Aktualności
XIII Samorządowa Gala Uczniowska
Środa, 16 Grudzień 2020 10:17

Z powodu epidemii koronawirusa XIII Samorządowa Gala Uczniowska w Ostrołęce nie mogła odbyć się na żywo, w obecności władz miasta, uroczyście i dumnie. Jednak Prezydent Miasta Ostrołęki, Pan Łukasz Kulik, chciał wyróżnić uczniów najbardziej wybitnych, mających sukcesy w nauce, sporcie, działalności artystycznej czy społecznej. Wzorem lat ubiegłych zostały przyznane listy gratulacyjne, a Pan Prezydent oraz Przewodniczący Rady Miasta – Pan Wojciech Zarzycki spotkali się z wyróżnionymi uczniami i ich rodzicami on-line za pomocą platformy zoom w dniu 11 grudnia 2020, by osobiście przekazać gratulacje i życzenia świąteczne.
Z naszej szkoły listy gratulacyjne otrzymali:
* Wiktoria Andruchewicz – najwyższa średnia ocen za okres trzech lat nauki,
* Natalia Rudzik (3e) – najwyższa średnia ocen w roku szkolnym 2019/2020,
* Olga Boruch (2fg) – wybitne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020.
Serdeczne gratulacje przekazuje także Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

Zmieniony: Środa, 16 Grudzień 2020 11:29
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Środa, 16 Grudzień 2020 10:16

W roku szkolnym 2020/2021 wzrosła liczba uczniów, którzy zostali uhonorowani stypendium Prezesa Rady Ministrów. Przyznano je 7 092 osobom. Wśród nich są uczniowie naszej szkoły: Natalia Rudzik z klasy 3e (średnia ocen w roku szkolnym 2019/2020 5,78) oraz Aleksander Paliwoda z klasy 2dp (średnia ocen w roku szkolnym 2019/2020 5,33).

Serdecznie gratulujemy Natalii i Olkowi!

 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY "MISTRZ CHEMII"
Wtorek, 15 Grudzień 2020 21:43

W dniu 02.12.2020r. odbył Międzyszkolny Konkurs Chemiczny -"MISTRZ CHEMII” zorganizowany przez ZSZ nr 2 w Ostrołęce. Naszą szkołę wspaniale reprezentowały: Maria Budniak z klasy 1c oraz Julia Deptuła z klasy 1e. W zmaganiach rywalizowali uczniowie wszystkich klas pierwszych szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Ostrołęki, rozwiązując test za pomocą aplikacji Testportal. Najwyższy wynik i zatem I miejsce w tym konkursie zajęła Julia Deptuła.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie pani: J.Kosztyła i M.Kaliszewska

 
Sukces w międzynarodowym konkursie programistycznym.
Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 18:02

Z wielką przyjemnością przekazuję informacje, że Damian Biernat, uczeń klasy 1a, zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, w międzynarodowym konkursie programistycznym dla dzieci i młodzieży, Pix Programming Challenge.

Wielkie gratulacje dla Damiana.

 

Zmieniony: Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 18:06
 
UKS Clan w finałowym turnieju „Z SKSu do AZSu”
Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 14:51

Resized_20201205_095203_3.jpegNa zaproszenie Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie zawodnicy UKS Clan uczestniczyli w sobotę 5 grudnia w finałowym turnieju w ramach akcji „Z SKS u do AZS u. Turniej zorganizowany był dla przyszłych studentów- uczniów szkół średnich w różnych dyscyplinach sportowych: w grach zespołowych – piłce siatkowej K/M, koszykówce K/M i futsalu M i w dyscyplinach indywidualnych – ergometrze wioślarskim K/M i tenisie stołowym K/M.
Był również okazją do zapoznania się z ofertą wyższych uczelni, a także poznania obiektów sportowych, jakimi dysponują warszawskie uczelnie; Centrum Sportu i Rekreacji UW, Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnego WUM czy Hali Sportowej WZ UW.
Trójka naszych reprezentantów: Natalia Zielińska, Patryk Prusiński i Kaper Piórkowski zadebiutowała start na ergometrze wioślarskim, który odbył się w kameralnych warunkach w nowoczesnych podziemiach Centrum Sportu Biblioteki Uniwersyteckiej. Zawodnicy zadowoleni, że mogli zapoznać się z nową dyscypliną sportu, sprawdzić swoją wytrzymałość na ergometrze wioślarskim, a także zobaczyć piękny obiekt sportowy i zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.
Dziękujemy.

