eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Narodowy Dzień Sportu i Europejski Tydzień Sportu z UKS Clan!
Sport
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 23 Sierpień 2021 07:13

 tydzien_sportu.jpg

Narodowy Dzień Sportu i Europejski Tydzień Sportu z UKS Clan!
Dla wszystkich kochających sport nadchodzi Narodowy Dzień Sportu oraz Europejski Tydzień Sportu! Za niespełna miesiąc 11 września 2021, odbędzie się kolejna 9. edycja Narodowego Dnia Sportu, do którego po raz kolejny włącza się również UKS Clan Ostrołęka.
W całej Polsce, na wsiach, w miasteczkach i dużych miastach wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych treningach. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które jest Narodowym koordynatorem.
UKS Clan w Ostrołęce zaprasza również na nieodpłatne zajęcia lekkoatletyczne w poniedziałek, wtorek, czwartek – w godzinach 16:30 -17:00 realizowane w ramach dofinansowania z MKDNiS na program „Klub 2021” oraz Miasta Ostrołęki. Szczegółowe informacje na stronie: http://uks-clan.cba.pl/ www.narodowydziensportu.pl i www.testcoopera.pl.
W ramach Narodowego Dnia Sportu do 9 września potrwają na naszych zajęciach eliminacje w testach sprawności fizycznej badających cztery podstawowe cechy motoryczne: szybkość – biegiem na 50m, , skoczność- skokiem w dal z miejsca, siłę ramion- zwisem na drążku i wytrzymałość- biegiem na 600m/800m dziewczęta, 1000m m chłopcy. Do finału awansuje 5 najlepszych dziewcząt i chłopców. Wyłonienie finalistów odbędzie się 23-25 września 2021. Zwycięzcy nagrodzeni zostaną podczas Testu Coopera, który odbędzie się 25 września 2021 na stadionie miejskim w Ostrołęce.
Włączmy się do ogólnoeuropejskiej akcji #BeActive (Bądź aktywny) w Europejskim Tygodniu Sportu odbywającego się w dniach 23-30 września 2021 roku. Wszystkich chętnych zapraszamy 25 września 2021 na stadion miejski w Ostrołęce na TEST Coopera. Jest to 12-minutowa próba biegowa pozwalająca ocenić wydolność organizmu. Test skierowany jest do Wszystkich zarówno do doświadczonych jak i początkujących zawodników, nie zależnie od wieku, pochodzenia społecznego, czy też sprawności fizycznej. Można biec, truchtać, maszerować, byleby na nogach. Jeżeli uczestniczyłeś już w teście wcześniej przyjdź i spróbuj pobić swój dotychczasowy wynik. Bądźmy aktywni, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i zintegrować się społecznie Udział w Teście jest również nieodpłatny Uczestnicy otrzymają pamiątkowe certyfikaty z wynikiem Testu, czekają nagrody niespodzianki. Impreza będzie dostosowana do obostrzeń epidemicznych obowiązujących w dniu biegu.
Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce, Paweł Rafał Natkowski.
Do zobaczenia!

Zmieniony: Czwartek, 09 Wrzesień 2021 09:19
 
Egzaminy poprawkowe
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Piątek, 20 Sierpień 2021 08:11

Uprzejmie informujemy, że poprawkowy egzamin maturalny odbędzie się 24 sierpnia 2021 (wtorek) w naszej szkole w następujących salach:

- język polski – sala 16

- matematyka – sala 16

- język angielski – sala 14

Zapraszamy osoby piszące o godz. 8:30 z dokumentem tożsamości. Prosimy pamiętać o obowiązującym reżimie sanitarnym.

Zmieniony: Piątek, 20 Sierpień 2021 08:11
 
Publikacja muzyczna z udziałem Chórzystek CANTILENY
Cantilena
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 09 Sierpień 2021 10:38

Płyta_K._Giers_i_Ola_Sobiech__kopia.jpgPo kilkumiesięcznym przygotowaniu, Chórzystki CANTILENY: Katarzyna Giers i Aleksandra Sobiech, nagrały 9 pieśni w dialekcie kurpiowskim do wierszy wybitnej kurpiowskiej poetki Marianny Staśkiewicz z Kadzidła ( na załączonym zdjęciu), z muzyką Henryka Gadomskiego.

Nagrana płyta CD jest integralną częścią publikacji Związku Kurpiów pt. SPŚÉWÂJ PTÂSKU, SPŚÉWÂJ, zawierającej zapis melodii tychże pieśni a także opracowanie na zespół wokalny z akompaniamentem kapeli ludowej.

Autorka wierszy, Marianna Staśkiewicz otrzymała wiele prestiżowych nagród i odznaczeń za wybitne zasługi dla kultury i sztuki ludowej, między innymi: Nagrodę im O. Kolberga, Odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ ( 2005 r) i Medal GLORIA ARTIS ( 2013 r). Wybrane wiersze pochodzą ze zbioru POŹÉWÂJ ŹETRECKU z serii Biblioteczka Kurpiowska , której wydawcą jest Samorząd Gminy Kadzidło.

Gratulujemy naszym wybitnym Chórzystkom: Kasi Giers i Oli Sobiech, dużego sukcesu artystycznego w postaci pierwszej nagranej płyty i życzymy kolejnych sukcesów.
Dziękujemy Panu Jackowi Białobrzewskiemu – nauczycielowi naszej Szkoły- za dokonanie nagrania pieśni – materiału wyjściowego na płytę.

 

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 09 Sierpień 2021 10:50
Więcej…
 
UKS Clan zaprasza na zajęcia lekkoatletyczne
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 16 Lipiec 2021 06:37
plakat LA 2

UKS Clan działający przy naszej szkole zaprasza na zajęcia lekkoatletyczne młodzież i dzieci od 12 lat.

W okresie wakacji zajęcia będą odbywały się wg. odmiennego skumulowanego harmonogramu w godzinach 9:30-11:00.Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, potwierdzający swój udział w zajęciach, tel. kontaktowy: 506 799 655.

W programie:

  • zajęcia ogólnorozwojowe, podnoszące ogólny poziom sprawności fizycznej,
  • ukierunkowane na naukę i doskonalenie umiejętności technicznych i taktycznych w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych oraz poprawę motoryczności, 
  • udział w zawodach lekkoatletycznych,
  • organizacja imprez sportowych: Ostrołęcki Bieg Papieski, Test Coopera i Test Sprawności Fizycznej, Narodowy Dzień Sportu, „Mikołajki na sportowo”


Więcej informacji na stronie klubu http://uks-clan.cba.pl/
Spotykamy się na obiektach sportowych: II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce ul. Traugutta 2, stadionie miejskim w Ostrołęce, ćwiczymy również na terenach zielonych miasta Ostrołęki i okolic.

Do zobaczenia!

Zmieniony: Piątek, 16 Lipiec 2021 06:45
 
Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem
Spis powszechny
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 12 Lipiec 2021 07:04

Pakiet 10 wynik na półmetku NSP 2021 1024

Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu jest znacznie ważniejsza i bardziej emocjonująca. Podobnie jest z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Druga połowa NSP 2021 (lipiec-wrzesień) będzie czasem bardzo intensywnych starań o pełny stuprocentowy wynik. Wciąż bowiem obowiązku spisowego nie wypełniło niespełna 60% mieszkańców Mazowsza.
Na tle mieszkańców kraju mamy pewne powody do zadowolenia z naszej postawy. Obowiązek spisowy wypełniło ponad 2 miliony mieszkańców, a z odsetkiem spisanych osób na poziomie ponad 40%, Mazowsze zajmuje pozycję wicelidera – lepsze jest tylko znacznie mniejsze województwo opolskie.
Najlepsze wyniki w małych gminach
Na początku NSP 2021, gdy funkcjonował tylko samospis internetowy i telefoniczny, najbardziej aktywne były duże miasta oraz gminy z metropolii warszawskiej. Gdy pracę rozpoczęli rachmistrzowie, do walki o czołowe miejsca z powodzeniem włączyły się mniejsze gminy. Na koniec czerwca pierwszą najlepszą trójkę Mazowsza stanowiły gminy wiejskie: Młynarze (powiat makowski), gdzie spisało się 83% mieszkańców, Jabłonna Lacka (powiat sokołowski) 82% oraz Czernice Borowe (powiat przasnyski) i Rzewnie (powiat makowski) po 76%.
Wśród dużych miast  Mazowsza zdecydowanie najlepszym wynikiem może się pochwalić Warszawa (44%). W tej grupie – z wyjątkiem stolicy – odsetek spisanych osób jest generalnie nieco niższy niż średnia wojewódzka: w Siedlcach było to 39%, w Radomiu i Ostrołęce 37%, zaś w Płocku 35%.
Samospis internetowy najpopularniejszy
Podstawową i najpopularniejszą metodą udziału jest samospis internetowy dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Nie powinno to dziwić, bo jest to metoda obowiązkowa, ale też najwygodniejsza.
Z internetowej aplikacji spisowej skorzystało na Mazowszu ponad 1,5 mln mieszkańców, czyli 70% spisanych dotychczas osób. Najczęściej z tej metody korzystali mieszkańcy Ząbek, Lesznowoli i Warszawy (po około 40%).
Niedoceniony samospis telefoniczny
Równolegle z samospisem internetowym działa samospis telefoniczny za pośrednictwem infolinii statystycznej (nr 22 279 99 99). Choć jest prawie tak samo wygodny jak aplikacja internetowa, to cieszy się popularnością głównie wśród osób starszych. W gronie spisanych osób tę metodę wybrało 6% mieszkańców Mazowsza.
Rachmistrzowie dają radę!
Wkład rachmistrzów w prace spisowe pozostaje niezwykle istotny, zwłaszcza w mniejszych gminach.
Początkowo rachmistrzowie kontaktowali się tylko telefonicznie. Dzięki poprawie sytuacji epidemicznej od czerwca trwają wywiady bezpośrednie. Jak dotąd rachmistrzowie terenowi spisali ponad 23% mieszkańców województwa mazowieckiego. Oznacza to, że co piąty spisany jak dotąd mieszkaniec Mazowsza to efekt pracy rachmistrzów terenowych. Najbardziej aktywni byli oni w gminach: Jabłonna Lacka – spisali tu 70% mieszkańców, Młynarze – 64% oraz Czernice Borowe i Rusinów – po 60%.
Gramy do końcowego gwizdka!
Ostatnie trzy miesiące NSP 2021 będą czasem wytężonych starań o każdy pojedynczy wypełniony formularz spisowy. Osoby, które nie wypełniły obowiązku spisowego, powinny to jak najszybciej nadrobić pamiętając, że biorąc udział w spisie mają wpływ na przyszłość swoją i swoich bliskich. Dane spisowe będą bowiem wykorzystywane przez kolejnych 10 lat  m.in. przy podejmowaniu decyzji o rozbudowie dróg, szkół, przedszkoli, bibliotek, dostępności do wielu usług publicznych, czy podziale środków na lokalne inwestycje.
Jeśli z kimś skontaktuje się rachmistrz, należy się zgodzić na rozmowę i od razu spisać. Pamiętajmy, że jego podstawowym zadaniem jest udzielnie nam pomocy i wsparcia w wypełnianiu formularza. Nie warto czekać z udziałem w spisie do końca września. Zrób to jak najszybciej i miej spokojne wakacje oraz poczucie dobrze wypełnionego obowiązku.  
Dlatego nie czekaj – poczuj się częścią drużyny „Mazowsze” i spisz się już teraz!

