Historia szkoły
Rok szkolny 2023/2024
Czwartek, 04 Styczeń 2024 14:37
 • 4 września 2023 roku nasza szkoła zainaugurowała nowy rok szkolny 2023/2024 uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce. Część oficjalna uroczystości wraz ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru Cantilena pod kierunkiem Pana Henryka Gadomskiego, a na zakończenie w krótkiej części artystycznej wystąpił zespół House of estate.

Foto:

 • 19 września 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im J. Psarskiego w Ostrołęce odbył się turniej piłki nożnej METALÓWKA CUP, w którym wzięło udział 6 drużyn z ostrołęckich szkół ponadpodstawowych.2 LO im. C.K. Norwida reprezentował zespół w składzie: Borys Ciężar (klasa 3g), Franciszek Jastrzębski (3f), Chomentowski Jakub (2b), Bandorowicz Piotr (2f), Dobkowski Kacper (3f), Krawczyk Wiktor (2h), Grądzki Bartosz (2h), Pabich Kacper (4d), Sęk Tomasz (4d), Wasyk Jakub (4d). Nasza drużyna, trenowana przez p. Pawła Czartoryskiego, w finale zmierzyła się z reprezentacją gospodarzy. Wynik 1:0 zapewnił piłkarzom naszej szkoły puchar i I miejsce w całym turnieju.

Foto:

 • 23 września 2023 r., w pierwszym dniu rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Sportu, na stadionie miejskim w Ostrołęce, działający przy naszej szkole UKS Clan, zorganizował Test Coopera dla Wszystkich. Była to już ósma edycja Testu, służąca do oceny poziomu wydolności organizmu społeczności lokalnej. Test polegał na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. W tegorocznej edycji uczestniczyła rekordowa liczba uczestników – 140 osób

Foto:

 • 27 września 2023 r. reprezentacja samorządu uczniowskiego naszej szkoły brała udział w warsztatach zorganizowanych przez Młodzieżową Radę Miasta Ostrołęka "Współtworzymy i integrujemy się". Uczestnicy mieli okazję poznać swoich rówieśników działających na rzecz społeczności szkolnej, podzielić się wiedzą, doświadczeniem, oraz ciekawymi pomysłami.

Foto:

 • 28 września 2023 r. Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki z Karolem Maciejewskim na czele zorganizowała „Ostrołęcki Dzień Młodzieży” na hali widowiskowo – sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.  Naszą szkołę reprezentowały Alicja Kiernozek z klasy 2f oraz Alicja Ostrowska z klasy 2g. Około godz. 15.30 na Placu Wolności przy Kupcu zakopany został „Wehikuł Czasu”

Foto:

 • 29 września 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Ostrołęki w Indywidualnych Biegach Przełajowych zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Na najwyższym miejscu podium stanął uczeń II LO Szymon Sadłowski z klasy IIIa wygrywając zdecydowanie na dystansie 1500 m. Szymon awansował do etapu międzypowiatowego.
 • W ostatnim tygodniu września 2023 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w wyjazdach integracyjnych do Waplewa. W pięknej mazurskiej scenerii poznawali się nawzajem, nawiązywali przyjaźnie, które maja szansę przetrwać długie lata, integrowali się w zespołach klasowych, by każdy uczeń znalazł w grupie swoje miejsce. Pierwszoklasiści podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach rozwijających umiejętności współpracy w grupie oraz budujących zaufanie do siebie nawzajem. Grupy rywalizowały ze sobą o tytuł Gwiazdy Mazur dla najlepszego zespołu i najlepszej klasy.

Foto:

 • W dniach 2-4 października 2023 r. uczniowie i nauczyciele naszego liceum wyruszyli w wyjątkową podróż przez czas i przestrzeń dzięki projektowi „Innowacyjna Historia: nowe technologie w służbie edukacji”. Projekt ten wprowadził uczniów w świat historycznych wydarzeń dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości. Uczestniczy obejrzeli dwa filmy: „Kartka z powstania” i „Wiktoria 1920”.
 • 6 października 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Ostrołęki w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Drużyny z II LO wygrały rywalizację, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców i zakwalifikowały się do zawodów międzypowiatowych.

