II LO w Ostrołęce
Szkoła online
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   

Drodzy uczniowie naszego liceum.

unnamed.jpgOd chwili zawieszenia zajęć rozpoczęliśmy nauczanie zdalne. Przybiera ono różne formy i zależy od specyfiki przedmiotu. W tym momencie dużo zależy od waszego osobistego zaangażowania. Dobrze jest podzielić swój dzień na czas poświęcony nauce i czas odpoczynku. Drogą elektroniczną otrzymujecie materiały, linki, teksty źródłowe, zadania, polecenia, filmiki, ćwiczenia… Szkoła nadaje rytmu i porządkuje proces nauczania. Nauczanie zdalne ma inny charakter ale i w tym przypadku rytm i systematyczność są potrzebne. Życzymy Wam zapału do nauki i kreatywności. Wykorzystajcie czas na rozwój. Nauka w domu jest nie tylko zdobywaniem wiedzy, ale również kształtuje charakter, gdyż opiera się na samodyscyplinie, wytrwałości, pilności, obowiązkowości i zachowaniu właściwych proporcji.

Wymaga się od nas, byśmy pozostali w domu i w ten sposób przeciwdziałali rozprzestrzenianiu się epidemii. To zalecenie potraktujmy poważnie. W tym przypadku odpowiedzialność każdego z nas ma wpływ na pozostałych.

 
Zawieszenie zajęć
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   

Szanowni Państwo,

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. W tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Decyzja ta wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

W załączeniu przekazuję komunikat – proszę o uważne zapoznanie się z jego treścią i poinformowanie uczniów, rodziców i nauczycieli o zawieszeniu zajęć.  

Zachęcam do sprawdzania komunikatów na stronach internetowych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik prasowy MEN

Załącznik – Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych – komunikat MEN (WORD)

 
Sukces w konkursie "Mediacje? Zdecydowanie Tak!"
Aktualności
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

marta-dobkowska2.jpg

 

7 marca 2020 r. odbył się konkurs "Mediacje? Zdecydowanie Tak!", który zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Konkurs miał za zadanie popularyzować tematykę mediacji wśród uczniów szkół średnich.

Marta Dobkowska, uczennica klasy 1bp została zwyciężczynią tego konkursu, a Cezary Miłek z klasy 1ag zajął III miejsce.

Serdecznie gratulujemy.

 
Podsumowanie akcji Paczka 2020
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

Resized_20200228_135906.jpg

28 lutego 2020 r. oficjalnie została podsumowana akcja „Paczka na Kresy”. Nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Zebrane dla Polaków na Białorusi i Litwie dary zawieźli nasi uczniowie i nauczyciele. Podziękowania za wielkie serca odebrały na uroczystej gali panie Beata Kotowska i Mariola Rachubka.
 
Organizatorami akcji w 2019 roku byli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Fundacja „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”, Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie.
 
W piątek, 28 lutego 2020 r. podczas konferencji podsumowującej akcję uczestnicy zbiórki wysłuchali wykładu o sytuacji Polaków na Kresach, którą przedstawił dr Robert Wyszyński. Podsumowania akcji dokonali: pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty, pan Jarosław Książek, Konsul Generalny RP w Grodnie oraz pan Marcin Zarzecki, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych klasa I BP pod opieką wychowawcy przygotowała apel upamiętniający bohaterów antykomunistycznego zbrojnego podziemia niepodległościowego. Apel poprowadzili Marta Dobkowska i Jakub Jankowski, utwory literackie prezentowali: Łucja Tabaka, Krystyna Cholewa i Stanisław Kubeł. Oprawę muzyczną przygotowały: Magdalena Opęchowska, Karolina Suchecka i Izabela Trzcińska.

W czasie apelu nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów, które towarzyszyły obchodom Narodowego Dnia Pamięci w naszej szkole.

W konkursie historycznym „Zbrojne podziemie niepodległościowe w latach 1939-1947” I miejsce zdobył Marcin Załęski z klasy I EP, II miejsce – Kacper Żebrowski z klasy I AP i III miejsce – Ewa Zamojska z klasy I FG.

W konkursie plastycznym I miejsce jury przyznało Karolinie Stankiewicz z klasy I FG, II miejsce zajęła Karolina Suchecka z klasy I BP i III miejsce – Martyna Gwara z klasy I BP.

Konkursy przygotowały i przeprowadziły: p. Beata Grzywacz i p. Elżbieta Mironczuk.

Nagrody w konkursach ufundowało Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce i Rada Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
"Wizyty astronomów w szkołach"
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Jadwiga_Biaa.jpg
W 2019 roku z okazji stulecia istnienia Międzynarodowej Unii Astronomicznej, została zorganizowana globalna akcja o nazwie IAU100, z hasłem przewodnim „100 lat pod wspólnym niebem”, w ramach której w różnych krajach na całym świecie prowadzone są projekty popularyzujące astronomię. Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) zaproponowało placówkom edukacyjnym w naszym kraju wizyty astronomów "Astronomers in Schools". Do tej akcji chętnie przystąpiła nasza szkoła i 3 marca 2020 roku gościliśmy panią dr Jadwigę Białą - popularyzatorkę astronomii i meteoryki, wieloletniego dyrektora planetarium w Olsztynie. Młodzież uczestniczyła w dwóch wykładach: "Ewolucja gwiazd" i "Meteoryty". Ciekawe prezentacje w bardzo przystępny sposób przybliżyły uczniom zagadnienia, którymi zajmuje się astrofizyka. Spotkanie zapewne osiągnęło swój główny cel jakim jest propagowanie nauki jaką jest astronomia oraz budzenie zainteresowań odkryciami astronomicznymi.
 
Spotkanie zorganizowali nauczyciele fizyki: Renata Chodkowska i Joanna Kukuć.
 
Koronawirus: instrukcja mycia rąk
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   

mycie-rak.jpg

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 142