Arch.07/08
Poniedziałek, 30 Listopad 2009 11:19


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/08.


Dnia 3 września o godzinie 9:15 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/08.

Fotorelacja


ALIANTE 2007

W dniach 25 września - 10 października dwoje uczniów klasy III d - Karolina Gręda oraz Andrzej Podziewski pojedzie na wycieczkę do Stanów Zjednoczonych, która stanowi główną nagrodę w międzynarodowym konkursie ALIANTE 2007. Rywalizowali z uczniami z 13 krajów Europy oraz ze Stanów Zjednoczonych.
Na konkurs składały się trzy etapy. Pierwszy polegał na udzieleniu przez dwuosobowe drużyny odpowiedzi na 20 pytań testowych. Pytania dotyczyły przede wszystkim polityki i struktur bezpieczeństwa międzynarodowego, organizacji takich jak NATO, OBWE i UE. Etap drugi polegał na przygotowaniu przez uczestników prac, w których należało odpowiedzieć na 35 pytań otwartych z zakresu historii najnowszej świata, polityki bezpieczeństwa, struktury i działalności organizacji międzynarodowych oraz geografii.
Ostatni etap konkursu, czyli międzynarodowy finał, odbył się w dniach od 23.06 do 28.06.2007r w brytyjskiej bazie wojskowej na terenie Niemiec, gdzie najważniejszą rolę odgrywała sprawność fizyczna oraz umiejętność pracy zespołowej w ramach połączonych, międzynarodowych drużyn.
Do USA pojedzie 14 drużyn (w tym 3 z Polski). Odwiedzą Waszyngton oraz bazy wojskowe na Florydzie i Colorado. Głównym organizatorem międzynarodowego projektu Aliante jest czeskie Stowarzyszenie Jagello 2000. W Polsce koordynatorem konkursu jest Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie.


Fotorelacja


VII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia

W dniu 21 września 2007r. w Hali widowiskowo sportowe im. A.Gołasia w Ostrołęce odbyła się VII Mazowiecka Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia.
II Liceum Ogólnokształcące im.C.K.Norwida w Ostrołęce znajduje się w gronie siedmiu szkół z terenu województwa mazowieckiego realizujących program promocji zdrowia. Zmagania w zakresie Olimpiady obejmowały: konkurencje sportowo rekreacyjne, artystyczne, udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej, konkurs fotograficzny oraz konkurs na plakat.
W klasyfikacji ogólnej VII Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia województwa mazowieckiego II LO zajęło miejsce pierwsze.
Serdecznie gratuluje młodzieży biorącej udział w zawodach oraz w organizacji imprezy. Gratuluje i dziękuje pani Czesławie Smolec - koordynatorowi programu, wychowawcom klas promocji zdrowia, nauczycielom wychowania fizycznego oraz innym uczestniczącym w przygotowaniu i realizacji imprezy.
Podziękowania kieruję także do pana Henryka Gadomskiego i chóru Cantilena oraz zespołu muzycznego za uświetnienie swoimi występami VII Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia.

Dyrektor szkoły Ryszard Kaliszewski.

Fotorelacja


X Przegląd Twórczości Domów Pomocy Społecznej

20 września 2007 r. klasa II c wraz z wychowawcą uczestniczyła w X Przeglądzie Twórczości Domów Pomocy Społecznej pod hasłem "Muzyczny ogród lat osiemdziesiątych". Ideą Festiwalu jest umożliwienie mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej zaprezentowania swojej twórczości i artystycznych dokonań szerokiej, ostrołęckiej społeczności. Pod wspólnym hasłem: SZTUKA organizatorzy chcieli zainspirować i przekonać lokalną ludność do uczestnictwa i aktywnej postawy w procesie tworzenia kultury osób niepełnosprawnych, do zniesienia barier i zjednoczenia tego, co piękne i kreatywne.

Fotorelacja


Wycieczka do Amsterdamu, Paryża, Brukseli.

W dniach 23-29 września br. grupa uczniów naszej szkoły brała udział w wycieczce do Amsterdamu, Paryża, Brukseli. Czternastu uczniów pod opieką p. Krystyny Kowalskiej wraz z naszymi kolegami i koleżankami z I LO i ZSZ nr 4 - wszyscy oczywiście uczący się języka francuskiego.
W południe 23 IX ruszyliśmy w podróż, by następnego poranka zawitać w stolicy Holandii- Amsterdamie. To miasto o świetnie zachowanej architekturze z XVII wieku doskonale balansuje między historią a pokusami teraźniejszości. Uroki Amsterdamu podziwialiśmy z pokładu statku wycieczkowego. Kilkugodzinny pobyt w tym zdominowanym przez rowerzystów mieście (żaden z tych tysięcy zardzewiałych rowerów nie znalazłby chętnego użytkownika w Ostrołęce) zakończył się wizytą w szlifierni diamentów.
Wspaniałości Paryża mogliśmy podziwiać przez 3 dni. W pierwszym dniu swymi urokami zachwyciła nas Dzielnica Łacińska, Sorbona, Panteon, wyspa Cite - historyczne centrum Paryża z bazyliką Notre Dame, biznesowe centrum Paryża- dzielnica La Defense a także Montmartre- dzielnica bohemy artystycznej. Następny dzień rozpoczął się przejazdem do Wersalu. Podziwialiśmy m.in. wnętrze słynnej Sali Zwierciadlanej a także imponujący ogród. Przyszedł także czas na Luwr, jedno z najsłynniejszych muzeów na świcie. Pomimo ograniczonego czasu dotarliśmy do podręcznikowej klasyki dzieł znajdujących się w muzeum. Wenus z Milo, Nike z Samotraki, Mona Lisa, wymieniać możnaby bez końca. Podsumowaniem dnia był wieczorny wjazd na wieżę Eiffla a potem godzinny rejs po Sekwanie, która jak wstęga przecina wszystkie najważniejsze miejsca w mieście. Paryż zachwycił nas po raz kolejny, tym razem w swojej nocnej szacie.
Następny dzień należał w całości do Eurodisneylandu. Bajkowy świat odtworzony w najdrobniejszym detalu dostarczył wszystkim, niezależnie od wieku, niezapomnianych wrażeń. Najbardziej szalone zjazdy zaliczała Pani od francuskiego, którą słychać było w najgłębszych zakątkach parku rozrywki. Wzruszaliśmy się do łez na widok Królewny Śnieżki we własnej osobie. Kolejny dzień był już niestety ostatnim spędzonym w kulturalnej stolicy Europy.
Atrakcją samą w sobie był przejazd paryskim metrem - możliwość poznania różnorodności społeczeństwa. Do południa zdążyliśmy zwiedzić Łuk Triumfalny, znane wszystkim Pola Elizejskie, a także Operę (znanej skądinąd z musicalu „Upiór w Operze”) i Muzeum Perfum Fragonard.
Wieczorem byliśmy już w Brukseli, tutaj udało nam się zwiedzić jedynie Grand Place i kilka straganów, nie zabrakło oczywiście odwiedzin u sympatycznego siusiającego chłopca.
Przyszedł w końcu czas na drogę powrotną do kraju, jednak z takim bagażem doświadczeń i doznań estetycznych nawet perspektywa kilkunastu godzin w autobusie nie była straszna.

Fotorelacja


Konkurs Recytatorski

15 października (poniedzialek) odbyl się V Konkurs Recytacji Poezji Karola Wojtyly organizowany przez Civitas Christiana, w którym z sukcesem wzięly udzial uczennice naszego liceum.

Klaudia Mierzejewska kl. IIa - II miejsce
Joanna Dobek kl. Id - III miejsce

Dziewczętom i opiekunom serdecznie gratulujemy!


Konkurs Literacki

W październiku odbyl się final XV Ostrolęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego "...i chcę tej ziemi być wierny..." organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Agnieszka Ochenkowska z klasy II A otrzymala wyróżnienie za wiersz *** "Szukają Ciebie...".
Utwór mozna przeczytać w bieżacym zbiorku poetyckim osób nagrodzonych lub najbliższym Parnasiku.

Gratulujemy!


Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2007

W dniu 29 października 2007 roku, w Zespole Szkół w Przasnyszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Uczennica klasy 2d II LO im.C.K.Norwida - Joanna Wawryszuk (średnia: 5,69) otrzymała z rąk Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty list gratulacyjny, potwierdzający przyznanie wyżej wymienionego stypendium.
Joasi serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów - dyrektor Ryszard Kaliszewski.


Fotorelacja


Dzień Niepodległości 2007

Z okazji Święta Niepodległości odbył uroczysty apel. Część artystyczną przygotowała młodzież klas 2b i 2f pod kierunkiem Pań D.Czyż, B.Kotowskiej, J.Kukuć oraz chór szkolny Cantilena pod dyrekcją Pana H.Gadomskiego.
Podczas tej uroczystości sztandar szkoły przejęły nowe poczty sztandarowe.

Fotorelacja

W dniu 11 Listopada w miejskich obchodach Święta Niepodległości uczestniczył sztandar szkoły oraz chór szkolny Cantilena z okolicznościowym programem artystycznym.

Fotorelacja


Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 29 listopada (czwartek) 2007r. zapraszamy wszystkie klasy pierwsze na badanie ucha środkowego.
Przyjęcie pacjentów od 13:30 do 15:05. Warunkiem przyjęcia są dary dla ordynatora. Trzeba się również odświeżyć i przywdziać odpowiedni strój (wedle gustu), a także zabrać przyrządy potrzebne do przyozdobienia izby przyjęć. Należy także przygotować scenkę z życia szpitala, w której weźmie udział najmniej 5 osób (max 5 minut). Zabierzcie ze sobą bandaż… Przed czwartkiem przeczytaj ulotkę, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą z klasy 2c.

Organizatorzy


Otrzęsiny klas pierwszych

29 listopada 2007r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Dwie godziny klasy pierwsze wraz z wychowawcami spędziły na wspólnej zabawie, prezentując swoją wiedzę, spryt, umiejętności artystyczne, wokalne i poczucie humoru. Najlepsza okazała się klasa Id, która otrzymała największą ilość punktów oraz jeden punkt ekstra za zaangażowanie wychowawcy(87+1). Drugie miejsce zajęła klasa Ie (86), a trzecie klasa Ic (84). Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Klasa IIc z wychowawcą

Fotorelacja


Wycieczka do Stanów Zjednoczonych

Uczniowie klasy III D Karolina Gręda i Andrzej Podziewski w dniach 29 września - 10 października odbyli wycieczkę do Stanów Zjednoczonych, która była nagrodą w konkursie Aliante 2007. Razem z 27 uczestnikami konkursu z różnych krajów spędzili tam dwa tygodnie, zwiedzając bazy militarne i nie tylko. W Norfolk (stan Virginia) odwiedzili siedzibę Dowództwa Sojuszniczego ds. Transformacji (ACT), byli także na pokładzie jednego z największych lotniskowców na świecie - USS Harry s Truman. W Waszyngtonie mieli możliwość zwiedzenia Pentagonu. Następnym punktem ich wyprawy było Lincoln (Nebraska). W Colorado Springs wjechali na Pikes Peak (4302 m), nazywany często "amerykańską górą". Mieli również okazję odwiedzić tajną bazę w Górach Skalistych, w której zagrali w komputerową symulację systemu obrony przeciwrakietowej. Byli także na meczu futbolu amerykańskiego oraz w „Pumpkin Patch”, gdzie główną atrakcją była przejażdżka traktorem na pole dyniowe :)

Fotorelacja


Ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 10 stycznia 2008 redakcja" PERSPEKTYW" i "RZECZYPOSPOLITEJ" na uroczystej gali w auli POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ ogłosiły wyniki rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych za rok 2007. Zwycięzcy to: XIII LO w Szczecinie, XIV LO im Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, V LO im Augusta Witkowskiego w Krakowie. Nasze liceum zostało pierwszy raz sklasyfikowane w rankingu najlepszych szkół na 184 miejscu w Polsce i na 23 w woj. mazowieckim. Miejsce wynika z wyliczenia stosunku liczby laureatów i finalistów Olimpiad w danym roku szkolnym do liczby uczniów w całej szkole. Szczegółowe informacje o wynikach można znależć w ostatnich numerach w/w czasopism.

Serdecznie gratuluję młodzieży, nauczycielom i rodzicom naszej szkoły, jednocześnie życzę coraz lepszych wyników w nauce, coraz liczniejszego i jeszcze efektywniejszego udziału w Olimpiadach przedmiotowych.


R.Kaliszewski - dyrektor szkoły .


CANTILENA Rodzicom uczniów II Lo

17 stycznia b.r. CANTILENA zaprezentowała Rodzicom uczniów II LO 30 minutowy program złożony z kolęd i innych utworów z repertuaru Chóru. Była to skrócona wersja programu wykonanego 15 stycznia w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Podobnie jak w Muzeum, program prowadziły Kasia Bałdyga / kl.III / z Iwoną Perzanowską / kl. I /. Wyjątkowo dużo koncertów w bieżącym roku szkolnym, nagrania 2 płyt CD spowodowały niewielkie opóźnienie w przygotowaniu repertuaru na Ogólnopolski Festiwal Chóralny w Olsztynie, który odbędzie się wiosną b.r. Będzie to nowe doświadczenie związane z udziałem w imprezie wraz z chórami akademickimi i chórami osób dorosłych. W tym roku nie startujemy w Oghólnopolskim Konkursie Chorów A' Cappella Dzieci i Modzieży mając zgodnie z Regulaminem rok przerwy jako laureaci ZłOTEGO KAMERTONU z Pucharem Ministra Edukacji Narodowej, ostatniej edycji Konkursu.
Fotorelacja


XVIII Olimpiada Teologii Katolickiej

Dnia 7 stycznia 2008 r. odbył się szkolny etap XVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się:

1. Stepnowska Paulina III A
2. Mamajek Agnieszka I G
3. Suchcicka Martyna II C

Kolejny etap odbędzie się w Łomży


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W ostatnich trzech dniach poprzedzających ferie, odbyły się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży naszego liceum. Prowadził je Zespól Ewangelizacyjny wywodzący się z międzynarodowej wspólnoty ICPE. Hasłem rekolekcji były słowa ks. Jana Twardowskiego: Niebo nie przychodzi znikąd. Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny sposób przybliżania treści ewangelicznych. Teledyski z ciekawym przekazem, fragmenty filmów, prezentacje multimedialne, poruszające świadectwa Kasi i Nikoli oraz elementy teatralne – to wszystko posłużyło przybliżeniu osoby Chrystusa i zachęcało do podjęcia pracy nad swoim życiem duchowym. Uwieńczeniem rekolekcji była uroczysta msza św. połączona z nabożeństwem pokutnym i obrzędem światła. Każdy uczestnik mógł wziąć ze sobą zapaloną świecę, którą przyjmował jako znak swojej przynależności do Jezusa, który jest Światłością Świata.

Na stronie zespołu http://www.lumenchristi.pl/ można zapoznać się ze świadectwami uczestników rekolekcji oraz blogami prowadzących.


Olimpiady

Nasi uczniowie uczestniczyli w eliminacjach okręgowych olimpiad przedmiotowych:
 • Katarzyna Bałdyga (kl. III B) - laureatka eliminacji okręgowych XX Olimpiady Filozoficznej, zakwalfikowana do eliminacji centralnych, Kasia została także finalistką eliminacji okręgowych XXXVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, w eliminacjach okręgowych OF uczestniczyli również: Aleksandra Pyskło (Ia), Katarzyna Kraska (III b) oraz Wojciech Godzieba (II a)
 • Michał Bemowski (IID) jest w trakcie II części (doświadczalnej) eliminacji okręgowych LVII Olimpiady Fizycznej, Michał został też zakwalifikowany do finału Konkursu Fizycznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską,
 • Agnieszka Ochenkowska (IIA), Norbert Młynarczyk (IIIB), Małgorzata Laskowska (IIIB), Martyna Brulińska (IIIB) uczestniczyli w XXXIV Olimpiadzie Historycznej, Agnieszka i Norbert zostali finalistami eliminacji okręgowych,
 • Michał Wilkowski (IIIB) został finalistą eliminacji okręgowych XLIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w eliminacjach okręgowych uczestniczył też Marcin Wierzba (IIIB),
 • Marta Perzanowska (IIA), Michał Wilkowski (IIIB) i Marcin Wierzba uczestniczyli w eliminacjach okręgowych VI Olimpiady Wiedzy o UE.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.


W Ćwierćlandzie

Witam czytelników naszej strony!
Ćwierćlandia to kraina składająca się z czterech części, w każdej z nich obowiązuje tylko jeden, słuszny według jej mieszkańców, kolor: zielony, czerwony, niebieski lub żółty. I właśnie taką krainę odwiedziłi uczniowie I B. Zabawa w Ćwierćlandię była dobrym punktem wyjścia do rozmowy na temat szacunku, otwartości i przyjaźni dla "innych", a przecież takich samych.

Fotorelacja

Pozdrawiam wszystkich. H. Puch


XVIII Olimpiada Teologii Katolickiej

Dnia 7 marca 2008r. w Instytucie Teologicznym w Łomży odbył się diecezjalny etap XVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Uczennica naszego liceum, Paulina Stepnowska z klasy III a, zajęła szóste miejsce w diecezji łomżyńskiej. Z rąk biskupa pomocniczego Tadeusza Bronakowskiego otrzymała wyróżnienie i nagrodę książkową, ponadto Martynie Suchcickiej z klasy IIc oraz Agnieszce Mamajek z klasy Ig zostały wręczone dyplomy uczestnictwa. Po olimpiadzie młodzież wspólnie z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży uczestniczyła w Drodze Krzyżowej.


Wizyta w Ćwierćlandii

Witam czytelników naszej strony.
Oto kolejna klasa odwiedziła Ćwierćlandię. Tym razem uczniowie ID wykazali sie dużą pomysłowością i fantazją w zabawie. Zresztą zobaczcie to sami.

Fotorelacja

Pozdrawiam wszystkich. Hanna Puch


MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK

jszewczyk napisał(a) "W dniu 23.04.2008 r w Ostrołęce odbyły sie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - etap rejonowy. II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K Norwida reprezentowała drużyna w składzie:
Magdalena Jaworska klasa III C
Martyna Suchcicka klasa II C
Bartosz Siódmiak klasa II D
Karol Płocha klasa II D
Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. W dniu 16.05.2008 będzie reprezentowała Ostrołękę w etapie Okręgowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Kozienicach.

Fotorelacja


Konkurs Norwidowski

25 marca 2008r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Twórczości Cypriana Kamila Norwida. Zmagania konkursowe przebiegały w 2 etapach: recytacja i poezja śpiewana, a uczestniczyło w nich 20 osób.
Nagrody otrzymali:
w kategorii poezja śpiewana:
I miejsce - Karolina Pasztaleniec kl. 3c
w kategorii recytacja:
I miejsce - Magdalena Olbryś kl 1a
II miejsce - Magdalena Jokiel kl 2a
II miejsce - Julia Kowalska kl 1b
III miejsce - Malwina Olkowska kl 1e
III miejsce - Marta Kobuszewska kl 2c
Wyróżnienia otrzymały:
Sylwia Markiewicz (1g)
Patrycja Drabot (1a)
Nagrodzone i wyróżnione uczennice reprezentowały naszą szkołę w ostrołęckim Konkursie Twórczości C.K.Norwida, który odbył się 12 kwietnia w Civitas Christiana. W etapie miejskim III miejsce zdobyły Sylwia Markiewicz i Malwina Olkowska a wyróżnienie otrzymała Julia Kowalska.

Fotorelacja


Zakończenie roku szkolnego klas III

Dnia 25.04.2008 r odbyło się zakończenie roku szkolnego klas III. W uroczystości uczestniczyli absolwenci szkoły, rodzice, nauczyciele oraz zacni goście: ks. Infułat Zygmunt Żukowski, Prezydent Miasta Ostrołeka Pan Janusz Kotowski, dyrektor ostrołęckiej Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Pan Wojciech Domański, koordynator programu „Szkoła Promocji Zdrowia” Pani Czesława Smolec, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Grażyna Idzikowska.

Świadectwa ukończenia szkoły otrzymało 290 absolwentów. Wręczono 69 świadectw z wyróżnieniem, w tym 27 ze średnią 5,0 i wyżej. Najlepsza absolwentka to Katarzyna Bałdyga ze średnią ocen 5,44. Absolwenci otrzymali nagrody, upominki i dyplomy. Uczniowie klas młodszych pięknymi życzeniami pożegnali swoje starsze koleżanki i kolegów. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IId i IIh. Składam serdeczne gratulacje wszystkim absolwentom, życząc jak najwyższych wyników na maturze oraz dostania się na wymarzone kierunki studiów.

Dziękuję Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za zaangażowanie , wysiłek oraz serce włożone w to, by młodzież pracowała w coraz lepszych warunkach i coraz lepiej była przygotowana do dorosłego życia. Życzę wytrwałości i nie mniejszych sukcesów w pracy i życiu osobistym.


dyr. szkoły R. Kaliszewski.


Fotorelacja


Konkurs wiedzy o patronie

Dnia 8 kwietnia o godzinie 9:00 w czytelni biblioteki szkolnej odbył się konkurs pt. "Życie i twórczość Cypriana Kamila Norwida". Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich. Rywalizowało ze sobą siedem trzyosobowych drużyn. Uczniowie wykazali się swoją wiedzą mając do wyboru pytania o różnym stopniu trudności odpowiednio za 1,2 i 3 punkty.
Oto wyróżnione drużyny:

I miejsce: klasa 2h - Ewelina Nalewajk, Marta Pawlak, Jacek Janda;
II miejsce: klasa 2c - Justyna Górska, Marta Kobuszewska, Magdalena Witkowska;
II miejsce: klasa 2g - Julita Soin, Ewa Ciecierska, Karol Majewski;

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom dyrektor szkoły Pan Ryszard Kaliszewski wręczył atrakcyjne nagrody książkowe.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa poświęcona patronowi szkoły, którą można było obejrzeć podczas obrad jury.

Fotorelacja


Spływ Krutynią 2a (2008)

Dnia 28.05.2008r. odbył się spływ kajakowy rzeką Krutynią, w którym brała udział klasa 2a.

Fotorelacja


Orły Ostrołęki 2008

Dnia 5 czerwca 2008r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród VI edycji konkursu "Orły Ostrołęki".
Wśród 55 uczestników aż 20 stanowili absolwenci II LO im.CK.Norwida.


Spośród 10 zdobywców nagród głównych znaleźli się:

 • Arkadiusz Bączyk (3f) - grafik komputerowy współpracujący z Microsoftem. Uzyskał jedną z głównych nagród w konkursie filmowym Nokii na scenariusz filmu. Oprócz trofeów w prestiżowych ogólnopolskich konkursach graficznych, zbiera laury w konkursach fotograficznych. Do tego świetny geograf i niezły matematyk. II LO ukończył ze średnią 5,35.
 • Martyna Brulińska (3b) - wyróżnia się w takich dziedzinach jak filozofia i historia. Udział w sukcesie filmu „Amatorzy kina”. Wygrała międzynarodowy konkurs dla projektantów. Szkołę ukończyła ze średnią 5,4.
 • Karolina Gręda (3d) - finalistka krajowego konkursu fizycznego, uzyskując tytuł „Da Vinci XXI wieku”. Wyróżniona w międzynarodowym konkursie plastycznym, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego, ukończyła Małopolską Akademię Obywatelską w Krakowie, dwukrotna finalistka Festiwalu Teatrów Amatorskich, laureatka Międzynarodowego konkursu Aliante 2007.

Wyróżnieni zostali:

 • Katarzyna Bałdyga (3b) - Razem z chórem Cantilena zdobywa najwyższe trofea. Uczestniczka eliminacji centralnych Olimpiady Filozoficznej i okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Średnia ocen Katarzyny wyniosła 5,44 i była najwyższą uzyskaną w ostrołęckich szkołach.
 • Katarzyna Drzyzguła (3d) - Wolontariuszka w schronisku w Kruszewie, sama przygarnęła kilkanaście kotów i chciałaby mieć własne schronisko. Marzy też o tym, żeby wydać książkę. Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim. Przez 12 lat osiągała średnią nie mniejszą niż 5.
 • Andrzej Podziewski (3d) - świetnie mówi po angielsku. Napisał 60 stronicowy esej w języku angielskim i został laureatem międzynarodowego konkursu Aliante 2007, który odbył się w Niemczech. Posiada licencje na uprawianie wszystkich odmian strzelectwa sportowego.
 • Michał Wilkowski (3b) - film, którego jest współreżyserem i scenarzystą robi międzynarodową karierę. Swoją pasją skutecznie zaraża innych, organizując szereg przedsięwzięć związanych z filmem. Finalista eliminacji okręgowych Olimpiady Filozoficznej i Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.


Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom oraz ich wychowawcom gratuluję i składam serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego i dalszych sukcesów.


Dyrektor Ryszard Kaliszewski

Fotorelacja


Dzień Życzliwości

Dzisiaj mam dzień radiości, życzliwości i szczerości.
Wszystko razem pokonamy i wszystkiemu radę damy.
Niechaj uśmiech u nas gości
bo dziś mamy dzień miłości
Niechaj wszyscy będą mili i ze soba dobrze żyli.

Takimi słowami rozpoczął się dzień 10 czerwca w naszej szkole. Uczniowie klasy I D pragnęli przypomnieć, że warto być dla siebie miłym i życzliwym, bo to ułatwia wzajemne relacje.
A jak to zrobili? Obejrzyjcie zdjęcia.

Pozdrawiam wszystkich. Hanna Puch


Do serca przytul psa

W miniony piątek, 6 czerwca, odbył sie festyn na rzecz schroniska dla zwierząt w Kruszewie. Organizatorami byli: OCK, ZSZ nr 2, gimnazjum nr 2 i nasza szkoła. Młodzież sprzedawała swoje wyroby plastyczne, dziewczęta z klasy I C mierzyły cisnienie, ważyły, obliczały BMI, a Mariusz Pyśk śpiewał. Przy tej okazji Benia Zakrzewska (III B) zwróciła uwagę przechodniów na ciężki los zwierząt cyrkowych.
Dzuiś już wiemy, że zebrano 2800 zł. Pieniądze te na pewno zostaną dobrze wykorzystane.

Fotorelacja

H. Puch


I Samorządowa Gala Uczniowska

Dnia 18 czerwca 2008 roku w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się I Samorządowa Gala Uczniowska. Na uroczystości, objętej patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęka i Rady Miasta Ostrołęki, wręczono nagrody wyróżnionym uczniom ostrołęckich szkół w kategoriach: najwyższa średnia, wybitny talent i wybitny sportowiec. Wyróżnienia uzyskali również uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida.
W kategorii: najwyższa średnia – nagrodzono Joannę Wawryszuk z klasy II d ze średnią ocen 5,81. Joanna jest wychowanką Pani Elżbiety Zaborowskiej, posiada wiele zainteresowań, jest laureatką licznych konkursów z języka angielskiego i matematyki, czynnie działa na rzecz wolontariatu oraz chętnie niesie pomoc tym, którzy jej potrzebują.
W kategorii: wybitny talent – na uznanie zasłużył uczeń klasy II d, również wychowanek Pani Elżbiety Zaborowskiej – Michał Bemowski. Michał jest finalistą Konkursu Fizycznego, organizowanego przez Politechnikę Warszawską oraz II Olimpiady Fizycznej, gdzie uzyskał tytuł „TAON”. Uczeń zgłębia tajniki fizyki pod kierunkiem Pani Elżbiety Józefczyk.
W kategorii: wybitny sportowiec – na wyróżnienie zasłużył wychowanek Pani Renaty Chodkowskiej, uczeń klasy I d – Łukasz Kowalski. Ten bardzo dobry uczeń jest wybitnym lekkoatletą, zdobywającym wysokie wyniki w rzucie dyskiem. Łukasz reprezentował Polskę w Trójmeczu Lekkoatletycznym (Polska – Włochy – Hiszpania) w Mediolanie, gdzie zajął 3 miejsce. Trenerem sportowym Łukasza jest Pan Marek Kwiatkowski.
Wszyscy wyróżnieni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami z rąk Prezydenta Miasta Janusza Kotowskiego. Uroczystość miała podniosły charakter, uczestniczyły w niej wszystkie Poczty Sztandarowe z ostrołęckich szkół.

Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym uczniom.
Dyrektor Szkoły
Ryszard Kaliszewski

Fotorelacja