DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Akademia Lidera

small-Akademia_Lidera.jpg

EKOzwroty

footer logo

Logotyp - propozycje

logo #1
# 4 j.p.

Szukaj

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
TEST COOPERA W OSTROŁĘCE DLA WSZYSTKICH
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Wtorek, 20 Wrzesień 2016 06:52
   W sobotę 17 września na stadionie miejskim w Ostrołęce odbył się Test Coopera dla Wszystkich 2016 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki, pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki, Starosty Ostrołęckiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrołęckiego, Przewodniczącego NSZZ Solidarność Oddział Ostrołęka. 
    Test Coopera bada poziom wydolności uczestników i polega na przebiegnięciu jak najdłuższego odcinka w ciągu 12 minut.     
    W pierwszej edycji ostrołęckiego testu wzięło udział około 60 osób. Startujący zawodnicy pokonali w sumie 118 km 55 m, w tym kobiety 60 km 311 m, a mężczyźni 57 km 744 m. Średni pokonany dystans przez kobiety to 2071 m, a przez mężczyzn - 2624 m. Puchar najlepszego zawodnika otrzymał Adam Piątkowski, uczeń klasy Ig, który w ciągu 12 minut pokonał 3384 m. 11. miejsce w kategorii Kobiet zajęła Weronika Gasek z klasy 1f i 24. miejsce Julia Szcześniak z klasy IIe. 

GRATULUJEMY NASZYM REPREZENTANTOM!!! 

    Dziękujemy dyrekcji i nauczycielom oraz uczniom klas IIg, IIIf i Ic, którzy wspierali nas w organizacji pierwszej edycji Testu Coopera w Ostrołęce.
    Szczególne podziękowania należą się Pani Halinie Pierzchale - głównej inicjatorce, organizatorce i koordynatorce tego sportowego wydarzenia.


ORGANIZATORZY - UKS CLAN działający przy naszej szkole. 

Wyniki i więcej informacji na stronie klubu UKS CLAN: 
 







Zmieniony: Piątek, 23 Wrzesień 2016 11:55
 
To coś więcej niż miły obowiązek
Cantilena
Wpisany przez Henryk Gadomski   
Poniedziałek, 19 Wrzesień 2016 06:51
    W kronice CANTILENY w 1991 roku ( przed 25 laty) odnotowano pierwszy fakt udziału CANTILENY w oprawie muzycznej uroczystej Mszy Św. zaślubinowej byłej Chórzystki. Od tamtej pory, każdego roku odnotowujemy średnio 4 – 6 takich uroczystości rocznie. ( Przykro nam, że nie możemy wszystkich zaproszeń zrealizować z przyczyn obiektywnych, np. z powodu innych zobowiązań Chóru w tym samym terminie.) To że byłe Chórzystki w bardzo ważnym i wyjątkowym momencie swego dorosłego życia, jakim jest uroczystość  zaślubinowa, chcą by towarzyszył im Chór w którym przed laty same śpiewały, świadczy o tym, że okres pobytu w Chórze był dla nich nie tylko ważnym ale i miłym.  Aktualnie śpiewających w CANTILENIE i dyrygenta fakt uczestniczenia w uroczystości ślubnej byłych Chórzystek umacnia w przekonaniu, że działalność artystyczna w której uczestniczą, ma głęboki sens. W minioną sobotę 17 września 2016 r. w Kościele pw. Zbawiciela Świata Chór stanowił oprawę aż dwóch uroczystości zaślubinowych, a mianowicie: Małgorzaty Olszewskiej ( o godz. 16.00 ) i  Ewy Łuby o godz. 17.00). Gosi i Ewie życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia.                                                  

    Bardzo dziękuję tym Chórzystkom, które wzięły udział w obydwóch tych uroczystościach, pokonując niedogodności związane chociażby z dojazdem. Z satysfakcją przekazuję Wam słowa uznania nie tylko moje ale i uczestników słuchających w Kościele, których na Mszy Sw. o godz. 17.00 było bardzo dużo.  Na pochwałę zasługują wykonawczynie psalmów; - Angelika Dzięgielewska (na Mszy o godz. 16.00) i Paulina Giers (na Mszy o godz. 17.00). Dla 6 Chórzystek, a mianowicie: Klaudii Lubiejewskiej, Kasandry Mielnickiej, Ani Rawa, Natalii Sobocińskiej, Darii Tańskiej i Klaudii Żebrowskiej był to pierwszy z CANTILENĄ występ i dodajmy - bardzo udany występ. Wszystkim Chórzystkom bardzo dziękuję.

 Dyrygent Chóru - Henryk Gadomski

Zmieniony: Poniedziałek, 19 Wrzesień 2016 11:32
 
AKCJA DUŻA PRZERWA W NASZEJ SZKOLE
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 13 Wrzesień 2016 14:15

    W dniach 13-14 września po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji DUŻA PRZERWA - imprezie towarzyszącej festiwalowi teatralnemu INQBATOR, odbywającemu się co roku w Ostrołęce.

    Podczas dwóch przerw aktorzy Teatru Tańca z Warszawy i Ostrołęckiej Sceny Autorskiej zaprezentowali dwudziestominutowe etiudy na boisku szkolnym. Nasza młodzież wraz z nauczycielami z zaciekawieniem śledziła pokazy taneczne oraz pantomimę, które zostały wzbogacone piękną muzyką. Występujący mogli liczyć na ciepłe przyjęcie i oklaski.







 

Zmieniony: Poniedziałek, 19 Wrzesień 2016 06:43
 
Cantilena na inauguracji roku szkolnego w Farze
Cantilena
Wpisany przez Henryk Gadomski   
Piątek, 02 Wrzesień 2016 06:50

            1 września 2016 roku w ostrołęckiej Farze CANTILENA stanowiła oprawę muzyczną Mszy Św. inaugurującej rok szkolny 2016/2017 dla I  i  II LO w Ostrołęce. Oprócz stałych części Mszy Św. Chór wykonał, między innymi, dwa utwory nawiązujące do ważnych wydarzeń w życiu kościoła katolickiego w Polsce w bieżącym roku, a mianowicie :Światowe Dni Młodzieży w Krakowie – BŁOGOSŁAWIENI  MIŁOSIERNI  ( Hymn ŚDM) i 1050 Rocznica Chrztu Polski – GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA. Psalm i aklamację do Alleluja czysto i stylowo wykonały: Angelika Dzięgielewska i Klaudia Trzcińska ( w ducie po raz pierwszy). Angelika  wraz z Anią Zieziulą wykonały partię duetu w utworze GDZIE CHRZEST, TAM NADZIEJA. Uczestnicy uroczystości w skupieniu i zaciekawieniu wysłuchali pięknej homilii Ks. Dawida Rosińskiego – celebrującego uroczystą Mszę Św. a także życzeń Ks. kanonika dra Wiesława Białczaka – Proboszcza Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce skierowanych do młodzieży, nauczycieli i dyrekcji I i II LO.

 Henryk Gadomski - dyrygent Chóru CANTILENA

 







Zmieniony: Poniedziałek, 05 Wrzesień 2016 13:44
 
Fotorelacja z uroczystego rozpoczęciu roku szkolnego 2016/17
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 01 Wrzesień 2016 12:28

   1 września odbyła się w naszym liceum inauguracja roku szkolnego 2016/2017.
Nowy Dyrektor Szkoły – Pan Wojciech Domański powitał przybyłych gości: Pana Janusza Kotowskiego – Prezydenta Miasta Ostrołęki, Ks. kanonika Wiesława Białczaka – Proboszcza parafii pw. NNMP, nauczycieli, pozostałych pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa skierował do pierwszoklasistów, życząc im wytrwałości i zapału do pracy.
Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych. Po nim głos zabrał Pan Janusz Kotowski, który przedstawił obecnego Dyrektora II LO. W swoim wystąpieniu podkreślił wartość kształcenia i wychowania w życiu młodego człowieka.
Nie zabrakło też ciepłych słów i życzeń ze strony Samorządu Uczniowskiego adresowanych do Dyrekcji, wszystkich nauczycieli i uczniów.
W związku z kolejnymi obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej szkolny chór Cantilena wykonał pieśni patriotyczne.
Na zakończenie uczniowie klas IIc i IId pod opieką Pani Agnieszki Pragacz, Pani Beaty Kotowskiej i Pani Agnieszki Wołosz zabrali pierwszoklasistów w muzyczną podróż po szkole. Przygotowany przez nich koncert miał za zadanie „pół żartem pół serio” przybliżyć jeden dzień z życia licealisty.  







Zmieniony: Czwartek, 08 Wrzesień 2016 12:24
 
CANTILENA na uroczystościw Czarni
Cantilena
Wpisany przez Henryk Gadomski   
Wtorek, 16 Sierpień 2016 08:31

Bardzo dziękuję wykonawcom programu w dniu 14 sierpnia 2016 r w Czarni podczas XXX Jubileuszowych Spotkań z Folklorem i Historią - połączonym grupom Chóru CANTILENA i Ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego. Świetna akustyka Kościoła, nawet bez nagłośnienia, zapewniła Chórom bardzo dobre brzmienie. Możemy mieć dużą satysfakcje z dobrze wykonanego programu okolicznościowego także na estradzie po Mszy Św. Swoje duże umiejętności wokalne zaprezentowała niezawodna Kasia Bałdyga w pieśni kurpiowskiej "Wysła z koścółecka" a także duety: Daria Dudziak i Witold Kuczyński w pieśniach: "Po cóześ się tak młodo ozeniół" i " Przy dolinie rzecka płynie" i duet Klaudia Trzcińska i Paulina Giers w pieśni na 1050 lecie Chrztu Polski - " Gdzie chrzest tam nadzieja". Swoje prawykonanie miał utwór poświęcony niezwykłemu Kurpiowi Zakonnikowi Bratu Zeno- rodakowi ziemi kurpiowskiej - "Święty Mikołaj" do tekstu poety japońskiego Sigiemi Sakasita i muzyką H. Gadomskiego. Program z dużą swobodą i wdziękiem prowadziła Angelika Dzięgielewska. Bardzo nam miło, że w części programu brały udział także Chórzystki Absolwentki sprzed kilku lat pochodzące z Parafii Czarnia, bardzo dobre Chórzystki - Anita Deptuła, Milena Deptuła, Anita Jerominek. Dołączyły w ten sposób do Złotej Księgi CANTILENY - którą tworzą już Chórzystki Absolwentki ( m.in.: Kasia Bałdyga, Wioleta Banach, Asia Kazimierczyk, Lidia Wojdyna, Patrycja Parzych, Karolina Karpińska, Kasia Kowalska, Martyna Sakowska, Gosia Żerańska), które poprzez czynny udział w programach Chóru utrzymują więź z Chórem Zachęcam bardzo i inne Chórzystki Absolwentki do takiej postawy..







 

Zmieniony: Czwartek, 18 Sierpień 2016 07:36
 
Wycieczka do Kazimierza Dolnego i okolic
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2016 23:00
     W dniach 30 maja – 1 czerwca uczniowie klas Id, Ie i Ib uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego i okolic. W ciągu trzech dni mieli okazję poznać wiele atrakcyjnych miejsc oraz kulturalnych i naturalnych skarbów znajdujących się na Lubelszczyźnie. Oto najciekawsze z nich:

- w Kazimierzu Dolnym - Góra Trzech Krzyży, ruiny zamku i baszty, kościół farny, Mały i Duży Rynek, flora nadwiślańska (przy okazji rejsu statkiem)

- w Czarnolesie  - Muzeum Jana Kochanowskiego

- w Janowcu – zamek, punkt widokowy na dolinę przełomową Wisły

- w Kozłówce – Pałac Zamoyskich w stylu neorokokowym

- w Nałęczowie – park zdrojowy z Pałacem Małachowskich, zabytkowe obiekty uzdrowiskowe, palmiarnia z pijalnią Nałęczowianki, Muzeum Stefana Żeromskiego, drewniany kościół w stylu zakopiańskim

- w Puławach – zespół parkowo – pałacowy książąt Czartoryskich, Dom Gotycki i Świątynia Sybilli – siedziba najstarszego muzeum w Polsce, unikalny egzotyczny drzewostan w parku pałacowym i in.

   Uczniowie poznali historię tych miejsc, a dzięki interesującym opowieściom przewodnika mogli wzbogacić swoją wiedzę geograficzną i kulturową. Dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z obyczajowością dawnych czasów, literaturą (tu: fascynujące biografie J. Kochanowskiego, B. Prusa i S. Żeromskiego), sztuką (malarstwem, architekturą, muzyką), religią (m. in. rytuałami pogrzebowymi obecnymi w judaizmie podczas zwiedzania dawnego cmentarza żydowskiego), botaniką. Nie zabrakło anegdot i legend związanych z zamkami czy innymi zabytkami.

Zwiedzającym towarzyszyła piękna – niemal wakacyjna – pogoda.

Zmieniony: Czwartek, 30 Czerwiec 2016 11:39
 
« PoczątekPoprzednia141142143144145146147148149150NastępnaOstatnie »

Strona 142 z 209