Foto:

 • 11 października 2023 r., na dwa dni przed oficjalnymi uroczystościami 35-lecia istnienia i działania naszego liceum, na Hali im. A. Gołasia zostało zorganizowane, pod kierownictwem Pani Dyrektor Beaty Kotowskiej, radosne świętowanie dla całej społeczności szkolnej. Nie zabrakło akcentów związanych z naszym Patronem: naklejki na ubrania, quiz wiedzy o Norwidzie, ścianka do robienia zdjęć i cytaty, którymi udekorowane zostały stoły z poczęstunkiem (każda klasa przygotowała coś smacznego). Imprezie towarzyszyły: muzyka, śpiew i taniec. Na zakończenie kilkuset uczniów wspólnie zatańczyło „belgijkę”.

Foto:

 • 13 października 2023 r. obchodziliśmy jubileusz 35-lecia naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez J.E. ks. biskupa Janusza Stepnowskiego oraz koncelebransów ks. Krzysztofa Łapińskiego, ks. Jacka Kotowskiego a także ks. Szymona Kurpiewskiego oraz ks. Sebastiana Urbańskiego – absolwentów naszej Alma mater. W oprawę liturgiczną czynnie zaangażowani byli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Doniosłość wydarzenia podkreślił występ chóru CANTILENA pod dyrekcją p. Henryka Gadomskiego.

Foto:

Po Mszy Św., oficjalna część obchodów jubileuszu szkoły, w gronie przedstawicieli ostrołęckich urzędów, instytucji i placówek oświatowych oraz wielu innych podmiotów, z którymi współpracujemy, odbyła się w  Ostrołęckiem Centrum Kultury. Jubileusz zbiegł się z Dniem Edukacji Narodowej i z 250. rocznicą powołania KEN. Była to zatem wyjątkowa okazja, by wyróżnić nauczycieli i pracowników, którzy z rąk Dyrektora Szkoły i Prezydenta Miasta otrzymali nagrody.

Foto1:

Foto2:

Podczas obchodów jubileuszowych 35-lecia nasza szkoła otrzymała wyjątkowe wyróżnienie od Marszałka Województwa Mazowieckiego. 13 października 2023 r. został nadany naszej szkole Medal Pamiątkowy „PRO MASOVIA”, który jest potwierdzeniem, że realizacja zadań podejmowanych przez całą społeczność II Liceum Ogólnokształcącego przyczynia się do rozwoju Mazowsza w zakresie kulturalnym i społecznym. Medal „PRO MASOVIA” otrzymały także indywidualnie Panie Wicedyrektor Beata Kotowska, Anastazja Dzwonnik-Załęska i Izabela Skrzecz, a także Pan Jan Mironczuk.

Foto:

Jednym z ważnych punktów uroczystości była promocja książki o dziejach liceum, pracy zbiorowej, zaprezentowanej przez  Prezesa Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego oraz nauczyciela historii w naszej szkole, dr hab. pana Jana Mironczuka.

Ukoronowaniem wydarzenia była Akademia przygotowana przez panie polonistki Agnieszkę Wołosz, Anetę Mroczkowską i Joannę Banaszek, która zabrała nas w podróż w poszukiwanie szczęścia.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkali się w Sali Kameralnej, gdzie czekał na nich okolicznościowy tort i słodki poczęstunek. Była to świetna okazja do rozmów i spotkań.

 • W październiku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja w ramach projektu #KOMÓRKOMANIA pod patronatem Fundacji DKMS, której celem jest edukacja społeczności szkolnej w zakresie dawstwa szpiku oraz rejestracja w bazie potencjalnych Dawców szpiku.
 • 20 października maturzyści naszej szkoły wzięli udział w pielgrzymce maturzystów diecezji łomżyńskiej na Jasną Górę. poza wspólną modlitwą, nie zabrakło czasu na spacer po urokliwych zakątkach Jasnej Góry, zwiedzanie muzeów jasnogórskich i odkrywanie tajemnic tego miejsca.

Foto:

 • 20 października 2023 r. odbyła się I część I etapu Olimpiady Języka Angielskiego, w której brało udział blisko 45 tysięcy młodzieży. Olimpiada to konkurs obejmujący wiedzę gramatyczną, słownictwo, a także elementy wiedzy o krajach angielskojęzycznych (kultura, literatura, historia, sztuka, sport).
  Do następnego etapu Olimpiady Komitet Główny zakwalifikował jedną uczennicę 2 LO: Karolinę Dauksza z klasy 3F.
 • 27 października 2023 roku odbyły się w Ostrołęce Międzypowiatowe Biegi Przełajowe zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Szymon Sadłowski, uczeń klasy 3a II LO w Ostrołęce, w biegu na dystansie 1500 m uplasował się na 4 miejscu. Szymon awansował do finału wojewódzkiego.

