DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Szukaj

eDziennik

Złota Szkoła

Logo ZlotaSzkola

EKOzwroty

footer logo

Silni Polską

SP2

Otwarci na kulturę STEAM-owa

STEAM

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

FERS

FERS

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Sportowy Dzień Dziecka z UKS CLAN Ostrołęka
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Piątek, 09 Czerwiec 2017 11:44

1 czerwca na obiektach sportowych  II LO i SP5 w Ostrołęce odbyła się kolejna edycja zawodów sportowo – rekreacyjnych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, których organizatorem był UKS CLAN Ostrołęka we współpracy z miastem Ostrołęka, II Liceum Ogólnokształcącym i Szkołą Podstawową Nr 5 w Ostrołęce. Wzięła  w nich udział liczna grupa dzieci i młodzieży z ostrołęckich szkół: SP Nr2, SP5, Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Klasycznego, I i II LO w Ostrołęce. Celem imprezy była: popularyzacja lekkiej atletyki, zachęta do aktywnego spędzania czasu wolnego, wdrażanie do współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji sportowej zgodnie z zasadami fair – play, a także wdrażanie do roli organizatora, sędziego, kibica oraz integracja dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rywalizacja przebiegała w konkurencjach lekkoatletycznych i rekreacyjnych (w biegu na 50m, biegu na 50m przez płotki, skoku  w dal, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą oraz  hula-hop i skakance) w trzech kategoriach wiekowych: A – Dzieci do 10 roku życia, B – Dzieci od 11 do 13 roku życia i C- Młodzież powyżej 13 roku życia i dorośli. Zwycięzcy za trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji w wymienionych kategoriach wiekowych otrzymali dyplomy oraz  nagrody wyróżniający się zawodnicy, a także Ci którzy, którzy dzielnie zmagali się ze swoimi słabościami. Nagrody wręczali Wicedyrektor II LO Pan Krzysztof Jankowski oraz trenerzy UKS CLAN. Wyniki zamieszczone poniżej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc i w organizację imprezy: władzom Miasta Ostrołęki, Dyrekcji i  nauczycielom szkoły SP5 i II LO, rodzicom naszych zawodników,  szkolnej obsłudze medycznej i technicznej oraz   uczniom klasy Ig i IIg. Zarząd Klubu UKS CLAN.

 
Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka
Aktualności
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 07 Czerwiec 2017 13:14

stypendia2.gifSzanowni Państwo,

Od 19 czerwca br. rusza nabór do projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych- najlepsza inwestycja w człowieka na rok szkolny 2017/2018!

W ramach Programu stypendialnego planuje się przyznanie około 641 stypendiów. Łączna kwota przyznanego stypendium dla jednego stypendysty w roku szkolnym 2017/2018 wyniesie około 4770 zł.

Stypendium ma charakter naukowy. Musi być wydatkowane na cele edukacyjne, bezpośrednio związane z rozwojem edukacyjnym poprzez realizację Indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego ucznia (m.in. na zakup pomocy dydaktycznych, literatury, podstawowego wyposażenia miejsca nauki w domu, opłacenie uczestnictwa w zajęciach pozaszkolnych, wycieczkach edukacyjnych, kursach językowych oraz korzystania z Internetu itp.).

Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów dotychczasowych gimnazjów i uczniów dotychczasowych liceów ogólnokształcących z obszaru województwa mazowieckiego, szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów ogólnych tj. przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości.

Serdecznie zapraszamy do aplikowania o stypendium!

                                                                                                                                                      

Zofia Dembska

                                   /Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu/

Regulamin Programu dostępny w dziale Pliki/Dokumenty szkolne/STATUT, REGULAMINY ITP

Zmieniony: Środa, 07 Czerwiec 2017 13:48
 
Koncert CANTATE DEO z udziałem CANTILENY
Cantilena
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Wtorek, 06 Czerwiec 2017 09:28

1704604 Cantate DeoNa zaproszenie Filharmonii Kameralnej w Łomży nasz Chór CANTILENA wystąpił w programie Koncertu CANTATE DEO, który odbył się w niedzielne popołudnie 4 czerwca w Katedrze Łomżyńskiej. W programie własnym CANTILENA wykonała: 2 utwory do słów Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II Papieża, a mianowicie: MAGNIFICAT i RENESANSOWY PSAŁTERZ ( Emilii – Matce mojej) skomponowane przez dyrygenta Chóru, a także AVE MARIA kompozytora węgierskiego Zoltana Kodal’a i Polonez a moll – POŻEGNANIE OJCZYZNY – M.K. Ogińskiego. Program CANILENY został bardzo gorąco przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Na bis Chór wykonał kompozycję współczesnego polskiego kompozytora – OJCZE NASZ.
Oprócz CANTILENY wystąpiły cztery inne chóry z Łomży i Zambrowa. W Finale Koncertu połączone Chóry wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego wykonały utwór APRITE LE PORTO A CRISTO ( Otwórzcie drzwi Chrystusowi) – hymn napisany przez włoskiego kompozytora Marco Frisina na beatyfikację Jana Pawła II i PANIS ANGELICUS ( Chleb Aniołów ) Cesara Francka. Nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni Św. Jana Pawła II – BARKA. Tradycyjnie już utwór ten wykonywany jest w Łomżyńskiej Katedrze na koncercie w rocznicę pielgrzymki Papieża Św. Jana Pawła II do Łomży w 1991 roku. Zapowiadając Koncert prowadzący wspomniał 30 minutowy program utworów religijnych wykonany przez CANTLENĘ dla Ojca Św. wykonany w Łomży podczas tej historycznej pielgrzymki a także fakt, że koncertem w Łomżyńskiej Katedrze CANTILENA rozpoczęła Jubileusz 35 lecia istnienia.
To był bardzo udany Koncert i ważne doświadczenie szczególnie dla Chórzystek przyjętych do CANTILENY w bieżącym roku szkolnym, które w aktualnym składzie po odejściu 14 tegorocznych Maturzystek, stanowią ponad 75%. całego składu Chóru.

Bardzo dziękuję Chórzystkom za solidne przygotowanie i wykonanie trudnego programu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu 4lomza.pl
Artykuł : http://4lomza.pl/index.php?wiad=45798

Zmieniony: Wtorek, 06 Czerwiec 2017 09:44
 
Międzyszkolny Etap Konkursu Symbioza Edycja IV - wyniki
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Poniedziałek, 05 Czerwiec 2017 12:54

W czwartek 20 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 odbył się Międzyszkolny Etap Konkursu Symbioza Edycja IV. W zmaganiach wzięło udział 25 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu. Trzech uczniów reprezentowało Naszą Szkołę: Michał Wroński kl. 2c, Jakub Łaszczych kl. 2c i Bartosz Murach kl. 2d. W ramach konkursu uczestnicy rozwiązywali 45-minutowy test wielokrotnego wyboru, składający się z 18 pytań zamkniętych i 2 zadań typu otwartego.
Michał Wroński zajął 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Opiekunami były p. Renata Chodkowska i p. Monika Kaliszewska.

Zmieniony: Poniedziałek, 05 Czerwiec 2017 13:00
 
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny - wyniki
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Piątek, 02 Czerwiec 2017 11:05

Dnia 16.03.2017 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
Wzięło w nim udział łącznie 49 uczniów, w tym z klas I - 32, klas II - 15 i klas III - 2.
Znamy już wyniki. Uczeń kl. 1d Białobrzeski Maciej uzyskał wyróżnienie, a Szymon Stolarczyk - uczeń klasy 3d bardzo dobry wynik.
Pozostałe osoby wprawdzie nie uzyskały nagradzanych pozycji, ale ich wynik punktowy bardzo dobrze rokuje na lata następne.
Wszystkim, a w szczególności Maćkowi i Szymonowi serdecznie gratulujemy.
Opiekunem konkursu była Anna Łomacz.

Zmieniony: Poniedziałek, 05 Czerwiec 2017 13:15
 
Wyniki konkursu PATRONI ROKU 2017
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Wtorek, 30 Maj 2017 14:43

Chcąc przybliżyć naszej społeczności szkolnej sylwetki patronów bieżącego roku (Rzeki Wisły, Josepha Conrada - Korzeniowskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Adama Chmielowskiego i błogosławionego Honorata Koźmińskiego i Tadeusza Kościuszki), biblioteka szkolna oraz nauczyciele historii ogłosili konkurs na prezentację multimedialną PATRONI ROKU 2017. Do konkursu zostało zgłoszonych 20 prac, spośród nich komisja w składzie: Emilia Lewandowska, Agnieszka Pragacz i Arkadiusz Szyszka, wyłoniła zwycięzców. Przyznano trzy nagrody i jedno wyróżnienie.
Wśród nagrodzonych znalazły się następujące osoby:
I miejsce - Klaudia Śniadała z klasy 2c,
II miejsce - Patrycja Gąska z klasy 2c,
III miejsce - Dorota Mrozek z klasy 1e,
Wyróżnienie - Aleksandra Choroszewska z klasy 2c.

Nagrodzonym i wyróżnionym uczennicom gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie.
Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Zmieniony: Środa, 21 Czerwiec 2017 12:12
 
Dzień Kultury Kurpiowskiej w naszej szkole
Szkoła
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 25 Maj 2017 12:40

To był wyjątkowy dzień – 25 maja b.r.  Od rana z głośników radiowęzła szkolnego rozbrzmiewały kurpiowskie pieśni w wykonaniu zespołów folklorystycznych, między innymi Kapeli Brata Zenona z Czarni, a także Chóru Szkolnego CANTILENA. O godz. 11.00 na sali gimnastycznej społeczność szkolna spotkała się ze znakomitymi kurpiowskim artystami i  twórcami ludowymi. Ich sylwetki przedstawił Henryk Gadomski - prowadzący program.

APOLONIA NOWAK – to najbardziej rozpoznawalna w Polsce artystka kurpiowska. Nie było i nie ma drugiej takiej wykonawczyni pieśni kurpiowskiej, której głos w równym stopniu zachwycałby i wzruszał słuchaczy. Od ponad 20 lat współpracuje z profesjonalnym Zespołem Muzyki Dawnej ARS NOVA Jacka Urbaniaka. Jako solistka koncertowała z tym zespołem w wielu miejscach w Polsce i poza granicami kraju, m.in.:  w Anglii, Chorwacji, Islandii, Niemczech, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainie, USA, we Włoszech. Nagrała kilka płyt z pieśniami kurpiowskimi. Współpracuje też ze znanym i cenionym zespołem folkowym SWOJĄ DROGĄ, a także z Ostrołęckim Chórem Nauczycielskim.
Pani Apolonia jest także wybitną wycinankarką oraz twórczynią palm wielkanocnych. Jest laureatką najbardziej prestiżowych nagród dla twórcy i artysty ludowego, a mianowicie ZŁOTEJ BASZTY na Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Polskiego w Kazimierzu Dolnym i NAGRODY OSKARA KOLBERGA.

HENRYK ĆWINTAL – wieloletni nauczyciel muzyki w Studium Nauczycielskim w Ostrołęce. Twórca Zespołu Pieśni i Tańca KURPIE i jego długoletni kierownik muzyczny, a potem skrzypek w kapeli podwórkowej KOLESIE w ZSZ nr 2 w Ostrołęce, jak również młodzieżowej 25-osobowej orkiestry dętej. Wieloletni skrzypek w Nauczycielskim Zespole Wokalno-Instrumentalnym, współzałożyciel Ostrołęckiego Towarzystwa Muzycznego. Propagator kultury kurpiowskiej w ramach wielu festiwali w kraju i za granicą.

RYSZARD  MANIURSKI jest najwybitniejszym kurpiowskim harmonistą starszego pokolenia. Swój prymat potwierdza wielokrotnym tytułem laureata konkursów gry na tym instrumencie. Współpracuje z wieloma kurpiowskimi zespołami folklorystycznymi. Wraz z kapelą koncertował nie tylko na wielu scenach w Regionie, w kraju ale także poza granicami: w Grecji, w Szwecji i na Litwie. Uczy gry na harmonii dzieci i młodzież kurpiowską.

WIESŁAW KUSKOWSKI  jest wyjątkowym twórcą wyrobów plecionkarskich,- z wikliny i korzenia sosny, które w sztuce kurpiowskiej mają wielowiekową tradycję. Od dzieciństwa wykonuje m.in.: kosze użytkowe, kosze ozdobne, koszyczki do święconek, podstawy pod stroiki, flakony, kwietniki,  kwiaty, szyszki, meble wypoczynkowe. Jego prace znajdują chętnych nabywców indywidualnych, a także są  w muzeach, m.in. w Warszawie, Lublinie, Ciechanowcu,  Ostrołęce i w muzeach zagranicznych: w Szwecji, Niemczech, Austrii, Francji, Anglii, Rosji, Estonii, Holandii, USA, we Włoszech i na Litwie. Organizator warsztatów plecionkarskich w szkołach, GOK- ach, muzeach.

CZESŁAWA LEWANDOWSKA – znakomita hafciarka oraz twórczyni misternych koronek, wspaniałych palm wielkanocnych i innych ozdób. Jest laureatką wielu nagród na konkursach sztuki ludowej. Je wyroby trafiają nie tylko do kolekcjonerów indywidualnych ale także do wielu muzeów w kraju. Chętnie prowadzi warsztaty sztuki ludowej dla dzieci i młodzieży.

ANDRZEJ STAŚKIEWICZ – jedyny na Kurpiowszczyźnie twórca instrumentów ludowych ( skrzypce, basetla), a także zabawek dźwiękowych. Na podstawie dawnych rycin i opisów zrekonstruował lirę korbową – instrument używany w Polsce  w XV – XVI w.

Na program artystyczny złożyły się pieśni, tańce i gawędy (gadki) kurpiowskie.

Pieśni kurpiowskie wykonali: Apolonia Nowak, Chór CANTILENA , duety: 1. Paulina Giers i Klaudia Trzcińska. 2. Ania Pieńkos i Bartek Sznyter.
Pokaz tańców kurpiowskich  wykonała para taneczna: Natalia Serafin i Jakub Krystian  z ZPiT  KURPIANKA  z Kadzidła.
Gawędy (gadki) kurpiowskie  zaprezentowały: Ania Pieńkos i Marta Myszkowska.
Do tańca przygrywała kapela w składzie: Ryszard Maniurski – harmonia pedałowa,Henryk Ćwintal i Andrzej Staśkiewicz – skrzypce,  Apolonia Nowak – bębenek kurpiowski.

Program spotkał się z niezwykle serdecznym przyjęciem uczestników spotkania.

II część Dnia Kultury Kurpiowskiej odbyła się w sali lekcyjnej, w której przygotowano czasową wystawę eksponatów materialnej kurpiowskiej sztuki ludowej, m.in. wycinanki, rzeźby, a także publikacje dotyczące Regionu Kurpiowskiego, bogatą kolekcję nagrań kurpiowskiej muzyki ludowej. Ponadto twórcy ludowi: Czesława Lewandowska i Wiesław Kuskowski eksponowali swoje wyroby, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dzień Kultury Kurpiowskiej w II LO zorganizowała młodzież z klas 2d i 2e pod kierunkiem nauczycieli: Beaty Kotowskiej, Anny Łomacz, Waldemara Jabłonowskiego i Henryka Gadomskiego.

Pragniemy podziękować inicjatorom, uczestnikom i gościom tego wyjątkowego wydarzenia, a w szczególności Panu Henrykowi Gadomskiemu – wieloletniemu dyrygentowi szkolnego chóru Cantilena, jednocześnie znawcy i propagatorowi kultury kurpiowskiej, który z dużym entuzjazmem, zaangażowaniem i profesjonalizmem przystąpił do przygotowania tej uroczystości. Zadbał o jej wysoki poziom artystyczny, jak również merytoryczny i zapewnił wszystkim niezapomniane doznania estetyczne.

DZIĘKUJEMY !

Społeczność szkolna II LO







Dodatkowo artykuł i fotorelacja "Rozmaitości Ostrołęckich".

 

Zmieniony: Wtorek, 30 Maj 2017 07:00
 
« PoczątekPoprzednia141142143144145146147148149150NastępnaOstatnie »

Strona 141 z 225