II LO w Ostrołęce
Spotkania świąteczne w II LO
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
wigilia_mini.jpgW końcu nadszedł wyczekiwany z utęsknieniem czas Bożego Narodzenia. Uczniowie przeżyli ostatni dzień przed przerwą świąteczną na spotkaniach wigilijnych w swoich klasach razem z wychowawcami, a na sali gimnastycznej odbyła się akademia świąteczna uświetniona występami chóru Cantilena.
 
Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał dyrektor Wojciech Domański, który przywitał licznie przybyłych gości: księdza infułata Zygmunta Żukowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Stanisława Szatanka, wiceprezydenta miasta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego, dyrektora Delegatury w Ostrołęce Mariusza Popielarza, przedstawicielki Wydziału Oświaty Grażynę Chrzaniuk i Bogumiłę Jarka, prezesa oddziału powiatowego ZNP w Ostrołęce Roberta Chorowicza, a także zebranych nauczycieli i uczniów.
 
Na początku pan dyrektor podziękował wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom w projekt wizyty delegacji z Usola Syberyjskiego . Natomiast pani wicedyrektor Beata Kotowska składała podziękowania najbardziej hojnym uczniom, biorącym udział w Akcji „Paczka na Kresy”.
 
Po życzeniach, złożonych przez pana Macieja Kleczkowskiego, pana Mariusza Popielarza oraz pana Roberta Chorowicza, nadszedł czas na występ Chóru Cantilena.
 
Pan Profesor Henryk Gadomski umożliwił zebranym na sali słuchaczom wejść w świąteczny nastrój. Chór rozpoczął pierwszą cześć swego występu od kolęd radosnych i wychwalających Bożą Miłość. Wśród nich m.in. „Bracia patrzcie jeno”, „Cieszmy się pod niebiosy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”. W drugiej części można było usłyszeć kolędy, które prowadziły do refleksji nad kruchością ludzkiego życia i potrzebą okazywania sobie miłości. Chór zaśpiewał: „Jezus malusieńki”, „Podzielmy się opłatkiem” oraz „Kolęda dla nieobecnych”. Śpiew dziewcząt przeplatany był recytacją uczennic klas pierwszych: Oliwii Gosiewskiej oraz Julii Laskowskiej. Część artystyczną zakończono odśpiewaniem wspólnie z publicznością kolęd: „Wśród nocnej ciszy” oraz „Cicha noc”.
 
Na koniec głos zabrał ksiądz Zygmunt Żukowski, który wspominał wielki sukces chóru prowadzonego przez pana Henryka Gadomskiego, jakim był występ podczas mszy świętej z udziałem papieża Jana Pawła II w 1991 roku w Łomży. Ksiądz infułat życzył również każdemu, aby w swym życiu miał okazję stanąć w Grocie Narodzenia w Betlejem i uświadomić sobie, że w tym miejscu urodził się Syn Boży.
 
Życzenia złożył również pan Stanisław Szatanek, który wyrażał podziw wielkiej miłości posiadanej przez uczniów naszego liceum. Całość zwieńczył pan dyrektor Wojciech Domański podziękowaniem pani Renacie Chodkowskiej i pani Anecie Mizerek-Ochenkowskiej, które były odpowiedzialne za przygotowanie świątecznego spotkania.
 
Życzenia świąteczne
Aktualności
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

na_stron_2019.jpg

 
Spotkanie z Prezydentem Miasta, warsztaty i pożegnanie
Razem dla Edukacji
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Dnia 11 grudnia 2019 r. delegacja z Usola Syberyjskiego wraz z Dyrektorem Szkoły Wojciechem Domańskim udała się na spotkanie z Prezydentem Miasta Ostrołęki. Goście i uczniowie towarzyszący zostali podjęci w ciepły sposób. W trakcie spotkania wywiązała się rozmowa na temat sytuacji Polaków zamieszkujących daleką Syberię. Pani Dyrektor Iuliia Domashenko zapewniła, że Polacy mają zapewnioną naukę języka polskiego, którego z własnej woli uczą się także dzieci niemające polskich korzeni. Poza językiem polskim wspomina się również młodzieży i mieszkańcom tamtejszych miejscowości o wkładzie polskich badaczy w badania nad Bajkałem. Pan Prezydent Łukasz Kulik spytał się, co najbardziej zapadnie młodzieży w pamięci z pobytu w Polsce. W odpowiedzi usłyszał, że polska gościnność ale przede wszystkim bliski kontakt z naszą młodzieżą.
 
Po wzajemnej wymianie upominków zaproszona młodzież udała się do ZSZ Nr 4, gdzie pod okiem p. Anny Krasnej i p. Magdaleny Kacperek brała udział w warsztatach kulinarnych. Młodzież przygotowała nasze regionalne potrawy, którymi poczęstowała opiekunów i dyrekcję.
 
Wieczorem na zaproszenie klasy I bp młodzież wybrała się wspólnie na kręgle, gdzie w atmosferze wzajemnej życzliwości mogli spróbować swoich sił w boowlingu. Instrukcji udzielał nasz uczeń Filip Terlik (kl. I bp), który ma duże osiągnięcia w tej dyscyplinie sportu.
 
Następnego dnia 12 grudnia 2019 r.  p. Jan Mironczuk i klasa 2b zabrała delegację na zwiedzanie Ostrołęki. Zwiedzający mogli dotknąć ostrołęckiej historii i miejsc ważnych dla naszego miasta. Po czym udali się do Muzeum Kultury Kurpiowskiej, gdzie zobaczyli cenne eksponaty naszej ziemi a także wzięli udział w warsztatach muzealnych poprowadzonych przez p. Agnieszkę Kowalewską.
 
