Sport
Test Coopera 2021
Czwartek, 09 Wrzesień 2021 09:01

test_coopera_2021_OSTROLEKA-01.jpg

Zapraszamy do udziału w Teście Coopera na stadion miejski w Ostrołęce w dniu 25 września 2021 roku, aby w Roku  Norwidowskim 2021 wspólnie poprzez Bieg (jeden z Biegów w Teście Coopera pod nazwą „Bieg Norwidowski”) upamiętnić postać patrona szkoły C. K. Norwida, wybitnego poety w 200-lecie Jego urodzin.

ZAPISY TUTAJ  

Program minutowy:  

9:00 - Otwarcie biura zawodów (weryfikacja zawodników, odbiór numerów startowych)                                                                                                               

10:00 – Oficjalne otwarcie, powitanie zawodników. Start pierwszego biegu; kolejne biegi odbywać się będą co 30 min.; wręczenie certyfikatów i wyróżnień nastąpi bezpośrednio po każdym biegu.10:30 – Bieg najmłodszych z rodzicami 

11:00 – Bieg dzieci i młodzieży                                                                                

11:30; 12:00 - Biegi OPEN 

12:30 – Bieg Norwidowski

13:00 - Bieg po rekord 

13:30 –  Bieg Solidarności 

 ok. 14:00 – Zakończenie imprezy, podsumowanie, wyróżnienie zwycięzców Testu Coopera oraz Testów sprawności Fizycznej.

W załączniku regulamin.
Zapisy i więcej informacji na stronie klubu UKS Clan Ostrołęka www.uks-clan.cba.pl, www.testcoopera.plwww.narodowydziensportu.plwww.ets.polska.pl

Uczestników Testu czekają nagrody niespodzianki. Każdy otrzyma certyfikat z wynikiem Testu.
Zachęcamy do  udziału w Teście i wspólnego świętowania obchodów Patrona szkoły C.K. Norwida.
Do zobaczenia !
UKS Clan Ostrołęka przy II LO im. C.K. Norwida 

UKS CLAN Ostrołęka
ul. Traugutta 2, 07-410 Ostrołęka
Regulamin
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Więcej…
 
Narodowy Dzień Sportu i Europejski Tydzień Sportu z UKS Clan!
Poniedziałek, 23 Sierpień 2021 07:13

 tydzien_sportu.jpg

Narodowy Dzień Sportu i Europejski Tydzień Sportu z UKS Clan!
Dla wszystkich kochających sport nadchodzi Narodowy Dzień Sportu oraz Europejski Tydzień Sportu! Za niespełna miesiąc 11 września 2021, odbędzie się kolejna 9. edycja Narodowego Dnia Sportu, do którego po raz kolejny włącza się również UKS Clan Ostrołęka.
W całej Polsce, na wsiach, w miasteczkach i dużych miastach wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych treningach. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które jest Narodowym koordynatorem.
UKS Clan w Ostrołęce zaprasza również na nieodpłatne zajęcia lekkoatletyczne w poniedziałek, wtorek, czwartek – w godzinach 16:30 -17:00 realizowane w ramach dofinansowania z MKDNiS na program „Klub 2021” oraz Miasta Ostrołęki. Szczegółowe informacje na stronie: http://uks-clan.cba.pl/ www.narodowydziensportu.pl i www.testcoopera.pl.
W ramach Narodowego Dnia Sportu do 9 września potrwają na naszych zajęciach eliminacje w testach sprawności fizycznej badających cztery podstawowe cechy motoryczne: szybkość – biegiem na 50m, , skoczność- skokiem w dal z miejsca, siłę ramion- zwisem na drążku i wytrzymałość- biegiem na 600m/800m dziewczęta, 1000m m chłopcy. Do finału awansuje 5 najlepszych dziewcząt i chłopców. Wyłonienie finalistów odbędzie się 23-25 września 2021. Zwycięzcy nagrodzeni zostaną podczas Testu Coopera, który odbędzie się 25 września 2021 na stadionie miejskim w Ostrołęce.
Włączmy się do ogólnoeuropejskiej akcji #BeActive (Bądź aktywny) w Europejskim Tygodniu Sportu odbywającego się w dniach 23-30 września 2021 roku. Wszystkich chętnych zapraszamy 25 września 2021 na stadion miejski w Ostrołęce na TEST Coopera. Jest to 12-minutowa próba biegowa pozwalająca ocenić wydolność organizmu. Test skierowany jest do Wszystkich zarówno do doświadczonych jak i początkujących zawodników, nie zależnie od wieku, pochodzenia społecznego, czy też sprawności fizycznej. Można biec, truchtać, maszerować, byleby na nogach. Jeżeli uczestniczyłeś już w teście wcześniej przyjdź i spróbuj pobić swój dotychczasowy wynik. Bądźmy aktywni, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne, psychiczne i zintegrować się społecznie Udział w Teście jest również nieodpłatny Uczestnicy otrzymają pamiątkowe certyfikaty z wynikiem Testu, czekają nagrody niespodzianki. Impreza będzie dostosowana do obostrzeń epidemicznych obowiązujących w dniu biegu.
Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce, Paweł Rafał Natkowski.
Do zobaczenia!

