Aktualności
Narodowy Dzień Sportu i Europejski Tydzień Sportu z UKS Clan!
Poniedziałek, 23 Sierpień 2021 07:13

 tydzien_sportu.jpg

Narodowy Dzień Sportu i Europejski Tydzień Sportu z UKS Clan!
Dla wszystkich kochających sport nadchodzi Narodowy Dzień Sportu oraz Europejski Tydzień Sportu! Za niespełna miesiąc 11 września 2021, odbędzie się kolejna 9. edycja Narodowego Dnia Sportu, do którego po raz kolejny włącza się również UKS Clan Ostrołęka.
W całej Polsce, na wsiach, w miasteczkach i dużych miastach wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych treningach. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które jest Narodowym koordynatorem.
UKS Clan w Ostrołęce zaprasza również na nieodpłatne zajęcia lekkoatletyczne w poniedziałek, wtorek, czwartek – w godzinach 16:30 -17:00 realizowane w ramach dofinansowania z MKDNiS na program „Klub 2021” oraz Miasta Ostrołęki. Szczegółowe informacje na stronie: http://uks-clan.cba.pl/ www.narodowydziensportu.pl i www.testcoopera.pl.
W ramach Narodowego Dnia Sportu do 9 września potrwają na naszych zajęciach eliminacje w testach sprawności fizycznej badających cztery podstawowe cechy motoryczne: szybkość – biegiem na 50m, , skoczność- skokiem w dal z miejsca, siłę ramion- zwisem na drążku i wytrzymałość- biegiem na 600m/800m dziewczęta, 1000m m chłopcy. Do finału awansuje 5 najlepszych dziewcząt i chłopców. Wyłonienie finalistów odbędzie się 23-25 września 2021. Zwycięzcy nagrodzeni zostaną podczas Testu Coopera, który odbędzie się 25 września 2021 na stadionie miejskim w Ostrołęce.
Włączmy się do ogólnoeuropejskiej akcji #BeActive (Bądź aktywny) w Europejskim Tygodniu Sportu odbywającego się w dniach 23-30 września 2021 roku. Wszystkich chętnych zapraszamy 25 września 2021 na stadion miejski w Ostrołęce na TEST Coopera. Jest to 12-minutowa próba biegowa pozwalająca ocenić wydolność organizmu. Test skierowany jest do Wszystkich zarówno do doświadczonych jak i początkujących zawodników, nie zależnie od wieku, pochodzenia społecznego, czy też sprawności fizycznej. Można biec, truchtać, maszerować, byleby na nogach. Jeżeli uczestniczyłeś już w teście wcześniej przyjdź i spróbuj pobić swój dotychczasowy wynik. Bądźmy aktywni, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i zintegrować się społecznie Udział w Teście jest również nieodpłatny Uczestnicy otrzymają pamiątkowe certyfikaty z wynikiem Testu, czekają nagrody niespodzianki. Impreza będzie dostosowana do obostrzeń epidemicznych obowiązujących w dniu biegu.
Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce, Paweł Rafał Natkowski.
Do zobaczenia!

Zmieniony: Czwartek, 09 Wrzesień 2021 09:19
 
Egzaminy poprawkowe
Piątek, 20 Sierpień 2021 08:11

Uprzejmie informujemy, że poprawkowy egzamin maturalny odbędzie się 24 sierpnia 2021 (wtorek) w naszej szkole w następujących salach:

- język polski – sala 16

- matematyka – sala 16

- język angielski – sala 14

Zapraszamy osoby piszące o godz. 8:30 z dokumentem tożsamości. Prosimy pamiętać o obowiązującym reżimie sanitarnym.

Zmieniony: Piątek, 20 Sierpień 2021 08:11
 
Publikacja muzyczna z udziałem Chórzystek CANTILENY
Poniedziałek, 09 Sierpień 2021 10:38

Płyta_K._Giers_i_Ola_Sobiech__kopia.jpgPo kilkumiesięcznym przygotowaniu, Chórzystki CANTILENY: Katarzyna Giers i Aleksandra Sobiech, nagrały 9 pieśni w dialekcie kurpiowskim do wierszy wybitnej kurpiowskiej poetki Marianny Staśkiewicz z Kadzidła ( na załączonym zdjęciu), z muzyką Henryka Gadomskiego.

Nagrana płyta CD jest integralną częścią publikacji Związku Kurpiów pt. SPŚÉWÂJ PTÂSKU, SPŚÉWÂJ, zawierającej zapis melodii tychże pieśni a także opracowanie na zespół wokalny z akompaniamentem kapeli ludowej.

Autorka wierszy, Marianna Staśkiewicz otrzymała wiele prestiżowych nagród i odznaczeń za wybitne zasługi dla kultury i sztuki ludowej, między innymi: Nagrodę im O. Kolberga, Odznaczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ ( 2005 r) i Medal GLORIA ARTIS ( 2013 r). Wybrane wiersze pochodzą ze zbioru POŹÉWÂJ ŹETRECKU z serii Biblioteczka Kurpiowska , której wydawcą jest Samorząd Gminy Kadzidło.

