eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 07 Październik 2021 11:28

sp EZaborowska


Informacje na temat uroczystości pogrzebowych Śp. Elżbiety Zaborowskiej

Wystawienie ciała w Domu Pogrzebowym ul,Kujawska 13 w Ostrołęce.
Wyprowadzenie odbędzie się dnia 9.10.2021 r. o godzinie 11.00, po czym zostanie odprawione Nabożeństwo żałobne w kościele p.w.Królowej Rodzin na Stacji.

Różaniec: Piątek godz.17.00
Sobota godz.10.00

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 15:34
 
Konferencja naukowa pt. „Lata przełomu. Ostrołęka – miasto i powiat 1914–1921”
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 08 Październik 2021 13:53

    30 września br. w Muzeum Kultury Kurpiowskiej odbyła się konferencja naukowa pt. „Lata przełomu. Ostrołęka – miasto i powiat 1914–1921”. Konferencja została zorganizowana przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe, a za część merytoryczną odpowiadał pan dr hab. Jan Mironczuk – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Moderatorami konferencji były: pani Anastazja Dzwonnik-Załęska, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, oraz pani dr Małgorzata Lubecka, nauczycielka historii ze szkoły podstawowej w Rzekuniu. W programie konferencji znalazło się wiele wykładów, m.in. „Tworzenie administracji samorządowej i wybory parlamentarne u progu niepodległości” dr. hab. Janusza Gołoty, czy „Zmiany struktury narodowo – wyznaniowej (od schyłku rządów carskich do Pierwszego Powszechnego Spisu Ludności we wrześniu 1921 r.)” dr. hab. Jana Mironczuka.
    Wykładów z uwagą wysłuchali uczniowie klasy 3bg II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

 
Debata kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Czwartek, 07 Październik 2021 09:53

6 października 2021 roku w II LO odbyła się debata kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Do walki o to stanowisko stanęli: Marta Dobkowska z klasy 3bp i Stanisław Kubeł również z klasy 3bp. Prowadzącymi byli uczniowie klasy 3dg: Wiktoria Wiśniewska i Michał Dzwonkowski. Przygotowaniem i oprawą techniczną tego wydarzenia zajęli się: ustępujący przewodniczący Cezary Miłek kl. 3ag oraz jego zastępca Kacper Piórkowski kl. 3eg.

Każdy z uczestników miał okazję odnieść się do punktów własnego programu, ale także zadać pytanie kontrkandydatowi. Kolejna część debaty należała do publiczności, która wzięła kandydatów w krzyżowy ogień pytań. Kto z nich przez najbliższy rok szkolny pokieruje naszym samorządem? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w piątek 8 października.

Samorząd Uczniowski

Zmieniony: Poniedziałek, 11 Październik 2021 08:29
 
Europejski Dzień Języków
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Wtorek, 05 Październik 2021 06:55

27 września 2021 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Przygotowaniami do tego wydarzenia zajęli się uczniowie klasy 3cp wraz z wychowawcą panią Anetą Mizerek - Ochenkowską. To dzięki ich inicjatywie wszystkie klasy w naszej szkole wzięły udział w konkursie na najciekawiej ubraną klasę. Zadaniem uczniów było, jak najbardziej pomysłowo zaakcentować barwy narodowe wylosowanego kraju europejskiego oraz ozdobić drzwi swojej sali lekcyjnej. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłą pomysłowością, dzięki czemu na szkolnych korytarzach zawisły kolorowe dekoracje, przedstawiające flagi i symbole różnych krajów europejskich. Najbardziej pomysłowi okazali się uczniowie klasy 2f, którzy otrzymali słodki upominek oraz potwierdzony podpisem Pana Dyrektora certyfikat upoważniający klasę do jednego, dowolnie wybranego dnia bez kartkówek i odpowiedzi ustnych w I semestrze roku szkolnego 2021/2022. Wyróżnienia otrzymały klasy 3bp i 3dp.
Z tej okazji uczniowie klasy 3cp przygotowali również gazetkę okolicznościową, a podczas przerw zadbali o to, abyśmy mogliśmy posłuchać piosenek w różnych językach.
Kolejnym konkursem był interaktywny quiz dotyczący znajomości języków obcych, który przygotowała pani Agnieszka Młynarczyk, a przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Najwyższe wyniki osiągnęły: Olga Hagiemajer z klasy 1c oraz Katarzyna Nowak z klasy 3ep.

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 11:49
 
Wyjazd integracyjny
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 04 Październik 2021 14:29

DSC_0044.JPGW dniach 20-21 września 2021 r. młodzież wszystkich klas pierwszych II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce wyjechała na wyjazd integracyjny do Pięknej Góry w pobliżu Giżycka. Wyjazd miał na celu wzmocnienie więzi pomiędzy uczniami klas pierwszych i ich nauczycielami. Warsztaty i ćwiczenia dla uczestników poprowadzili wspaniali instruktorzy „Mówiącego Kija”. Były to między innymi zajęcia integracyjne : „Kapsuła czasu-Wiadomość dla Świata”, ”Gwiazda Mazur” i warsztaty „Poznajmy się”. Wspólne spotkania były świetną okazją, by poznać się nawzajem. Młodzież bawiła się też na dyskotece, którą poprowadził  DJ. W drodze powrotnej  uczniowie i opiekunowie zwiedzili Sanktuarium w Świętej  i wysłuchali koncertu organowego. To była bardzo ciekawa wycieczka, z której młodzież wróciła zintegrowana i zadowolona.

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 11:49
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 225