Niepodległa
Szkolny konkurs "SMS, e-mail, list do bohatera"
Czwartek, 03 Styczeń 2019 09:55

W grudniu w naszej szkole, w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbywał się  konkurs  historyczny pod hasłem "SMS, e-mail, list do bohatera". Swoje prace złożyło 22 osoby. Nagrodami książkowymi wyróżniono uczniów: Dominikę Misiak z klasy 1c, Wiktorię Kobus i Łucję Wysocką z kl. 1e oraz Patrycję Gadomską i Wiktorię Andruchewicz z kl. 2b.

Dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie i bardzo ciekawe prace, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Koordynatorką konkursu była Emilia Lewandowska.

 
Spotkanie autorskie z Ireną Kienzler - Kobiety niepodległości - bohaterki, żony, powiernice
Czwartek, 29 Listopad 2018 11:33

181129 Spotkanie autorskie z Irena Kienzler28 listopada 2018 r. klasy 2a1 i 2b uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Ireną Kienzler, które odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce.

Iwona Kienzler to znana pisarka i popularyzatorka historii. Pasjonuje ją życie wielkich Polaków, których przybliża nam jako zwykłych ludzi z ich przywarami, dziwactwami, słabościami. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała książkę poświęconą kobietom tamtych czasów. Podczas spotkania przybliżyła nam sylwetki Marii Wojciechowskiej, Heleny Paderewskiej, damy serca marszałka Piłsudskiego, Michaliny Mościckiej, Jadwigi Sosnkowskiej i Jadwigi Beck. Autorka dużo miejsca poświęciła ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych epoki.

Na zakończenie spotkania Irena Kienzler podarowała naszej szkole egzemplarz książki pt. "Kobiety niepodległości - bohaterki, żony, powiernice" wraz  z dedykacją. Zainteresowanych zapraszamy do lektury.


Biblioteka szkolna

Zmieniony: Piątek, 07 Grudzień 2018 14:43
 
100 lat polskiej myśli matematycznej na 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości
Poniedziałek, 19 Listopad 2018 13:47

Chcąc uczcić 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nauczycielki matematyki z II LO postanowiły przybliżyć uczniom sylwetki matematyków lwowskich z okresu XX - lecia międzywojennego - Hugona Steinhausa i Stefana Banacha oraz kryptologów, którzy złamali szyfr enigmy - Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego oraz Henryka Zygalskiego.
W pracach nad gazetką pomagali im uczniowie z klasy 2a2 i 2g - za co im serdecznie dziękujemy

Zmieniony: Piątek, 07 Grudzień 2018 14:02
 
Polski duch wolności - wystawka w bibliotece szkolnej
Środa, 07 Listopad 2018 14:02

181108 Duch Wolnosci wystawkaDuch polskiej wolności odzwierciedla się najpełniej w pomnikach literatury historycznej i arcydziełach literatury pięknej.
Biblioteka szkolna zaprasza do obejrzenia wystawki i zapoznania się z przykładami literatury, której głównym tematem jest zagadnienie walki narodowowyzwoleńczej i pobudzanie uczuć patriotycznych Polaków.

Zmieniony: Piątek, 07 Grudzień 2018 14:03