DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

Szukaj

eDziennik

Złota Szkoła

Logo ZlotaSzkola

EKOzwroty

footer logo

Silni Polską

SP2

Otwarci na kulturę STEAM-owa

STEAM

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

FERS

FERS

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Nabór uzupełniający do Chóru Szkolnego CANTILENA w roku szkolnym 2018/2019
Cantilena
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 26 Listopad 2018 08:16

Tradycyjnie już, z początkiem roku szkolnego, odbywa się nabór uzupełniający do szkolnego Chóru CANTILENA. Okres próbny dla nowoprzyjętych Chórzystek kończy się wraz z pierwszym występem w Chórze. W bieżącym roku szkolnym był to okres wyjątkowo krótki, bo już 15 października większość spośród nowoprzyjętych wystąpiła w programie podczas miejskiej uroczystości Dnia Nauczyciela w OCK, a następnie 26 października podczas Jubileuszu XXX lecia II LO. Niedługo po tej uroczystości, bo już 11 listopada, wzięły udział w dużym programie z okazji miejskiej uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w OCK. Dziewczęta włożyły dużo pracy, przygotowując ponad 20 utworów chóralnych. Jestem pełen uznania dla ich pracowitości i talentu muzycznego.
A oto 11 wspaniałych Chórzystek z naboru wrześniowego roku szkolnego 2018/2019. Na zdjęciu od lewej:
rząd I - Kasia G., Patrycja  Ł., Daria K., Alicja Sz.,
rząd II - Zuzanna Z., Patrycja T., Kasia G., Kasia K.
(nieobecne na zdjęciu: Natalia K.,  Kinga N., Ewelina Sz.)

alt
Fot. Jacek Białobrzewski

Zmieniony: Piątek, 07 Grudzień 2018 14:57
 
Impreza charytatywna „MIKOŁAJKI NA SPORTOWO” na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce i Polaków na Ukrainie
Sport
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Piątek, 23 Listopad 2018 14:08

mikolajki1.jpgZapraszamy na VIII edycję imprezy charytatywnej „Mikołajki na sportowo” na rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce i po raz drugi na rzecz Polaków na Ukrainie. Impreza odbędzie się w dniu 6 grudnia 2018 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia w godzinach 9.00 – 14.00. Regulamin imprezy (Zapoznaj się!). Zapisy uczestników do 4 grudnia 2018 r. przez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny TUTAJ  (UWAGA!) Wypełnij i przynieś ze sobą stosowną DEKLARACJĘ: uczestnicy pełnoletni – DEKLARACJĘ zawodnika, uczestnicy niepełnoletni – DEKLARACJĘ rodzica / prawnego opiekuna.

Podczas imprezy można sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych oraz wygrać nagrody.

Zabierz ze sobą UPOMINEK, którym chciałbyś obdarować Dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce i Polaków na Ukrainie.   

Organizatorzy
UKS CLAN i II LO w Ostrołęce

Zmieniony: Piątek, 30 Listopad 2018 13:34
 
100 lat niepodległej Polski !!!
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Wtorek, 20 Listopad 2018 13:51
181109 100 lecie niepodleglosci 

„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię –  i żyć,
ale nie można owocować.”   

W. Szymborska,
„Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości miało szczególną rangę z uwagi na obchodzoną jednocześnie 100. rocznicę odzyskania przez Polaków upragnionej wolności. Nasza szkoła z wielkim entuzjazmem przyłączyła się to tych obchodów. 9 listopada 2018 roku, w sali gimnastycznej II LO, odbyła się uroczystość,  podczas której miała miejsce ceremonia przekazania sztandaru nowym pocztom z udziałem Pana dyrektora Wojciecha Domańskiego. W swoim wystąpieniu dyrektor odniósł się do słów jednego z wierszy Wisławy Szymborskiej, podkreślając, jak ważna jest wolność (także ta wewnętrzna) w dążeniach człowieka do celu. Wymienił też cele, które w bieżącym roku szkolnym wyznaczyła sobie i zrealizowała nasza placówka. Z kolei Pan wicedyrektor Krzysztof Jankowski, który zabrał głos w drugiej części uroczystości, starał się zachęcić uczniów, aby wydarzenia sprzed stu lat i te wcześniejsze traktowali nie jako coś odległego, lecz przeciwnie – widzieli ich odbicie w teraźniejszości, a historię ludzkości postrzegali jako sztafetę pokoleń, do której oni także należą i dziś mają decydujący głos w sprawie przyszłości ojczyzny.

 

 

Zmieniony: Piątek, 07 Grudzień 2018 14:59
Więcej…
 
100 lat polskiej myśli matematycznej na 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości
Niepodległa
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 19 Listopad 2018 13:47

Chcąc uczcić 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nauczycielki matematyki z II LO postanowiły przybliżyć uczniom sylwetki matematyków lwowskich z okresu XX - lecia międzywojennego - Hugona Steinhausa i Stefana Banacha oraz kryptologów, którzy złamali szyfr enigmy - Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego oraz Henryka Zygalskiego.
W pracach nad gazetką pomagali im uczniowie z klasy 2a2 i 2g - za co im serdecznie dziękujemy

Zmieniony: Piątek, 07 Grudzień 2018 14:02
 
Kolejny sukces naszych uczniów w konkursie międzyszkolnym
100-lecie
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Piątek, 16 Listopad 2018 10:01

181109 Konkurs Nasza niepodlegla9 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem – p. Mileną Nalewajk – uczestniczyli w uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.
W ramach obchodów otwarta została wystawa prac uczestników Konkursu Fotograficznego „Nasza Niepodległa”.

