Aktualności
Sukcesy naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych
Środa, 10 Marzec 2021 10:49

    Pomimo pandemicznych obostrzeń nasi uczniowie uczestniczą w olimpiadach przedmiotowych.

    Największy sukces odniosła Aleksandra Krawczyk (IIIB), która zakwalifikowała się do etapu centralnego LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W etapie okręgowym uczestniczył też Stanisław Kubeł (IIBp).

    Udział w innych olimpiadach:

  • V Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności - w etapie centralnym Cezary Miłek (kl. IIAg), Aleksander Ciepierski (kl. IIBg), Mateusz Morawski (kl. IF).
  • XXIII Olimpiada Wiedzy o Prawie – w II części etapu okręgowego uczestniczyli: Aleksandra Krawczyk (IIIB), Aleksander Ciepierski (IIBg), Damian Żebrowski (IIBg), wyniki wkrótce;
  • XLVII Olimpiada Historyczna – w etapie okręgowym uczestniczyli: Krystyna Cholewa (IIBp), Juliusz Siemiątkowski (IIBg);
  • LI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – w etapie okręgowym Marta Dobkowska (IIBp);
  • XXXIII Olimpiada Filozoficzna – w etapie okręgowym Michał Duda (IIBp);
  • XIV Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – w etapie rejonowym Juliusz Siemiątkowski (IIBg).
  • XVI Olimpiada Przedsiębiorczości – w etapie okręgowym uczestniczyli: Michał Kowalczyk (kl. IIFp), Jakub Jankowski (kl. IIFp), Mateusz Kochański (kl. IIFp), Kacper Żebrowski (kl. IIAp), Cezary Miłek (kl. IIAg).
  • XIX Olimpiada Lingwistyki Matematycznej – w etapie okręgowym Natalia Eksterowicz (IIBp) i Laura Jerzyło (IIFp).

    Opiekunowie uczniów: Anastazja Dzwonnik-Załęska (Olimpiada LiJP oraz Filozoficzna), Elżbieta Mironczuk (Olimpiada WoPiŚW), Jan Mironczuk (Olimpiada WoPiŚW, WoP, Historyczna, „Losy żołnierza…”), Mariola Rachubka (OP i OWoBiO), Beata Kotowska (OLM) i Anna Chojnowska (OLM).

    Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

Zmieniony: Środa, 10 Marzec 2021 11:00
 
Wychowanka naszej szkoły Mistrzynią Polski w skoku w dal
Wtorek, 23 Luty 2021 08:55

W Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w miniony weekend 2021 roku w Toruniu wychowanka naszej szkoły Magdalena Żebrowska wynikiem 6,30 m wywalczyła złoty medal. Rekord życiowy Magdy w skoku w dal to 6,34 m. Ustanowiła go dwa tygodnie wcześniej podczas Halowego Mityngu PZLA w Białymstoku 2021. Rekord naszej szkoły w skoku w dal 5,91 m z 2013 roku należy właśnie do Magdy.

GRATULUJEMY!

Zmieniony: Wtorek, 23 Luty 2021 12:09
 
Nasi uczniowie w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Kontrolnych Zawodach WMOZLA
Czwartek, 18 Luty 2021 10:24

part000001.jpgIzabela Marcińczyk uczennica klasy 2g podczas Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu w biegu na 800m U-20 wynikiem 2:29,77s poprawiła swój halowy rekord życiowy i zajęła 16. miejsce. Podczas Halowych Mityngów ogólnopolskich zorganizowanych przez Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki dobrze zaprezentowali się również nasi uczniowie: Natalia Zielińska z klasy 22gg w biegu na 1000 m U-18 uzyskała czas 3:30.64 i ustanowiła rekord życiowy, Miłosz Markowski z klasy 2 bg w biegu na 60 m U-20 uzyskał czas 7,98 s i pobił swój rekord sezonu, Patryk Prusiński U-20 z klasy 2fg w biegu na 300 m uzyskał czas 41,74 i ustanowił rekord życiowy i Kacper Piórkowski z klasy 2 eg w biegu na 600 m U-20 uzyskał czas 1:36.69 i na 1000m U20 3:01 i ustanowił rekord życiowy.