Zmieniony: Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 14:55
Więcej…
 
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Stanisław Żółkiewski – wielki wódz i polityk
Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 14:46

10 grudnia 2020 r. odbył się konkurs historyczny zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w celu uczczenie Roku Stanisława Żółkiewskiego. Honorowym patronatem konkurs objął Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.
Konkurs miał formę zdalną, wzięło w nim udział 16 uczniów z ostrołęckich szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że największą wiedzą o Stanisławie Żółkiewskim wykazali się:
I miejsce - Marcel Czaplicki uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce
II miejsce – Natalia Wekwejt uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce
III miejsce – Maciej Kutera uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce
Organizatorzy przyznali również wyróżnienia następującym uczniom:
Jagoda Szlązak uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce
Wiktoria Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce
Zofia Anna Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce
Piotr Deptuła uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce
Pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Dziękujemy również nauczycielom historii, którzy zaangażowali swoich uczniów i sprawowali nad nimi opiekę merytoryczną.
Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę o Stanisławie Żółkiewskim.
W szkolnym konkursie I miejsce zdobył Jakub Jankowski z klasy II FP, innych nagród nie przyznano. Wyróżnienie zdobyła Natalia Białobrzeska z klasy II GP.
Gratulujemy Laureatom konkursu i wszystkim wyróżnionym.

Zmieniony: Poniedziałek, 14 Grudzień 2020 14:56
 
Światowy Dzień Walki z AIDS
Wtorek, 01 Grudzień 2020 11:25

1.jpgŚwiatowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest corocznie 1 grudnia począwszy od 1988 roku, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Uczniowie Szkoły Promocji Zdrowia w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida również zaangażowali się w te działania i m.in. wzięli udział w wykładzie dotyczącym wiedzy na temat HIV i AIDS, który odbył się w formie zdalnej i stanowił przygotowanie do szkolnych konkursów wiedzy. W dniu 1 grudnia klasa 1c sprawdzi się w konkursie wiedzy HIV/AIDS, natomiast 2 grudnia klasa 2cp przystąpi do konkursu wiedzy o chorobach zakaźnych.


DLACZEGO KAŻDY POWINIEN POSIADAĆ WIEDZĘ NA TEMAT HIV I AIDS?
Wiedza na temat HIV i AIDS jest bardzo ważna, gdyż liczba zakażonych HIV, a w następstwie chorych na AIDS, wciąż wzrasta. Poza tym istotny jest fakt, że wbrew powszechnie panującym opiniom, każdy – bez względu na swoją przynależność rasową, wyznanie religijne lub orientację seksualną może ulec zakażeniu!
Edukacja jest najskuteczniejszą bronią, by zmienić świat. Nie poradzilibyśmy sobie bez niej w walce z AIDS. Jak stwierdził Nelson Mandela „Edukacja ratuje ludzkie istnienia”.

2.jpg

 
Drabina Rozwoju Liderów
Poniedziałek, 30 Listopad 2020 11:32

ULOTKA_OdyseJAv1__kopia.jpg W miesiącu listopadzie nasze liceum przystąpiło do projektu Drabina Rozwoju Liderów, którego celem jest przygotowanie i uruchomienie sieci wsparcia rówieśniczego w zakresie wzmacniania i ochrony zdrowia psychicznego w środowisku szkolnym. Z powodu pandemii projekt realizowany jest online.

 

Zmieniony: Poniedziałek, 30 Listopad 2020 13:00
Więcej…
 
Platforma matematyczna
Czwartek, 26 Listopad 2020 13:56

Zachęcamy do korzystania z platformy matematycznej znajdującej się pod tym adresem

 
Konkurs czytelniczy "Zmierz się z lekturą"
Czwartek, 26 Listopad 2020 13:26

plakat_Zmierz_się_z_lekturą_2.jpgDrodzy Uczniowie tym razem proponujemy Wam zmierzenie się z ulubioną lekturą 
i liczymy, że podejmiecie się tego wyzwania.

Przygotowaliśmy dla Was trzy tytuły do wyboru:
-Antygonę Sofoklesa
-Wesele Stanisława Wyspiańskiego
-Lalkę Bolesława Prusa.
W ramach powtórzenia utrwalonych wiadomość, a być może i poszerzenia zdobytej
wiedzy serdecznie zapraszamy do udziału w tym konkursie, przeprowadzanym online.
Termin przeprowadzenia konkursu to:
17-12-2020 r. (czwartek), godz. 16.00
W wyżej wskazanym dniu osobom, które wyrażą chęć udziału w konkursie
(wypełniając poniższą kartę zgłoszenia) do dnia 9-12-2020 r. zostaną przesłane linki do testu.
KARTA ZGŁOSZENIA
Najlepsi jak zwykle otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod nr 784 070 110 lub za pomocą dziennika
elektronicznego Vulcan z Anną Sobiech.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Zmieniony: Czwartek, 26 Listopad 2020 13:51
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 88