Szkoła
|
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka
|
Piątek, 06 Lipiec 2018 10:47 |
Uprzejmie informujemy, że Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” (300 +) będą przyjmowane w sekretariacie szkoły od 1 sierpnia 2018 w godzinach 7:00 – 14:00. |
Szkoła
|
Wpisany przez Agnieszka Pragacz
|
Czwartek, 28 Czerwiec 2018 12:46 |
Kolejny rok szkolny za nami… Po okresie wytężonej pracy i nauki czas udać się na zasłużony wypoczynek. Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych słońca, niezapomnianych wrażeń i przygód. Życzymy też powrotu do szkoły z nowym zapasem sił, energii i zapału do pracy. Do zobaczenia!!!
|
Zmieniony: Środa, 05 Wrzesień 2018 12:05 |
Cantilena
|
Wpisany przez Henryk Gadomski
|
Środa, 27 Czerwiec 2018 09:39 |
Na zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Kościele p.w. Nawiedzenia NMP ( Fara) w Ostrołęce w dniu 22 czerwca odbyła się uroczysta Msza Św Dziękczynna dla społeczności szkolnej II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida i I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Bema w Ostrołęce. W uroczystości uczestniczyły także poczty sztandarowe obydwu Szkół. Oprawę muzyczną uroczystości wykonał Chór CANTILENA. Oprócz stałych części Mszy Św. ( Kyrie, Gloria, Alleluja, Sanctus, Benedictus, Agnus Dei), tradycyjnie już CANTILENA wykonuje na zakończenie roku szk. jeden utwór po raz pierwszy ( w aktualnym składzie). Tym razem był to utwór kompozytora francuskiego Cesara Francka -PANIS ANGELICUS ( Chleb Aniołów). Wykonała go czysto, stylowo i z dużą starannością Diana Oleszczak z Chórem CANTILENA i akompaniamentem Maji Pliszki ( skrzypce). Maja Pliszka ponadto akompaniawała także wykonaniu innych, utworów zarówno podczas Mszy Św jaki i w uroczystości na Hali Widowiskowo-Sportowej. Psalmy ( trudne rytmikcznie teksty), wykonały czysto i z dużą swobodą, nasze niezawodne Chórzystki - Psalmistki: Natalia Sobocińska i Klaudia Trzcińska. Klaudia ponadto akompaniowała na wiolonczeli wraz z Mają P. ( skrzypce) utworom wykonywanym przez Chór w tym dniu na Hali Widowiskowo -Sportowej. Oprócz Polskiego Hymnu Narodowego i Gaude Mater Polonia w oroczystości tej miało miejsce premierowe wykonanie utworu T. Sygietyńskiego - O, DZIĘKI CI PRZESZŁOŚCI. Był to jeden z utworów przygotowywanych na jesienny koncert z okzji 100 Lecia Odzyskania Niepodległości Polski.
Autorem zdjęć jest Grzegorz Zawrotny. |
Zmieniony: Środa, 05 Wrzesień 2018 12:05 |
|
Szkoła
|
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka
|
Wtorek, 26 Czerwiec 2018 07:58 |
W piątek, 22 czerwca w Hali Sportowo - Widowiskowej im. A. Gołasia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Na uroczystości obecni byli m.in.: Wiceprezydent Miasta Ostrołęka - Pan Grzegorz Płocha, Przewodniczący Rady Miasta - Pan Jerzy Grabowski, Pani Beata Samorajska - koordynator programu Szkoły Promocji Zdrowia oraz były wieloletni dyrektor szkoły - Pan Ryszard Kaliszewski.
Dyrektor Wojciech Domański podsumował miniony rok szkolny, zaznaczając, że był to czas wytrwałej pracy, uwieńczonej licznymi sukcesami uczniów na olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych. Gratulował młodzieży ukończenia kolejnego etapu nauki. Podziękował nauczycielom za zaangażowanie, wysiłek oraz sumienną pracę, a rodzicom za codzienne wspieranie swoich dzieci. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Wyróżniono też osoby, które miały stuprocentową frekwencję, osiągały sukcesy dydaktyczne i sportowe oraz aktywnie pracowały na rzecz szkoły.
Nie zabrakło również występu chóru szkolnego CANTILENA pod kierownictwem p. H. Gadomskiego.
Po oficjalnej uroczystości młodzież zaprezentowała krótką część artystyczną. Akademię przygotowały klasy: Ic, IIc i IIe z wychowawcami - p. M. Rachubką, p. A. Mizerek - Ochenkowską i p. A. Mynyk. |
Zmieniony: Środa, 05 Wrzesień 2018 12:05 |
Szkoła
|
Wpisany przez Agnieszka Pragacz
|
Czwartek, 28 Czerwiec 2018 12:45 |
20 czerwca 2018 roku ostrołęcki samorząd po raz kolejny nagrodził najlepszych uczniów szkół publicznych i niepublicznych w naszym mieście. Podczas gali, która odbyła się w Ostrołęckim Centrum Kultury, prezydent Janusz Kotowski, inicjator i gospodarz uroczystości, wyróżnił Ostrołęckim Laurem Oświaty oraz nagrodą książkową dwóch naszych uczniów. Są to: Bruno Mircevski (kl. 1a1) – za najwyższą średnią ocen w klasyfikacji rocznej w szkole i Piotr Szewczyk (kl. 3b) – za wybitne pozanaukowe osiągnięcia w obszarze kultury. Serdecznie gratulujemy zdobycia jak najbardziej zasłużonych wyróżnień i nagród. Życzymy kolejnych sukcesów! |
Zmieniony: Środa, 05 Wrzesień 2018 12:06 |
Sport
|
Wpisany przez Agnieszka Pragacz
|
Środa, 20 Czerwiec 2018 12:05 |
17 czerwca 2018 r. na Osiedlu Stacja Ostrołęka odbył się IV Bieg Kolejarza, w którym jedną z konkurencji był nordic walking. Zwycięzcą w tej konkurencji na dystansie 3 km został uczeń klasy 1f - Michał Brodacki uzyskując czas 20:38 min. Gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim reprezentantom naszej szkoły uczestniczącym w biegu. |
Sport
|
Wpisany przez Agnieszka Pragacz
|
Środa, 20 Czerwiec 2018 00:00 |
W dniach 16-17 czerwca na warszawskim AWF- ie zawodnicy naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Warszawy U18 i U20. Norbert Dzięgielewski z klasy 1a2 ustanowił dwa rekordy życiowe: w biegu na 1500m wynikiem 4:40,37 zajmując 6 miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz w biegu na 800m wynikiem 2:19,88 zajmując 7 miejsce. Szymon Suchcicki z klasy 1g w biegu na 100m uzyskał czas 12,32 s. Jest to również jego rekord życiowy. Dwa wyniki dzieliły Szymona od wejścia do finału. Rekordy życiowe ustanowili pozostali nasi reprezentanci: w biegu na 100m Krystian Kornacki (12.62 s) i Karol Mróz 12,63 s oraz Paulina Białobrzewska w biegu na 100m przez płotki 20.92 s.
Serdecznie gratulujemy! |
Zmieniony: Środa, 20 Czerwiec 2018 12:05 |
|
|
|
|
Strona 118 z 225 |