II LO w Ostrołęce
Zaproszenie na prezentację książki
Aktualności
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

samsel.jpg

 

29 listopada (piątek) w czytelni MBP w Ostrołęce przy ul. Głowackiego 42 o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Karol Samsel i Jego Goście, na którym zaprezentowana zostanie antologia pt.Otwieranie głosu.  W tej publikacji Młoda Ostrołęka Literacka, czyli dziesięcioro młodych twórców - a wśród nich uczennica naszej szkoły Julia Lenkiewicz z klasy 2c - przedstawi  swoje utwory będące wyrazem indywidualnej i pokoleniowej ekspresji.

Wszystkich zainteresowanych twórczością młodego pokolenia serdecznie zapraszamy.

 
Akcja profilaktyczna z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu
Szkoła Promocji Zdrowia
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

19 listopada 2019 r. już po raz dziesiaty odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem "Nie piję, nie palę więc czuję się doskonale".

Udział w happeningu wzięła młodzież klas pierwszych i drugich realizująca program Szkoły Promocji Zdrowia z II i III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce wraz z wychowawcami i dyrekcją.
W ramach profilaktyki zaproponowano młodzieży szereg wykładów:
- Skutki zdrowotne nadużywania alkoholu, który poprowadziła mgr Jolanta Zięba - opiekun medyczny programu,
- Lekomania jako zagrożenia współczesnego świata, który poprowadził mgr farmacji Mikołaj Zerhau,
- E-papierosy jako zagrożenie współczesnego świata, wykład poprowadziła lek. Renata Głębocka specjalista chorób płuc.
Dla uczestników happeningu przygotowano stoiska edukacyjne między innymi:
- badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dwa kolory balonów: biały z kartą w środku płuc osoby niepalącej papierosy oraz  czarny z kartą w środku płuc osoby palącej papierosy,
- walizki edukacyjne oraz lalki mówiące o skutkach palenia tytoniu,
- możliwość skorzystania z narko i alkogogli,
- ulotki i plakaty dotyczące uzależnień.
Aby zachęcić młodzież do pogłębienia wiedzy dotyczących uzależnień zaproponowano udział w kilku konkursach. Do konkursu plastycznego przystąpiła niemal setka uczniów, zaś do quizów i testów wiedzy po 20 osób.

Wśród laureatów konkursu plastycznego pt: "Nie piję, nie palę więc czuję się doskonale" znalazły się uczennice naszej szkoły: Magdalena Górka - I miejsce, Aniela Pyskło - III miejsce. W quizie antynikotynowym: I miejsce drużyna - Julia Żebrowska i Karina Lubiejewska, II miejsce - Karolina Marzewska i Julia Mroczkowska.

Test wiedzy dotyczący skutków nadużywania alkoholu: II miejsce - Małgorzata Białobrzewska.
Natomiast w teście wiedzy o uzależnieniach od narkotyków i substancji psychoaktywnych, w tym dopalaczy III miejsce zajęła Ewa Merchel.

Spotkanie poprowadziła Beata Samorajska - koordynator programu.
Happening odbył się w sali konferencyjnej ostrołęckiego szpitala.

 
Konferencja naukowa pt. "Od wybuchu wojny do odzyskania wolności - Mazowsze Północne w latach 1939-1989"
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
W dniu 16 października na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się konferencja naukowa pt. "Od wybuchu wojny do odzyskania wolności - Mazowsze Północne w latach 1939-1989". Konferencja została zorganizowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im. Adama Chętnika.
Uczniowie kl. IBG, IIG i IIIB, a także zaproszeni goście, m.in. wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski, wysłuchali 8 referatów zaprezentowanych przez lokalnych historyków-badaczy, którzy przybliżyli problemy społeczno-polityczne regionu od początku kampanii wrześniowej, lata okupacji, komunizmu, po odbudowę struktur "Solidarności" wraz z przełomem politycznym w 1989 r. Wystąpili: dr Marek Niewiadomski (mówił o kampanii wrześniowej na Kurpiowszczyźnie), dr hab. Zbigniew Kudrzycki (o pograniczu mazursko-kurpiowskim), dr Jerzy Kijowski (udział ostrołęczan na frontach II wojny światowej), dr Małgorzata Lubecka (problemy młodzieży w okresie komunizmu), dr Wojciech Łukaszewski (podział powiatu ostrołęckiego w okresie okupacji), dr Dariusz Budelewski (powiat makowski po II wojnie światowej), dr Andrzej Biały (problematyka polska w archiwach białoruskich) oraz dr hab. Jan Mironczuk (odbudowa NSZZ "Solidarność" w Ostrołęce).
 
Konferencję prowadzili członkowie OTN - Małgorzata Lubecka i Jan Mironczuk.
Koszty konferencji zostały sfinansowane przez samorząd Województwa Mazowieckiego.
 
Mikołajki na sportowo - ZAPISY
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Ruszyły ZAPISY na IX edycję imprezy charytatywnej Mikołajki na sportowo na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz Polaków na Kresach.
 
Impreza odbędzie się 6 grudnia 2019 roku w Hali i przy Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce w godzinach 9:00-14:00
 
W programie przewidziane są konkurencje sportowo-rekreacyjne: bieg na 30m, 30m przez płotki, pchnięcie kulą, pięcioskok, zwis na drążku nachwytem na ugiętych rękach, koszykówka indywidualnie, bieg na 1000m w czapce Mikołaja (przy hali).
 
Będzie można zmierzyć sobie ciśnienie oraz zapoznać się z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach prezentowanej przez Grupę Ratowniczą Pomocy Rodzinom Nadzieja w Ostrołęce.
 
Można sprawdzić się w wielu konkurencjach i wygrać nagrody! Wyróżnienia dla zwycięzców w/w konkurencjach w kategoriach wiekowych: K/M 2007 i młodsi, 2006-2004, 2003-2000,1999 i starsi.
 
Uwaga! Zapoznaj się z Regulaminem imprezy, wypełnij i zabierz ze sobą stosowną DEKLARACJĘ, uczestnicy niepełnoletni podpisaną DEKLARACJĘ przez rodziców/ prawnych opiekunów , uczestnicy pełnoletni  DEKLARACJĘ zawodnika. Orientacyjny program minutowy w regulaminie.
 
Patronat honorowy: Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik
Patronat indywidualny: Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Przewodniczący NSZZ Solidarność POiW Region Mazowsze Oddział w Ostrołęce Aleksander Zawalich.
Partnerzy i Współorganizatorzy: Miasto Ostrołęka, Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, II LO im. C.K.Norwida w Ostrołęce, NSZZ Solidarność Oddział  Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, Sklep Sportowy Decathlon w Ostrołęce, Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja Oddział w Ostrołęce.                            
 
Obowiązuje strój i obuwie sportowe (obuwie na zmianę, którzy biegają 1000 m przy hali) oraz czapka Mikołaja.
 
Zabierz ze sobą UPOMINEK, którym chciałbyś obdarować dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz rodziny Polaków mieszkających na Ukrainie.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 
Organizatorzy UKS CLAN.
 
Świąteczna Akcja „Paczka na Kresy”
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
„Za Niemen, za Niemen i po cóż za Niemen …?”
 
Szanowni Rodzice i Nauczyciele!  Drodzy Uczniowie!
 
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a w związku z tym jeszcze bardziej otwierają się nasze serca.
 
Po raz kolejny nasza szkoła przystępuje do Akcji „PACZKA na Kresy”, którą Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom współorganizuje wraz z Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Pocztą Polską oraz Mazowiecką Wojewódzką Komendą OHP.
 
Do końca listopada zbieramy dary, które umilą święta naszym rodakom na Kresach.
Liczymy na Wasze wielkie serca i otwarte dłonie. Zachęcamy do  otwarcia się na drugiego człowieka, na poświęcenie swojego cennego czasu, dzielenia się radością oraz ofiarowanie dobra i piękna.
 
W obecnej edycji akcji  zbieramy: produkty spożywcze, słodycze, medykamenty, chemię domową, kremy, środki opatrunkowe. Świetnym załącznikiem do paczek będą kalendarze na rok 2020 o tematyce związanej z Polską (historyczne, krajobrazowe etc.), a także kartki świąteczne z życzeniami.
 
Liczymy na pomoc ze strony  Wychowawców klas oraz Rodziców uczniów.
 
Wolontariusze (w tym także nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły) zawiozą dary na Litwę i Białoruś  w dniach 13 -15.12.2019r.
 
Można także dokonać darowizny pieniężnej.
Numer konta i adres:
Alior Bank SA, 94 2490 0005 0000 4520 7799 3602
Fundacja „Kresy w potrzebie – Polacy Polakom”
ul. Rzeźbiarska 87, 04-620 Warszawa
 
Wszelkich informacji udzielają: p. B. Kotowska, p. K. Jankowski, p. K. Kowalska, p. A. Mroczkowska.
 
Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Wiele wyróżniających lokat i awans do kolejnego etapu uzyskali nasi reprezentanci w Indywidualnych Biegach Przełajowych podczas Mistrzostw Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego, które odbyły się w sobotę 26 października 2019 r. na terenach nadnarwiańskich w Ostrołęce:

Julia Kowalczyk (02) - srebrny medal na dystansie 1500m w kategorii 2001 i starsi ,
Izabela Marcińczyk (03) - srebrny medal na 1500m w kategorii 2003 i młodsi,
Natalia Zielińska (04) - brązowy medal na dystansie 1500m w kategorii 2003 i młodsi,
Eryk Borkowski (01) - brązowy medal na dystansie 2000m w kategorii 2001 i starsi,
Kacper Piórkowski (03) - IV miejsce  na dystansie 2000 m w kategorii 2003 i młodsi,
Michał Brodacki (01) - IV miejsce dystansie 2000m w kategorii 2001 i starsi,
Miłosz Markowski (03) - V miejsce na dystansie 1500m w kategorii 2003 i młodsi,
Angelika Drózd (03) - VII miejsce na dystansie 1500m w kategorii 1500m i młodsi.

Serdecznie gratulujemy!
 
Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
W dniach 13-14 listopada 2019 r. na Hali Sportowej im. Arkadiusza Gołasia odbyła się Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców.  W Mistrzostwa Miasta Ostrołęki szkół średnich o puchar prezydenta Łukasza Kulika nasza szkoła zajęła II miejsce. 
 
Drużyna wystąpiła w składzie:
1. Mingelewicz Damian 2b,
2. Krzewski Radosław 2b,
3. Juchniewicz Aleksander 2g,
4. Gumowski Patryk 1ag,
5. Waniewski Piotr 3a2,
6. Wiśniewski Dominik 3a2,
7. Jankowski Bartosz 1d,
8. Kiernozek Filip 2f,
9. Ciężar Aleksander 2d,
10. Dzwonkowski Michał 1d,
11. Bieńkowski Bartosz 1ap,
12. Gocłowski Michał 1fp.
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Opiekunem drużyny jest Paweł Czartoryski.
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 142