Sport
Mikołajki na sportowo z UKS Clan inaczej w tym roku.
Wtorek, 24 Listopad 2020 11:03

W tym roku Akcja Mikołajkowa na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce odbędzie się na zajęciach UKS Clan: w poniedziałki (stadion miejski), wtorki i czwartki (sala gimnastyczna II LO) w godzinach 15:30 -17:00, potrwa od 24.11.2020 r. do 17 grudnia 2020 r. Zabierz ze sobą strój i obuwie sportowe, czapkę Mikołaja oraz stosowną deklarację uczestnictwa
Oświadczenie-rodzica
Oświadczenie – zawodnika
Zapraszamy na zajęcia, podczas których będzie można sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Najlepszych czekają wyróżnienia.
Zabierz też ze sobą UPOMINEK (m in. artykuły szkolne, maskotki, gry planszowe, słodycze, zabawki), którym chciałbyś obdarować dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce.
Do zobaczenia!

Zaproszenie (pdf)

Zmieniony: Środa, 02 Grudzień 2020 16:40
 
Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych, Warszawa 2020
Wtorek, 24 Listopad 2020 11:02

21. listopada 2020 r. w lasku bielańskim przy AWF w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Biegach Przełajowych. Dobrze zaprezentowała się reprezentantka UKS Clan Ostrołęka Oliwia Prachniak, która wystartowała na dystansie 1,5 km. Uplasowała się na ósmym miejscu na Mazowszu w swojej kategorii wiekowej U18 z czasem 6:36.
Oliwia wygrała też Test Coopera w kategorii kobiet organizowany we wrześniu bieżącego roku na stadionie miejskim w Ostrołęce. Na 3 miejscu podium w kategorii OPEN kobiet stanęła również w VI Ostrołęckim Biegu Papieskim na dystansie 3 km.

Na 10 miejscu w biegu przełajowym na dystansie 2 km uplasowała się uczennica naszej szkoły z klasy 2g Izabela Marcińczyk UKS 7 uzyskując czas 9:38 . 

Zmieniony: Środa, 25 Listopad 2020 19:02
 
Sukces sportowy Olgi
Poniedziałek, 23 Listopad 2020 16:08

Olga_Boruch.JPG

Nasza uczennica z klasy 2 fg Olga Boruch zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Karate i została Wicemistrzynią Polski w kategorii Junior U-17.

Zawody odbyły się 7 listopada w Zielonce pod Warszawą.wzięło udział 162 zawodników z prawie 70 klubów z całej Polski. Organizatorami zawodów był Polski Związek Karate.
Olga trenuje w Międzyszkolnym Klubie Kyokushin Karate w Ostrołęce.

Gratulujemy wielkiego sportowego sukcesu!

Zmieniony: Poniedziałek, 30 Listopad 2020 14:29
 
Za nami VI Ostrołęcki Bieg Papieski (WYNIKI)
Sobota, 17 Październik 2020 10:51

„Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko,
tylko załóż wygodne buty,
 bo masz do przejścia całe życie”.
                                     Jan Paweł II

  W niedzielę 11. października odbył się VI Ostrołęcki Bieg Papieski. Bieg wyruszył spod Pomnika św. Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze. Zawodnicy pokonali  3-kilometrową trasę ulicami Starego Miasta, aby oddać hołd wielkiemu Polakowi, św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Ostrołęki, w przypadające w tym roku 100 lecie Jego urodzin,  szósta rocznicę kanonizacji i piętnastą rocznicę śmierci. Patronat nad imprezą objął Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik i Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł.
  Bieg poprzedzony był Mszą Świętą w intencji uczestników i organizatorów w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, której przewodniczył Ks. Stanisław.
Uroczystego otwarcia Biegu dokonali: Ks. Krzysztof Łapiński z Parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Pan Michał Giers, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Pan Wojciech Zarzycki, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze, Oddział w O-ce Pan Aleksander Zawalich oraz Prezes klubu UKS „Clan” Pani Halina Pierzchała.
  Następnie nasi czołowi zawodnicy klubu  UKS „Clan”: Natalia Zielińska i Patryk Prusiński złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze, wcześniej pod tablicą na budynku Urzędu Miasta upamiętniającą Św. Jana Pawła II – Patrona Ostrołęki oraz przy pomniku Jana Pawła II przy pobernardyńskim Klasztorze, przy których wiodła trasa Biegu. Tuż przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali pieśń szczególnie ważną dla Papieża „Barkę”.
  Wzorem lat ubiegłych zawodnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn i w kategoriach wiekowych oraz najstarszy i najmłodszy uczestnik biegu. Wszyscy uczestnicy Biegu otrzymali pamiątkowe medale z wizerunkiem Papieża św. Jana Pawła II, pamiątkowy numer startowy, z wyżej zamieszczonym motto Jana Pawła II.
  Zwyciężczynią biegu w kategorii Open Kobiet została Magdalena Piątak była zawodniczka UKS Clan następnie szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie z czasem 00:11:02 przed Klaudią Parzych UKS 7 (00:11:10) i Oliwią PrachniakUKS Clan ( 00:11:13).  Wśród mężczyzn pierwszy pokonał metę Dominik Kowalczyk OKLA z czasem 00:8:50 przed Karolem Rogozińskim UKS 7 00:8:52 i rodzicem naszej uczennicy Panem Krzysztofem Olszewskim 00:9:56:00. Najlepiej z naszej szkoły na 5 pozycji uplasowała Natalia Zielińska z klasy 2gp i Łukasz Dembyabsolwent naszej szkoły, student WAT. Najmłodszym uczestnikiem biegu był 5-letni Michał Mrozek, a najstarszym uczestnikiem był Pan Ryszard Ropiak (76 lat)  „Kurpie” Myszyniec. Szczegółowe wyniki  na stronie www.uks-clan.cba.pllubhttp://www.protimer.pl/ (każdy uczestnik może  wydrukować sobie pamiątkowy dyplom wybierając kategorię OPEN, należy wpisać swój numer startowy i opcję  drukuj, a także obejrzeć się na video wchodząc w kategorię OPEN i kliknąć na swój wynik).
  Medale, puchary i nagrody wręczali: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Pan Michał Giers, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze, Oddział w O-ce Pan Aleksander Zawalich, Wicedyrektor II LO Pani Beata Kotowska.
  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Biegu
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i pomoc w przeprowadzeniu VI Ostrołęckiego Biegu  Papieskiego. Więcej informacji na stronie klubu UKS Clan www.uks-clan.cba.pl

Organizator UKS CLAN działający przy II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce we współpracy z wieloma podmiotami i instytucjami.


Linki do:     Galerii zdjęć WYNIKI

Zmieniony: Sobota, 17 Październik 2020 10:55
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »