eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Akcja profilaktyczno-informacyjna
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 30 Czerwiec 2021 07:13

Akcja_profilaktyczno_informacyjna_w_Ostrołęce.jpg

 
Zakończenie roku szkolnego 2020/21
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 25 Czerwiec 2021 10:06

25 czerwca 2021 r. młodsze roczniki naszego liceum zakończyły rok szkolny. Był to bardzo szczególny czas, gdyż nauczanie przez większą część roku odbywało się zdalnie. Razem uczyliśmy się nowych technologii, które umożliwiały jak najlepszy kontakt nauczyciel – uczeń, pomagały nauczać i egzekwować wiedzę.
Trudny rok zakończył się mimo wszystko sukcesami wielu licealistów.

Praca naszych uczniów została doceniona przez Prezydenta Miasta Ostrołęki, pana Łukasza Kulika, który podczas XIV Samorządowej Gali Uczniowskiej przekazał gratulacje oraz wręczył upominki. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
- Aleksandra Krawczyk z klasy 3b – za uzyskanie tytułu laureata 62. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym otrzymała stypendium edukacyjne,
- Aleksander Ciepierski z klasy 2bg – list gratulacyjny oraz upominek za uzyskanie tytułu laureata V Olimpiady o Bezpieczeństwie i Obronności,
- Natalia Rudzik z klasy 3e – list gratulacyjny w kategorii „najwyższa średnia w całym cyklu nauczania”,
- Aleksander Paliwoda z klasy 2dp – list gratulacyjny w kategorii „najwyższa średnia w bieżącym roku szkolnym”,
- Julita Kostrzewska z klasy 3d – list gratulacyjny za działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta, wolontariat, udział w wielu akcjach charytatywnych.

Również Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce nagrodziły uczniów za wysokie lokaty w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Podczas kameralnych spotkań uczniów z wychowawcami nagrody wręczał także Dyrektor szkoły, pan Wojciech Domański. A otrzymali je:

- Aleksander Ciepierski z kl. 2bg – laureat V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności,
- Aleksandra Chełchowska z kl. 2ep oraz Bartłomiej Jankowski z kl. 2dg – finaliści XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej,
- Cezary Miłek, kl. 2ag, Mateusz Morawski, kl. 1f – finaliści V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności,
- Damian Żebrowski, kl. 2bg – udział w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”,
- Magdalena Opęchowska z kl. 2bp - udział w eliminacjach okręgowych VI Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”
- Stanisław Kubeł, kl. 2bp – udział w eliminacjach okręgowych LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
- Natalia Eksterowicz, kl. 2dp i Laura Jerzyło, kl. 2fp – udział w eliminacjach okręgowych XIX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej,
- Michał Kowalczyk, kl. 2fp, Jakub Jankowski, kl. 2fp, Mateusz Kochański, kl. 2fp, Kacper Żebrowski, kl. 2ap, Cezary Miłek, kl. 2ag – udział w eliminacjach okręgowych XVI Olimpiady Przedsiębiorczości,
- Aleksander Ciepierski, kl. 2bg, Damian Żebrowski, kl. 2bg – udział w etapie okręgowym XXIII Olimpiady Wiedzy o Prawie,
- Krystyna Cholewa, kl. 2bp, Juliusz Siemiątkowski, kl. 2bg – udział w eliminacjach okręgowych XLVII Olimpiady Historycznej,
- Marta Dobkowska, kl. 2bp – udział w eliminacjach okręgowych LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
- Michał Duda, kl. 2bp – udział w etapie okręgowym XXXIII Olimpiady Filozoficznej,
- Juliusz Siemiątkowski, kl. 2bg – udział w etapie rejonowym XIV Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”,
- Aleksander Ciepierski, Daria Mażewska, Miłosz Markowski, Katarzyna Możdżyńska, kl. 2bg – udział w eliminacjach okręgowych VI Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”,
- Aleksander Paliwoda i Michał Bloch, kl. 2dp – za udział w finale konkursu „Matematyka stosowana”.

