Arch.08/09
Poniedziałek, 30 Listopad 2009 11:15


Wycieczka do Norwegii (Aliante 2008)

W dniach 17-26 sierpnia tegoroczni absolwenci naszej szkoły - Michał Wasilewski i Andrzej Podziewski odbyli wycieczkę po Norwegii. Była to nagroda w międzynarodowym konkursie Aliante 2008, którego finał odbył się w czerwcu b.r. w czeskiej bazie wojskowej niedaleko Prościejowa. W czasie wycieczki zwiedzili m.in. bazę marynarki wojennej Norwegii w Haakonsvern, bazę lotniczą w Rygge oraz najnowocześniejszą bazę sił lądowych w północnej Europie mieszczącą się w Renie. Mieli też okazję wysłuchać serii wykładów dotyczących polityki obronnej oraz stosunków międzynarodowych w Joint Warfare Centre w Stavanger oraz Norwegian Atlantic Commitee w Oslo. Oczywiście nie zabrakło też czasu na zwiedzanie (liczne muzea, skocznia narciarska w Holmenkollen) i podziwianie pięknych krajobrazów :)

Uczestnikom serdecznie gratuluję nagrody. Zachęcam uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w tym konkursie oraz innych o zasięgu europejskim i międzynarodowym.

Dyrektor R.Kaliszewski


Fotorelacja


Konkurs recytatorski poezji Cypriana Kamila Norwida

Dnia 16 października 2008 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim poświęconym poezji Cypriana Kamila Norwida, który odbył się w I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie. Nauczyciele oraz społeczność uczniowska tejże szkoły przygotowali interesującą inscenizację wiersza Norwida pt. „Bema pamięci żałobny rapsod”. Nasze recytatorki złożyły kwiaty pod pomnikiem poety. Konkurs okazał się bardzo udany. Dziewczęta zdobyły II miejsce (Magdalena Olbryś – kl. II a), III miejsce (Magdalena Jokiel – kl. III a), wyróżnienie (Julia Kowalska – kl.II b). Opiekę nad uczennicami sprawowali pani Justyna Mościcka i pan dyrektor Ryszard Kaliszewski.
Wyróżnionym gratulujemy!

Fotorelacja


Wycieczka do Paryża 2008

Jak w roku ubiegłym, uczniowie naszej szkoły przebywali na wycieczce w Paryżu w dniach 14-20 września.

Fotorelacja


Konkurs na najlepszą recenzję spektaklu teatralnego

W dniach 206.09-05.10.2008r odbywał się, zorganizowany przez Klub "Oczko" i Tygodnik Ostrołęcki, "Konkurs na najlepszą recenzję spektaklu teatralnego". Każdego dnia prezentowano kilka spektakli, z których można było wybrać jeden do zrecenzowania. Dwie osoby z naszej szkoły pokusiły się o zdobycie któregoś z zaszczytnych miejsc i napisały recenzję. Martyna Szczubełek z klasy 1d i Żaneta Orzoł z klasy 3a to laureatki tegoż konkursu. Martyna zdobyła II nagrodę, a Żaneta I. Nagrodzone otrzymały upominki i dyplomy. Każdą z recenzji nagrodzonych można przeczytać w Tygodniku Ostrołęckim z dnia 28.10.2008r.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele języka polskiego oraz koleżanki i koledzy serdecznie gratulują laureatkom.


Stypendia Prezesa Rady Ministrów

W dniu 3 listopada 2008 roku, w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Uczennica klasy 3d II LO im.C.K.Norwida Joanna Barbara Wawryszuk (średnia 5,81) otrzymała z rąk Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Pani Katarzyny Góralskiej list gratulacyjny potwierdzający przyznanie w/w stypendium.
Gratulacje stypendystce złożył również poseł na sejm RP Pan Andrzej Kania.

W imieniu całej społeczności szkolnej, serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów - dyrektor szkoły R.Kaliszewski.

Fotogaleria


Akademia z okazji Dnia Niepodległości

Dnia 7 listopada odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości. Przygotowały go klasy 1h i 2g. Uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Na koniec apel uświetnił występ chóru "Cantilena" prowadzonego przez pana Henryka Gadomskiego.

Fotorelacja1 Fotorelacja2


Olimpiada Biologiczna

Dnia 8 grudnia 2008r. do zawodów II stopnia(okręgowych) XXXVIII Olimpiady Biologicznej zakwalifikowały się następujące osoby:
Nasiadka Oktawia - 42 pkt. z kl. IIc
Popielarczyk Ewa - 43 pkt. z kl. IIc
Rolka Ewelina - 43 pkt. z kl. IIc
Ocenie podlegały prace badawcze, które wykonali uczniowie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.
Gratulujemy i trzymamy kciuki na zawodach, które odbędą się w dniach 24-25 stycznia 2009r. w gmachu Wydziału Biologii UW.


Finalista Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Dnia 14.02.2009r. uczennica klasy IIIa Agnieszka Ochenkowska - zakwalifikowała się do III etapu XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, uzyskując tytuł finalistki. W kwietniu Agnieszka będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie centralnym w/w Olimpiady, walcząc o tytuł laureata. Nauczycielem prowadzącym Agnieszkę jest mgr Justyna Mościcka.

Serdeczne gratulacje i życzenia uzyskania tytułu laureata składa dyrektor szkoły R.Kaliszewski


Ogólnopolski Halowy Miting Lekkoatletyczny 18.01.2009

Ogólnopolski Halowy Miting Lekkoatletyczny 18.01.2009 Hala AWF Warszawa

W dniu 18.01.2009 młodzież naszego Uczniowskiego Klubu uczestniczyła w drugim
Ogólnopolskim Halowym Mitingu Lekkoatletycznym
w Hali AWF Warszawa. Osiągnęli następulące wyniki:
Bieg na 60m dziewcząt:

- Persa Małgorzata 92 If 9,27 s.
- Orzechowska Justyna 90 IIIh 9,42 s.


Bieg na 200m dziewcząt:

- Orzechowska Justyna 90 IIIh 31,09 s.
- Persa Małgorzata 92 If 31,60 s.


Bieg na 800m dziewcząt:

- Barberska Ewa 92 Ig 3;08.83 s. III miejsce


Bieg na 800m chłopców:

- Kowalczyk Krystian 92 Ia 2;27.83 s. II miejsce


Trójskok dziewcząt:

- Plucińska Izabela 91 IIg 8,48 m
Festiwal Nauki

7 kwietnia 2009 w naszej szkole odbył się Pierwszy Festiwal Nauki. Młodzież klas pierwszych mogła zobaczyć naukę od innej strony, niż tylko z kart książek. Zaprezentowane zostały różne doświadczenia chemiczne, biologiczne i fizyczne oraz prezentacje multimedialne z matematyki, biologii i astronomii. Wielki zainteresowanie wzbudził teleskop Michała Bemowskiego oraz jego opowieść o wszechświecie. Marcin Pazio przedstawił wykonaną przez siebie makietę kolejową prezentującą zastosowanie elektroniki i elektromagnetyki. Całe przedsięwzięcie umożliwiło szersze spojrzenie na naukę.

Fotorelacja


Życzenia
Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych oraz najmilszych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół - wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzy dyrekcja II LO im.C.K.Norwida w Ostrołęce.


Miesiąc kultury zdrowotnej

Kwiecień to miesiąc kultury zdrowotnej. W tym roku obchodzony jest pod hasłem "Inwestujemy w zdrowie, budujemy lepszą przyszłość".

W dniu 16 kwietnia br na terenie naszej szkoły klasy 2b i 2c zorganizowały akcję, której celem było propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających zdrowemu żywieniu wśród młodzieży i grona pedagogicznego. Za symboliczną kwotę można było kupić owoce oraz przygotowane przez uczniów kanapki i serki kurpiowskie z SML w Ostrołęce przekazane nieodpłatnie przez producentów. Rozprowadzano także wodę mineralną z rozlewni wód P.Górskiego z Białobieli.

Fotorelacja


Konkurs recytatorski

Dnia 21 maja 2009r. w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się szkolny Konkurs Twórczości Cypriana Kamila Norwida. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: recytacja i poezja śpiewana. W zmaganiach wzięło udział osiemnaście osób.

W kategorii recytacja:

I miejsce zajęła – Magdalena Olbryś kl.2a
II miejsce zajęły – Martyna Szczubełek kl.1d, Ewelina Lipka kl.1a
III miejsce - Klaudia Podeszwa kl.1g, Marlena Jaśkiewicz kl.1e, Magdalena Sękowska kl.1f

W kategorii poezja śpiewana:

I miejsce przyznano – Ilonie Jaworskiej kl.1d
II miejsce otrzymały – Katarzyna Brzozowa kl.2b, Iwona Kulis kl.2a

Fotorelacja


Orły Ostrołęki 2009

W dniu 9 czerwca 2009 odbył się uroczysty finał konkursu „Orły Ostrołęki”. Założeniem konkursu jest wyróżnianie uzdolnionej i ambitnej młodzieży kończącej szkołę średnią w Ostrołęce. Odbywa się on pod patronatem zakładu Stora Enso i Radia Oko.
Na sześciu kandydatów naszej szkoły- pięcioro uzyskało tytuł laureata „Orły Ostrołęki”:

- Michał Bemowski
- Martyna Gudelska
- Ryszard Gurzęda
- Agnieszka Ochenkowska
- Joanna Barbara Wawryszuk

Laureatom, ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Dyrektor szkoły - Ryszard Kaliszewski


Fotorelacja


II Samorządowa Gala Uczniowska (09')

Dnia 16.06.2009r w OCK odbyła się II Samorządowa Gala Uczniowska, na której pan prezydent miasta wręczył dyplomy i wyróżnienia.
Naszymi laureatami zostali:

  • w kategorii "Najwyższa średnia" - Martyna Szczubełek (kl 2d - średnia 5,92)
  • w kategorii "Wybitny Sportowiec" - Łukasz Kowalski (kl 2d - L.A. - rzut dyskiem)
  • w kategorii "Wybitny Talent" - Michał Łoniewski - (kl 1h - gra na gitarze)

Uczniom, ich rodzicom i opiekunom oraz wychowawcom gratuluję, życząc dalszych sukcesów.
Dyrektor Szkoły: Ryszard Kaliszewski


Fotorelacja
Zmieniony: Poniedziałek, 30 Listopad 2009 11:20