Sport
Nasi uczniowie w Ogólnopolskich Zawodach WMOZLA w Warszawie i w Toruniu
Wtorek, 21 Styczeń 2020 08:06

DSC04882_Copy_Copy.JPG18 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Kontrolnych Zawodach organizowanych przez Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w warszawskiej Hali Akademii Wychowania Fizycznego oraz w Ogólnopolskich zawodach w Toruniu. Zawody licznie zgromadziły zawodników z klubów z całej Polski. Wysokie lokaty zajęli również nasi reprezentanci.

Startujący w Warszawie:
Patryk Prusiński w biegu eliminacyjnym na 60 m zajął 2 miejsce w swojej serii uzyskując czas 7,60 s. Wynikiem tym awansował do finału. W biegu finałowym z czasem 7,75 zajął 5 miejsce. Natalia Zielińska w biegu na 1000 m z czasem 3:47,50 uplasowała się na 4 pozycji w swojej kategorii wiekowej i Kacper Piórkowski również na dystansie 1000m z wynikiem 3:17,31 uplasował się na 9 miejscu w swojej kategorii wiekowej.
Startująca w Toruniu Izabela Marcińczyk w biegu na 1000m, z czasem 1:45.98, zajęła 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej. 

Gratulujemy.

Zmieniony: Środa, 22 Styczeń 2020 14:34
 
MIKOŁAJKI NA SPORTOWO
Czwartek, 12 Grudzień 2019 12:51
6 grudnia w Hali Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyła się IX edycja akcji charytatywnej MIKOŁAJKI NA SPORTOWO na rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce i Polaków na Kresach.
 
Imprezę uroczyście otworzyli Wicedyrektor II LO im. C.K Norwida w Ostrołęce pan Krzysztof Jankowski oraz prezes klubu UKS Clan w Ostrołęce Halina Pierzchała.
 
Celem imprezy była popularyzacja różnorodnych form aktywności fizycznej, promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Ważnym elementem wydarzenia była zbiórka upominków mikołajkowych dla potrzebujących.
W programie nie zabrakło konkurencji sportowo-rekreacyjnych tj. bieg na 30 metrów, bieg na 30 metrów przez płotki, pchnięcie kulą, pięcioskok, zwis na drążku nachwytem przy ugiętych rękach, koszykówka indywidualnie oraz bieg na 1000 metrów w czapce Mikołaja. Ponadto można było zmierzyć ciśnienie i zobaczyć prezentację z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach.
 
Zwycięzców poszczególnych konkurencji sportowo-rekreacyjnych wyróżniono dyplomami i skromnymi upominkami w czterech kategoriach wiekowych, a przy tej okazji zawodników UKS Clan za osiągnięcia sportowe w roku 2019 oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach i zawodach lekkoatletycznych w ramach realizacji projektu finansowanego przez Prezydenta Ostrołęki oraz programu „Klub” finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 
Nagrody wręczali: Wiceprezydent Ostrołęki pan Maciej Kleczkowski, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Wojciech Zarzycki, Dyrektor MZOS-TiIT w Ostrołęce pan Jarosław Napiórkowski.
 
Dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy oraz hojności naszych wspaniałych darczyńców udało się zebrać wiele świątecznych podarunków. Ofiarność dobrych ludzi sprawiła, że zebrane dary zostały przekazane dla podopiecznych Domu Dziecka w Ostrołęce i Polaków na Kresach.
 
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tak szczytnej akcji: uczestnikom, współorganizatorom, partnerom, sponsorom, kibicom i wspaniałym darczyńcom bardzo dziękujemy.
 
Organizatorzy: Zarząd, trenerzy, członkowie i zawodnicy UKS Clan oraz Dyrekcja, nauczyciele i społeczność II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.
Zmieniony: Czwartek, 12 Grudzień 2019 12:59
 
Uczennica naszego liceum najlepsza w tenisie stołowym w mieście
Poniedziałek, 09 Grudzień 2019 10:13
5 grudnia w hali sportowej przy ulicy Partyzantów w Ostrołęce odbyły się kobiece mistrzostwa miasta szkół średnich w tenisie stołowym.
W zawodach wystartowało 36 zawodniczek z siedmiu ostrołęckich szkół ponadpodstawowych.
 
Puchar prezydenta Łukasza Kulika trafił w ręce Ilony Zalewskiej uczennicy klasy 2g, która nie miała sobie równych.
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów.
 
 
Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Unihokeja
Piątek, 06 Grudzień 2019 08:32

4 grudnia 2019 roku, odbyły się XXII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Unihokeja w ramach Licealiady w Czerwinie. Nasza szkoła zajęła II miejsce, tym samym miło nam poinformować, że jesteśmy drugim zespołem na Mazowszu.

Drużyna wystąpiła w składzie:
1.Klaudia Bogdańska 3F
2.Patrycja Romaska 3F
3.Weronika Kuśmierczyk 3G
4. Katarzyna Zglejc 3G
5.Magdalena Bogdańska 2F,
6.Ewelina Duszak 2F,
7.Julia Kowalczyk 3E,
8.Wiktoria Pojawa 3E.

Wszystkim dziewczętom serdecznie gratulujemy.

Opiekun zespołu jest Paweł Czartoryski.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »