eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, ukazujący piękno poezji patrona swojej szkoły, podczas promocji książki "Norwid Gomulickich"
Biblioteka
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 04 Październik 2021 10:57

W dniu 30.09.2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbyła się promocja i spotkanie z autorami książki ,,Wiktor Gomulickich" - prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem. Wieczór z Norwidem rozpoczął się od programu ,,Cyprian Kamil Norwid -przerastający swoją epokę - z przesłaniem dla potomnych" przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.
Uczniowie: Aleksander Ciepierski kl.III Bg, Kamil Drężewski III Dg, Martyna Kuczyńska III Fg, Alicja Lendzioszek kl.III Fg, Aleksandra Lipka kl.III Fg, Bartosz Piasta kl.III Bg oraz Łucja Tomczak III Bg w trakcie wspaniałej artystycznej recytacji ukazali piękno poezji tego wybitnego artysty. W programie znalazły się również fragmenty biografii Norwida. Młodzi miłośnicy literatury uczestniczyli także w debacie. Na spotkaniu była zarówno młodzież jak i osoby starsze. Jak widać, Norwid i Gomuliccy łączą pokolenia.

zdjęcie ze spotkania o Norwidzie

Autorem zdjęcia jest portal Moja Ostrołęka

Zmieniony: Czwartek, 04 Listopad 2021 14:27
 
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 04 Październik 2021 06:48

Po raz kolejny w naszym mieście wybrana została Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki. W każdej szkole średniej powołano Szkolne Młodzieżowe Komisje Wyborcze. W naszym liceum kandydatami do Młodzieżowej Rady Miasta byli: Alicja Górka (kl. 3gp), Tobiasz Kamiński (kl.3cp) oraz Natalia Maria Zielińska (kl. 3gp). Uczniowie mieli okazję zaprezentować się uczniom naszej szkoły podczas spotkań z klasami, która odbyły się w tygodniu poprzedzającym wybory.

Głosowanie na kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta odbyło się 24 września 2021r. Wszyscy kandydaci uzyskali mandaty radnych:
Alicja Górka – 100 głosów,
Tobiasz Kamiński – 193 głosy,
Natalia Maria Zielińska – 194 głosy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Katarzyna Stolarczyk
Aneta Mizerek - Ochenkowska

 
Europe's Eyes - spotkanie zarządczo-szkoleniowe
Erasmus+
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Piątek, 01 Październik 2021 08:31

W ubiegłym tygodniu, w ramach projektu Erasmus+ Europe's Eyes, gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z Hiszpanii, Francji i Niemiec.
Poniedziałek oraz wtorek upłynęły pod znakiem szkoleń, spotkań z uczniami oraz wymiany doświadczeń. Koordanatorzy projektu dyskutowali na temat przyszłości projektu w obliczu pandemii i planowali dalsze działania. Uczestniczyli także w szkoleniach, prowadzonych przez p. Arkadiusza Szyszkę, p. Ludmiłę Manns, p. Ińakiego Oar-Arteta oraz uczniów kl. 3dg. Nauczyciele ze szkół partnerskich spotkali się z uczniami z kl. 3cp, biorącymi udział w projekcie. Przedstawili im prezentacje swoich szkół i miast oraz odpowiedzieli na wiele pytań. Nie zabrakło także elementów pozwalających gościom lepiej poznać nasze miasto, takich jak wspólny spływ Narwią, wizyta w Muzeum Kultury Kurpiowskiej połączona z warsztatami wycinankarskimi, próbowanie regionalnych potraw oraz spacery ulicami miasta. W środę zwiedziliśmy Warszawę, odkrywaliśmy uroki i legendy Starego Miasta oraz Pałacu w Wilanowie. Nasza stolica oraz jej historia zauroczyła nauczycieli ze szkół partnerskich.
W piątek nadszedł czas pożegnań. Padło mnóstwo ciepłych słów i podziękowań, nie zabrakło także wzruszeń. Wszyscy wyrazili nadzieję, że uda nam się spotkać w listopadzie we Francji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w realizacji wizyty. Było to niezwykłe doświadczenie, pozytywne i pouczające, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zmieniony: Poniedziałek, 04 Październik 2021 13:59
 
Konkurs fotograficzny "Jesienny portret z książką"
Biblioteka
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Czwartek, 30 Wrzesień 2021 11:40

