Spośród 51 zespołów zgłoszonych do ogólnopolskiego konkursu zespoleni, organizowanego przez Ministerstwo Finansów i Polityki Regionalnej, zespół 2 LO im. C. K. Norwida został doceniony przez kapitułę jury, otrzymując jedno z 3 wyróżnień. Mimo pandemii, uczniowie chętnie podjęli się wyzwania nagrywając film w j. angielskim, przedstawiający wpływ Polaków na życie i gospodarkę Norwegii, Islandii oraz Lichtensteinu. Zespół zagadnienie przedstawił w postaci wiadomości CKN News (skrót od patrona szkoły Kamila Cypriana Norwida). W rolę korespondentów zagranicznych wcielili się :
Katarzyna Zbrzeźna i Julia Krystian – Norwegia
Dominik Nol i Izabela Ejzemberg – Islandia
Antonina Krupka i Kacprer Piórkowski –Lichtenstein
Prowadzące główne wydanie wiadomości CKN News to: Emilia Niedźwiedzka i Aleksandra Syguła Reżyser wydania CKN News to nauczyciel biologii Anna Mynyk Studio telewizyjne stanowiło Centrum Multimedialne Natura które doskonale komponowało się z tematyką konkursu gdyż powstało między innymi dzięki funduszom EOG. Uczniowie zwycięskiego zespołu otrzymają nagrody pieniężne w postaci zrealizowania voucherów, zaś szkoła otrzyma 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Sukces szkoły to również zasługa : Pani Doroty Drozdowskiej, która udostępniła na czas nagrania Centrum Multimedialne Natura, Pana Łukasza Korczakowskiego za nagranie i montaż filmu oraz Pana Rafała Niedźwiedzkiego za profesjonalne przełożenie na j. angielski.
10 marca 2021 r. uczniowie naszej szkoły, zainteresowani podjęciem studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego spotkali się na platformie Google Meet ze studentem prawa i przedstawicielem Samorządu Studenckiego w/w wydziału – panem Janem Kozakoszczakiem.
II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida jest w programie „Klasa akademicka WPIA UW”. W ramach tego programu odbyło się spotkanie informacyjne z panem Kozakoszczakiem. Uczniowie naszej szkoły dostali także propozycję udziału w konkursie dla maturzystów na najlepsze wypracowanie z WOS: https://wpia.uw.edu.pl/pl/aktualnosci/konkurs-prawostart. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.
Pomimo pandemicznych obostrzeń nasi uczniowie uczestniczą w olimpiadach przedmiotowych.
Największy sukces odniosła Aleksandra Krawczyk (IIIB), która zakwalifikowała się do etapu centralnego LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W etapie okręgowym uczestniczył też Stanisław Kubeł (IIBp).
Udział w innych olimpiadach:
V Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - w etapie centralnym Cezary Miłek (kl. IIAg), Aleksander Ciepierski (kl. IIBg), Mateusz Morawski (kl. IF).
XXIII Olimpiada Wiedzy o Prawie – w II części etapu okręgowego uczestniczyli: Aleksandra Krawczyk (IIIB), Aleksander Ciepierski (IIBg), Damian Żebrowski (IIBg), wyniki wkrótce;
XLVII Olimpiada Historyczna – w etapie okręgowym uczestniczyli: Krystyna Cholewa (IIBp), Juliusz Siemiątkowski (IIBg);
LI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – w etapie okręgowym Marta Dobkowska (IIBp);
XXXIII Olimpiada Filozoficzna – w etapie okręgowym Michał Duda (IIBp);
XIV Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – w etapie rejonowym Juliusz Siemiątkowski (IIBg).
XVI Olimpiada Przedsiębiorczości – w etapie okręgowym uczestniczyli: Michał Kowalczyk (kl. IIFp), Jakub Jankowski (kl. IIFp), Mateusz Kochański (kl. IIFp), Kacper Żebrowski (kl. IIAp), Cezary Miłek (kl. IIAg).
XIX Olimpiada Lingwistyki Matematycznej – w etapie okręgowym Natalia Eksterowicz (IIBp) i Laura Jerzyło (IIFp).
