25-lecie szkoły
Część artystyczna z okazji obchodów jubileuszu 25-lecia II LO im. C. K. Norwida – gratulacje i podziękowania
Środa, 05 Marzec 2014 12:20
Część artystyczną z okazji obchodów jubileuszu 25-lecia II LO im. C. K. Norwida przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego: p. Agnieszki Wołosz, p. Joanny Banaszek i p. Anety Mroczkowskiej. Podczas uroczystości uczniowie recytowali wiersze Patrona szkoły i śpiewali piosenki nawiązujące tematycznie do jego twórczości. Można było posłuchać refleksyjnych utworów instrumentalnych czy zobaczyć taneczną interpretację jednej z piosenek. Ilustrację występów stanowiła wyświetlana na ekranie prezentacja zawierająca zdjęcia i wyreżyserowane przez uczniów filmy.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie części artystycznej dziękujemy za pracę, poświęcony czas i gratulujemy! Szczególne podziękowania kierujemy do pani Agnieszki Wołosz jako pomysłodawczyni i autorki scenariusza.
Uczniowie biorący udział w części artystycznej jubileuszu:
recytacja
 • Marta Denkiewicz – kl. 3g
 • Karolina Kisiel – kl. 2b
 • Mateusz Klik – kl. 2b
 • Monika Małż – kl. 2b
 • Magdalena Motas – kl. 2b
 • Patrycja Parzych – kl. 2b
taniec
 • Judyta Niedzwiecka  - kl. 3b
śpiew
 • Arkadiusz Chojnowski – kl. 1h
 • Mateusz Gasek – kl. 3a
 • Agata Miłoszewska – kl. 2b
 • Marzena Opacka – kl. 2g
 • Klaudia Pianko – kl. 3c
 • Joanna Salamucha – kl. 3f
 • oraz gościnnie absolwent naszej szkoły – Mariusz Pyśk
akompaniament
 • Wiktoria Bolc (pianino) – kl. 1e
 • Arkadiusz Chojnowski (gitara) – kl.1h
 • Rafał Dobrowolski (gitara, bębenek) – kl. 2g
 • Mateusz Gasek (akordeon) – kl. 3a
 • Katarzyna Mrozek (obój) – kl. 1a
 • Grzegorz Oleksa (bas) – kl. 3a

zdjęcia
 • Klaudia Ejzenberg  - kl. 2b
 • Aneta Niedźwiedzka – kl.
filmy
 • scenariusz i reżyseria – Cezary Kardaś – kl. 3d
 • obsada – Tomasz Białobrzewski,Radosław Gadomski,Wiktor Kukliński,René Paduch,Łukasz Godzina, Bartłomiej Wojsz, Piotr Bastek,
  Mateusz Bernatowicz, Tomasz Linowski, Klaudia Mierzejewska  - kl. 3d, 3g, 2b
obsługa techniczna
 • Radosław Gadomski – kl. 3g
 • Piotr Harakop – kl. 3d
 • Michał Kowarski – kl. 3b
 • Michał Saj – kl. 3b
Zmieniony: Środa, 05 Marzec 2014 12:29
 
Podziękowania
Wtorek, 19 Listopad 2013 14:30

Serdeczne podziękowania.

   Uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom  oraz przyjaciołom szkoły składamy serdeczne podziękowania za włączenie się w organizację oraz uczestnictwo w uroczystości z okazji  jubileuszu 25-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce.
  Jesteśmy wdzięczni za  zaangażowanie  tak wielu osób, za duży nakład ich pracy, wysiłek  oraz  poświęcony czas. Dziękujemy wszystkim, którzy  swoją obecnością i okazaną pomocą przyczynili się do stworzenia  niecodziennej świątecznej atmosfery .  
    Dzięki Państwu obchody  jubileuszu  Szkoły dostarczyły nam wielu  wzruszeń i refleksji, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

 

