Biblioteka
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Patron mojej szkoły - Cyprian Kamil Norwid", organizowanego z okazji ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polski roku 2021 rokiem Cypriana Kamila Norwida

Olga_Żebrowska_Cyprian_Kamil_Norwid.jpgZ przyjemnością informujemy, że rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny Patron mojej szkoły - Cyprian Kamil Norwid organizowany w ramach upamiętnienia postaci Cypriana Kamila Norwida - wybitnego romantycznego twórcy (poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika), a jednocześnie patrona naszej szkoły.
Prace konkursowe były wykonywane nie tylko technikami tradycyjnymi ale również za pomocą narzędzi multimedialnych.
Po burzliwej naradzie jury postanowiło, że:

w kategorii multimedialnej zwycięzcą została Olga Żebrowska (z klasy II FP), a wyróżnienie w tej kategorii przypadło Milenie Śledziewskiej (z klasy I E);
w kategorii tradycyjnej zwycięzcą został Jakub Romanowski (z klasy I A) a wyróżnienie trafiło do Tomasza Muchy (z klasy I A).


Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

Więcej…
 
Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania książek w ramach tzw. "Randki w ciemno"

plakat_nr_2.jpg

Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, bo przecież tak jak zauważyła Wisława Szymborska "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".
Zapraszamy więc Was Drodzy Czytelnicy i Ci, którzy nie trafili jeszcze na swoją książkę do tej fantastycznej zabawy w dniach 11 i 12 lutego, a być może uda się Wam trafić na taką książkę, od której nie będziecie mogli się oderwać, pomimo że wybierzecie ją nie po okładce, autorze czy recenzji innych osób. Ukryta pozycja będzie zapakowana w papier i nie będzie posiadała żadnej wskazówki, opisu czy innej sugestii. To będzie prawdziwa "Randka w Ciemno".

Wierzymy, że wybór w ciemno trafi w Twój gust czytelniczy. Zapraszamy serdecznie.

 
Cyfrowa biblioteka dla uczniów

Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe

W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

W ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Narodowa przygotowała 70 audiobooków lektur i klasyki literatury, które to można pobrać za darmo z POLONY. Wśród 55 tytułów, które zostały udostępnione w tej formie znalazły się m.in. Lalka, Quo vadis, Sklepy cynamonowe i Nad Niemnem.

Ponadto, w ramach Priorytetu 4 NPRCz, przygotowano ponad 1200 e-booków publikacji z domeny publicznej. Dostęp do wszystkich tytułów jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Publikacje w formatach MOBI, EPUB i PDF można pobierać z POLONY a po pobraniu korzystać z nich bez konieczności dostępu do internetu.

 
Szkolny konkurs plastyczny "Patron mojej szkoły - portret Cypriana Kamila Norwida"

plakat_-_konkurs_plastyczny_1.jpgDrodzy Uczniowie!

Rok 2021 ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polski rokiem Cyprian Camila Norwida. W ramach upamiętnienia postaci tego wybitnego romantycznego twórcy (poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika), a jednocześnie patrona naszej szkoły, pragniemy zaprosić Was do udziału w konkursie plastycznym "Patron mojej szkoły - portret Cypriana Kamila Norwida"


Prace konkursowe mogą być wykonane nie tylko dowolnymi technikami tradycyjnymi ale również za pomocą narzędzi multimedialnych. Dajemy Wam pełną dowolność: może to być rysunek, malarstwo, grafika lub praca multimedialna.


Prace należy składać do 28 lutego 2021 roku w bibliotece szkolnej.
W razie pytań prosimy o kontakt pod nr 784 070 110.


Zapraszamy do udziału i już z niecierpliwością czekamy na Wasze prace.

 
"Gdyby ludzie robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach ..." Stanisław Lem

Czarny_i_Biały_Dziewczyna_Prawa_Kobiet_Plakat.jpg

Drodzy Uczniowie tym razem proponujemy Wam zmierzenie się z wiedzą na temat Stanisława Lema, w ramach konkursu, który będzie przeprowadzany online w formie testu.

Termin przeprowadzenia testu to:
• 28-01-2021 r. (czwartek), godz. 16.00
W wyżej wskazanym dniu osobom, które wyrażą chęć udziału w konkursie (wypełniając poniższą kartę zgłoszenia) do dnia 25-01-2021 r. zostaną przesłane linki do testu.

Karta zgłoszenia

Najlepsi jak zwykle otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod nr 784 070 110 lub za pomocą dziennika elektronicznego Vulcan z Anną Sobiech.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 15