Foto:

 • 10 listopada 2023 r. na frontonie II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce została odsłonięta tablica upamiętniająca pana Jana Górzyńskiego, nauczyciela muzyki, który prowadził zajęcia w Liceum Pedagogicznym, mieszczącym się w murach naszej szkoły. Inicjatywę upamiętnienia podjęli absolwenci liceum, których Jan Górzyński nauczał. Po odsłonięciu pamiątkowej tablicy uczestnicy wysłuchali okolicznościowego koncertu przygotowanego przez Szkolny Chór Cantilena pod dyrekcją Pana Henryka Gadomskiego.

Foto:

 • 10 listopada 2023 r. , w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, społeczność szkolna II Liceum złożyła hołd naszym Rodakom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. W odświętnie udekorowanej szkolnej sali gimnastycznej Chór Szkolny CANTILENA i uczniowie klasy III G i II H zaprezentowali program słowno muzyczny złożony z pieśni i wierszy o treści patriotyczno – żołnierskiej.

O godz. 11.11 młodzież szkolna i nauczyciele włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu” wykonując Polski Hymn Narodowy. Zgodnie z tradycją Szkoły, podczas uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, dokonano zmiany składów Pocztu Sztandarowego.

Foto:

 • 10 listopada 2023r odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Turniej Wiedzy z Chemii. OTW jest konkursem dla wszystkich uczniów chcących sprawdzić swoją wiedzę z danego przedmiotu, rozwinąć swoje zainteresowania. Najwyższy wynik uzyskał Krzysztof Kowalewski.
 • 11 listopada 2023 r. odbyły się uroczystości z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody rozpoczęła Msza Św. odprawiona w Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce, po której uczestnicy udali się pod Pomnik Czwartaków, by oddać cześć poległym. Następnie, w Ostrołęckim Centrum Kultury w Ostrołęce, miała miejsce Uroczysta Sesja Rady Miasta, podczas której zostały wręczone odznaczenia i medale. Pośród czterech odznaczonych osób znalazł się nasz nauczyciel, dr hab. Pan Jan Mironczuk, Prezes Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego, który otrzymał odznakę „Za zasługi dla Miasta Ostrołęki”.

Foto:

 • 14 listopada 2023 r. w ramach obchodzonego w Polsce Dnia Czystego Powietrza uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty i prezentacje dotyczące jakości powietrza i troski o klimat.
 • 15 listopada klasa 1f uczestniczyła w warsztatach pt. “Mnemotechniki – jak zapamiętywać i uczyć się efektywnie” zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce. Podczas warsztatów uczniowie mieli szansę dowiedzieć się, co to są mnemotechniki oraz zdobyć praktyczne umiejętności pozwalające na skuteczniejsze zapamiętywanie informacji oraz skuteczniejsze uczenie się.

Foto:

 • 17 listopada 2023 r. w konkursie organizowanym z okazji obchodów jubileuszu 650-lecia miasta przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce wszystkie nasze drużyny zdobyły miejsca na podium.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce: Julia Golan, Michalina Jamka kl. 1f

II miejsce: Kinga Dudziak, Olga Długołęcka kl. 1h

III miejsce: Sebastian Bałazy, Jan Makowski kl. 1f

Nasi utalentowani uczniowie przygotowali prezentacje oraz film video w temacie "Wirtualny przewodnik po Ostrołęce dla rodaka i cudzoziemca", w których przedstawili zalety naszego miasta i zachęcili do jego odwiedzenia. 

Foto:

 • W dniach 31 października do 21 listopada 2023 r. w sali numer 11, uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć wystawę poświęconą postaci jednego z Żołnierzy Niezłomnych - Stanisława Sojczyńskiego „Warszyc”, który za swoją działalność niepodległościową po II wojnie światowej został przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Łodzi skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano w 1947 roku. Wystawa poświęcona Stanisławowi Sojczyńskiemu posłużyła uczniom klas pierwszych i drugich do przygotowania projektów przedmiotowych pod kierunkiem nauczycieli historii – Małgorzaty Lubeckiej i Elżbiety Mironczuk w ramach przedmiotu historia i teraźniejszość.
 • 21 listopada w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów z terenu podległego Mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty Delegatura w Ostrołęce. Nasza uczennica, Marta Kołodziejska z klasy 4d została stypendystką Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2023/24. Marta znalazła się w gronie 50 najzdolniejszych uczniów z powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego.