Gratulujemy!

Zmieniony: Czwartek, 18 Luty 2021 10:33
 
List miłosny do Norwida
Niedziela, 14 Luty 2021 14:00

cknorwid.jpgSamorząd Uczniowski zaprasza serdecznie całą społeczność II LO do wzięcia udziału w walentynkowym konkursie pt.: „List miłosny do Norwida”.
Regulamin konkursu:
1. Cele konkursu:
- upamiętnienie 200 rocznicy urodzin patrona naszej szkoły – Cypriana Kamila Norwida
- propagowanie godnych naśladowania patriotycznych i moralnych wzorców osobowych
- popularyzowanie gatunku literackiego jakim jest list
- rozwijanie twórczej aktywności młodzieży
2. Organizator konkursu:
Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Anety Mizerek – Ochenkowskiej oraz Katarzyny Stolarczyk
3. Zasady uczestnictwa:
- Konkurs adresowany jest do społeczności II LO i polega na napisaniu listu miłosnego do Cypriana Kamila Norwida
- List może być napisany prozą lub wierszem
- Objętość pracy nie może przekroczyć 1 strony formatu A4.
- Pracę należy dostarczyć do Organizatora poprzez wysłanie jej na adres mailowy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wraz z dołączonymi danymi personalnymi (imię, nazwisko, klasa autora) oraz dopiskiem: Wyrażam zgodę na publikację mojej pracy wraz z oznaczeniem mojego imienia oraz klasy.
- Jury Konkursu zostanie powołane przez Organizatora. Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 3 najlepsze i opublikuje na Funpage`u szkoły w celu wyłonienia zwycięzcy – brana pod uwagę będzie ilość komentarzy oraz polubień poszczególnych listów. Czas na głosowanie i wsparcie faworytów potrwa do piątku 26.02.2021 roku. Jury przyzna trzy nagrody (I, II, III miejsce) oraz wyróżnienia.
Kryteria oceniania wstępnego: nawiązanie do tematu konkursu, twórczy charakter utworu, poprawność stylistyczna i językowa, poziom literacki pracy, samodzielność i oryginalność, ogólna estetyka pracy.
Terminarz: Prace konkursowe należy przesłać do piątku 19.02.2021 roku.
Czekamy z niecierpliwością na piękne, wzruszające, humorystyczne lub nietuzinkowe wyznania skierowane do naszego wspaniałego patrona! 

Zmieniony: Niedziela, 14 Luty 2021 14:05
 
Rekrutacja na AWF
Środa, 10 Luty 2021 13:59

Zmieniony: Środa, 10 Luty 2021 14:01
 
Biblioteka szkolna zaprasza do wypożyczania książek w ramach tzw. "Randki w ciemno"
Wtorek, 09 Luty 2021 08:41

plakat_nr_2.jpg

Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, bo przecież tak jak zauważyła Wisława Szymborska "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".
Zapraszamy więc Was Drodzy Czytelnicy i Ci, którzy nie trafili jeszcze na swoją książkę do tej fantastycznej zabawy w dniach 11 i 12 lutego, a być może uda się Wam trafić na taką książkę, od której nie będziecie mogli się oderwać, pomimo że wybierzecie ją nie po okładce, autorze czy recenzji innych osób. Ukryta pozycja będzie zapakowana w papier i nie będzie posiadała żadnej wskazówki, opisu czy innej sugestii. To będzie prawdziwa "Randka w Ciemno".

Wierzymy, że wybór w ciemno trafi w Twój gust czytelniczy. Zapraszamy serdecznie.

 
O pieśniach kurpiowskich w TVP3
Czwartek, 04 Luty 2021 12:43

24 stycznia TVP 3 wyemitowała program – film o kulturze muzycznej Kurpiów. Do programu zaproszony został nauczyciel naszej szkoły – Pan Henryk Gadomski. Pan Profesor Gadomski jest znanym etnomuzykologiem, badaczem, dokumentalistą i popularyzatorem kurpiowskiej pieśni ludowej. Jest autorem wielu publikacji m.in.: 3 tomowego dzieła Puszcza Kurpiowska w pieśni z rękopisów ks. W. Skierkowskiego, Śpiewnika kurpiowskiego zawierającego 200 pieśni kurpiowskich ( nuty i tekst w dialekcie kurpiowskim).
Wypowiedzi Pana Henryka dotyczące kurpiowskich pieśni ilustrowane są fragmentami z koncertów zasłużonego dla kultury polskiej Zespołu Pieśni i Tańca KURIANKA z Kadzidła.
Serdecznie zachęcam do obejrzenia ciekawego filmu, który można wykorzystać np. na lekcjach wiedzy o kulturze, godzinach wychowawczych itp.

Wojciech Domański

Zmieniony: Czwartek, 04 Luty 2021 13:56
 
Cyfrowa biblioteka dla uczniów
Poniedziałek, 01 Luty 2021 14:40

Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe

W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

W ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka Narodowa przygotowała 70 audiobooków lektur i klasyki literatury, które to można pobrać za darmo z POLONY. Wśród 55 tytułów, które zostały udostępnione w tej formie znalazły się m.in. Lalka, Quo vadis, Sklepy cynamonowe i Nad Niemnem.

Ponadto, w ramach Priorytetu 4 NPRCz, przygotowano ponad 1200 e-booków publikacji z domeny publicznej. Dostęp do wszystkich tytułów jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Publikacje w formatach MOBI, EPUB i PDF można pobierać z POLONY a po pobraniu korzystać z nich bez konieczności dostępu do internetu.

 
Szkolny konkurs plastyczny "Patron mojej szkoły - portret Cypriana Kamila Norwida"
Czwartek, 28 Styczeń 2021 11:33

plakat_-_konkurs_plastyczny_1.jpgDrodzy Uczniowie!

Rok 2021 ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polski rokiem Cyprian Camila Norwida. W ramach upamiętnienia postaci tego wybitnego romantycznego twórcy (poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika), a jednocześnie patrona naszej szkoły, pragniemy zaprosić Was do udziału w konkursie plastycznym "Patron mojej szkoły - portret Cypriana Kamila Norwida"


Prace konkursowe mogą być wykonane nie tylko dowolnymi technikami tradycyjnymi ale również za pomocą narzędzi multimedialnych. Dajemy Wam pełną dowolność: może to być rysunek, malarstwo, grafika lub praca multimedialna.


Prace należy składać do 28 lutego 2021 roku w bibliotece szkolnej.
W razie pytań prosimy o kontakt pod nr 784 070 110.


Zapraszamy do udziału i już z niecierpliwością czekamy na Wasze prace.

Zmieniony: Piątek, 29 Styczeń 2021 10:00
 
"Gdyby ludzie robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach ..." Stanisław Lem
Wtorek, 19 Styczeń 2021 10:54

Czarny_i_Biały_Dziewczyna_Prawa_Kobiet_Plakat.jpg

Drodzy Uczniowie tym razem proponujemy Wam zmierzenie się z wiedzą na temat Stanisława Lema, w ramach konkursu, który będzie przeprowadzany online w formie testu.

Termin przeprowadzenia testu to:
• 28-01-2021 r. (czwartek), godz. 16.00
W wyżej wskazanym dniu osobom, które wyrażą chęć udziału w konkursie (wypełniając poniższą kartę zgłoszenia) do dnia 25-01-2021 r. zostaną przesłane linki do testu.

Karta zgłoszenia

Najlepsi jak zwykle otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt pod nr 784 070 110 lub za pomocą dziennika elektronicznego Vulcan z Anną Sobiech.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 88