Arch.Cant.05/06
Poniedziałek, 30 Listopad 2009 11:30


Występ Cantileny na XXVI Ogólnopolskim Konkursie Chórów


5 maja chór szkolny Cantilena pod dyr. H.Gadomskiego wystąpił w koncercie laureatów etapu wojewódzkiego XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów i X Konkursu Szkolnych Zespołów Instrumentalnych Województwa Mazowieckiego - jedyny z Miasta i powiatu ostrołęckiego.

Puchar za I mejsce w Konkursie i serię płytową "Dzieła Wszystkie Fryderyka Chopina", wręczył chórowi Mazowiecki Kurator Oświaty - Grzegorz Tyszko.


FotorelacjaIX Ostrołęckie Spotkania Chóralne


21 maja / niedziela / w Kościele p.w. Św. Franciszka z Asyżu odbyła się IX edycja Ostrołęckich Spotkań Chóralnych. CANTILENA w niepełnym składzie / bez tegorocznych maturzystek / wykonała "Moją piosnkę" J. Świdra do słów C.K. Norwida i "Ave Maria" Zoltana Kodaly'a

Fotorelacja


W hołdzie Prymasowi Tysiaclecia


11 czerwca b.r.,w Kościele Farnym w Ostrołęce oddano hołd Prymasowi Tysiąclecia - Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu w 25 rocznicę Jego śmierci. Oprawę muzyczną uroczystej Liturgii Mszy Św. stanowiła CANTILENA pod dyr. H. Gadomskiego, a program słowny przygotowała młodzież ostrołęckich szkół pod kierunkiem Ks. Piotra Burzyńskiego

Fotorelacja


Grand Prix dla CANTILENY


Nagrodę Główną - Grand Prix I Otwartego Ogólnopolskiego Turnieju Chórów zdobyła CANTILENA. Turniej odbył się w dniach 1 - 2 lipca b.r.w amfiteatrze nad Jez. Spychowskim. Chór otrzymał ponadto Nagrodę Specjalną w postaci spływu kajakowego dla całego Chóru na trasie Krutyń - Ukta za najlepsze wykonanie pieśni ludowej / kurpiowskiej / pt."Nisko słonko" na głos solowy z chórem w opracowaniu dyrygenta Chóru - H. Gadomskiego. Kolejną nagrodę - Puchar z Dyplomem otrzymała solistka CANTILENY - Kinga Kurpiewska za najlepsze wykonanie partii solowej w pieśni "Nisko słonko".

Fotorelacja


Spływ kajakowy na rz. Krutyni

29 sierpnia b.r. grupa Chórzystek CANTILENY odbyła spływ kajakowy na rz. Krutyni. Była to jedna z trzech nagród, jakie Chór zdobył w Ogólnopolskim Turnieju Chórów "O MIECZ JURANDA" . Przypomnijmy, że w tymże Turnieju, który odbył się w amfiteatrze nad Jez. Spychowskim w dniach 1-2 lipca b. r., CANTILENA zdobyła Grand Prix tego Turnieju - Miecz Juranda.

Fotorelacja