Jesienny_Portret_z_ksiażką_-_plakat.jpg

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konkursu fotograficznego "Jesienny portret z książką". Zdjęcia konkursowe powinny przedstawiać twarz lub całą postać osoby lub grupy osób z książką w jesiennej scenerii, np. w lesie, w parku, w drodze do domu, lub w pomieszczeniu.
Zasady konkursu:
• Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie 3 fotografie.
• Fotografie należy dostarczyć do biblioteki szkolnej (w formie elektronicznej lub papierowej)
do 27 października 2021 r.
• Do zdjęcia należy dołączyć informację zawierającą: tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora, klasę.
• Przystępując do konkursu uczestnik zapewnia, że:
– jest autorem zgłoszonej pracy i nie kopiuje fotografii innych autorów,
– posiada zgodę osoby (osób), której wizerunek zamieszczono na zdjęciu, na upublicznienie
dla celów promocyjnych i marketingowych szkoły oraz przyjmuje na siebie wszelkie roszczenia jakiejkolwiek natury, które osoby trzecie mogłyby kierować przeciwko szkole.
Jeśli uczestnik konkursu nie ukończył 18 lat, takiej zgody udziela opiekun prawny.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 11.11.2021 r.

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

 
Wyjazd integracyjny 2b
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 29 Wrzesień 2021 10:08

Dnia 27 września 2021 r. klasa 2b wraz z wychowawczynią -p. Justyną Mościcką,była na wycieczce edukacyjnej w Kadzidle. Uczniowie zostali zaproszeni do Kadzidła przez Pana Dariusza Łukaszewskiego- Wójta Gminy Kadzidło . Było to spotkanie obfitujące w wiele niespodzianek i wspaniałych wrażeń- uczestnicy mogli podziwiać kurpiowskie stroje,muzykę,taniec. Licealiści własnoręcznie robili regionalne ciastka- fafernuchy,dowiedzieli się też wielu ciekawych rzeczy o historii Kurpi,jej tradycjach i kulturze.

Młodzież zwiedziła Zagrodę Kurpiowską w Kadzidle a także wzięła udział w warsztatach rękodzieła. Pobyt w Kadzidle zakończyło ognisko i pieczenie kiełbasek. To był wyjątkowy wyjazd,który wszystkim na długo pozostanie w pamięci :)

Dziękujemy z całego serca Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu za zaproszenie i wspaniałą gościnę!!!

Zmieniony: Środa, 29 Wrzesień 2021 10:21
 
Spotkanie z autorami książki „Norwid Gomulickich”, prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem
Biblioteka
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 29 Wrzesień 2021 07:15

Norwid_Gomulickich.jpg

W dniu 30 września o godz. 18.00, w ramach Roku Cypriana Kamila Norwida w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce, odbędzie się spotkanie z autorami książki „Norwid Gomulickich”, prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem – wybitnymi znawcami i badaczami twórczości Cypriana Norwida.
Wydarzenie to wzbogaci program artystyczny pt. „Cyprian Kamil Norwid – przerastający swoją epokę – z przesłaniem dla potomnych”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem Anny Sobiech.
Wszystkich zainteresowanych twórczością Cypriana Kamila Norwida zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce, przy ul. Gomulickiego 42 w najbliższy czwartek – 30.09.2021 r. na godz. 18.00.

Zmieniony: Czwartek, 30 Wrzesień 2021 09:10
 
Sportowy sukces uczniów II LO
Sport
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Piątek, 24 Wrzesień 2021 09:47

20210919_175628.jpg

19 września pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w karate.
Iza Piskorek, Katarzyna Lisiewska, Olga Boruch, Nazar Makar, Aleksander Prusinowski. Pierwsza czwórka uzyskała kwalifikacje i wystąpi w listopadzie w mieście Oradea w Rumunii na Mistrzostwach Europy w Karate, reprezentując nasze liceum, Ostrołękę i Polskę. To wielki sukces zdobyty ciężką pracą na treningach.
Trenerem zawodników jest sensei Artur Prusiński, który pracował w naszej szkole. Aleksander Prusinowski pierwsze kroki w karate stawiał trenując u sensei Wojciecha Domańskiego.
Na co dzień zawodnicy trenują w Międzyszkolnym Klubie Kyokushin Karate (MKKK).

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 163