Projekty
WARSZTATY TEATRALNE UCZNIÓW KLASY 2BG
Środa, 13 Styczeń 2021 17:10
thumbnail3.png21 grudnia uczniowie klasy 2bg uczestniczyli w warsztatach teatralnych on-line zorganizowanych przez Teatr Wierszalin z Supraśla.
 Młodzież wcześniej obejrzała sztukę „Dziady. Noc Druga” zrealizowaną na podstawie dramatu A. Mickiewicza „Dziady” cz. III. Ten wyjątkowy spektakl wywołał wśród uczniów wielkie emocje, o których mogli porozmawiać podczas warsztatów teatralnych. Reżyser, p. Piotr Tomaszuk, w niezwykle obrazowy sposób przedstawił okoliczności powstania dramatu Mickiewicza, niektóre fakty z biografii romantyka, a także elementy składowe przedstawienia, tj. scenografia, muzyka i instrumenty czy gra aktorska. Uczniowie poznali twórców spektaklu oraz aktorów, mogli też zadawać pytania. Najbardziej interesowała ich symbolika rekwizytów, takich jak kości i łańcuchy, rola kobiet w sztuce oraz muzyka tworząca niezwykły, magiczny nastrój, gdyż twórcy sięgnęli po instrumenty dawne (lira korbowa) oraz arie operowe Mozarta.
 
Podczas warsztatów młodzież poszerzyła wiedzę na temat dramatu A. Mickiewicza oraz jego współczesnej wizji teatralnej. To było niezwykle interesujące spotkanie, które na pewno pozostanie w pamięci.
 
Warsztaty teatralne odbyły się w ramach projektu „Rodzina polonijna”.
Zmieniony: Piątek, 29 Styczeń 2021 09:56
 
Regionalne warsztaty on-line "Wykonywanie kurpiowskich ozdób świątecznych"
Piątek, 04 Grudzień 2020 10:08

Green_Dots_Christmas_Personal_Poster.jpgW ramach realizacji projektu "Rodzina polonijna" i w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy na kolejne regionalne warsztaty on-line, poświęcone wykonywaniu kurpiowskich ozdób świątecznych. W czasie ich trwania uczniowie będą mogli zapoznać się z językiem, gwarą, strojem oraz tradycjami i zwyczajami kultywowanymi na Kurpiach.

Terminy przeprowadzenia warsztatów to:
8-12-2020 r. (wtorek), godz. 9.40 - 11.25
8-12-2020 r. (wtorek), godz. 12.20 - 14.00

W wyżej wskazanym dniu osobom, które wyrażą chęć udziału w warsztatach (wypełniając poniższą kartę zgłoszenia) do dnia 6-12-2020 r. zostaną przesłane linki do spotkania.

KARTA ZGŁOSZENIA

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod nr 784 070 110 lub za pomocą dziennika elektronicznego Vulcan z Anną Sobiech.
Serdecznie zapraszamy

logo_2.jpglogo.jpg

Zmieniony: Wtorek, 29 Grudzień 2020 10:56
 
Regionalne warsztaty on-line "Wykonywanie stroików oraz kurpiowskich ozdób świątecznych"
Czwartek, 26 Listopad 2020 13:19

 

plakat_wykonywanie_stroików_oraz_kurpiowskich_ozdób_świątecznych.jpg

W ramach realizacji projektu "Rodzina polonijna" i w  związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia  serdecznie zapraszamy  na  regionalne warsztaty on-line  poświęcone wykonywaniu stroików oraz kurpiowskich ozdób świątecznych.  W czasie ich trwania uczniowie będą mogli  zapoznać się z językiem, gwarą, strojem  oraz tradycjami i zwyczajami  kultywowanymi na Kurpiach.
 
            Osoby, które będą  chciały  czynnie uczestniczyć  w warsztatach  proszone są
o przygotowanie: świerku,  bibuły, słomy, ozdób choinkowych,  gąbki florystycznej, świeczki, doniczki lub innego naczynia, a także drucika  florystycznego.

Termin przeprowadzenia warsztatów to:
 4-12-2020 r. (piątek), godz. 16.00
W wyżej wskazanym dniu osobom, które wyrażą chęć udziału w warsztatach (wypełniając poniższą kartę zgłoszenia) do dnia 02-12-2020 r. zostaną przesłane linki do spotkania.
KARTA ZGŁOSZENIA
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod nr 784 070 110 lub za pomocą dziennika elektronicznego Vulcan z Anną Sobiech.
Serdecznie zapraszamy

logo_2.jpglogo.jpg

Zmieniony: Wtorek, 29 Grudzień 2020 10:56
 
EUROPE’S EYES
Czwartek, 29 Październik 2020 18:09

Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany związane z realizacją projektu - wyjazd do Hiszpanii przewidziany na marzec 2020 nie mógł się odbyć. Nie poddajemy się jednak i staramy się realizować założone cele projektu on-line. Kontynuujemy współpracę ze szkołami partnerskimi wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne, a efekty naszych działań systematycznie zamieszczamy na platformie Twinspace. Obecnie pracujemy nad zagadnieniem dotyczącym zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Nie tracimy nadziei, że wkrótce uda nam się spotkać w Bilbao!

 
Polscy badacze na ścieżkach nauki
Poniedziałek, 28 Wrzesień 2020 09:01

wystawa 1024W dniach od 21 września do 2 października możemy oglądać wystawę  „Z zesłania na wyżyny nauki. Polscy badacze Syberii”. Wystawa jest własnością Muzeum Pamięci Sybiru i została wypożyczona w ramach wzajemnej współpracy. W dniu otwarcia wystawy w naszej szkole, kurator wystawy, pani Anna Kietlińska przybliżyła uczniom tło historyczne i społeczne dokonań naukowych Polaków przebywających na zsyłce. Wystawa poświęcona polskim odkrywcom zesłanym na Syberię przedstawia reprodukcję 15 portretów, na których możemy oglądać podobizny Bronisława Piłsudskiego, Aleksandra Czekanowskiego, Jana Czerskiego, Benedykta Nałęcz-Dybowskiego, Ewy Felińskiej, Wiktora Godlewskiego, Sergiusza Jastrzębskiego, Józefa Kalinowskiego (późniejszego św. brata Rafała), Józefa  Kowalewskiego, Edwarda Piekarskiego, Wacława Sieroszewskiego, Juliana Talko-Hryncewicza, Mikołaja Witaszewskiego i Leona Barszczewskiego. Autorką portretów jest Paulina Kopestyńska, która pochodzi z dalekiej Jakucji.  Ponadto każda z plansz opisuje zakres dokonań odkrywcy. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą i sięgnięcia głębiej do historii życia poszczególnych badaczy.

Zmieniony: Wtorek, 29 Grudzień 2020 10:56
 
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 3