Dyrekcja II LO
Zmieniony: Wtorek, 19 Listopad 2013 14:43
 
Koncert chóru Cantilena z okazji 25lecia szkoły
Wtorek, 19 Listopad 2013 09:46

Koncert CANTILENY na Jubileusz XXV lecia Szkoły

 

         !6 listopada b.r. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbył się koncert CANTILENY z okazji Jubileuszu XXV lecia Szkoły. Godzinny program wypełniły utwory chóralne do tekstów Patrona Szkoły C.K. Norwida i poetów współczesnych związanych z Ostrołęką i regionem, a także opracowania chóralne kurpiowskiej muzyki ludowej.  Powszechny aplauz licznie zebranej publiczności wywołało wykonanie Poloneza a- moll POŻEGNANIE OJCZYZNY i SUITY JUBILEUSZOWEJ, specjalnie opracowanej na ten koncert. Gościnnie z Chórem wystąpiła absolwentka naszej Szkoły, była solistka Chóru CANTILENA – Kasia Bałdyga, wykonując z dawnego repertuaru utwór POŻEGNANIE. Z dużym wyczuciem i pięknym głosem wykonała dwie pieśni: WIDZIAŁAM JA ORŁA  i WYRZĄDZAJ SIĘ, także obecna solistka naszego Chóru – Marzena Opacka. Podobała się interpretacja fragmentu poematu C.K. Norwida: FORTEPIAN CHOPINA w wykonaniu najmłodszej Chórzystki – Karoliny Zaręby. Całość programu prowadzili z wdziękiem i swobodą: Marta Denkiewicz i Mateusz Piorunek. To było bardzo udane spotkanie muzyczne.  

Zmieniony: Wtorek, 19 Listopad 2013 13:25
 
Uroczystość z okazji 25-lecia istnienia II LO
Piątek, 15 Listopad 2013 15:01
"Z Norwidem idę
Pod nieboskłony
Słowem przez życie
Z Norwidem idę
..."
(Mirosław Welz)
   Uroczystość  25-lecia naszej szkoły rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi  Panny w Ostrołęce, której przewodniczył ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski. Eucharystię uświetnił występ chóru Cantilena pod kierunkiem prof.  H. Gadomskiego, a w oprawie liturgicznej uczestniczyli  uczniowie, rodzice  i nauczyciele II LO.
   Po nabożeństwie  goście, rodzice, nauczyciele , uczniowie i przyjaciele szkoły udali się do Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce, gdzie odbyła się uroczystość jubileuszowa. Rozpoczął ją występ chóru Cantilena, następnie głos zabrał dyrektor szkoły R. Kaliszewski, który podsumował 25 lat pracy dydaktycznej i wychowawczo-opiekuńczej II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Podziękowania i gratulacje z okazji jubileuszu złożyli zaproszeni goście; władze oświatowe, władze miasta, dyrektorzy ostrołęckich szkół i I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie, a także przyjaciele i sympatycy szkoły. Ciepłe słowa do koleżanek i kolegów nauczycieli oraz młodzieży skierował pierwszy dyrektor szkoły Janusz Gołota.  
Następnie uczniowie naszej szkoły zabrali wszystkich w podróż z Norwidem. Podczas części artystycznej wykonane zostały wiersze C.K. Norwida,
a także utwory instrumentalne i piosenki tematycznie nawiązujące do twórczości Patrona. Niezwykłą ilustrację występów stanowiły zdjęcia oraz filmy wyreżyserowane i wykonane przez uczniów naszej szkoły.
   Na zakończenie dyrektor szkoły zaprosił wszystkich na sobotni  koncert chóru Cantilena w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz  sesję popularnonaukową „C. K. Norwida kształt prawdy i miłości” (21 listopada 2013r.).
Po błogosławieństwie księdza biskupa wszyscy zebrani udali się do budynku szkoły, gdzie można było obejrzeć okolicznościowe wystawy, wpisać się do księgi pamiątkowej  oraz powspominać chwile spędzone w II LO.    
 