Foto:

 • BohaterOn- włącz historię! Głównym celem akcji było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku. Projekt, z wykorzystaniem metody dramy, bazując na historii Powstańców, wzmacniał poczucie tożsamości narodowej, budował wrażliwość społeczną, a także rozwijał emocje, wyobraźnię i fantazję uczestników. Zwieńczeniem projektu było napisanie i wysłanie żyjącym Powstańcom Warszawskim 77 kartek z życzeniami.
 • 25 listopada 2023 r. odbyła się w Ostrołęckim Centrum Kultury uroczysta Gala z okazji 65 rocznicy Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczniowie naszej szkoły stworzyli oprawę artystyczną uroczystości, do której scenariusz napisała p. Justyna Mościcka, a prezentację multimedialną przygotowała p. Elżbieta Mironczuk. Nasza szkoła w dowód uznania za bezinteresowne wspieranie działań PCK otrzymała pamiątkowy medal oraz dyplom za zajęcie IV m. w XII edycji rejonowego turnieju Młoda krew ratuje życie.

Foto:

 • 4 grudnia 2023 r. odbyła się szkolny etap Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. W całej Polsce przystąpiło do I etapu 4667 uczniów. W II LO w etapie szkolnym (28 IX) brały udział 42 osoby. Do etapu okręgowego OLM Komitet Główny Olimpiady zakwalifikował 535 uczniów, a wśród nich dwóch uczniów naszej szkoły: Maria Kaszuba - kl. 1e, Szymon Mierzejek - kl. 3a
 • 5 grudnia 2023 r. odbyła się, organizowana przez Związek Kurpiów, V edycja Olimpiady Wiedzy o Kurpiach. W kategorii zespołowej II miejsce zajęła reprezentacja naszego LO, zaś uczennica naszej szkoły, Amelia Dawid wywalczyła także III miejsce w kategorii indywidualnej.
 • 5 grudnia 2023 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów – akcja organizowana przez Amnesty International corocznie w okolicy 10 grudnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Miliony ludzi na całym świecie w tym samym czasie pisze listy do władz i decydentów w sprawach konkretnych osób. W akcję zaangażowani byli nauczyciele języka angielskiego, z ich pomocą nasi uczniowie napisali 92 listy, które zostały wysłane do ambasad poszczególnych państw.

Foto:

 • 5 grudnia 2023 r. na hali im. A. Gołasia odbyły się Mistrzostwa II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce w Piłkę Nożną o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły. Po emocjonującym pojedynku, Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły wywalczyła klasa 3F. Na drugim miejscu stanęła klasa 2F, a trzecie miejsce zajęła klasa 3G.

Foto:

 • 7 grudnia 2023 roku w II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce odbyło się podsumowanie imprezy charytatywnej: „Mikołajki na sportowo”, na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce. Organizatorem imprezy był po raz trzynasty UKS „CLAN” działający przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce. Podczas imprezy mikołajkowej wręczono wszystkim uczestnikom dyplomy uczestnictwa, podziękowania za aktywny udział w ministerialnym Programie Klub 2023 oraz podziękowania i nagrody za udział w akcji charytatywnej Mikołajki na sportowo 2023, dla zwycięzców konkursów sportowo rekreacyjnych oraz dla trzech najliczniejszych drużyn.

Foto:

 • 28 stycznia 2024 roku w najstarszym ostrołęckim Kościele Parafialnym pw. Nawiedzenia NMP / Fara /, CANTILENA zakończyła tegoroczne kolędowanie oprawą Mszy Św. i koncertem kolęd bezpośrednio po Mszy św. Koncert po Mszy Św. był trzecim z kolei koncertem z programem kolęd i pastorałek.

Foto:

 • 7 lutego 2024 roku  młodzież naszego liceum wysłuchała wykładu  pt. „Karanie za posiadanie. Wybrane przepisy karne ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii", który został wygłoszony w Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce.  Poprowadził go  dr Piotr Kładoczny, pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, sekretarz i wiceprezes Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także członek zespołu Ekspertów Prawnych przy Fundacji Batorego. Podczas tego spotkania omówione zostały przepisy karne dotyczące posiadania narkotyków oraz konsekwencje wynikające z tego przestępstwa.

Foto:

 • 10 lutego 2024 roku w sali bankietowej "Olimpia" w Krukach odbył się Bal Studniówkowy naszych maturzystów. Bal tradycyjnie rozpoczęto od poloneza, którego w tym roku zatańczyło 24 pary.

