eDziennik

platforma matematyczna

Platforma
matematyczna

eTwinning

etwinning.jpg

ARKK

g3811.jpg

Erasmus+

Erasmus_plus.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
II LO w Ostrołęce
Wyniki Test Coopera dla Wszystkich w Ostrołęce podczas Europejskiego Tygodnia Sportu 2021
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 04 Październik 2021 13:41

W czasie obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu UKS Clan działający przy II LO w Ostrołęce włączając się do ogólnoeuropejskiej kampanii #BeActive zorganizował 25 września 2021 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce Test Coopera dla Wszystkich. Była to już szósta edycja Testu służąca do oceny poziomu wydolności organizmu społeczności lokalnej, który polegał na 12- minutowym nieprzerwanym biegu.
W teście uczestniczyło ponad 100 osób (105 osób), podobnie jak w ubiegłych latach więcej brało udział kobiet niż mężczyzn, łącznie pokonano 219,294 km, Kobiety 109,505 km Mężczyźni 109,789 km.
Było wielu uczestników, którzy próbowali po raz pierwszy swoich sił w teście, ale zaszczycili nas swoją obecnością również doświadczeni zawodnicy, którzy podjęli próbę bicia rekordu stadionu.
Zwycięzcy w kategorii OPEN Kobiet:
1. Paulina Świerdzewska - Następny Krok - 3010 m
2. Oliwia Prachniak - UKS Clan - 2812 m
3. Natalia Zielińska - OKLA - 2708 m

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 11:52
Więcej…
 
Międzypowiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 2021
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 04 Październik 2021 10:56

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła 2 miejsce w Międzypowiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 7x1000 m i uzyskała awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 października w Kamionie koło Sochaczewa.
Skład reprezentacji: Marcińczyk Izabela 3gg, Zielińska Natalia 3gp, Brzozowa Klaudia 3ag, Lis Dominika 1d, Suchecka Alicja 2 g, Pac Julia 2g, Orzechowska Katarzyna 2a
zawodniczki rezerwowe: 2g Dobkowska Amelia, Kłos Iga 1d,
3 miejsce reprezentacji chłopców naszej szkoły w Międzypowiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 7x1000 m w składzie:
Dzwonkowski Paweł 1d, Goździewski Paweł 1 d, Dzwonkowski Michał 3dg, Kozłowski Piotr 3dp, Sebastian Parzych 1d, Piórkowski Kacper 3eg, Wasyk Jakub 1d.
zawodnicy rezerwowi: Czarkowski Jan 1d Prusiński Piotr 1d, Dawidowski Adrian 1d
Gratulujemy!
Mistrzostwach Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych 2021
Mistrzostwach Miasta w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 1500m dziewcząt awans do finalu międzypowiatowego, który odbędzie się 6 października 2021 na stadionie miejskim w Ostrołęce uzyskały:
1 miejsce Marcińczyk Izabela 3gg
3 miejsce Zielińska Natalia 3gp,
4 miejsce Wiktoria Prusińska 1 c
5 miejsce Iga Kłos 1d
6 miejsce Patrycja Antychowicz 2b
Chłopcy wystartowali na dystansie 2000m. Awans do finału międzypowiatowego uzyskali:
1 miejsce Kacper Piórkowski 3eg
2 miejsce Dzwonkowski Michał 3dg,
3 miejsce Dzwonkowski Konrad 1d,
5 miejsce Sebastian Parzych 1d,
6 miejsce Paweł Goździewski 1 d
Gratulujemy!

