eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
VII Ostrołęcki Bieg Papieski za nami (Wyniki)
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Wtorek, 15 Czerwiec 2021 08:43

6 czerwca 2021 roku odbyła się VII edycja Ostrołęckiego Biegu Papieskiego ku czci św. Jana Pawła II, Patrona Ostrołęki, w przypadające w tym roku m.in. 30-lecie Jego pobytu w diecezji łomżyńskiej (Łomża, 5-6 czerwiec 1991 r).
Bieg wyruszył spod Pomnika św. Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze. Trasa biegu wiodła ulicami Starego Miasta.
Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Łukasz Kulik, Przewodniczacy Rady Miasta Pan Wojciech Zarzycki i Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł.
Uroczystego otwarcia Biegu dokonali: Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce ks. Wiesław Białczak, Wiceprezydent Ostrołęki Pani Anna Gocłowska, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Pan Wojciech Zarzycki, Wicestarosta Ostrołęcki Pan Krzysztof Parzychowski, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze Oddział w Ostrołęce Pan Aleksander Zawalich oraz Prezes klubu UKS „Clan” Pani Halina Pierzchała.
Bieg poprzedzony był Mszą Świętą w intencji uczestników i organizatorów, którą koncelebrował ks. proboszcz Wiesław Białczak.
Następnie zawodnicy UKS Clan złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku św.Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze (wcześniej kwiaty złożyli pod tablicą na budynku Urzędu Miasta upamiętniającą Św. Jana Pawła II – Patrona Ostrołęki oraz przy pomniku Jana Pawła II przy pobernardyńskim Klasztorze).
Tuż przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali ulubioną przez Papieża „Barkę”.
O godzinie 14:45 Wiceprezydent Ostrołęki Pani Anna Gocłowska dała sygnał do startu VII Ostrołęckiego Biegu Papieskiego.
Do biegu zgłosiło się około 140 osób, udział wzięło ponad 90 osób.
Wzorem lat ubiegłych zawodnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni w kilku kategoriach.
W kategorii OPEN Kobiet na podium stanęły:
1. miejsce: Martyna Budziłek - UKS Siódemka Ostrołęka (00:09:40)
2. miejsce: Paulina Świerdzewska - Nastepny Krok Team (00:10:53)
3. miejsce: Oliwia Prachniak - UKS „CLAN” Ostrołęka (00:11:19)
W kategorii OPEN mężczyzn kolejność była następująca:
1. miejsce: Damian Świerdzewski - Następny krok Team (00:08:20)
2 miejsce: Tomasz Polewaczyk (00:09:33)
3. miejsce: Arkadiusz Borkowski - Następny Krok Team (00:09:44)
Najstarszym uczestnikiem Biegu był Pan Jan Mierzejewski (74 lata) z Ostrołęki, a najmłodszym uczestnikiem niespełna 6-letni Jaś Olszewski z Łęgu Przedmiejskiego.
Statuetkę ufundowaną przez Radnego Miasta Ostrołęki Pana Jerzego Grabowskiego dla najlepszego w Biegu zawodnika UKS Clan otrzymała Oliwia Prachniak, która zajęła 3. miejsce w kategorii OPEN Kobiet i 1. miejsce w kategorii wiekowej K 13 - 17 lat.
Wśród naszych reprezentantów UKS Clan wysoko uplasowali się również: Łukasz Demby - 6. miejsce w kategorii OPEM Mężczyzn (00:10:34) i 1. miejsce w kategorii wiekowej M 18-25 lat, Joanna Milewska - 11. miejsce w kategorii OPEN Kobiet (00:13:56) i 3. miejsce w kategorii wiekowej K 13 - 17 lat
Najliczniejszą drużynę stanowili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie wraz z opiekunem Panią Joanną Popławską i rodzicami.
Szczegółowe wyniki Biegu można znaleźć TUTAJ. Każdy uczestnik może wydrukować sobie pamiątkowy Dyplom (należy wybrać kategorię OPEN, wpisać swój numer startowy i nacisnąć DRUKUJ). Swój moment dobiegania do mety można obejrzeć wchodząc w kategorię OPEN i klikając na swój wynik).
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy wspaniałym kibicom, naszym oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację, pomoc i wsparcie w organizację Biegu. Więcej informacji na stronie Organizatora http://uks-clan.cba.pl/
Organizator UKS CLAN działający przy II LO im. C.K. Norwida.

 

Zmieniony: Wtorek, 22 Czerwiec 2021 06:54
Więcej…
 
Konkurs „Kangur Matematyczny”
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Wtorek, 15 Czerwiec 2021 08:40

22 kwietnia 2021 roku odbyła się kolejna jubileuszowa XXX edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.
Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych.
Uczestnicy zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności, w których należało zaznaczyć jedną z pięciu odpowiedzi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek przygotowany przez organizatorów.
W tegorocznej edycji wzięło udział 12 uczniów.
Wyróżnienie otrzymali:
• Aleksander Paliwoda – klasa 2dp,
• Damian Biernat – klasa 1a.
Dobry wynik w zawodach osiągnęli:
• Natalia Eksterowicz - klasa 2dp,
• Marta Kołodziejska - klasa 1d,
• Jakub Tyszka – klasa 1d,
• Katarzyna Gudelska – klasa 3a.
Serdecznie gratulujemy!
Koordynator konkursu – p. Anna Chojnowska.

 
Powrót do szkoły
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 07 Czerwiec 2021 08:39

Kwarantanna się skończyła, lecz zostały wspomnienia. Jak znosiliśmy czas izolacji? O czym myśleliśmy? Za czym tęskniliśmy? Jak wyobrażaliśmy sobie powrót do szkoły, do normalności?
Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w asamblażu uczniów klas pierwszych.

Beata Grzywacz

Zmieniony: Poniedziałek, 07 Czerwiec 2021 08:48
 
Zapraszamy na VII Ostrołęcki Bieg Papieski 6 czerwca 2021.
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 31 Maj 2021 09:32

Plakat_BP_6.06.2021.png

Spotkajmy się, aby oddać hołd wielkiemu Polakowi św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Ostrołęki. Przemierzmy wspólnie 3-kilometrową trasę ulicami Starego Miasta. Start i meta przy pomniku Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze. Udział w biegu jest nieodpłatny.
ZAPISY oraz więcej informacji na stronie Organizatora http://uks-clan.cba.pl/ lub na stronie www.protimer.pl – elektronicznego pomiaru czasu, który po raz kolejny zapewnia Galeria Bursztynowa w Ostrołęce. Zapisy potrwają do 3 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
Limit osób startujących zależny będzie od wytycznych dotyczących obostrzeń sanitarnych wynikających z pandemii. W przypadku wolnych miejsc lub rezygnacji zgłoszonych uczestników, będzie możliwość zapisu również na miejscu w dniu zawodów.
Na najlepszych czekają atrakcyjne wyróżnienia. Każdy uczestnik, będzie miał możliwość pobrania imiennego dyplomu ze strony z wynikiem i zajętym miejscem w swojej kategorii wiekowej i w kategorii Open..
Serdecznie zapraszamy zarówno doświadczonych zawodników, jak i tych, którzy po raz pierwszy chcą spróbować swoich sił na tym dystansie, by właśnie w ten sposób, poprzez Bieg uczcić naszego rodaka Papieża św. Jana Pawła II, Patrona Ostrołęki. 

Organizator
UKS Clan Ostrołęka wraz z wieloma podmiotami i instytucjami.

Zmieniony: Wtorek, 01 Czerwiec 2021 05:18
 
Akademia Wiedzy o Prawie
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Piątek, 21 Maj 2021 12:34

Zakończył się VI Ogólnopolski Konkurs "Akademia Wiedzy o Prawie" organizowanym przez Krajową Izbę Radców Prawnych.
W etapie szkolnym uczestniczyło 7 naszych uczniów: Magdalena Opęchowska (IIBp), Katarzyna Markowska, Daria Możdżyńska, Aleksander Ciepierski, Miłosz Markowski, Damian Żebrowski (wszyscy z IIBg), Aleksandra Krawczyk (IIIB). Wszyscy uczniowie zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego. Po II etapie, do zawodów centralnych został zakwalifikowany Damian Żebrowski, który w wyniku postępowania uzyskał tytuł finalisty Konkursu. Opiekunem uczniów był nauczyciel Edukacji prawnej Jan Mironczuk
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 225