Po południu goście wraz z naszą młodzieżą i nauczycielami zaangażowanymi w projekt zostali zaproszeni na uroczysty i pożegnalny posiłek w Sali bankietowej „Arkadia”. Nie zabrakło ciepłych słów refleksji i … świątecznych upominków.
 
W długą drogę powrotną młodzież wraz z opiekunami wyruszyła w piątek 13 grudnia. Na lotnisku raz jeszcze padły ciepłe słowa, wzruszające gesty i zapewnienia, że być może jeszcze się spotkamy.
 
Kolędowanie CANTILENY rozpoczęte
Cantilena
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

IMG_20191217_174805_Copy_Copy.jpg17 grudnia w sali bankietowej Pensjonatu WIOLETTA program kolęd i pastorałek wykonała CANTILENA zaproszona przez nauczycieli z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zrzeszonych w Związku Zawodowym SOLIDARNOŚĆ. Miła i serdeczna atmosfera jaka panowała podczas Wigilijnego Spotkania Opłatkowego w pięknej sali a także bardzo dobra akustyka sali, sprawiły, że Chór śpiewał lekko i swobodnie i mógł zróżnicowaną dynamiką, tempem i  artykulacją malować nastroje zawarte w polskich kolędach od radosnej fanfarowej "Gloria Soli Deo" do pełnej zadumy "Jezus Malusieńki".

Program prowadziła z dużą swobodą i wdziękiem – Wiktoria Kowalczyk, która takkże wykonała recytacje wraz z Patrycją Łasiewicką. Duet: Kasia Giers i Daria Kaczyńska poprowadził wspólny z widownią śpiew kolędy „ Cicha noc”.
Obdarowana słodyczami CANTILENA może uznać swoją pierwszą kolędę w tegorocznym okresie Bożonarodzeniowym, za bardzo udaną.

Zdjęcia: Grzegorz Zawrotny.

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

stypendiumPRM1.jpg

 

Dnia 10 grudnia 2019r. w I LO w Wyszkowie odbyło się wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów.

Naszą szkołę reprezentowała Sylwia Umińska uczennica klasy 3e, która jest finalistką Krajowego Konkursu E(x)plory za projekt badawczy ,,Wykorzystanie właściwości biobójczych ekstraktu żołędziowego w ekologicznym gospodarstwie rolnym”, organizowanym przez Fundację Zaawansowanych Technologii oraz finalistką Olimpiady Ekologicznej.

Serdecznie gratulujemy.

Fotorelację z uroczystości można zobaczyć pod adresami: 1 lo Wyszków, moja ostrołęka.

 
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Piórko”
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   

pirko.jpg

6 grudnia 2019r. w I LO w Ostrołęce odbył się finał XIV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Piórko” dla uczniów klas pierwszych. W zawodach tych brało udział 7 drużyn z Ostrołęki, Łomży, Makowa Maz, Ostrowi Maz. oraz Przasnysza.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Eksterowicz z klasy Idp, Zuzanna Kaczyńska z klasy Ifp, Mateusz Kukuć z klasy Idg, Aleksandra Lipka z klasy Ifg.

Drużyna z II LO zajęła III miejsce, a w kategorii klas pierwszych po szkole podstawowej Natalia Eksterowicz zajęła I miejsce.

Gratulujemy.

 
Edukacyjna wycieczka do Warszawy delegacji z Usola Syberyjskiego
Razem dla Edukacji
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
10 grudnia br. goście z Usola Syberyjskiego z uczniami naszej szkoły wybrali się na wycieczkę edukacyjną po Warszawie.
 
Głównymi punktami programu było zwiedzanie Placu Zamkowego i Starówki. Młodzież wraz z opiekunami mogła usłyszeć o ważnych wydarzeniach historycznych związanych z miastem oraz zobaczyć zabytkowe budynki. Stanęła także pod Kolumną Zygmunta III Wazy w Warszawie.
 
Następnie uczniowie wraz z gośćmi udali się do gmachu Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zostali powitani przez profesora Krzysztofa Rączkę byłego dziekana Wydziału Prawa i Administracji oraz obecnego Sędziego Sądu Najwyższego. Na uczelni mogli m. in. zwiedzić Salę Złotą i Salę Senatu im. Wojciecha Szweykowskiego Pierwszego Rektora Uniwersytetu. Została im również przybliżona bogata oferta uczelni i jej dotychczasowe osiągnięcia na polu badań i nauki.
 
Wspólny posiłek zjedliśmy w klimatycznej restauracji na Starym Mieście po czym udaliśmy się do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie, gdzie w bajecznej scenerii mogliśmy podziwiać świetlne i muzyczne kompozycje.
 
Nasz wyjazd zakończył się wizytą w galerii handlowej, której nie mogli nie odwiedzić nasi goście. Świąteczna atmosfera i niezliczona ilość ofert były dość silną pokusą, by ominąć ten punkt programu :)
 
Opiekę nad młodzieżą sprawowali:  p. Elżbieta Mironczuk, p. Krzysztof Jankowski oraz opiekunowie z Usola Syberyjskiego:  p. Magdalena Kafara, p. Iuliia Domashenko i p. Olga Pozderina.
 
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 142