Zmieniony: Czwartek, 09 Wrzesień 2021 09:19
 
VII Ostrołęcki Bieg Papieski za nami (Wyniki)
Wtorek, 15 Czerwiec 2021 08:43

6 czerwca 2021 roku odbyła się VII edycja Ostrołęckiego Biegu Papieskiego ku czci św. Jana Pawła II, Patrona Ostrołęki, w przypadające w tym roku m.in. 30-lecie Jego pobytu w diecezji łomżyńskiej (Łomża, 5-6 czerwiec 1991 r).
Bieg wyruszył spod Pomnika św. Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze. Trasa biegu wiodła ulicami Starego Miasta.
Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Łukasz Kulik, Przewodniczacy Rady Miasta Pan Wojciech Zarzycki i Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł.
Uroczystego otwarcia Biegu dokonali: Proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Ostrołęce ks. Wiesław Białczak, Wiceprezydent Ostrołęki Pani Anna Gocłowska, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Pan Wojciech Zarzycki, Wicestarosta Ostrołęcki Pan Krzysztof Parzychowski, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze Oddział w Ostrołęce Pan Aleksander Zawalich oraz Prezes klubu UKS „Clan” Pani Halina Pierzchała.
Bieg poprzedzony był Mszą Świętą w intencji uczestników i organizatorów, którą koncelebrował ks. proboszcz Wiesław Białczak.
Następnie zawodnicy UKS Clan złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku św.Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze (wcześniej kwiaty złożyli pod tablicą na budynku Urzędu Miasta upamiętniającą Św. Jana Pawła II – Patrona Ostrołęki oraz przy pomniku Jana Pawła II przy pobernardyńskim Klasztorze).
Tuż przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali ulubioną przez Papieża „Barkę”.
O godzinie 14:45 Wiceprezydent Ostrołęki Pani Anna Gocłowska dała sygnał do startu VII Ostrołęckiego Biegu Papieskiego.
Do biegu zgłosiło się około 140 osób, udział wzięło ponad 90 osób.
Wzorem lat ubiegłych zawodnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni w kilku kategoriach.
W kategorii OPEN Kobiet na podium stanęły:
1. miejsce: Martyna Budziłek - UKS Siódemka Ostrołęka (00:09:40)
2. miejsce: Paulina Świerdzewska - Nastepny Krok Team (00:10:53)
3. miejsce: Oliwia Prachniak - UKS „CLAN” Ostrołęka (00:11:19)
W kategorii OPEN mężczyzn kolejność była następująca:
1. miejsce: Damian Świerdzewski - Następny krok Team (00:08:20)
2 miejsce: Tomasz Polewaczyk (00:09:33)
3. miejsce: Arkadiusz Borkowski - Następny Krok Team (00:09:44)
Najstarszym uczestnikiem Biegu był Pan Jan Mierzejewski (74 lata) z Ostrołęki, a najmłodszym uczestnikiem niespełna 6-letni Jaś Olszewski z Łęgu Przedmiejskiego.
Statuetkę ufundowaną przez Radnego Miasta Ostrołęki Pana Jerzego Grabowskiego dla najlepszego w Biegu zawodnika UKS Clan otrzymała Oliwia Prachniak, która zajęła 3. miejsce w kategorii OPEN Kobiet i 1. miejsce w kategorii wiekowej K 13 - 17 lat.
Wśród naszych reprezentantów UKS Clan wysoko uplasowali się również: Łukasz Demby - 6. miejsce w kategorii OPEM Mężczyzn (00:10:34) i 1. miejsce w kategorii wiekowej M 18-25 lat, Joanna Milewska - 11. miejsce w kategorii OPEN Kobiet (00:13:56) i 3. miejsce w kategorii wiekowej K 13 - 17 lat
Najliczniejszą drużynę stanowili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie wraz z opiekunem Panią Joanną Popławską i rodzicami.
Szczegółowe wyniki Biegu można znaleźć TUTAJ. Każdy uczestnik może wydrukować sobie pamiątkowy Dyplom (należy wybrać kategorię OPEN, wpisać swój numer startowy i nacisnąć DRUKUJ). Swój moment dobiegania do mety można obejrzeć wchodząc w kategorię OPEN i klikając na swój wynik).
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy wspaniałym kibicom, naszym oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizację, pomoc i wsparcie w organizację Biegu. Więcej informacji na stronie Organizatora http://uks-clan.cba.pl/
Organizator UKS CLAN działający przy II LO im. C.K. Norwida.