 Obchody 25-lecia szkoły w zdjęciach pana A.Wołosza:


   
Dziękujemy za wykonanie i udostępnienie zdjęć.
Zmieniony: Środa, 27 Listopad 2013 10:42
 
Pamiętamy ...
Czwartek, 07 Listopad 2013 11:18
"Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią się im płaci."
(W. Szymborska)


Społeczność szkolna II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce pamięta o zmarłych pracownikach, uczniach i absolwentach. 25 października na cmentarzu parafialnym uczniowie kl. 1a wraz z grupą opiekunów: A.Dzwonnik-Załęską, B.Milewską, E.Zaborowską, E.Józefczyk, Z. Krukowską oraz 31 października na cmentarzu komunalnym kl. 1d i kl. 3g pod opieką B.Markowskiej i M.Rachubki zapalili znicze na grobach i wspominali tych, którzy odeszli.

 

 

Zmieniony: Środa, 13 Listopad 2013 10:28
 
Ramowy program obchodów 25-lecia
Wtorek, 01 Październik 2013 15:56
Ramowy program obchodów 25-lecia 
II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce

Październik 2013 
akcja promująca szkołę,
odwiedzanie grobów zmarłych pracowników i uczniów szkoły.

15. XI. 2013 
godz. 9.00 Msza Święta w kościele farnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Ostrołęce,
godz. 10.30 uroczystość jubileuszowa w Hali Sportowo-Widowiskowej im. A. Gołasia,
godz. 12.30 spotkania w szkole, zwiedzanie wystaw okolicznościowych,

16. XI. 2013 godz. 11.00 
Koncert CANTILENY pod kierunkiem prof. Henryka Gadomskiego  w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce– w programie wykonanie utworów do słów Cypriana Kamila Norwida,

21. XI. 2013 godz. 11.00
 konferencja naukowa CYPRIANA KAMILA NORWIDA KSZTAŁT PRAWDY I MIŁOŚCI.
 
25-lecie szkoły
Piątek, 27 Wrzesień 2013 10:57
 
Zmieniony: Wtorek, 29 Październik 2013 11:17
 
Informacja o jubileuszu
Piątek, 27 Wrzesień 2013 10:51

 

 Szanowni Państwo!

 

W bieżącym roku szkolnym II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce obchodzi 25. rocznicę swej działalności.

W przygotowanie jubileuszowej uroczystości, która odbędzie się 15 listopada 2013r. w Hali Sportowo-Widowiskowej im. A. Gołasia w Ostrołęce, wkładamy własne siły i środki.

Oprócz części oficjalnej planujemy spotkania z absolwentami  i dawnymi pracownikami szkoły, wystawy i publikacje okolicznościowe oraz koncerty.

 Po raz pierwszy organizujemy jubileusz na tak dużą skalę, dlatego również do Państwa zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc finansową w organizacji naszego przedsięwzięcia.

Państwa wsparcie umożliwi nam wydanie folderów jubileuszowych, druk zaproszeń oraz okolicznościowych zakładek. W zamian możemy oferować promocję i reklamę Państwa firmy poprzez: certyfikat z  podziękowaniem, zaproszenie na uroczystości jubileuszowe oraz podziękowanie wygłoszone w trakcie gali , informację o sponsoringu w lokalnych mediach oraz na szkolnej stronie internetowej.

Wierzymy, że z Państwa pomocą zorganizujemy niezapomnianą jubileuszową uroczystość, w czasie której Społeczność II  Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce spotka się  z jego dawnymi Pracownikami, Absolwentami,  Przyjaciółmi  i Sympatykami.

Mając nadzieję na Państwa przychylność, podajemy numer konta Rady Rodziców II LO im. C. K. Norwida w Ostrołęce, ul. Traugutta 2:

39892300080120151220120001 ( z dopiskiem  JUBILEUSZ)

Z wyrazami szacunku

Dyrekcja Szkoły

Komitet Organizacyjny

Zmieniony: Piątek, 27 Wrzesień 2013 11:14