Foto:

 • 16 lutego 2024 roku Emilia Masiak z klasy 4a została laureatką programu "Dziewczyny w Grze!" firmy CD-Projekt. W jego ramach 20 dziewczyn, które przejdą proces rekrutacji spomiędzy ponad tysiąca zgłoszeń, otrzymują wsparcie finansowe przeznaczone na edukację i rozwój, wiedzę merytoryczną oraz dwunastomiesięczną opiekę mentorską.
 • 26 lutego 2024 roku Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce w ramach Akademickich Spotkań wzięła udział w wykładzie na temat „Jak świadomie wybierać przyszłość akademicką?’’. Uczniowie klas maturalnych mieli możliwość zapoznania się z sylwetkami aglomeracji akademickich oraz z kluczowymi elementami świadomego wyboru swojej własnej ścieżki rozwoju.

Foto:

 • 29 lutego 2024 roku młodzież naszego liceum wysłuchała w Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce wykładu pt. „Dezinformacja obrazem", poprowadzonego przez Dziekana WSAP - dr Daniela Małdachowskiego.
  Podczas tego spotkania omówione zostały nowe technologie i środowiska cyfrowe, które oprócz tego, że dają dostęp do bardzo wielu pożądanych źródeł informacji, to także stwarzają zagrożenie manipulacji przekazem.

Foto:

 • 12 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach regionalnych „Wykonywanie palm kurpiowskich”. Spotkanie poprowadziła Pani Czesława Lewandowska, twórczyni ludowa, która specjalizuje się w koronce szydełkowej oraz w wykonywaniu ozdób z papieru i bibuły.

Foto:

 • 20 marca 2024 w Hali Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia odbyło się Ostrołęckie Forum Edukacyjne. Celem wydarzenia było przybliżenie uczniom klas VIII szkół podstawowych wiedzy na temat szkół ponadpodstawowych w Ostrołęce. Stanowisko naszej szkoły cieszyło się ogromną popularnością. Aleksandra Nicewicz i Mateusz Gawek prezentowali interesujące doświadczenia fizyczne, Jakub Sadłowski. Prezentację naszego liceum wzbogacił występ wokalny Emilii Wachuty oraz zespołu instrumentalnego w składzie: Kalina Bereszczyńska, Emila Gaj, Zofia Sowa, Alicja Śledziewska, Milena Śledziewska oraz Aleksander Łodygowski.

Foto:

 • 21 marca 2024 roku odbyła się kolejna XXXIV edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W tegorocznej edycji wzięło udział 51 uczniów naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymali: Damian Biernat oraz Witor Potkaj.
 • 21 marca 2024 roku w naszej szkole odbyła się III edycja przeglądu talentów „II LO MA TALENT”. Uzdolnieni uczestnicy zaprezentowali swoje zdolności z różnych dziedzin, między innymi pokazali swoje talenty plastyczne, recytatorskie, muzyczne oraz taneczne.

Foto:

 • 23 marca 2024 roku w Kościele Parafialnym pw. Św. Anny w Łysych obył się Koncert Chóru CANTILENA, który zaprezentował 11  utworów chóralnych. Jedną z 2 pieśni kurpiowskich, a mianowicie - pieśń sierocą ACH MÓJ BOZE bardzo pięknie wykonała, gościnnie występująca, była Chórzystka - Solistka CANTILENY - Kasia Bałdyga / aktualnie Pani prof. Warszawskiej Szkoły Filmowej/.

Foto:

 • 24 marca 2024 roku przy Kościele Farnym, odbył się X Bieg Papieski w hołdzie wielkiemu Polakowi Papieżowi św. Janowi Pawłowi II - Patronowi miasta Ostrołęki organizowany tradycyjnie przez UKS Clan, działający przy naszym II LO. Bieg odbył się pod patronatem Prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, Przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego i Starosty Ostrołęckiego Stanisława Kubła. Imprezę rozpoczęła Msza Św., a bieg zgromadził licznie dzieci, młodzież i dorosłych oraz całe rodziny. W zawodach wzięło udział około 160 osób.

Foto:

 • 25 marca w naszej szkole odbyła się finałowa faza Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH CHALLENGE dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Z niemal 100 uczniów z 15 szkół z miasta i okolicznych miejscowości, którzy wzięli udział w konkursie, do ostatniego etapu, przeszła grupa 22 najlepszych uczestników reprezentujących 10 szkół, rywalizując w teście leksykalno-gramatycznym.