 

Zmieniony: Wtorek, 22 Czerwiec 2021 06:54
Więcej…
 
Zapraszamy na VII Ostrołęcki Bieg Papieski 6 czerwca 2021.
Poniedziałek, 31 Maj 2021 09:32

Plakat_BP_6.06.2021.png

Spotkajmy się, aby oddać hołd wielkiemu Polakowi św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Ostrołęki. Przemierzmy wspólnie 3-kilometrową trasę ulicami Starego Miasta. Start i meta przy pomniku Jana Pawła II przy ostrołęckiej Farze. Udział w biegu jest nieodpłatny.
ZAPISY oraz więcej informacji na stronie Organizatora http://uks-clan.cba.pl/ lub na stronie www.protimer.pl – elektronicznego pomiaru czasu, który po raz kolejny zapewnia Galeria Bursztynowa w Ostrołęce. Zapisy potrwają do 3 czerwca lub do wyczerpania limitu miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
Limit osób startujących zależny będzie od wytycznych dotyczących obostrzeń sanitarnych wynikających z pandemii. W przypadku wolnych miejsc lub rezygnacji zgłoszonych uczestników, będzie możliwość zapisu również na miejscu w dniu zawodów.
Na najlepszych czekają atrakcyjne wyróżnienia. Każdy uczestnik, będzie miał możliwość pobrania imiennego dyplomu ze strony z wynikiem i zajętym miejscem w swojej kategorii wiekowej i w kategorii Open..
Serdecznie zapraszamy zarówno doświadczonych zawodników, jak i tych, którzy po raz pierwszy chcą spróbować swoich sił na tym dystansie, by właśnie w ten sposób, poprzez Bieg uczcić naszego rodaka Papieża św. Jana Pawła II, Patrona Ostrołęki. 

Organizator
UKS Clan Ostrołęka wraz z wieloma podmiotami i instytucjami.

Zmieniony: Wtorek, 01 Czerwiec 2021 05:18
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »