan Ostrołęka wraz z wieloma podmiotami i instytucjami.

Zmieniony: Wtorek, 01 Czerwiec 2021 05:18
 
Akademia Wiedzy o Prawie
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Piątek, 21 Maj 2021 12:34

Zakończył się VI Ogólnopolski Konkurs "Akademia Wiedzy o Prawie" organizowanym przez Krajową Izbę Radców Prawnych.
W etapie szkolnym uczestniczyło 7 naszych uczniów: Magdalena Opęchowska (IIBp), Katarzyna Markowska, Daria Możdżyńska, Aleksander Ciepierski, Miłosz Markowski, Damian Żebrowski (wszyscy z IIBg), Aleksandra Krawczyk (IIIB). Wszyscy uczniowie zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego. Po II etapie, do zawodów centralnych został zakwalifikowany Damian Żebrowski, który w wyniku postępowania uzyskał tytuł finalisty Konkursu. Opiekunem uczniów był nauczyciel Edukacji prawnej Jan Mironczuk
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 
Sukces w Konkursie Wiedzy Biblijnej
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 12 Maj 2021 07:02

"Szanowni Państwo,
nasi uczniowie - Aleksandra Chełchowska z kl. 2ep oraz Bartłomiej Jankowski z kl. 2dg w dniu 21 kwietnia br. brali
udział w etapie diecezjalnym 25. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż oboje zakwalifikowali się do udziału w etapie ogólnopolskim, który odbędzie się 19 maja br.

Aleksandra zajęła 1 miejsce w etapie diecezjalnym, natomiast Bartłomiej uplasował się na miejscu 2.
Gratulujemy sukcesu i życzymy miejsc na podium w etapie ogólnopolskim..."
Grzegorz Zawrotny

 
Relacja z zakończenia roku szkolnego maturzystów.
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 06 Maj 2021 19:59

W piątek, 30 kwietnia 2021 roku, uczniowie klas trzecich naszej szkoły zakończyli naukę w liceum. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła pożegnanie abiturientów na pięknej, podniosłej ogólnoszkolnej uroczystości. W tym roku – po mszy św. odprawionej przez ksiądza Krzysztofa Łapińskiegoo godz. 8:00 w kościele farnym w Ostrołęce – abiturienci spotkali się w szkole, gdzie z zachowaniem reżimu sanitarnego, kameralnie, w gronie kolegów z klasy i wychowawcy oraz w obecności dyrektora odebrali świadectwa.

Pomimo trudnej nauki zdalnej wielu naszych abiturientów odebrało nagrody i gratulacje za swoje osiągnięcia.

Za udział w olimpiadach przedmiotowych wyróżnieni zostali: Aleksandra Krawczyk z klasy 3b za zdobycie tytułu laureata LXII Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym orazJakub Dobrzycki i Małgorzata Jarząbek z klasy 3b za udział w eliminacjach okręgowych VII Olimpiady Solidarności.

Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie(świadectwo z biało-czerwonym paskiem) nagrody otrzymali:

 • z klasy 3a Zuzanna Borawska, Katarzyna Gudelska, Katarzyna Koniecka, Alicja Grzybicka i Bartłomiej Zadrożny;
 • z klasy 3b Aleksandra Krawczyk, Małgorzata Jarząbek, Jakub Dobrzycki, Kinga Cybulska, Zuzanna Piekarska, Alicja Szymańska, Julia Sobocińska;
 • z klasy 3c Karolina Marzewska, Dominika Misiak, Magdalena Górka, Julia Mroczkowska, Lena Jaworska, Bartosz Parzych, Zuzanna Symołon, Patrycja Parzych, Ewa Merchel;
 • z klasy 3d Dawid Bałdyga, Jan Gers, Jakub Gniazdowski, Małgorzata Goździewska, Daria Kaczyńska, Julita Kostrzewska, Kacper Kulesza, Alicja Małkowska, Maciej Mrozek, Grzegorz Ołdak, Maciej Zyśk, Aleksandra Żuchowska;
 • z klasy 3e Radosław Deptuła, Jakub Lipka, Natalia Rudzik (najwyższa średnia), Martyna Sokołowska, Łucja Wysocka;
 • z klasy 3f Julia Białczak, Wioletta Białobrzewska, Natalia Dąbrowska, Martyna Dobrzyńska, Izabela Duszak, Paulina Gutowska, Marta Jacek, Filip Kiernozek, Magdalena Kojtek, Tomasz Kopka, Weronika Majchrzak, Karolina Nikodemska, Lena Pochopień, Kamila Pragacz, Maja Szabłowska, Zuzanna Zabora;
 • z klasy 3g Ewelina Szabłowska, Karolina Sobiech, Paulina Szymczyk, Amelia Domurad, Milena Kaczyńska, Natalia Kołdys, Alicja Lutrzykowska, Martyna Madrak, Aleksandra Lipka.

Nagrodę za stuprocentową frekwencję otrzymali: Alicja Szymańska z klasy 3b, Julita Kostrzewska oraz Jakub Łoziński z klasy 3d.

Podziękowania otrzymały również osoby wyróżniające się działalnością na rzecz szkoły i środowiska:

 • za pracę w Samorządzie Szkolnym: Filip Wiśniewski z klasy 3a, Julita Kostrzewska z klasy 3d, Jakub Siwik z klasy 3b;
 • za pracę w Młodzieżowej Radzie Miasta: Łucja Wysocka z klasy 3e, Julita Kostrzewska z klasy 3d i Julia Lenkiewicz z klasy 3c;
 • za osiągnięcia sportowe: Julia Mroczkowska z klasy 3c, Filip Kiernozek i Julia Kowalczyk z kasy 3f, Natalia Mróz i Aleksander Juchniewicz z klasy 3g;
 • za bardzo dobre starty w konkursach matematycznych (Naboj): Jakub Gniazdowski, Jan Gers, Kinga Struniewska, Maciej Mrozek, Maciej Zyśk z klasy 3d, Natalia Rudzik z klasy 3eoraz Filip Kiernozek z klasy 3f;
 • za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym: Weronika Majchrzak 3f, Julia Białczak 3f, Bogdan Białobrzewski 3f, Mateusz Rostkowski 3f, Wojciech Sieruta 3a, Aleksandra Krawczyk 3b, Wiktoria Andryszczyk 3b, Oliwia Kulikowska 3b, Wiktoria Mościszko 3e, Małgorzata Goździewska 3d, Aleksandra Żuchowska 3d.

Uczniowie klasy 3c zakończyli także realizację programu Szkoły Promocji Zdrowia. Za swoje zaangażowanie oraz wiedzę i umiejętności otrzymali z rąk pani koordynator Beaty Samorajskiej wiele nagród i upominków.

Gratulujemy wszystkim tegorocznym maturzystom!To wielka rzecz ukończyć liceum ogólnokształcące.

Gratulujemy też Rodzicom naszych absolwentów i dziękujemy za trzyletnią współpracę.

Dziękujemy pani Beacie Samorajskiej za pracę, zaangażowanie i ogromne serce okazywane podopiecznym.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom: panu Arkadiuszowi Szyszce, panu Janowi Mironczukowi, pani Agnieszce Pragacz, pani Joannie Król, pani Monice Kaliszewskiej, pani Agnieszce Zając i pani Annie Chojnowskiej za zaangażowanie, z jakim motywowali uczniów do zdobywania wiedzy i wspierali ich w trudnych chwilach.

Dziękujemy panu Henrykowi Gadomskiemu i chórzystkom Cantileny za pracę i czas poświecony na przygotowanie okolicznościowych koncertów.

Drodzy abiturienci, życzymy Wam powodzenia na egzaminach maturalnych i dostania się na wybrany, wymarzony kierunek studiów!

Zmieniony: Piątek, 07 Maj 2021 18:06
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 163