II LO w Ostrołęce
Rekolekcje dla młodzieży
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   

Ostroka_mini.png W dniach 4-6 marca w godzinach 10.00 – 13.00. na Hali A. Gołasia będą odbywały się rekolekcje dla młodzieży.  Rekolekcje organizuje Parafia Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach

 

Więcej…
 
Zapisy na VI Ostrołęcki Bieg Papieski ZAWODY ODWOŁANE NOWY TERMIN
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

plakat1.jpg

Ruszyły zapisy do VI Ostrołęckiego Biegu Papieskiego na dystansie 3km, który odbędzie się w Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020 roku.

Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, dla  których Bieg ten może być początkiem przygody ze sportem, wszystkich, którzy zechcą aktywnie spędzić wolny czas w niedzielne popołudnie, aby w ten sposób poprzez Bieg oddać hołd Wielkiemu Polakowi, św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Ostrołęki w 6. rocznicę Jego kanonizacji i 15. rocznicę śmierci.

Bieg na dystansie 3 kilometrów będzie wiódł po malowniczych i historycznych miejscach Starego Miasta Ostrołęki, tą sama trasą, jak w ubiegłym roku: ulicą Szwedzką, dołem wzdłuż ulicy Spacerowej, Staromostową, Pl. Gen. Józefa Bema, Bartosza Głowackiego, Wiktora Gomulickiego, Stanisława Staszica, gen. Ludwika Bogusławskiego, Mikołaja Kopernika. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku Papieża Jana Pawła II, przy Kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce (ul. Szwedzka 2).

Start Biegu planowany o godzinie 14.45.

Udział w biegu jest nieodpłatny.

Limit miejsc: 250 (decyduje kolejność zgłoszeń).

Zapisy elektroniczne na stronie klubu: www.uks-clan.cba.pl lub na stronie https://www.protimer.pl/bio/736/vi-ostrolecki-bieg-papieski/page aktywne do 2 kwietnia 2020 r. do godziny 15:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Regulamin, program minutowy, mapa trasy oraz stosowne  oświadczenie i więcej informacji na stronie klubu UKS CLAN

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Organizator: UKS CLAN Ostrołęka działający przy II LO im. C.K. Norwida

 
Spotkanie z poetką Hanną Jadwigą Sobiech
Biblioteka
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

W dniu 6 lutego 2020 r. w szkolnej bibliotece gościła poetka Hanna Jadwiga Sobiech (założycielka i prezes Ostrołęckiego Klubu Literackiego OsKaL (2012-2017), członkini Stowarzyszenia Autorów Polskich. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów literackich. Wydała cztery autorskie tomiki poetyckie: Ich dwoje” (2012), „Czekoladowe niebo” (2017), „Aż do świtu – Bis zum Morgengrauen (2018) i „Wojaże i powroty – Reisen...und Rückkehr” 2019). Jej poezja jest tłumaczona na język niemiecki i znajduje się poza granicami kraju oraz w licznych publikacjach na terenie Polski.

Pani Hanna Sobiech spotkała się z uczniami z klasy IFG. Młodzież z żywym zainteresowaniem słuchała prezentowanych przez poetkę wierszy z ostatniego tomiku „Wojaże i powroty...”, zwłaszcza tych poświęconych rodzinnemu miastu poetki – Ostrołęce.

 
Wyniki konkursu fotograficznego „Jesienny portret z książką”
Biblioteka
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

Z radością informujemy, że szkolny konkurs fotograficzny „Jesienny portret z książką” ogłoszony przez szkolną bibliotekę został rozstrzygnięty. Jury dokonało oceny otrzymanych zdjęć i przyznało następujące nagrody:
I miejsce – Natalia Zielińska z klasy Igp oraz Adrian Wiski z klasy IIIb,
II miejsce – Dominik Zych z klasy IId,
III miejsce – Sebastian Kraska z klasy Idg.

Zwycięzcom GRATULUJEMY.

Celem konkursu była m. in.: promocja książki wraz ze sztuką fotografii jako kreatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i wrażliwości artystycznej.

 
Wysokie lokaty naszych uczniów w kolejnych halowych zawodach lekkoatletycznych w Warszawie i Toruniu
Sport
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   

W dniach 2-3 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje możliwości w kolejnych otwartych halowych zawodach kontrolnych WMOZLA w warszawskiej Hali Akademii Wychowania Fizycznego i w Toruniu. W zawodach tych uczestniczyli zawodnicy z niemalże całego kraju. Nasi reprezentanci brali udział w wielu konkurencjach, zapewniając sobie starty w finałach i uzyskali nowe rekordy życiowe. Startujący zawodnicy w Warszawie: Natalia Zielińska w biegu na 2000 m uzyskała czas 8:19,87s i zajęła 4 miejsce. W biegu na tym samym dystansie Kacper Piórkowski uzyskał czas 7:05,31s i zajął 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Patryk Prusiński w biegu na 60m zajął 3 miejsce w finale A uzyskując czas 7.58s (w biegu eliminacyjnym 7,64s) i ustanowił swój nowy rekord życiowy. Miłosz Markowski startując w dwóch konkurencjach-w biegu na 60m uzyskał czas 7.84 oraz w trójskoku, w którym skoczył na odległość 10.72 m uplasował się na 1 miejscu w swojej kategorii wiekowej i zajął 4 miejsce w kategorii OPEN.
W Toruniu wystartowała Izabela Marcińczyk na dystansie 800m uzyskała czas 2:30,53 i zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Studniówka 2020
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   

W sobotę 25 stycznia 2020 odbył się bal studniówkowy uczniów naszego Liceum . Maturzyści ośmiu klas, wraz z osobami towarzyszącymi, bawili się w sali bankietowej „Olimpia” w Krukach.
Bal tradycyjnie rozpoczęto od poloneza, którego zatańczono do muzyki Wojciecha Kilara z ekranizacji mickiewiczowskiego "Pana Tadeusza". Choreografią i przygotowaniem tańca zajęli się wykwalifikowani pracownicy Ostrołęckiego Centrum Kultury.
Młodzież powitał Krzysztof Jankowski, wicedyrektor II LO w Ostrołęce. Życzył im szampańskiej zabawy oraz jak najlepszych wyników z egzaminu maturalnego.

- Rocznik 2001, to wasz rocznik, rocznik pomilenijny. Kiedy przyszliście na świat, ujrzeliście początek trzeciego tysiąclecia. Niech rozpoczynająca się studniówka będzie czasem radości i niecodziennej przemiany, gdzie uczniowie, których znamy z ławek szkolnych, przeobrażą się w piękne damy i przystojnych mężczyzn - mówił wicedyrektor Krzysztof Jankowski.
Na studniówce bawiło się łącznie 360 osób. O muzykę na imprezie i dobry humory uczestników zadbali DJ i wodzirej. To był niezapomniany wieczór dla wszystkich uczestników studniówkowego balu.

 
Szkolny konkurs pod hasłem "Zbrojne organizacje niepodległościowe w latach 1939-1947"
Aktualności
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

1marca_ulotka_2014_WEB.jpg

Wszystkich uczniów klas pierwszych zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie historycznym i plastycznym pod hasłem "Zbrojne organizacje niepodległościowe w latach 1939-1947".

Konkurs wiedzy historycznej odbędzie się 25 lutego 2020 roku. Prace plastyczne w formie plakatu (A2 lub A3) należy przynieść do 25 lutego 2020 roku. Konkursy wpisują się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć dodatkowe oceny z historii lub z plastyki oraz cenne nagrody rzeczowe.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do organizatorów do 7 lutego 2020 roku.

Organizatorzy:
Elżbieta Mironczuk
Beata Grzywacz

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 142