Zmieniony: Piątek, 02 Lipiec 2021 07:52
Więcej…
 
KLASA 2AP NA SPŁYWIE KAJAKOWYM
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 30 Czerwiec 2021 08:23

20210616_111934_Copy.jpg

16 czerwca 2021 roku, korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy...spłynąć. Za cel wyjazdu rekreacyjno-integracyjnego obraliśmy rzekę Omulew i trasę: Czarnotrzew-Przystań. Towarzyszyły nam wyjątkowe okoliczności przyrody i świetne nastroje. Pobyt w Przystani zakończyliśmy ogniskiem. Byli z nami również chętni uczniowie z klas 2fp, 2ep i 1d oraz opiekunowie - pani Agnieszka Wołosz i pani Halina Pierzchała.

 

Zmieniony: Środa, 30 Czerwiec 2021 08:28
Więcej…
 
Powrót CANTILENY do aktywności artystycznej
Cantilena
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 25 Czerwiec 2021 06:48

    Wystarczyło miesiąc wzmożonej pracy Chórzystek CANTILENY, po zakończeniu nauczania zdalnego, by przygotować program muzyczny złożony z 10 utworów chóralnych i wykonać na Uroczystej Mszy Św Dziękczynnej w Kościele pw. NNMP  ( Fara) , na zakończenie roku szkolnego  dla uczniów I i II Liceum Ogólnokształcącego w miniony wtorek 22 czerwca. Dla Chórzystek klas pierwszych, które po odejściu Chórzystek - tegorocznych Maturzystek, stanowią ponad 50%  aktualnego składu, był to w zasadzie pierwszy występ w Chórze CANTILENA. Spośród 37 Chórzystek aktualnego składu, aż 29 pochodzi spoza Ostrołeki. Fakt ten musi być  i jest brany pod uwagę w organizacji zajęć szkoleniowych a także koncertów Chóru.
    W przyszłym roku szkolnym wypada 40 lecie Chóru CANTILENA, ktory przed laty tworzyły mamy a nawet babcie obecnych Chórzystek i jest to fakt mobilizujący do zaprezentowanioa na tę okoliczność szczególnego programu na wysokim poziomie artystycznym. Obecny skład stać na taki program, co udowodniły Dziewczęta na występie w miniony wtorek 22 czerwca.

Zmieniony: Piątek, 25 Czerwiec 2021 07:02
 
Mobilność wirtualna w Polsce
Erasmus+
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 23 Czerwiec 2021 11:23

inernationalGroup.jpgPomimo pandemii, uczestnicy projektu Erasmus+ nie stracili kontaktu z rówieśnikami ze szkół partnerskich w Niemczech, Francji i Hiszpanii. W miejsce niemożliwej do zrealizowania w tym roku szkolnym tradycyjnej wymiany młodzieży, odbyła się ona w formie wirtualnej.
Uczniowie pracowali nad zagadnieniem bezpieczeństwa w internecie.Tworzyli krzyżówki z hasłami związanymi z różnymi niebezpieczeństwami w sieci, a sami rozwiązywali krzyżówki stworzone przez rówieśników ze szkół partnerskich. Następnie przygotowali prezentacje ilustrujące wybrane zagrożenia.
Bez wątpienia media społecznościowe odgrywają bardzo ważną rolę w życiu nastolatków. Dlatego też kolejne zadanie dotyczyło właśnie tego problemu. Uczniowie w grupach międzynarodowych uczestniczyli w wideokonferencjach, podczas których pod okiem nauczyciela - koordynatora rozmawiali na temat korzyści i ryzyka związanych z portalami społecznościowymi.Efektem tej współpracy były prezentacje multimedialne przedstawiające zagadnienie z perspektywy młodzieży z różnych krajów.
Kolejny dzień mobilności poświęcony był tworzeniu filmików wideo zawierających wskazówki, jak mądrze korzystać z mediów społecznościowych.Każda grupa nagrała własny filmik, w trakcie którego udzielali rówieśnikom porad, na co zwrócić szczególną uwagę, aby być świadomym użytkownikiem portali internetowych. Jeden z nich można obejrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=FpRnqTn_Kaw
Ostatniego dnia mobilności odbyło się międzynarodowe webinarium, podczas którego rolę ekspertów pełnili uczniowie. Podzielili się z rówieśnikami swoją wiedzą, prezentując i objaśniając obsługę różnych przydatnych aplikacji (m.in.dotyczących edycji zdjęć i filmów).
Z pewnością wydarzenie to stanowiło wspaniałą okazję nie tylko do pogłębienia wiedzy i refleksji nad bezpiecznym podejściem do korzystania z dobrodziejstw internetu, ale też szlifowania języka angielskiego i pogłębienia znajomości z kolegami i koleżankami ze szkół partnerskich.

 

 

 

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS "BIAŁE KWIATY" ROZSTRZYGNIĘTY
Szkoła
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 21 Czerwiec 2021 06:44

20210602_123020_Copy.jpg 2 czerwca 2021 roku w I Liceum im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie rozstrzygnięto Konkurs Literacko-Artystyczny "Białe kwiaty" (II), zorganizowany w związku z obchodami Roku Norwidowskiego. W konkursie udział wzięła młodzież z około 15 placówek. Z naszej szkoły, zaprzyjaźnionej z wyszkowskim liceum, startowała grupa uczniów - czworgu z nich udało się zakwalifikować do finału. Są to: Anna Suchecka, Sandra Mróz (obie z kl. 1d), Gabriela Marcinkiewicz (kl. 1g), Olga Żebrowska (kl. 2fp). Ostatecznie w kategorii: konkurs literacki II miejsce zdobyła Anna Suchecka, zaś w kategorii: konkurs artystyczny wyróżnienie otrzymała Olga Żebrowska.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy, dziękując jednocześnie Pani Beacie Grzywacz, która była opiekunem merytorycznym podczas przygotowań do konkursu.

Zmieniony: Wtorek, 22 Czerwiec 2021 06:52
 
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom międzyszkolnego konkursu historycznego "Stanisław Żółkiewski - wielki wódz i polityk" organizowanego pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki
Biblioteka
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 16 Czerwiec 2021 09:19

IMG_20210615_100953.jpg W dniu 15 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom międzyszkolnego konkursu historycznego organizowanego pod hasłem "Stanisław Żółkiewski - wielki wódz i polityk", pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki - Pana Łukasza Kulika.
Konkurs miał formę zdalną, wzięło w nim udział 16 uczniów z ostrołęckich szkół podstawowych. Odbył się 10 grudnia w celu, uczczenia ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polski, roku 2020 - Rokiem Hetmana Stanisława Żółkiewskiego i upamiętnienia tego wielkiego wodza, który był człowiekiem nietuzinkowym, jednym z najwybitniejszych wodzów w dziejach Polski. Stanisław Żółkiewski brał udział we wszystkich wojnach toczonych przez Rzeczpospolitą w drugiej połowie XVI wieku i początkach XVII. Najpierw walczył u boku doświadczonego wodza i kanclerza Jana Zamoyskiego, uczestniczył w wyprawach przeciw Habsburgom i Moskwie, na Mołdawię i Wołoszczyznę, później zwyciężał, dowodząc samodzielnie w wielu kampaniach przeciwko Rosji, Szwecji, Kozakom, Turcji i Tatarom.
Dyplomy i nagrody, w imieniu Pana Prezydenta - Łukasza Kulika, wręczyła Pani Bogumiła Jarka - Dyrektor Wydziału Oświaty, w towarzystwie Wojciecha Domańskiego - Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce a osoby, które je otrzymały to:
I miejsce - Marcel Czaplicki uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce;
II miejsce – Natalia Wekwejt uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce;
III miejsce – Maciej Kutera uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.
Przyznane zostały również wyróżnienia a uczniowie, którzy je otrzymali to:
Jagoda Szlązak uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce;
Wiktoria Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce;
Zofia Anna Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce;
Piotr Deptuła uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce.
Podziękowania skierowane zostały również do nauczycieli historii, którzy zaangażowali swoich uczniów i sprawowali nad nimi opiekę merytoryczną, a za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Ostrołęka otrzymały Elżbieta Mirończuk i Anna Sobiech.
Gratulujemy Laureatom konkursu i wszystkim wyróżnionym.

Zmieniony: Czwartek, 17 Czerwiec 2021 09:59
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 8 z 163