Gratulujemy naszym wybitnym Chórzystkom: Kasi Giers i Oli Sobiech, dużego sukcesu artystycznego w postaci pierwszej nagranej płyty i życzymy kolejnych sukcesów.
Dziękujemy Panu Jackowi Białobrzewskiemu – nauczycielowi naszej Szkoły- za dokonanie nagrania pieśni – materiału wyjściowego na płytę.

 

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 09 Sierpień 2021 10:50
Więcej…
 
UKS Clan zaprasza na zajęcia lekkoatletyczne
Piątek, 16 Lipiec 2021 06:37
plakat LA 2

UKS Clan działający przy naszej szkole zaprasza na zajęcia lekkoatletyczne młodzież i dzieci od 12 lat.

W okresie wakacji zajęcia będą odbywały się wg. odmiennego skumulowanego harmonogramu w godzinach 9:30-11:00.Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, potwierdzający swój udział w zajęciach, tel. kontaktowy: 506 799 655.

W programie:

  • zajęcia ogólnorozwojowe, podnoszące ogólny poziom sprawności fizycznej,
  • ukierunkowane na naukę i doskonalenie umiejętności technicznych i taktycznych w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych oraz poprawę motoryczności, 
  • udział w zawodach lekkoatletycznych,
  • organizacja imprez sportowych: Ostrołęcki Bieg Papieski, Test Coopera i Test Sprawności Fizycznej, Narodowy Dzień Sportu, „Mikołajki na sportowo”


Więcej informacji na stronie klubu http://uks-clan.cba.pl/
Spotykamy się na obiektach sportowych: II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce ul. Traugutta 2, stadionie miejskim w Ostrołęce, ćwiczymy również na terenach zielonych miasta Ostrołęki i okolic.

Do zobaczenia!

Zmieniony: Piątek, 16 Lipiec 2021 06:45
 
KLASA 2AP NA SPŁYWIE KAJAKOWYM
Środa, 30 Czerwiec 2021 08:23

20210616_111934_Copy.jpg

16 czerwca 2021 roku, korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy...spłynąć. Za cel wyjazdu rekreacyjno-integracyjnego obraliśmy rzekę Omulew i trasę: Czarnotrzew-Przystań. Towarzyszyły nam wyjątkowe okoliczności przyrody i świetne nastroje. Pobyt w Przystani zakończyliśmy ogniskiem. Byli z nami również chętni uczniowie z klas 2fp, 2ep i 1d oraz opiekunowie - pani Agnieszka Wołosz i pani Halina Pierzchała.

 

Zmieniony: Środa, 30 Czerwiec 2021 08:28
Więcej…
 
Rozdanie świadectw dojrzałości
Środa, 30 Czerwiec 2021 07:19

Drodzy Maturzyści,

Zapraszamy po odbiór świadectw dojrzałości w poniedziałek, 5 lipca 2021 r. o godzinie 11:00.

Klasa 3a – sala 18,

Klasa 3b – sala 11,

Klasa 3c – sala 5,

Klasa 3d – sala 4,

Klasa 3e – sala 20,

Klasa 3f – sala 19,

Klasa 3g – sala 10.

 
Akcja profilaktyczno-informacyjna
Środa, 30 Czerwiec 2021 07:13

Akcja_profilaktyczno_informacyjna_w_Ostrołęce.jpg

 
Zakończenie roku szkolnego 2020/21
Piątek, 25 Czerwiec 2021 10:06

25 czerwca 2021 r. młodsze roczniki naszego liceum zakończyły rok szkolny. Był to bardzo szczególny czas, gdyż nauczanie przez większą część roku odbywało się zdalnie. Razem uczyliśmy się nowych technologii, które umożliwiały jak najlepszy kontakt nauczyciel – uczeń, pomagały nauczać i egzekwować wiedzę.
Trudny rok zakończył się mimo wszystko sukcesami wielu licealistów.

Praca naszych uczniów została doceniona przez Prezydenta Miasta Ostrołęki, pana Łukasza Kulika, który podczas XIV Samorządowej Gali Uczniowskiej przekazał gratulacje oraz wręczył upominki. Wśród nagrodzonych znaleźli się:
- Aleksandra Krawczyk z klasy 3b – za uzyskanie tytułu laureata 62. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym otrzymała stypendium edukacyjne,
- Aleksander Ciepierski z klasy 2bg – list gratulacyjny oraz upominek za uzyskanie tytułu laureata V Olimpiady o Bezpieczeństwie i Obronności,
- Natalia Rudzik z klasy 3e – list gratulacyjny w kategorii „najwyższa średnia w całym cyklu nauczania”,
- Aleksander Paliwoda z klasy 2dp – list gratulacyjny w kategorii „najwyższa średnia w bieżącym roku szkolnym”,
- Julita Kostrzewska z klasy 3d – list gratulacyjny za działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta, wolontariat, udział w wielu akcjach charytatywnych.

Również Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce nagrodziły uczniów za wysokie lokaty w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Podczas kameralnych spotkań uczniów z wychowawcami nagrody wręczał także Dyrektor szkoły, pan Wojciech Domański. A otrzymali je:

- Aleksander Ciepierski z kl. 2bg – laureat V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności,
- Aleksandra Chełchowska z kl. 2ep oraz Bartłomiej Jankowski z kl. 2dg – finaliści XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej,
- Cezary Miłek, kl. 2ag, Mateusz Morawski, kl. 1f – finaliści V Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności,
- Damian Żebrowski, kl. 2bg – udział w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”,
- Magdalena Opęchowska z kl. 2bp - udział w eliminacjach okręgowych VI Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”
- Stanisław Kubeł, kl. 2bp – udział w eliminacjach okręgowych LXII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,
- Natalia Eksterowicz, kl. 2dp i Laura Jerzyło, kl. 2fp – udział w eliminacjach okręgowych XIX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej,
- Michał Kowalczyk, kl. 2fp, Jakub Jankowski, kl. 2fp, Mateusz Kochański, kl. 2fp, Kacper Żebrowski, kl. 2ap, Cezary Miłek, kl. 2ag – udział w eliminacjach okręgowych XVI Olimpiady Przedsiębiorczości,
- Aleksander Ciepierski, kl. 2bg, Damian Żebrowski, kl. 2bg – udział w etapie okręgowym XXIII Olimpiady Wiedzy o Prawie,
- Krystyna Cholewa, kl. 2bp, Juliusz Siemiątkowski, kl. 2bg – udział w eliminacjach okręgowych XLVII Olimpiady Historycznej,
- Marta Dobkowska, kl. 2bp – udział w eliminacjach okręgowych LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego,
- Michał Duda, kl. 2bp – udział w etapie okręgowym XXXIII Olimpiady Filozoficznej,
- Juliusz Siemiątkowski, kl. 2bg – udział w etapie rejonowym XIV Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”,
- Aleksander Ciepierski, Daria Mażewska, Miłosz Markowski, Katarzyna Możdżyńska, kl. 2bg – udział w eliminacjach okręgowych VI Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Wiedzy o Prawie”,
- Aleksander Paliwoda i Michał Bloch, kl. 2dp – za udział w finale konkursu „Matematyka stosowana”.

Zmieniony: Piątek, 02 Lipiec 2021 07:52
Więcej…
 
Powrót CANTILENY do aktywności artystycznej
Piątek, 25 Czerwiec 2021 06:48

    Wystarczyło miesiąc wzmożonej pracy Chórzystek CANTILENY, po zakończeniu nauczania zdalnego, by przygotować program muzyczny złożony z 10 utworów chóralnych i wykonać na Uroczystej Mszy Św Dziękczynnej w Kościele pw. NNMP  ( Fara) , na zakończenie roku szkolnego  dla uczniów I i II Liceum Ogólnokształcącego w miniony wtorek 22 czerwca. Dla Chórzystek klas pierwszych, które po odejściu Chórzystek - tegorocznych Maturzystek, stanowią ponad 50%  aktualnego składu, był to w zasadzie pierwszy występ w Chórze CANTILENA. Spośród 37 Chórzystek aktualnego składu, aż 29 pochodzi spoza Ostrołeki. Fakt ten musi być  i jest brany pod uwagę w organizacji zajęć szkoleniowych a także koncertów Chóru.
    W przyszłym roku szkolnym wypada 40 lecie Chóru CANTILENA, ktory przed laty tworzyły mamy a nawet babcie obecnych Chórzystek i jest to fakt mobilizujący do zaprezentowanioa na tę okoliczność szczególnego programu na wysokim poziomie artystycznym. Obecny skład stać na taki program, co udowodniły Dziewczęta na występie w miniony wtorek 22 czerwca.

Zmieniony: Piątek, 25 Czerwiec 2021 07:02
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS "BIAŁE KWIATY" ROZSTRZYGNIĘTY
Poniedziałek, 21 Czerwiec 2021 06:44

20210602_123020_Copy.jpg 2 czerwca 2021 roku w I Liceum im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie rozstrzygnięto Konkurs Literacko-Artystyczny "Białe kwiaty" (II), zorganizowany w związku z obchodami Roku Norwidowskiego. W konkursie udział wzięła młodzież z około 15 placówek. Z naszej szkoły, zaprzyjaźnionej z wyszkowskim liceum, startowała grupa uczniów - czworgu z nich udało się zakwalifikować do finału. Są to: Anna Suchecka, Sandra Mróz (obie z kl. 1d), Gabriela Marcinkiewicz (kl. 1g), Olga Żebrowska (kl. 2fp). Ostatecznie w kategorii: konkurs literacki II miejsce zdobyła Anna Suchecka, zaś w kategorii: konkurs artystyczny wyróżnienie otrzymała Olga Żebrowska.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy, dziękując jednocześnie Pani Beacie Grzywacz, która była opiekunem merytorycznym podczas przygotowań do konkursu.

Zmieniony: Wtorek, 22 Czerwiec 2021 06:52
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 88