Opiekunowie uczniów: Anastazja Dzwonnik-Załęska (Olimpiada LiJP oraz Filozoficzna), Elżbieta Mironczuk (Olimpiada WoPiŚW), Jan Mironczuk (Olimpiada WoPiŚW, WoP, Historyczna, „Losy żołnierza…”), Mariola Rachubka (OP i OWoBiO), Beata Kotowska (OLM) i Anna Chojnowska (OLM).
Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.
W Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w miniony weekend 2021 roku w Toruniu wychowanka naszej szkoły Magdalena Żebrowska wynikiem 6,30 m wywalczyła złoty medal. Rekord życiowy Magdy w skoku w dal to 6,34 m. Ustanowiła go dwa tygodnie wcześniej podczas Halowego Mityngu PZLA w Białymstoku 2021. Rekord naszej szkoły w skoku w dal 5,91 m z 2013 roku należy właśnie do Magdy.
Izabela Marcińczyk uczennica klasy 2g podczas Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu w biegu na 800m U-20 wynikiem 2:29,77s poprawiła swój halowy rekord życiowy i zajęła 16. miejsce. Podczas Halowych Mityngów ogólnopolskich zorganizowanych przez Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki dobrze zaprezentowali się również nasi uczniowie: Natalia Zielińska z klasy 22gg w biegu na 1000 m U-18 uzyskała czas 3:30.64 i ustanowiła rekord życiowy, Miłosz Markowski z klasy 2 bg w biegu na 60 m U-20 uzyskał czas 7,98 s i pobił swój rekord sezonu, Patryk Prusiński U-20 z klasy 2fg w biegu na 300 m uzyskał czas 41,74 i ustanowił rekord życiowy i Kacper Piórkowski z klasy 2 eg w biegu na 600 m U-20 uzyskał czas 1:36.69 i na 1000m U20 3:01 i ustanowił rekord życiowy.
Samorząd Uczniowski zaprasza serdecznie całą społeczność II LO do wzięcia udziału w walentynkowym konkursie pt.: „List miłosny do Norwida”. Regulamin konkursu: 1. Cele konkursu: - upamiętnienie 200 rocznicy urodzin patrona naszej szkoły – Cypriana Kamila Norwida - propagowanie godnych naśladowania patriotycznych i moralnych wzorców osobowych - popularyzowanie gatunku literackiego jakim jest list - rozwijanie twórczej aktywności młodzieży 2. Organizator konkursu: Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Anety Mizerek – Ochenkowskiej oraz Katarzyny Stolarczyk 3. Zasady uczestnictwa: - Konkurs adresowany jest do społeczności II LO i polega na napisaniu listu miłosnego do Cypriana Kamila Norwida - List może być napisany prozą lub wierszem - Objętość pracy nie może przekroczyć 1 strony formatu A4. - Pracę należy dostarczyć do Organizatora poprzez wysłanie jej na adres mailowy:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
wraz z dołączonymi danymi personalnymi (imię, nazwisko, klasa autora) oraz dopiskiem: Wyrażam zgodę na publikację mojej pracy wraz z oznaczeniem mojego imienia oraz klasy. - Jury Konkursu zostanie powołane przez Organizatora. Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 3 najlepsze i opublikuje na Funpage`u szkoły w celu wyłonienia zwycięzcy – brana pod uwagę będzie ilość komentarzy oraz polubień poszczególnych listów. Czas na głosowanie i wsparcie faworytów potrwa do piątku 26.02.2021 roku. Jury przyzna trzy nagrody (I, II, III miejsce) oraz wyróżnienia. Kryteria oceniania wstępnego: nawiązanie do tematu konkursu, twórczy charakter utworu, poprawność stylistyczna i językowa, poziom literacki pracy, samodzielność i oryginalność, ogólna estetyka pracy. Terminarz: Prace konkursowe należy przesłać do piątku 19.02.2021 roku. Czekamy z niecierpliwością na piękne, wzruszające, humorystyczne lub nietuzinkowe wyznania skierowane do naszego wspaniałego patrona!