DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 29 Listopad 2022 08:20

Z ogromną radością przyjęliśmy informacje o sukcesie uczennicy naszej szkoły-Izie Piskorek z klasy 2b.
W dniach 5 i 6 listopada w bułgarskiej Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO, którzy toczyli zmagania w konkurencji kata i kumite.
W składzie reprezentacji Polski była czwórka zawodników ostrołęckiego MKKK- w tym Iza Piskorek.
Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 25 medali, co dało nam trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Swój udział w tym osiągnięciu miała Iza Piskorek, zdobywając brązowy medal. W walce o wejście do najlepszej czwórki Iza nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce z Węgier i bez większych problemów awansowała do półfinału.
Składamy serdeczne gratulacje Izie i jej opiekunom. Życzymy także dalszych sukcesów!!!

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im.C.K.Norwida w Ostrołęce

 
Turniej FIFA 2022
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 25 Listopad 2022 15:17

W dniu 25 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się turniej FIFA 22, w którym zawodnicy rywalizowali w formule jeden na jeden. Zawody rozegrano na konsoli Xbox Series S. Wszystko dzięki Przewodniczącej SU Roksanie Chmielewskiej, która zajęła się organizacją tego wydarzenia. W tej najpopularniejszej grze piłkarskiej wzięło udział 78 e-sportowców. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniliśmy trzech najlepszych zawodników, którzy zajęli następujące miejsca:

Wiktor Krawczyk kl. 1h - I miejsce,
Miłosz Olender kl. 1b - II miejsce,
Bartosz Garliński kl. 3b - III miejsce.

Nagrody zwycięzcom wręczył Dyrektor II LO Pan Krzysztof Jankowski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom, które pomogły w organizacji i przebiegu rozgrywek.

Zmieniony: Niedziela, 04 Grudzień 2022 15:03
 
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 23 Listopad 2022 08:23
20221121_112418_Copy.jpg
unicef dyplom

Uczniowie i pracownicy z II LO świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022, który przypada na 20 listopada. II LO bierze udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego w Polsce przez UNICEF. 20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji, a także przeciwdziałania dyskryminacji, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. Z tej okazji to, tak bardzo ważne wydarzenie promowaliśmy obchody tego dnia od 21 listopada do 25 listopada. Zostały przeprowadzone lekcje z wykorzystaniem przygotowanych przykładowych scenariuszy przez organizację UNICEF. Te lekcje poprowadzili następujący nauczyciele na przedmiotach: p. Elżbieta Mironczuk i p. Jan Mironczuk na historii, wiedzy o społeczeństwie oraz historia i społeczeństwo; p. Lidia Górska na geografii i p. Barbara Zaborowska na edukacji dla bezpieczeństwa. Oprócz przeprowadzonych lekcji uczniowie i pracownicy szkoły przyszli ubrani na niebiesko w dniu 21 listopada solidaryzując się z barwami organizacji UNICEF. Została również przeprowadzona anonimowa ankieta wśród uczniów i pracowników szkoły dotycząca praw dziecka i ucznia. Tradycyjnie młodzież z poszczególnych klas przygotowała prace plastyczne propagujące prawa dziecka. Zapraszamy do galerii zdjęć: Szkolny koordynator Akcji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF: p. Barbara Zaborowska

Zmieniony: Środa, 30 Listopad 2022 12:56
 
Nasi uczniowie w Mistrzostwach Mazowsza w Biegach Przełajowych 2022
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 23 Listopad 2022 08:02

Resized_21_7_Copy.jpgW sobotę 19 listopada 20222 w lasku bielańskim przy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych. Zawody zorganizowane przez Warszawsko- Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zgromadziły bardzo licznie zawodników głównie z Mazowsza. Uczestniczyło około 350 osób. W Mistrzostwach tych uczestniczyli uczniowie naszej szkoły Szymon Sadłowski z klasy 2a i Przemysław Kwiatkowski z klasy 1h. W licznie obsadzonych biegach Szymon zajął 19 miejsce na 2000 m M (czas 11.01) w kategorii U18, Przemek uplasował się na 30 miejscu na 2000 m M (czas 12.58) w kategorii U16.

Szczegółowe wyniki z zawodów na stronie klubu: http://uks-clan.cba.pl/
Gratulujemy!

Zmieniony: Środa, 23 Listopad 2022 08:11
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 22 Listopad 2022 12:49

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, przypada zawsze w trzeci czwartek listopada.
W Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Pomysł akcji powstał jednak w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów.
Idea obchodzonego w Polsce i na świecie „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów. Zachęcanie osób palących do zaprzestania palenia oraz zwrócenie uwagi na fakt, że osoby niepalące mają prawo do przebywania w przestrzeni publicznej wolnej od dymu tytoniowego, bez narażania na tzw. „bierne” palenie. Palenie papierosów/e-papierosów to również zagrożenia dla środowiska!
Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie klasy 2c przygotowali materiały propagujące zdrowy styl życia bez papierosów i pokazali, jakie straszne konsekwencje spotykają osoby, które palą papierosy.
Akcja mogła być zrealizowana dzięki przychylności i pomocy, koordynatora Szkoły Promocji Zdrowia, p. Beaty Samorajskiej.
Nad przebiegiem akcji czuwała p. wicedyrektor Mariola Rachubaka i Agnieszka Pragacz.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 248