Jak co roku od lat… , ale nieco inaczej

1.___IMG_20210913_104525_DRO_Copy__kopia.jpg

Zakończyły się prace związane z naborem uzupełniającym do Chóru Szkolnego CANTILENA. 13 września w szkolnej sali gimnastycznej miało miejsce oficjalne włączenie 20 uczennic naszej Szkoły do Chóru.

W latach poprzednich podobne włączenie odbywało się po kilkutygodniowym przygotowaniu głosowym, po czym następował przydział głosu chóralnego, jednego z czterech: sopran I, sopran II, alt I, alt II. Tym razem przydział głosu chóralnego nastąpił w momencie przyjęcia do Chóru, a szkolenie odbywać się będzie w grupach głosowych z udziałem Chórzystek klas starszych a także pomocą starszych, doświadczonych Chórzystek.
Spotkanie w rodzinie chóralnej zaszczycił swoją obecnością Dyrektor Szkoły Pan Krzysztof Jankowski, który w swoim okolicznościowym wystąpieniu zwrócił uwagę, między innymi, na wyjątkowe zadanie aktualnego składu Chóru, a mianowicie przygotowanie programu Koncertu Jubileuszowego z okazji 40 lecia Chóru CANTILENA w bieżącym roku – Roku Norwidowskim.
Doceniając ważną rolę Chóru w promocji naszej Szkoły życzymy wszystkim Chórzystkom sukcesów w nauce i satysfakcji z działalności artystycznej.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 125