Cantilena
CANTILENA uczcila 70 rocznicę agresji ZSRR na Polskę
Poniedziałek, 21 Wrzesień 2009 20:40

17 września w Kościele p.w. NNMP w Ostrołęce odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna w 70 rocznicę agresji ZSRR na Polskę. W uroczystości udział wzięly liczne poczty sztandarowe ostrołęckich szkół, organizacji i stowarzyszeń społecznych a także samorządu Miasta Ostrołęki. Oprawę muzyczną uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Ks. Infułata Z. Żukowskiego sprawowały połączone Chóry: CANTILENA i Ostrołęcki Chór Nauczycielski pod dyr. H. Gadomskiego. Psalmy wykonały siostry: Kasia i Asia Kaczyńskie.
Przed Mszą św. połączone Chóry wykonały program okolicznościowy złożony z utworów patriotyczno-religijnych, a mianowicie: NASZE MIEJSCE NA ZIEMI, WIDZIAŁAM JA ORŁA, CIĄGŁY NIEPOKÓJ. W programie gościnnie wystąpiły byłe Chórzystki CANTILENY - studentki uczelni warszawskich - Ania Gwiazdowska i solistka Kasia Bałdyga, która wykonała dwa utwory: PANIS ANGELICUS i WIDZIAŁAM JA ORŁA.
Po Mszy Św. połączone Chóry wykonały ROTĘ podczas składania kwiatów w krużgankach kościoła poklasztornego przed tablicą pamiątkową poświęconą ostrołęckim Sybirakom. Dziękujemy Chórom za piękny program. 

Zmieniony: Piątek, 27 Listopad 2009 23:48
 
W Kościele i w Szkole
Poniedziałek, 07 Wrzesień 2009 20:36
Nowy rok szkolny 2009/2010 CANTILENA zaczęła oprawą uroczystej Mszy Św. w Kościele p.w. NNMP / Fara / w Ostrołęce. z udziałem sztandarów i młodzieży I i II Liceum. Psalmy wykonały w duecie: Ewelina Mizerek i Asia Kacprzak. Partię solową w utworze PANIS ANGELICUS Cesara Francka wykonała Ewelina Mizerek, która także w duecie z Asią Kacprzak wykonała psalmy.
Po Mszy Św. CANTILENA wystąpiła na szkolnej uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny. Chór wykonał 4 utwory,a mianowicie: LIST Z MAZURÓW, FORTEPIAN CHOPINA, CHWILA MYŚLI, NASZE MIEJSCE NA ZIEMI.
Zmieniony: Piątek, 27 Listopad 2009 23:49
 
« PoczątekPoprzednia1112131415NastępnaOstatnie »

Strona 15 z 15