Foto:

 • 26 marca 2024 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Konkursu Poezji Cypriana Kamila Norwida. W kategoriach recytacja i poezja śpiewana wzięło udział 24 uczestników z klas I-III. Pierwsze miejsce w kategorii „recytacja”
  zajęła Marta Pędzich za interpretację utworu “Na zgon poezji”, a
  w kategorii „poezja śpiewana” Kacper Golon za wykonanie “Mojej piosnki II”.

Foto:

 • 3 kwietnia 2024 nasza szkoła włączyła się w akcję „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem.
  W wybranych klasach zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. W Konferencji dla Młodzieży "Autyzm fakty i mity" organizowanym przez Fundację Różni, ale Równi uczestniczyły wybrane klasy II LO.

Foto:

 • 9 kwietnia 2024 roku już po raz szósty odbył się w naszym liceum Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Humanistycznej „Kulturalny Przekładaniec”. Zaproszenie przyjęło 10 szkół podstawowych z naszego regionu. Zgłoszonych zostało 38 uczniów. W przerwie odbyła się akcja promocyjna II LO, podczas której zaproszeni goście mogli zapoznać się z tegoroczną ofertą edukacyjną, porozmawiać z uczniami naszej szkoły.

Foto:

 • 11 kwietnia 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce miało miejsce wydarzenie literacko-filozoficzne – spotkanie z literaturoznawczynią dr Katarzyną BAŁDYGĄ, absolwentką naszego liceum. Tematem spotkania była problematyka inspiracji myśli filozoficznej św. Tomasza z Akwinu w twórczości noblisty Czesława Miłosza. Spotkania odbyły się w dwóch sesjach: w ciągu dnia z młodzieżą ostrołęckich szkół średnich a wieczorem z pasjonatami myśli filozoficzno - teologicznej św. Tomasza z Akwinu i poezji Czesława Miłosza.

Foto:

 • 11 kwietnia 2024 roku w SGH w Warszawie odbył się etap centralny XIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Finalistą olimpiady został uczeń klasy IV d - Adam Żebrowski.

Foto:

 • 15 kwietnia 2024 roku w ramach Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Kwiecień miesiącem promocji zdrowia”. W ramach imprezy odbył się kiermasz, na który każda klasa przygotowała posiłki zgodne z wylosowaną wcześniej dietą. Wśród nich znalazły się m.in. diety: aztecka, bezglutenowa, wegetariańska, frutariańska, paleo i wiele innych. Na lekcjach wychowawczych przedstawiana była prezentacja multimedialna na temat zdrowego tryby zycia.

Foto:

 • 16 kwietnia 2024 roku odbyły się zawody w piłce siatkowej o Puchar Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce.

Foto:

 • 17 kwietnia 2024 roku w Warszawie odbył się finał IX edycji ogólnopolskiego konkursu Akademia Wiedzy o Prawie, w którym wzięło udział 1275 uczniów  ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych  z całej Polski. W finale konkursu Okręgową Izbę Radców Prawnych z siedzibą w Olsztynie  reprezentowała uczennica naszej szkoły Amelia Dawid.
 • 18 kwietnia 2024 roku w Łomży odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tegoroczna edycja Konkursu obejmuje treść Pisma Świętego zawartą w Księdze Sędziów i w Dziejach Apostolskich. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Pawłowska i Szymon Kozon oraz Bartłomiej Jankowski. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikował się (2. miejsce) Szymon Kozon. 

Foto:

 • 18 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły w ramach Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z uczniami Szkoły Przysposabiającej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrołęce.

Foto:

 • 19 kwietnia 2024 roku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Matematyka stosowana”, którego IX edycja odbyła się na Politechnice Białostockiej. Uczennica II LO Marta Kołodziejska wraz z Kacprem Gołębiewskim z III LO zostali zwycięzcami tego konkursu. Konkurs organizuje Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM działające przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

Foto:

 • 24 kwietnia 2024 roku w ZSZ nr 1 w Ostrołęce odbył się XV Turniej Koszykówki im. Henryka Brzostka. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karol Białobrzeski, Jakub Jędrzejczyk, Jakub Bałon, Paweł Suchecki, Oliwier Szewczak, Wiktor Krawczyk, Stanisław Markowski, Bartosz Tuszyński, zdobyli srebrny medal.

Foto:

 • 25 kwietnia 2023 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs wiedzy pt. "Życie i twórczość C. K. Norwida. W rywalizacji brały udział dwuosobowe drużyny z klas drugich.

Rozstrzygnięcie konkursu:
I miejsce Daria Parzychowska, Zofia Wojdyna
II miejsce Marta Mosakowska, Karolina Domian
III miejsce Eliza Napiórkowska, Miłosz Piersa

Foto:

 • Pod koniec kwietnia zakończył się udział naszych uczniów w olimpiadach z nauk społecznych, w których łącznie uczestniczyło ponad 20 osób - w eliminacjach szkolnych.

Do etapu okręgowego olimpiad zakwalifikowali się i uczestniczyli:
1/ LXVI Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym: Adrian Rybaczyk i Miłosz Galiński (op. Elżbieta Mironczuk), Hubert Miłek i Adrian Szostak (op. Jan Mironczuk),

2/ XXVI Olimpiada Wiedzy o Prawie: Delfina Mrówka (op. Elżbieta Mironczu), Adrian Szostak, Amelia Sierak, Oliwia Żebrowska (op. Jan Mironczuk),

3/ XIX Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg": Amelia Dawid (op. Elżbieta Mironczuk): Hubert Miłek, Adrian Szostak, Oliwia Żebrowska (op. Jan Mironczuk).

Postępowanie na etapie okręgowym zakończyło udział naszych uczniów.

 • 11-12 maja 2024 roku na warszawskim AWF-ie zawodnicy UKS Clan Ostrołęka uczestniczyli w Mistrzostwach Warszawy dzieci U12, U14 i w Mazowieckim Otwarciu Sezonu Lekkoatletycznego U18. Uczniowie II LO Ostrołęka, Przemysław Kwiatkowski w rzucie oszczepem 700 g wynikiem 40.13m zajął 2 miejsce, a Franciszek Kwaśny w biegu na 2000 m wynikiem 8:33s uplasował się na trzecim miejscu. 

Foto:

 • 12 maja 2024 roku na zaproszenie Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki – Wojciecha Zarzyckiego, Chór CANTILENA aktywnie uczestniczył w inauguracji DNI OSTROŁĘKI - stanowił oprawę muzyczną uroczystej Mszy Św w Kościele pw. Nawiedzenia NMP /Fara/, bezpośrednio przed Mszą Św. i podczas składania kwiatów przed pomnikiem Św. Jana Pawła II Papieża – Patrona Miasta Ostrołęki po Mszy Św., Chór wykonał kilka utworów związanych z postacią świętego.

Foto:

 • 15 –17 maja 2024 uczniowie z klas 1 i 2 II uczestniczyli w międzyszkolnej wycieczce o charakterze edukacyjno-krajoznawczym i integracyjnym. W programie wycieczki były m.in. Chęciny, Kraków, Wieliczka, Energylandia

Foto:

 • 18-19 maja 2024 roku zawodnicy UKS Clan Ostrołęka uczestniczyli w Mistrzostwach Mazowsza w Warszawie i w Polskiej Lidze Nordic Walking w Starych Babicach. Srebrnym medalistą Mistrzostw Mazowsza U 20 w biegu na 400 m przez płotki z czasem 63.08 s został Szymon Sadłowski - uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce.
 • Uczniowie klasy 2h II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce wzięli udział w programie edukacyjno – obronnym „Edukacja z wojskiem” realizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Szkolenie teoretyczno – praktyczne przeprowadzone przez żołnierzy Wojska Polskiego miało na celu podniesienie świadomości  młodzieży z zakresu bezpieczeństwa i obronności oraz zachowania w sytuacjach trudnych.
 • 27 maja 2024 rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs BLIŻEJ NORWIDA, zorganizowany przez XXIV LO im. C. K. Norwida w Warszawie. Uczennica naszej szkoły Eliza Napiórkowska została laureatką ww. konkursu w kategorii „Fotoreportaż”, natomiast Natalia Szuba zwyciężyła w kategorii „Obraz”

Foto:

 • 28 maja 2024 roku w naszej szkole był obchodzony Dzień Kultury Kurpiowskiej. Na początku wydarzenia Zespół Folklorystyczny „Kurpianka” pod kierownictwem Pana Pawła Łaszczycha na głównym holu zaprezentował swoje umiejętności, porywając zebranych uczniów do tańca, a następnie na sali gimnastycznej odbyła się główna część uroczystości. Kurpiowską sztukę materialną prezentowała Pani Czesława Lewandowska, która specjalizuje się w koronce szydełkowej, wykonując również ozdoby z papieru i bibuły. Następnie Pan Wiesław Staśkiewicz zaprezentował nam swoje rzeźbione ptaki a także pieczywo obrzędowe – nowe latka, byśki, wycinanki kurpiowskie i kurpiowskie pisanki – kruki. Dużą atrakcją była także obecność Pana Wiesława Kuskowskiego, który wyplata z wikliny najprzeróżniejsze koszyki, miski i dzbanki. Chór CANTILENA z solistką Wiktorią Drężewską wykonali kilka pieśni kurpiowskich w dialekcie kurpiowskim.

Foto:

 • 10 i 11 czerwca 2024 uczeń naszej szkoły, Szymon Kozon wystartował w finale OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ, który obył się w Niepokalanowie. Szymon uzyskał wysoki wynik, bo wypełnił prawidłowo test w formie pisemnej aż w 75 procentach. Czas pobytu na terenie klasztoru franciszkanów, gdzie żył i pracował kiedyś św. Maksymilian Kolbe, wypełniony był różnymi atrakcjami takimi jak: wspólne oglądanie filmu "Powołany II", spotkanie z reżyserem Janem Sobierajskim, targi wyższych uczelni, czy zwiedzanie muzeum klasztornego.

Foto:

 • 12 czerwca 2024 roku miała miejsce kolejna edycja akcji „Czytanie Norwida”. Zaproszenie do udziału w naszej akcji przyjęli: Elżbieta Mierzejewska-Nicewicz – Wiceprezydent Miasta Ostrołęki, dr Łucja Lisiecka – profesor i Rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce, Jacek Karczewski – Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, Bogumiła Jarka – Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ostrołęki, dr Krzysztof Augustyniak – pracownik Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Renata Deptuła – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce oraz Grzegorz Zawrotny – nauczyciel religii w II LO. 

Foto:

 • 14 czerwca 2024 odbył się finał Szkolnego Turnieju Debat Oksfordzkich. Po wielotygodniowych eliminacjach, w których rywalizowało ze sobą 12 drużyn, w finale konkursu zmierzyły się dwie drużyny. Triumfował zespół klasy 1a w składzie: Barłomiej Derzyński, Antoni Rudnicki, Natalia Biedrzycka i Szymon Wiszowaty. Finaliści debatowali nad tezą: „Co jest ważniejsze: rozwój kultury czy technologii?”

Foto:

 • W czerwcu 2024 roku rozstrzygnięto rywalizację w ramach XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO-PLANETA. Konkurs jest organizowany pod patronatem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły uzyskali wyróżnienie w kategorii „praca indywidualna”: Lachowska Alicja, Sakowska Joanna oraz w kategorii „test”: Białobrzewski Filip, Chrzanowska Julia, Kaczyński Kamil, Matuszewska Julia, Mosakowska Marta, Napiórkowska Eliza, Tymosiak Paulina.
 • W czerwcu 2024 roku w Centrum Językowym Politechniki Łódzkiej odbył się finał V Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie z całej Polski (około 2000). Do finału Komitet Organizacyjny Olimpiady zakwalifikował 105 osób. Finalistami zostało 5 uczniów naszej szkoły: Karolina Dauksza, Mateusz Morawski, Tomasz Charyton, Szymon Gruszka, Franciszek Parzych.
 • 15 – 16 czerwca 2024 roku w Kadzidle odbył się Festiwal Folkloru Weselnego. W imprezie, której punktem kulminacyjnym Festiwalu jest WESELE  KURPŚOSKE oprawę Mszy Św. w Kościele Parafialnym pw. Świętego Ducha w Kadzidle sprawował chór naszej szkoły CANTILENA.

Foto:

 • 18 czerwca 2024 roku odbyło się zakończenie i podsumowanie programu wspierania postaw kreatywności i przedsiębiorczości u młodzieży licealnej - Akademia Lidera „Z pomysłem w przyszłość”. Innowacja pedagogiczna miała na celu m. in. ukierunkowanie zawodowe uczniów.

Foto:

 • 21 czerwca 2024 roku miało miejsce uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. O godz. 8.00 społeczność szkoły uczestniczyła we Mszy Św w Kościele NNMP w Ostrołęce (Fara), a o godz. 9.30 miała miejsce uroczysta akademia na hali im. Arkadiusza Gołasia. Oba punktu programu uświetnił występem Chór CANTILENA. Po akademii wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa w wyznaczonych salach lekcyjnych. 

Foto:

Zmieniony: Środa, 26 Czerwiec 2024 10:17
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 22