DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

35-lecie szkoły

2lo

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Podróż w kosmos ze Stanisławem Kałuckim
Szkoła
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Czwartek, 09 Luty 2023 12:22

20230209 095222 small

W dniu 9 lutego w bibliotece odbyło się spotkanie ze Stanisławem Kałuckim – lokalnym poetą i pisarzem. Celem rozmowy było wgłębienie się w zagadnienia związane z astronomią. Pan Stanisław zaprezentował także swoją powieść w nurcie science-fiction „Druga ziemia”. Opisuje ona próby poszukiwania nowego, pozaziemskiego miejsca, dogodnego do zamieszkania i rozwoju życia, z którymi zmagają się trzy małżeństwa, wytypowane przez NASA.

Spotkanie, w którym uczestniczyły klasy: 3„a”, 2 „e” i 1„c” wzbudziło żywe zainteresowanie uczniów, którzy chętnie wysłuchali ciekawostek przedstawionych przez poetę.

Zmieniony: Poniedziałek, 13 Luty 2023 08:19
 
Spotkanie uczniów klas czwartych z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej
Szkoła
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Poniedziałek, 30 Styczeń 2023 09:10

WOTW środę tj. 25 stycznia 2023 roku na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

Spotkanie poprowadził Dominik Puchalski absolwent Naszej szkoły, który zapoznał młodszych kolegów i koleżanki z wymaganiami jakie należy spełnić, aby zostać żołnierzem WOT.

Młodzież z zaciekawieniem wsłuchała się w przekazywane informacje, a także z chęcią zadawała pytania dotyczące możliwości rozpoczęcia służby WOT. Korzystając z okazji chętne osoby przymierzyły sprzęt wojskowy.

ZDJĘCIA

Zmieniony: Środa, 01 Luty 2023 10:05
 
"Szyk, kunszt, styl, klasa i dobry smak...", czyli bal studniówkowy 2023 w II LO
Szkoła
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Piątek, 27 Styczeń 2023 15:01

2LO 100"Szyk, kunszt, styl, klasa i dobry smak, wytrawny gust, uroczysty wygląd, a przede wszystkim pięknie ubrane dziewczęta i towarzyszący im młodzieńcy. Te wyjątkowo brzmiące słowa nasuwają się same przy okazji tej właśnie uroczystości, gdzie tradycja spotyka się ze współczesnością. Z jednej strony zachowujemy to co było szanowane przez naszą kulturę polską i cenione od wielu pokoleń, lecz nadajemy temu nową formę. Nabieramy nowego smaku, ubieramy w nowe szaty, chcemy żeby nabrało nowego wyrazu. Sala, w której stoimy ma swoją pamięć. Pamięta wiele wydarzeń, także wiele balów studniówkowych. Niech ten bal będzie dla was czasem bogatym w doświadczenia. Ja z wszystkimi nauczycielami życzę wam wspaniałej zabawy" – tymi słowami dyrektor II LO Krzysztof Jankowski oficjalnie rozpoczął studniówkę w dniu 21 stycznia 2023r w sali bankietowej Olimpia.   więcej ...

Zmieniony: Poniedziałek, 13 Luty 2023 11:34
Więcej…
 
Koncerty CANTILENY w okresie Świąt Bożego Narodzenia 2022/2023
Cantilena
Wpisany przez Pęksa Radosław   
Poniedziałek, 23 Styczeń 2023 14:24

Cantilena smallJak co roku, od wielu już lat, CANTILENA przygotowała program złożony z kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce Bożonarodzeniowej. Pewnym novum tegorocznego programu stanowiły nie tylko kolędy nowe lub w nowym opracowaniu ale także to, że Chór wystąpił w nowej formule wykonawczej, po raz pierwszy jako Chór Mieszany CANTILENA poszerzony o grupę męską – pięciu mężczyzn, uczniów II LO.

Program złożony z 9 kolęd, 3 pastorałek, 2 pieśni o tematyce Bożonarodzeniowej i Noworocznej, a także stosownych recytacji wykonano podczas 3 koncertów, a mianowicie:  więcej ...

Zmieniony: Poniedziałek, 13 Luty 2023 11:40
Więcej…
 
BOŻONARODZENIOWY KONCERT
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Piątek, 23 Grudzień 2022 08:57

22 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Za sprawą Chóru "Cantilena" pod batutą Pana Henryka Gadomskiego mieliśmy okazję oderwać się na chwilę od rzeczywistości oraz poczuć wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Mieliśmy okazję wysłuchać kolęd znanych wszystkim np. "Bóg się rodzi", czy "Dzisiaj w Betlejem", jak również ludowych np. " Ło Józesie". Był również czas na refleksje podczas utworu "Kolęda dla nieobecnych". W autorskim programie znalazły się również recytacje w wykonaniu Wiktorii Drężewskiej, Martyny Dudy, Oliwii Pióreckiej oraz Szymona Głowackiego, a także przybliżenie tradycji ludowych i życzenia.

Warto zwrócić uwagę na wyjątkowy skład Chóru "Cantilena", w którym wyjątkowo wystąpili trzej Panowie z ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego: Pan Kazimierz Gołębiewski, Pan Jan Murawski oraz Pan Zenon Ostasz, a także uczniowie - mężczyźni z naszej szkoły, którzy od dziś stali się stałymi członkami Chóru "Cantilena": Aleksander Nadolny, Rafał Ciak, Tomasz Dawid, Tomasz Mucha oraz Mateusz Morawski.

Na skrzypcach akompaniowała Julia Łyszkowska. Swoją obecnością na tym wydarzeniu zaszczycił nas również Pan Wiesław Kuzkowski.

Na koniec publiczność nagrodziła występ Chóru gromkimi brawami. Uroczystość prowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Roksana Chmielewska oraz Patrycja Tyszka, które również życzyły zdrowia, szczęścia, sukcesów oraz zadowolenia z wykonywanej pracy.

Uroczystość zakończyła się przemówieniem Pana Dyrektora Krzysztofa Jankowskiego, który podziękował występującym oraz złożył w imieniu dyrekcji najserdeczniejsze życzenia.

 
Życzenia Świąteczne
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 21 Grudzień 2022 14:01

Zyczenia.jpg

Zmieniony: Środa, 21 Grudzień 2022 14:02
 
Życzenia od Ministra Edukacji i Nauki
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 21 Grudzień 2022 13:00

yczeniampc.jpg

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 189