Zmieniony: Czwartek, 07 Październik 2021 11:52
 
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce, ukazujący piękno poezji patrona swojej szkoły, podczas promocji książki "Norwid Gomulickich"
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Poniedziałek, 04 Październik 2021 10:57

W dniu 30.09.2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce odbyła się promocja i spotkanie z autorami książki ,,Wiktor Gomulickich" - prof. dr. hab. Wiesławem Rzońcą i dr. hab. Karolem Samselem. Wieczór z Norwidem rozpoczął się od programu ,,Cyprian Kamil Norwid -przerastający swoją epokę - z przesłaniem dla potomnych" przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.
Uczniowie: Aleksander Ciepierski kl.III Bg, Kamil Drężewski III Dg, Martyna Kuczyńska III Fg, Alicja Lendzioszek kl.III Fg, Aleksandra Lipka kl.III Fg, Bartosz Piasta kl.III Bg oraz Łucja Tomczak III Bg w trakcie wspaniałej artystycznej recytacji ukazali piękno poezji tego wybitnego artysty. W programie znalazły się również fragmenty biografii Norwida. Młodzi miłośnicy literatury uczestniczyli także w debacie. Na spotkaniu była zarówno młodzież jak i osoby starsze. Jak widać, Norwid i Gomuliccy łączą pokolenia.

 
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki
Wpisany przez Jacek Białobrzewski   
Poniedziałek, 04 Październik 2021 06:48

Po raz kolejny w naszym mieście wybrana została Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki. W każdej szkole średniej powołano Szkolne Młodzieżowe Komisje Wyborcze. W naszym liceum kandydatami do Młodzieżowej Rady Miasta byli: Alicja Górka (kl. 3gp), Tobiasz Kamiński (kl.3cp) oraz Natalia Maria Zielińska (kl. 3gp). Uczniowie mieli okazję zaprezentować się uczniom naszej szkoły podczas spotkań z klasami, która odbyły się w tygodniu poprzedzającym wybory.

Głosowanie na kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta odbyło się 24 września 2021r. Wszyscy kandydaci uzyskali mandaty radnych:
Alicja Górka – 100 głosów,
Tobiasz Kamiński – 193 głosy,
Natalia Maria Zielińska – 194 głosy.
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Katarzyna Stolarczyk
Aneta Mizerek - Ochenkowska

 
Europe's Eyes - spotkanie zarządczo-szkoleniowe
Wpisany przez Arkadiusz Szyszka   
Piątek, 01 Październik 2021 08:31

W ubiegłym tygodniu, w ramach projektu Erasmus+ Europe's Eyes, gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z Hiszpanii, Francji i Niemiec.
Poniedziałek oraz wtorek upłynęły pod znakiem szkoleń, spotkań z uczniami oraz wymiany doświadczeń. Koordanatorzy projektu dyskutowali na temat przyszłości projektu w obliczu pandemii i planowali dalsze działania. Uczestniczyli także w szkoleniach, prowadzonych przez p. Arkadiusza Szyszkę, p. Ludmiłę Manns, p. Ińakiego Oar-Arteta oraz uczniów kl. 3dg. Nauczyciele ze szkół partnerskich spotkali się z uczniami z kl. 3cp, biorącymi udział w projekcie. Przedstawili im prezentacje swoich szkół i miast oraz odpowiedzieli na wiele pytań. Nie zabrakło także elementów pozwalających gościom lepiej poznać nasze miasto, takich jak wspólny spływ Narwią, wizyta w Muzeum Kultury Kurpiowskiej połączona z warsztatami wycinankarskimi, próbowanie regionalnych potraw oraz spacery ulicami miasta. W środę zwiedziliśmy Warszawę, odkrywaliśmy uroki i legendy Starego Miasta oraz Pałacu w Wilanowie. Nasza stolica oraz jej historia zauroczyła nauczycieli ze szkół partnerskich.
W piątek nadszedł czas pożegnań. Padło mnóstwo ciepłych słów i podziękowań, nie zabrakło także wzruszeń. Wszyscy wyrazili nadzieję, że uda nam się spotkać w listopadzie we Francji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w realizacji wizyty. Było to niezwykłe doświadczenie, pozytywne i pouczające, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zmieniony: Poniedziałek, 04 Październik 2021 13:59
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 225