Zmieniony: Poniedziałek, 12 Lipiec 2021 07:14
 
Nakręć film o spisie i wygrywaj!
Spis powszechny
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 12 Lipiec 2021 06:58

Pakiet 10 konkurs filmowy 1024Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki maksymalnie dwuminutowy film zachęcający do udziału w spisie powszechnym. Masz szanse na atrakcyjne nagrody, w tym telewizyjną emisję Twojego dzieła!
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to dla każdego z nas dobra okazja do zastanowienia się nad naszym życiem: sięgnięcia do wspomnień z przeszłości, ale też snucia planów na najbliższe lata. To także moment refleksji, nie tylko nad naszą przyszłością, ale również  naszego kraju oraz miejsca, w którym mieszkamy: naszej gminy, miasta lub wsi. To właśnie w oparciu o dane przekazywane w spisie będą podejmowane decyzje dotyczące przyszłości i rozwoju Twojej miejscowości, mające w konsekwencji wpływ m.in. na jakość Twojego życia. Dlatego spis jest tak ważny i należy wziąć w nim udział!

Na czym polega konkurs?
Wystarczy telefon, tablet lub kamera i…dobry pomysł! Zadanie konkursowe polega na wykonaniu filmu za pomocą dowolnego urządzenia, w dowolnej technice, który w sposób oryginalny, kreatywny, ciekawy i przyciągający uwagę odbiorcy będzie zachęcać do udziału w NSP 2021. Dopuszczalna jest każda forma artystyczna, np. film, teledysk, reportaż, animacja, itp.
Długość filmu nie może przekroczyć 2 minut, zaś jego wielkość 500 MB. Maksymalna jakość nagrania: Full HD.

Kto może wziąć udział?
Konkurs jest organizowany dla ogółu społeczeństwa bez ograniczeń wiekowych.

Jak się zgłosić?
Wystarczy wypełnić formularz internetowy na stronie: https://warszawa.stat.gov.pl, zapoznać się z regulaminem i załącznikami oraz zaakceptować ich treść. Przez ten sam formularz można w prosty sposób zapisać plik filmowy. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca 2021 roku.


Jakie są nagrody?
Zwycięski film poznamy 12 sierpnia. Zostanie on wyemitowany na antenie TVP3 Warszawa oraz na kontach w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter) Urzędu Statystycznego w Warszawie i Telewizji Polskiej. Laureaci konkursu mogą liczyć na następujące nagrody rzeczowe: dysk twardy 1 TB, markowy głośnik i słuchawki bezprzewodowe, Power Bank VIP, myszka bezprzewodowa na Bluetooth, ładowarka indukcyjna oraz atrakcyjny zestaw upominków promujących NSP 2021.
Pozwól zadziałać swojej wyobraźni! Planem filmowym może być całe Twoje otoczenie: dom, gmina, miasto czy wieś. Najważniejsze, by po Twoim filmie każdy chciał się spisać!

Zmieniony: Poniedziałek, 12 Lipiec 2021 07:11
 
Rozdanie świadectw dojrzałości
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 30 Czerwiec 2021 07:19

Drodzy Maturzyści,

Zapraszamy po odbiór świadectw dojrzałości w poniedziałek, 5 lipca 2021 r. o godzinie 11:00.

Klasa 3a – sala 18,

Klasa 3b – sala 11,

Klasa 3c – sala 5,

Klasa 3d – sala 4,

Klasa 3e – sala 20,

Klasa 3f – sala 19,

Klasa 3g – sala 10.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 163