eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
KLASA 2AP NA SPŁYWIE KAJAKOWYM
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 30 Czerwiec 2021 08:23

20210616_111934_Copy.jpg

16 czerwca 2021 roku, korzystając z pięknej pogody, postanowiliśmy...spłynąć. Za cel wyjazdu rekreacyjno-integracyjnego obraliśmy rzekę Omulew i trasę: Czarnotrzew-Przystań. Towarzyszyły nam wyjątkowe okoliczności przyrody i świetne nastroje. Pobyt w Przystani zakończyliśmy ogniskiem. Byli z nami również chętni uczniowie z klas 2fp, 2ep i 1d oraz opiekunowie - pani Agnieszka Wołosz i pani Halina Pierzchała.

 

Zmieniony: Środa, 30 Czerwiec 2021 08:28
Więcej…
 
Powrót CANTILENY do aktywności artystycznej
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Piątek, 25 Czerwiec 2021 06:48

    Wystarczyło miesiąc wzmożonej pracy Chórzystek CANTILENY, po zakończeniu nauczania zdalnego, by przygotować program muzyczny złożony z 10 utworów chóralnych i wykonać na Uroczystej Mszy Św Dziękczynnej w Kościele pw. NNMP  ( Fara) , na zakończenie roku szkolnego  dla uczniów I i II Liceum Ogólnokształcącego w miniony wtorek 22 czerwca. Dla Chórzystek klas pierwszych, które po odejściu Chórzystek - tegorocznych Maturzystek, stanowią ponad 50%  aktualnego składu, był to w zasadzie pierwszy występ w Chórze CANTILENA. Spośród 37 Chórzystek aktualnego składu, aż 29 pochodzi spoza Ostrołeki. Fakt ten musi być  i jest brany pod uwagę w organizacji zajęć szkoleniowych a także koncertów Chóru.
    W przyszłym roku szkolnym wypada 40 lecie Chóru CANTILENA, ktory przed laty tworzyły mamy a nawet babcie obecnych Chórzystek i jest to fakt mobilizujący do zaprezentowanioa na tę okoliczność szczególnego programu na wysokim poziomie artystycznym. Obecny skład stać na taki program, co udowodniły Dziewczęta na występie w miniony wtorek 22 czerwca.

Zmieniony: Piątek, 25 Czerwiec 2021 07:02
 
Mobilność wirtualna w Polsce
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 23 Czerwiec 2021 11:23

inernationalGroup.jpgPomimo pandemii, uczestnicy projektu Erasmus+ nie stracili kontaktu z rówieśnikami ze szkół partnerskich w Niemczech, Francji i Hiszpanii. W miejsce niemożliwej do zrealizowania w tym roku szkolnym tradycyjnej wymiany młodzieży, odbyła się ona w formie wirtualnej.
Uczniowie pracowali nad zagadnieniem bezpieczeństwa w internecie.Tworzyli krzyżówki z hasłami związanymi z różnymi niebezpieczeństwami w sieci, a sami rozwiązywali krzyżówki stworzone przez rówieśników ze szkół partnerskich. Następnie przygotowali prezentacje ilustrujące wybrane zagrożenia.
Bez wątpienia media społecznościowe odgrywają bardzo ważną rolę w życiu nastolatków. Dlatego też kolejne zadanie dotyczyło właśnie tego problemu. Uczniowie w grupach międzynarodowych uczestniczyli w wideokonferencjach, podczas których pod okiem nauczyciela - koordynatora rozmawiali na temat korzyści i ryzyka związanych z portalami społecznościowymi.Efektem tej współpracy były prezentacje multimedialne przedstawiające zagadnienie z perspektywy młodzieży z różnych krajów.
Kolejny dzień mobilności poświęcony był tworzeniu filmików wideo zawierających wskazówki, jak mądrze korzystać z mediów społecznościowych.Każda grupa nagrała własny filmik, w trakcie którego udzielali rówieśnikom porad, na co zwrócić szczególną uwagę, aby być świadomym użytkownikiem portali internetowych. Jeden z nich można obejrzeć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=FpRnqTn_Kaw
Ostatniego dnia mobilności odbyło się międzynarodowe webinarium, podczas którego rolę ekspertów pełnili uczniowie. Podzielili się z rówieśnikami swoją wiedzą, prezentując i objaśniając obsługę różnych przydatnych aplikacji (m.in.dotyczących edycji zdjęć i filmów).
Z pewnością wydarzenie to stanowiło wspaniałą okazję nie tylko do pogłębienia wiedzy i refleksji nad bezpiecznym podejściem do korzystania z dobrodziejstw internetu, ale też szlifowania języka angielskiego i pogłębienia znajomości z kolegami i koleżankami ze szkół partnerskich.

 

 

 

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS "BIAŁE KWIATY" ROZSTRZYGNIĘTY
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 21 Czerwiec 2021 06:44

20210602_123020_Copy.jpg 2 czerwca 2021 roku w I Liceum im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie rozstrzygnięto Konkurs Literacko-Artystyczny "Białe kwiaty" (II), zorganizowany w związku z obchodami Roku Norwidowskiego. W konkursie udział wzięła młodzież z około 15 placówek. Z naszej szkoły, zaprzyjaźnionej z wyszkowskim liceum, startowała grupa uczniów - czworgu z nich udało się zakwalifikować do finału. Są to: Anna Suchecka, Sandra Mróz (obie z kl. 1d), Gabriela Marcinkiewicz (kl. 1g), Olga Żebrowska (kl. 2fp). Ostatecznie w kategorii: konkurs literacki II miejsce zdobyła Anna Suchecka, zaś w kategorii: konkurs artystyczny wyróżnienie otrzymała Olga Żebrowska.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy, dziękując jednocześnie Pani Beacie Grzywacz, która była opiekunem merytorycznym podczas przygotowań do konkursu.

Zmieniony: Wtorek, 22 Czerwiec 2021 06:52
 
Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom międzyszkolnego konkursu historycznego "Stanisław Żółkiewski - wielki wódz i polityk" organizowanego pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Środa, 16 Czerwiec 2021 09:19

IMG_20210615_100953.jpg W dniu 15 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom międzyszkolnego konkursu historycznego organizowanego pod hasłem "Stanisław Żółkiewski - wielki wódz i polityk", pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki - Pana Łukasza Kulika.
Konkurs miał formę zdalną, wzięło w nim udział 16 uczniów z ostrołęckich szkół podstawowych. Odbył się 10 grudnia w celu, uczczenia ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polski, roku 2020 - Rokiem Hetmana Stanisława Żółkiewskiego i upamiętnienia tego wielkiego wodza, który był człowiekiem nietuzinkowym, jednym z najwybitniejszych wodzów w dziejach Polski. Stanisław Żółkiewski brał udział we wszystkich wojnach toczonych przez Rzeczpospolitą w drugiej połowie XVI wieku i początkach XVII. Najpierw walczył u boku doświadczonego wodza i kanclerza Jana Zamoyskiego, uczestniczył w wyprawach przeciw Habsburgom i Moskwie, na Mołdawię i Wołoszczyznę, później zwyciężał, dowodząc samodzielnie w wielu kampaniach przeciwko Rosji, Szwecji, Kozakom, Turcji i Tatarom.
Dyplomy i nagrody, w imieniu Pana Prezydenta - Łukasza Kulika, wręczyła Pani Bogumiła Jarka - Dyrektor Wydziału Oświaty, w towarzystwie Wojciecha Domańskiego - Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce a osoby, które je otrzymały to:
I miejsce - Marcel Czaplicki uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce;
II miejsce – Natalia Wekwejt uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce;
III miejsce – Maciej Kutera uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce.
Przyznane zostały również wyróżnienia a uczniowie, którzy je otrzymali to:
Jagoda Szlązak uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce;
Wiktoria Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce;
Zofia Anna Tomaszewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce;
Piotr Deptuła uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrołęce.
Podziękowania skierowane zostały również do nauczycieli historii, którzy zaangażowali swoich uczniów i sprawowali nad nimi opiekę merytoryczną, a za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Ostrołęka otrzymały Elżbieta Mirończuk i Anna Sobiech.
Gratulujemy Laureatom konkursu i wszystkim wyróżnionym.

Zmieniony: Czwartek, 17 Czerwiec 2021 09:59
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 8 z 225