Arch.05/06
Poniedziałek, 30 Listopad 2009 11:20


Tomasz Szczepanek został finalistą XVIII Olimpiady Filozoficznej


Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida - Tomasz Szczepanek został finalistą XVIII Olimpiady Filozoficznej, która odbyła się w Warszawie w dniach 25 - 26 marca 2006 roku. Wysiłek ucznia został nagrodzony, gdyż Tomek zdobył indeksy Wydziałów: Filozofii, Socjologii, Teologii, Pedagogiki, Bibliotekoznawstwa, Politologii i Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Nad finalistą czuwali nauczyciele filozofii: dr Jan Mironczuk i dr Krzysztof Łojek. Tomasz Szczepanek interesuje się teatrem, filozofią i historią. Angażuje się w życie kulturalne szkoły, jest osobą popularną i lubianą przez rówieśników. W przyszłości chce studiować na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego.


Apel poświęcony pamięci papieża Jana Pawła II


Apel poświęcony pamięci papieża Jana Pawła II (fotorelacja)Wesołych ŚwiątŻyczymy wszystkim Wesołych i Spokojnych Świąt Wielkiejnocy

Administratorzy ;)


Życzenia ŚwiąteczneRadosnych Świąt Wielkanocnych wszystkim uczennicom i uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz sympatykom II LO im. C.K.Norwida

życzy R.Kaliszewski
dyrektor szkoły
Kwiecień bogaty w osiągnięcia.


11 kwietnia - Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - etap rejonowy

12 kwietnia - Ogólnopolski Konkurs SACRUM W LITERATURZE

22 kwietnia - Ostrolęcki Norwidowski Konkurs Recytatorski CIVITAS CHRISTIANA

25 kwietnia - Ostrolęcki Konkurs Recytatorski MIEJSCE URODZENIA (etap miejski, następny 16 maja etap rejonowy)

Ogólnopolski konkurs "Herosi z sąsiedztwa" organizowany przez miesięcznik Reader's Digest


Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - etap rejonowy 11 kwietnia 2006r.


I miejsce - Natalia Budna klasa ID (zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego 6 maja 2006r. w Warszawie )
wyróżnienie - Tomasz Szczepanek IID


Ogólnopolski Konkurs SACRUM W LITERATURZE 12 kwietnia 2006r.

Osoby zakwalifikowane do następnego etapu w Częstochowie:

Natalia Chrostek klasa IIIB
Olga Kościańska IIA
Tomasz Szczepanek IID
Karolina Pasztaleniec IC (poezja śpiewana)


Ostrolęcki Norwidowski Konkurs Recytatorski CIVITAS CHRISTIANA 22 kwietnia 06r.


Recytacja:
I miejsce - Tomasz Szczepanek IID
II miejsce - Natalia Budna ID

Poezja śpiewana:
I miejsce - Karolina Pasztaleniec IC
II miejsce - Katarzyna Zielińska IAOstrolęcki Konkurs Recytatorski MIEJSCE URODZENIA (etap miejski, następny 16 maja etap rejonowy) 25 kwietnia 2006r.


I miejsce - Natalia Budna ID
III miejsce - Sylwia Olkowska IIF
wyróżnienie- Tomasz Szczepanek IIDOgólnopolski konkurs "Herosi z sąsiedztwa" organizowany przez miesięcznik Reader's Digest rozstrzygnięto w kwietniu 2006r. w Warszawie, do kolejnego etapu zakwalifikowala się Magdalena Grabowska z klasy IA.Apel z okazji 3 MajaDziś odbył się apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja przygotowany przez klasy 1b (J.Mironczuk) oraz 2e (B.Milewska).

Oprawa muzyczna - chór szkolny Cantilena pod dyrekcją H.Gadomskiego

FotorelacjaZakończenie roku szkolnego 05/06 klas III


28 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego klas III (maturalnych).

FotorelacjaOgólnopolski Konkurs Recytatorski


W dniach 6-7 maja odbył się wojewódzki etap 51 Ogólnopolskiego Kunkursu Recytatorskiego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

W kategorii poezji recytowanej wyróżnienie otrzymała nasza uczennica - Natalia Budna z klasy Id.Uroczysta Sesja poświęcona Ks. W. Skierkowskiemu


W 120 rocznicę urodzin ks. Władysława Sierkowskiego - wybitnego etnografa, autora monumentalnego dzieła "PUSZCZA KURPIOWSKA W PIEŚNI" w dniu 14 maj br. w Płocku odbyła się uroczysta sesja popularno-naukowa pod patronatem Biskupa Płockiego Prof.Dr Hab. Stanisława Wielgusa i Marszałka Woj. Maz. Adama Struzika. Referat pt "PUSZCZA KURPIOWSKA W PIEŚNI" - dokument duchowej kultury Kurpiów wygłosił nauczyciel naszej Szkoły - Henryk Gadomski.


Konkurs


W dniu 16 maja odbył się drugi etap konkursu recytatorskiego "Miejsce urodzenia" organizowany przez Ostrołęckie Centrum Kultury.

Uczniowie naszej szkoły zajęli:
- II miejsce - Tomasz Szczepanek z kl. II D
- III miejsce - Natalia Budna z I D.


Konkurs o Kardynale Stefanie Wyszyńskim


W dniu 12 maja odbył się pierwszy etap konkursu poświęconemu życiu i dziełu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wzięło w nim udział 26 uczniów naszej szkoły.

Do finału zakwalifikowały się:
- Martyna Struniawska - kl. I H,
- Anna Grudziąż - kl. I H,
- Marta Arcichowska - kl. I H.
Finał konkursu odbędzie się 31 maja.


Benedykt XVI w Polsce


W dniach 25 - 26 maja przyjeżdża do Polski Papież Benedykt XVI.
Jest to jego pierwsza zagraniczna pielgrzymka.
Warto zaangażować się w nią całym sercem uczestnicząc osobiście lub modlitewnie, śledząc wydarzenia w mediach.


Apel Ekologiczny


Dnia 29.05.06 odbył się apel o tematyce ekologicznej, przygotowany przez klasę 1h.

Fotorelacja


VI Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia


W dniu 2 czerwca 2006 odbyła się w Warszawie VI Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia Województwa Mazowieckiego. Startująca w niej młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im.C.K.Norwida z klas promujących zdrowie, zdobyła wysokie III miejsce.

Fotorelacja

.... Na program Olimpiady składały się konkurencje sprawnościowe, prezentacja chilliderek, udzielanie pierwszej pomocy, ocena plakatu oraz prezentacje fotograficzne.

Główne cele imprezy to:
  • promocja aktywnego trybu życia wśród młodzieży
  • przeciwdziałanie stosuwaniu używek i środków psychoaktywnych wśród młodzieży
  • integracja młodzieży regionu
  • promocja projektu Szkół Promocji Zdrowia poprzez udział mediów


Składam serdeczne gratulacje i podziękowania uczestniczącej w programie młodzieży naszej Szkoły, koordynatorowi programu pani Cz.Smolec oraz nauczycielom: H.Pierzchała, K.Orlickiej, E.Dylewskiej, P.Czartoryskiemu.

Dyrektor Szkoły: R.KaliszewskiSpotkanie po latach


3 czerwca b.r. po 20 latach od matury, odbyło się spotkanie pierwszych absolwentek Studium Nauczycielskiego w Ostrołęce w budynku dzisiejszego II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida, który w latach 1982-1992 był siedzibą Studium.

Fotorelacja

.... Oprócz przybyłych absolwentek, rozproszonych po całym kraju, a także poza granicami, w spotkaniu udział wziął Dyrektor II LO - Ryszard Kaliszewski, Wicedyrektor - Teresa Gierwicz nauczycielka matematyki w byłym Studium a także Henryk Gadomski; nauczyciel muzyki i wychowawca jednego z dwóch oddziałów byłego Studium. Po złożeniu kwiatów na grobie Edwarda Kupiszewskiego - polonisty i wychowawcy, uczestnikom spotkania okolicznościowy program artystyczny zaprezentowała CANTILENA pod dyr. H. Gadomskiego. W programie znalazły się, między innymi, 3 kompozycje dyrygenta Chóru do tekstu Edwarda Kupiszewskiego. Warto dodać, że wszystkie obecne na spotkaniu absolwentki Studium tworzyły pierwszy skład CANTILENY, która w przyszłym roku obchodzić będzie jubileusz 25 lecia. Wspomnienia, wspólny posiłek wypełniły pamiętną sobotę w II LO.
Organizatorkami spotkania były absolwentki Studium, aktualnie pracujące w Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, a mianowicie Marzena Klimaszewska-Modzelewska i Barbara Stępkowska-Klemendorf.


Finał konkursu o Kardynale Wyszyńskim


Dnia 31 maja br. w Lelisie odbył się finał konkursu poświęconego życiu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W ścisłej czołówce znalazły się nasze dwie uczennice:
II miejsce zajęła Anna Grudziąż z kl. I h,
V miejsce zajęła Martyna Struniawska z kl. I h.

Gratulujemy.

Fotorelacja


Nasi w Krakowie


27 maja około 30 osób z naszego Liceum wyjechało do Krakowa na spotkanie młodych z Papieżem Benedyktem XVI. Część z nich pojechała na Błonia jako tzw. Biała Służba. Pielgrzymkę zorganizowali księża i katecheci pracujący w liceach, znajdujących się na terenie parafii farnej.
Spotkanie z Benedyktem XVI wywarło na uczestnikach głębokie wrażenie, które - miejmy nadzieję - będzie początkiem dojrzałego wzrastania w wierze.

Fotorelacja


Lednica 2006


W dniach 3-4 czerwca młodzież naszego liceum wyjechała do Lednicy na dziesiąte już spotkania młodych. Na Polach Lednickich zgromadziło się w tym roku ok. 100 tysięcy młodych ludzi. Na zakończenie spotkania młodzież przeszła przez "Bramę-Rybę" - symbol chrześcijaństwa.
Opiekunami byli K. Jankowski i G. Zawrotny.

Fotorelacja


Orły OstrołękiW dniu 14 czerwca 2006 została podsumowana IV edycja konkursu "Orły Ostrołęki", sponsorowanego przez zakłady STORAENSO oddział w Ostrołęce, radio OKO i gazetę Współczesną.

Spośród 57 dziewcząt i chłopców nominowanych z ponadgimnazjalnych szkół ostrołęckich laureatkami zostały absolwentki naszej szkoły:
Marta Jaworowska, Olga Wądołowska, Maja Małkowska.

Wyróżnienie otrzymał Bartek Pędzich.

Serdecznie gratuluję laureatkom,wszystkim wyróżnionym oraz nominowanym, a także ich rodzicom, nauczycielom i wychowawcom.

R.Kaliszewski - dyrektor II LO


Msza na zakończenie roku szkolnego


Serdecznie zapraszamy Nauczycieli i Uczniów naszego Liceum na uroczystą
Mszę świętą dziękczynną, kończącą rok szkolny 2005/2006.
Msza św. odbędzie się 23 czerwca o godzinie 8.00, w kościele farnym.


Zakończenie roku szkolnego 2005/06

23.06.2006r odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2005/2006.

Część artystyczną przygotowały klasy 1a i 2c. Wystąpili również: Olga Wądołowska (laureatka konkursu "Orły Ostrołęki") a także zespół muzyczny z utworem instrumentalnym.

Fotorelacja


Wyniki egzaminów maturalnych


W sesji wiosennej Matura 2006 na ogólną liczbę 274 absolwentów do egzaminów maturalnych przystąpiły 272 osoby. Świadectwa dojrzałości w dniu 11.07.2006r. otrzymało 266 dziewcząt i chłopców. Stanowi to 97,79% ogółu zdających.

6 osób będzie miało szansę na poprawę w sesji wiosennej 2007. 9 osób uzyskało max. 100% pkt. (8 osób z języka angielskiego, 1 osoba z fizyki).
15 osób z 17-tu poprawiło swoje wyniki uzyskane na egzaminie maturalnym w 2005 r.

Składam serdeczne gratulacje wszystkim absolwentom i absolwentkom, ich rodzicom oraz nauczycielom II LO im. C.K. Norwida z tytułu uzyskanych wyników. Życzę udanego startu w uczelniach wyższych, a tymczasem miłego wypoczynku wakacyjnego.

Dyrektor II LO Ryszard Kaliszewski


Rozpoczęcie Roku SzkolnegoRozpoczęcie Roku Szkolnego 2006/2007 odbędzie się 4 września (poniedziałek) o godz. 9.15
Zmieniony: Poniedziałek, 30 Listopad 2009 12:31