Światowy Dzień Walki z AIDS
Wtorek, 01 Grudzień 2020 11:25

1.jpgŚwiatowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest corocznie 1 grudnia począwszy od 1988 roku, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Uczniowie Szkoły Promocji Zdrowia w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida również zaangażowali się w te działania i m.in. wzięli udział w wykładzie dotyczącym wiedzy na temat HIV i AIDS, który odbył się w formie zdalnej i stanowił przygotowanie do szkolnych konkursów wiedzy. W dniu 1 grudnia klasa 1c sprawdzi się w konkursie wiedzy HIV/AIDS, natomiast 2 grudnia klasa 2cp przystąpi do konkursu wiedzy o chorobach zakaźnych.


DLACZEGO KAŻDY POWINIEN POSIADAĆ WIEDZĘ NA TEMAT HIV I AIDS?
Wiedza na temat HIV i AIDS jest bardzo ważna, gdyż liczba zakażonych HIV, a w następstwie chorych na AIDS, wciąż wzrasta. Poza tym istotny jest fakt, że wbrew powszechnie panującym opiniom, każdy – bez względu na swoją przynależność rasową, wyznanie religijne lub orientację seksualną może ulec zakażeniu!
Edukacja jest najskuteczniejszą bronią, by zmienić świat. Nie poradzilibyśmy sobie bez niej w walce z AIDS. Jak stwierdził Nelson Mandela „Edukacja ratuje ludzkie istnienia”.

2.jpg

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 127