Następnie miało miejsce oficjalne ogłoszenie wyników:
I miejsce zdobył Adrian Wiski z kl. IIb (opiekun: p. Justyna Mościcka),
III miejsce zajęła Sylwia Umińska z kl. IIe (opiekun: p. Aneta Mroczkowska).
Wszystkie prace zgłoszone do konkursu można podziwiać na wystawie przy bibliotece ZSZ nr 1.

Wyjątkowemu świętu towarzyszyły atrakcje dodatkowe, jak np. zrobienie zdjęcia w fotobudce czy możliwość skosztowania pysznego, biało-czerwonego tortu.

Jeszcze raz gratulujemy laureatom, a także cieszymy się z uczestnictwa pozostałych reprezentantów naszej szkoły – Natalii Orzoł z kl. IIb (opiekun: p. Justyna Mościcka) oraz Wojciecha Sucheckiego z kl. Ie (opiekun p. Milena Nalewajk).
Tymczasem zwycięzcy konkursu, Adrianowi, który wygrał lot nad Ostrołęką i okolicami, życzymy pięknych widoków!

Zapraszamy do galerii zdjęć, w tym prac konkursowych.

Zmieniony: Piątek, 07 Grudzień 2018 14:14
 
Wystawa Liberatura i teksty wizualne. Książki inne niż tradycyjne
Biblioteka
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Piątek, 16 Listopad 2018 09:57

181116 LiberaturaLiberatura jest jednym z najważniejszych zjawisk kultury w ostatnim czasie, a jej znaczenie i wpływ na awangardę artystyczną jest znaczący i stale wzrasta.
15 listopada uczniowie klas Ie i IIe uczestniczyli w spotkaniu z panią Barbarą Zakrzewską - poetką i animatorką liberatury, która przybliżyła uczniom to ciekawe zjawisko. Spotkaniu towarzyszyła wystawa, na której zaprezentowane zostały przykłady liberatury. Okazało sie, że dzieła tego typu mogą przybierać dowolne kształty, od tradycyjnego woluminu - aż po książkę-harmonijkę, powieść na luźnych kartkach w pudełku czy poemat w butelce.
Uczniowie trafnie zauważyli, że liberaturę można porównać do mówienia niewerbalnego. Nazywa  się ją  literaturą totalną, bo mówi w niej tekst i mówi pustka. To jedność przekazu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia tej jedynej w swoim rodzaju wystawy.

Zmieniony: Niedziela, 18 Listopad 2018 19:38
 
II LO SKOŃCZYŁO 30 LAT !!!
Szkoła
Wpisany przez Agnieszka Pragacz   
Czwartek, 15 Listopad 2018 09:56

30lecieW uroczyste obchody 30-lecia szkoły wprowadził nas cykl imprez towarzyszących. Jedną z nich była konferencja „Norwid – poeta europejski w drodze ku nowoczesności”, podczas której wykład wygłosił dr Karol Samsel, a przygotowały ją Panie: Justyna Mościcka i Agnieszka Pragacz. Kolejne akcje to konkurs recytatorski i poezji śpiewanej poświęcony twórczości Cypriana Kamila Norwida, za którego organizację odpowiadały Panie: Aneta Mroczkowska, Milena Nalewajk i Anna Sobiech; konkurs literacki pod hasłem „Moja Szkoła” zainicjowany przez szkolną bibliotekę oraz konkurs filmowy, nad którego przebiegiem czuwała Pani Anna Chojnowska.

Główna uroczystość odbyła się 26 października 2018 roku. Społeczność szkolna II LO wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, by uczestniczyć we Mszy św. odprawionej w intencji wszystkich pracowników i uczniów Liceum. Mszę celebrował ks. bp Tadeusz Bronakowski. Piękną oprawę muzyczną zapewnił chór Cantilena pod opieką Pana Henryka Gadomskiego, zaś nauczyciele i uczniowie, pod kierunkiem ks. Krzysztofa Łapińskiego, przygotowali wyjątkową oprawę liturgiczną.

Następnie wszyscy udali się do Ostrołęckiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się jubileuszowa akademia poświęcona Świętu Szkoły. Rozpoczął ją koncert pt. „Przemijam i …trwam” w wykonaniu naszej młodzieży. W wiązance nastrojowych piosenek i wierszy znalazły się motywy przemijania i życia, akcenty patriotyczne oraz odwołania do twórczości Patrona II LO i osoby Zbigniewa Herberta. Koncert przygotowała Pani Agnieszka Wołosz, a wystąpili w nim: Michał Bloch, Radosław Deptuła, Marta Malon, Marlena Olszewska (recytacja), Karolina Milewska, Diana Oleszczak, Karolina Watrakiewicz (śpiew), Maja Pliszka (śpiew, skrzypce), Barbara Kaczorek (akompaniament), Natalia Krukowska, Weronika Czarnecka (ruch sceniczny), Patrycja Gadomska (recytacja, ruch sceniczny).

więcej...

Zmieniony: Czwartek, 22 Listopad 2018 14:40
 
« PoczątekPoprzednia111112113114115116117118119120NastępnaOstatnie »

Strona 111 z 225