DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

35-lecie szkoły

2lo

eTwinning

etwinning.jpg

eTwinning 2022 mini

Erasmus+

 Erasmus

PO WER

POWER

ARKK

g3811.jpg

Razem Dla Edukacji

LOGO_RAZEM_DLA_EDUKACJI.jpg

Szkoła Dialogu

banerek_Szkoa_Dialogu_2019_1.png


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Historia szkoły
Rok szkolny 2016/2017
Czwartek, 08 Wrzesień 2016 08:10
 • 1 września powitaliśmy nowego dyrektora szkoły Pana Wojciecha Domańskiego.
 • Nastąpiła też zmiana w obsadzie zastępców dyrektora. Na wspomniane stanowiska zostali powołani: Beata Kotowska - wicedyrektor ds. dydaktycznych oraz wdrażania innowacji i nowatorskich rozwiązań, Krzysztof Jankowski - wicedyrektor ds. dydaktycznych i Agnieszka Wołosz - wicedyrektor ds. wychowawczych.
 • 5 września pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę Panią wicedyrektor Teresę Gierwicz.
 • Utworzono 7 oddziałów klas pierwszych:  1A (matematyka, fizyka, informatyka) – wychowawca A. Mroczkowska, 1B (j. polski, historia, WOS) – E. Dylewska, 1C (biologia, chemia, fizyka z autorskim programem Sz.P.Z) – A. Mizerek-Ochenkowska, 1D (matematyka, fizyka, informatyka) – R. Chodkowska, 1E (biologia, chemia, matematyka) – A. Mynyk, 1F (matematyka, j. angielski, geografia) – S. Markowski, 1G (matematyka, geografia, WOS) – L. Górska.
 • Stopnie awansu zawodowego uzyskali: na nauczyciela dyplomowanego – K. Kowalska i K. Orlicka, na nauczyciela mianowanego – A. Cholewińska.
 • W dniach 13-14 września po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji DUŻA PRZERWA - imprezie towarzyszącej festiwalowi teatralnemu INQBATOR, odbywającemu się co roku w Ostrołęce.
 • W sobotę 17 września na stadionie miejskim w Ostrołęce odbył się Test Coopera dla Wszystkich 2016 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki, którego organizatorem był UKS CLAN działający przy naszej szkole.
 • 26 września 2016r. odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Europejski Dzień Języków. W ramach obchodów klasy: IF i IIF przygotowały tradycyjne ciasta różnych narodów, a szkolny radiowęzeł zapewnił muzykę w różnych językach. Na lekcjach języków obcych nauczyciele przeprowadzili zajęcia tematyczne związane z nauką języków obcych: dyskusje, konkursy i gry komunikacyjne.
 • 3 października 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z Panem Leszkiem Radwańskim ze Stowarzyszenia Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich w którym uczestniczyła Klasa II c. Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Żywe lekcje historii w bibliotece".
 • 13 października 2016 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
 • 16 października 2016 roku CANTILENA wystąpiła w Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce podczas uroczystości W HOŁDZIE ŚW. JANOWI PAWŁOWI II - PATRONOWI MIASTA OSTROŁĘKI.
 • 19 października 2016r. rozstrzygnięto Konkurs Fotograficzny zorganizowany w ramach ostrołęckiego festiwalu teatralnego INQBATOR. W kategorii: Spektakle teatralne wystartował uczeń naszej szkoły - Piotr Szewczyk (kl. IId), zajmując II miejsce za zdjęcie pt. MIŁOŚĆ ze spektaklu Les Aimants.
 • 20 października 2016r. w zaprzyjaźnionym I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie odbył się XV Recytatorski Konkurs Twórczości Norwida. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Dawidowicz (klasa 2c), Oliwia Dzbeńska (klasa 1e) oraz Adrian Kaczyński (klasa 3d).  Adrian Kaczyński zajął I miejsce za recytację wiersza "Fortepian Szopena "(ex aequo z Aleksandrą Góralewską z I LO w Wyszkowie), a Oliwia Dzbeńska za recytację "Dumania" uzyskała miejsce III.
 • 21 października 2016 r. uczniowie klas trzecich udali się na Pielgrzymkę do Matki Boskiej Częstochowskiej, aby prosić ją o siły duchowe do podołania egzaminom maturalnym.
 • 25 października 2016 r. społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida obchodziła Święto Patrona. Podczas uroczystej akademii w hali im. A. Gołasia wspominano wybitnego polskiego poetę.
 • 28 października 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z Panem Stanisławem Czajkowskim i Adamem  Kilimonem  członkami Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerskiego UNIKAT. Klasa  II b i II c  uczestniczyła w prelekcji  - „Symbolika ORŁA BIAŁEGO” , której towarzyszyła prezentacja unikatowej kolekcji wizerunku Godła Polski ze zbiorów naszych gości. Było to drugie spotkanie z cyklu „Żywe lekcje historii w bibliotece".
 • 3 listopada 2016 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida odbyła się debata prezentująca kandydatów na Przewodniczącego SU.
 • 4 listopada 2016 r. odbył się happening szkolny "WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO KSIĄŻKI" w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród młodzieży.
 •  8 listopada 2016r. odbyły się wybory na stanowisko przewodniczącego SU. W wyniku głosowania największą liczbę głosów uzyskał Bartosz Sznyter uczeń kl. II d.
 • 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości poświęcona tym, którzy wiedli naród na drodze ku wolności i niepodległości. Część słowno - muzyczną przygotowali: chór CANTILENA pod dyrekcją p. Henryka Gadomskiego oraz uczniowie klas: III c i III h pod kierunkiem wychowawców.
 • 11 listopada CANTILENA godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości wykonała świąteczny program słowno - muzyczny:
  w OCK podczas Uroczystej Sesji Rady Miasta oraz w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Ks. W. Skierkowskiego w Myszyńcu.
 • 17 listopada odbyła się VII akcja profilaktyczna "Napal się ... na życie" promująca zdrowy styl życia z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.
 • 22 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem „BOŻE NARODZENIE NA KURPIACH”, które poprowadziła Pani Czesława Lewandowska.
 • 25 listopada w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrołęce CANTILENA przedstawiła specjalny program słowno – muzyczny na zaproszenie Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego – organizatora Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej,
 • 28 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie poetyckie "Ja minę, ty miniesz, on minie".
 • Grupa osób z klasy 1f realizuje projekt współpracy międzynarodowej ze szkołą partnerską w Lugo (Włochy). Dzięki udziałowi w projekcie Back to the movies uczniowie mają możliwość odbycia wirtualnej podróży po świecie filmu oraz nawiązania nowych przyjaźni. Koordynatorkami projektu są Agnieszka Młynarczyk (Polska) i Carla Melandri (Włochy).
 • W dniach 1-2 grudnia klasy IIb i IId wzięły udział w projekcie edukacyjno–profilaktycznym pod nazwą: SMAKUJ ŻYCIE W WOLNOŚCI OD SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH.
 • W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie SZLACHETNA PACZKA, trwającym od połowy listopada do początku grudnia. Tym razem zebrane pieniążki postanowiliśmy przeznaczyć na przygotowanie paczek z niezbędnym sprzętem oraz artykułami dla Pani Stefanii oraz Pani Ewy.

 • 21 grudnia rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez bibliotekę szkolną na stroik i kartkę bożonarodzeniową, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Najlepsze prace zostały zaprezentowane na holu naszej szkoły.

 • 21 grudnia w Hali im. A. Gołasia odbyły się szkolne rozgrywki w piłce nożnej o Przechodni Puchar Dyrektora II LO. Wzięło w nich udział 16 drużyn z klas I-III. Najlepszą drużyną okazali się reprezentanci klasy If.

 • Harcerze z naszej szkoły rozpropagowali wśród uczniów i nauczycieli przedświąteczną „Akcję Paczka”, która jest pomocą dla Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju. Spotkała się ona z ciepłym przyjęciem i dużym odzewem. Zebraliśmy dary, które harcerze zawieźli do Nowogrodu Wołyńskiego na Ukrainę, gdzie żyje się naprawdę biednie. Spotkania z mieszkającymi tam Polakami przepełniały radość i wzruszenie.

 • 22 grudnia odbył się w naszej szkole wyjątkowy koncert wigilijny, przygotowany przez chór Cantilena, połączony z recytacją okolicznościowej poezji w interpretacji uczniów klasy IIIb.

 • 29 grudnia 2016 roku gościliśmy w naszej szkole Pana dra Sławomira Żółtka – Prodziekana do Spraw Studenckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pana Pawła Piwowara, Kierownika Sekcji Informacji,Promocji i Rozwoju. Celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy naszym liceum a Wydziałem Prawa UW.

 • 6 stycznia 2017 roku po raz kolejny ulicami naszego miasta przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła została zaproszona do współtworzenia tego przedsięwzięcia.

 • 9 stycznia 2017 roku grupa uczniów z kl.IId uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Pod okiem naszego absolwenta dra Karola Kakarenki wykonywali zaprojektowane przez siebie hologramy.

 • 10 stycznia w auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przedstawiono,listę najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, przygotowaną przez Fundację Edukacyjną PERSPEKTYWY. Nasze liceum zajęło 274. miejsce, po raz kolejny plasując się najwyżej spośród ostrołęckich placówek i tym samym nadal przysługuje nam tytuł SREBRNEJ SZKOŁY.

 • 11 stycznia na sali gimnastycznej odbył się Koncert Noworoczny dla Rodziców uczniów II LO i zaproszonych Gości.
 • 14 stycznia uczennica naszej szkoły Natalia Nalewajk z klasy 2c walczyła w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy. Po dwóch efektownych zwycięstwach nad utytułowanymi zawodniczkami zdobyła I miejsce i uzyskała nominację do Kadry Polski. Wygrywając wszystkie swoje walki przed czasem, Natalia otrzymała puchar Best Spirit – NAJWIĘKSZY DUCH WALKI. W kwietniu 2017 roku będzie reprezentowała Polskę, Ostrołękę i II Liceum im. C. K. Norwida na Mistrzostwach Europy w Danii.

 • 19 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez psychologów, arteterapeutów z grupy SensArte z Warszawy. Mowa była o stresie,o jego oddziaływaniu na fizjologię organizmu, związkach z naszymi myślami, emocjami i zachowaniem.

 • 21 stycznia 2017 r. na balu studniówkowym w sali bankietowej Olimpia w Krukach bawili się uczniowie klas trzecich wraz z zaproszonymi gośćmi. Bal tradycyjnie rozpoczęto od poloneza, którego w tym roku zatańczyło 18 par.
 • 24 stycznia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Piotra Majk, który z ramienia MOPR zajmuje się organizowaniem i monitorowaniem  wolontariatu w naszym mieście. Pan Piotr spotkał się z uczniami klas pierwszych zachęcając ich do podjęcia trudnej, ale bardzo potrzebnej pracy w wolontariacie.
 • 29 stycznia 2017 roku w najstarszym ostrołęckim kościele p.w. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, CANTILENA współnie z Ostrołęckim Chórem Nauczycielskim wystąpiła z programem kolęd i pastorałek.
 • W dniach 01-02.02.2017r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Przechodni Puchar Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Ostrołęce. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie klasy II d, na drugim stopniu podium uplasowała się klasa IIIa, a  III miejsce zajęli reprezentanci klasy III eh. Wśród dziewcząt I miejsce wywalczyła klasa II ad, II miejsce wywalczyła drużyna klas III ahf, natomiast miejsce III trafiło do zawodniczek klasy II e.
 • 7 lutego w naszej szkole gościliśmy Panią Jadwigę Dudek - kierownika Hospicjum Caritas w Ostrołęce, która w ramach lekcji religii mówiła o pracy w hospicjum.
 • 9 lutego, naszą szkołę odwiedziła A. Więckowska, absolwentka walijskiego Uniwersytetu Aberystwyth w Wielkiej Brytanii. Przedstawiła naszym maturzystom możliwości studiowania na tym walijskim uniwersytecie, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów poprzez system stypendiów, grantów i pożyczek.

 • 10 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Święto Zakochanych, z tej okazji przygotowaliśmy kilka atrakcji adresowanych do wszystkich uczniów, nauczycieli, pozostałych pracowników szkoły, a także przybyłych gości. Zwieńczeniem Święta był koncert UCIEKAJ, MOJE SERCE.

 • W dniach 1-3 marca odbyły się dla młodzieży rekolekcje wielkopostne. Tegorocznym rekolekcjom przewodniczy franciszkanin, o. Łukasz Gora.
 • 7 marca 2017 r. klasa I a  wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce, gdzie w ramach lekcji wiedzy o kulturze uczestniczyła w niezwykle ciekawym i poruszającym spotkaniu z panią Mariolą Pryzwan, którego tematem była postać Ireny Jarockiej.
 • 9 marca w Hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się XV Prezentacje Edukacyjne. Jak co roku skierowane były do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. W imprezie uczestniczyły placówki z Ostrołęki i okolic. Nasze liceum zaprezentowało swoją bogatą ofertę edukacyjną.
 • 16 marca klasy Ia i Id uczestniczyły w spotkaniu z Krzysztofem Piersą – dziennikarzem telewizyjnym i internetowym, autorem książki biograficznej pt. „Komputerowy Ćpun”, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce.
 • 17 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów POCISK, w którym uczestniczyło 11 drużyn z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.
 • 28 marca odbył się kiermasz wielkanocny, podczas którego gościliśmy twórczynie ludowe z grupy RADOSNA TWÓRCZOŚĆ - Czesławę Lewandowską i Urszulę Kaliszewską.

 • 30 marca odbyła się 1. edycja konkursu KULTURALNY PRZEKŁADANIEC, adresowanego do uczniów klas III gimnazjum. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poszerzania kompetencji czytelniczych oraz pogłębiania wiedzy humanistycznej.

 • 31 marca odbyło się w bibliotece spotkanie z członkami Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerów „Unikat”, Adamem Kilimonem oraz Andrzejem Orłowskim, którego tematem była architektura różnych zakątków świata.

 • 31 marca w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie członków Klubu Literackiego POETIKON.

 • 3 kwietnia odbyła się w naszej szkole akcja edukacyjno-informacyjna na temat idei dawstwa szpiku kostnego zainicjowana przez Fundację DKMS.

 • W dniach 4-6 kwietnia klasy 2a i 2b przebywały na 3-dniowej wycieczce edukacyjno – rekreacyjnej w Oświęcimiu i Krakowie.

 • 8 kwietnia odbyła się kolejna zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny dla ostrołęckiego Hospicjum Domowego CARITAS. Kwesta ta odbyła się w ramach akcji POLA NADZIEI.

 • 9 kwietnia odbył się III Ostrołęcki Bieg Papieski zorganizowany przez UKS CLAN Ostrołęka, działający przy naszej szkole. Poświęcony był pamięci Jana Pawła II, Wielkiego Polaka, patrona Ostrołęki. Zgromadził wielu biegaczy i ich wiernych kibiców.

 • 10 kwietnia rozstrzygnięto Konkurs na dekorację i ciasto wielkanocne - najlepsze prace zostały nagrodzone i zaprezentowane na wystawce.

 • 20 kwietnia w naszej szkole odbył się IX Festiwal Nauki. Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wprowadzili nas w fascynujący świat nauki. Festiwal Nauki pokazuje, że można uczyć się ciekawie, rozwijać twórcze myślenie, i samodzielność.

 • 21 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Anglojęzycznej YOU CAN SING!

 • 24 kwietnia w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Życie i twórczość Cypriana Kamila Norwida” skierowany do uczniów klas drugich.

 • 27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych.

 • 10 maja w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce odbyło się spotkanie literackie z poetą ostrołęckim – Wiesławem Januszem Mikulskim.  W spotkaniu w ramach lekcji wiedzy o kulturze wzięła udział klasa I f.
 • 25 maja w naszej szkole odbyły się Dni Kultury Kurpiowskiej. Tego dnia z głośników radiowęzła szkolnego rozbrzmiewała kurpiowska pieśń, a społeczność szkolna spotkała się ze znakomitymi kurpiowskim artystami i twórcami ludowymi. Można było obejrzeć czasową wystawę eksponatów materialnej kurpiowskiej sztuki ludowej, m.in. wycinanki, rzeźby, a także publikacje dotyczące Regionu Kurpiowskiego oraz bogatą kolekcję nagrań kurpiowskiej muzyki ludowej.
 • 29 maja klasy IId i IIe, pod opieką pań: Beaty Kotowskiej, Anny Łomacz i Krystyny Kowalskiej oraz opiekunów z biura podróży Mówiący Kij, wybrały się na czterodniową wycieczkę w Tatry.

 • 1 czerwca na obiektach sportowych  II LO i SP5 w Ostrołęce odbyła się kolejna edycja zawodów sportowo-rekreacyjnych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

 • Na zaproszenie Filharmonii Kameralnej w Łomży nasz Chór CANTILENA wystąpił w programie Koncertu CANTATE DEO, który odbył się w niedzielne popołudnie 4 czerwca w Katedrze Łomżyńskiej. W programie własnym CANTILENA wykonała: 2 utworydo słów Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II Papieża, a mianowicie: MAGNIFICAT i RENESANSOWY PSAŁTERZ ( Emilii – Matce mojej) skomponowane przez dyrygenta Chóru, a także AVE MARIA kompozytora węgierskiego Zoltana Kodal’a i Polonez a moll – POŻEGNANIE OJCZYZNY – M.K. Ogińskiego. Program CANILENY został bardzo gorąco przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Na bis Chór wykonał kompozycję współczesnego polskiego kompozytora – OJCZE NASZ.

 • 9 czerwca w naszej szkole odbyła się 1. edycja Festiwalu Talentów. Uczniowie mieli niepowtarzalną szansę zaprezentowania rówieśnikom swoich umiejętności, a także pasji. Społeczność szkoły podziwiała występy wokalne, instrumentalne, taneczne. Nie zabrakło artystów malarzy oraz stylistów i wizażystów. Były również pokazy karate, gadka kurpiowska, występ cheerleaderek.

 • 12 czerwca 2017 r. w naszej szkole  już po raz siódmy odbyła się uroczystość pod nazwą CZYTANIE NORWIDA. Jest to ogólnopolska akcja, promując  mądrą i ponadczasową twórczość naszego patrona. W spotkaniu  udział wzięli znakomici goście, którzy podzielili się swoimi  refleksjami na temat wybranych wierszy.

 • 14 czerwca uczniowie klas pierwszych (B,G i F) oddali się sztuce ulicznej tworząc własne, niepowtarzalne dzieła metodą Street Art.

 • 19 czerwca nasi uczniowie, którzy trenują w klubie MKKK SHINKYOKUSHIN pod opieka dyrektora szkoły przygotowali pokaz karate i zajęcia dla maluchów z ostrołęckich przedszkoli i młodzieży z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Ostrołęce.

 • 21 czerwca 2017 r. w sali widowiskowej OCK odbyło się uroczyste spotkanie w ramach dziesiątej, jubileuszowej Samorządowej Gali Uczniowskiej. Młodzi, utalentowani uczniowie otrzymali listy gratulacyjne, nagrody książkowe i medale - Ostrołęcki Laur Oświaty. Podczas gali wyróżnieni zostali także uczniowie naszej szkoły : Bartosz Sznyter – za wybitne pozanaukowe osiągnięcia w obszarze sportu, kultury, działalności społecznej i Hubert Daniszewski - za najwyższą średnią ocen w klasyfikacji końcoworocznej. Nagrodę za najwyższą średnią ocen za trzy lata nauki w liceum otrzymał  Wiktor Kozon.

 • 23 czerwca w Hali Sportowo – Widowiskowej im. A. Gołasia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Tego dnia pożegnaliśmy odchodzących na emeryturę nauczycieli: panią Bogumiłę Teresę Milewską, pana Waldemara Jabłonowskiego oraz pracownika szkoły, panią Jadwigę Żakowską.

 • W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole był realizowany rojekt eTwinning „Back to the movies!”, który od września realizowała grupa uczniów z klasy 1f we współpracy z rówieśnikami z Włoch. Motywem przewodnim projektu były różne aspekty kina amerykańskiego.

 • Przez cały rok klasa If pod kierownictwem państwa Markowskich brała udział w Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Na cały projekt składały się trzy zadania. Pierwsze to nagranie krótkiego wywiadu z lokalnym patriotą Jackiem Karczewskim, drugie polegało na stworzeniu 10 sekundowego filmiku promującego miasto, natomiast trzecie na przeprowadzeniu projektu społecznego. Ukoronowaniem Akademii był Wielki Finał w Krakowie.

 • W ramach Mazowieckiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, uczennice naszej szkoły Julia Szcześniak (kl.2e) i Olga Patoka (kl.2f), przygotowały plakaty interaktywne prezentujące w ciekawy sposób informacje na temat krajów niemieckojęzycznych.

 • Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Łowców Talentów w dowód uznania zaangażowania nauczycieli w rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów oraz wysokich osiągnięć w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych organizowanych w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Łowimy Talenty 2016/17 realizowanego przez Łowców Talentów Jersz.

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Wiktor Kozon z klasy 3b z rąk mazowieckiej wicekurator oświaty, Pani Doroty Skrzypek.
 • W dniach 31 lipca – 4 sierpnia 2017 r. w Dublinie odbyła się 15. Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna. Szymon Stolarczyk nasz tegoroczny absolwent zdobył SREBRNY MEDAL. W zawodach drużynowych  zawodnicy z Polski   zajęli  II miejsce. Był to najlepszy występ Polaków w historii Olimpiady, zarówno w zawodach indywidualnych jak i drużynowych.

       Osiągnięcia

- Finał XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy - Chór CANTILENA zdobył ZŁOTY KAMERTON i znalazł się w   gronie 6 najlepszych Chórów Szkolnych w Polsce (to już czwarty ZŁOTY KAMERTON),

- LXVIII Olimpiada Matematyczna - Szymon Stolarczyk z klasy 3d uzyskał tytuł laureata III stopnia.

- XV Olimpiada Lingwistyki Matematycznej - Szymon Stolarczyk z klasy 3d zdobył tytuł laureata i będzie reprezentował nasz kraj na etapie międzynarodowym, który odbędzie się w sierpniu w Dublinie.

- Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny - Szymon Stolarczyk z klasy 3d zajął I miejsce w Polsce. Wyróżnienie otrzymali: Maciej Białobrzeski z klasy 1d, Krzysztof Zalewski z klasy 2a, Albert Dawidczyk z klasy 2a, Tomasz Mrozek z klasy 3d, Piotr Wójcik z klasy 3d, Mateusz Jeziorkowski z klasy 3d, Mateusz Lis z klasy 3a.
- XIX Olimpiada Wiedzy o Prawie - Maciej Wiśniewski z klasy 3b zajął I miejsce w etapie okręgowym i tym samym został nominowany do etapu centralnego
- XIX Olimpiada Wiedzy o Prawie - Maciej Wiśniewski z klasy 3b został laureatem

- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA - Szymon Stolarczyk z klasy 3d zdobył I miejsce.

- Międzynarodowe Zawody Matematyczne Náboj 2017 - drużyna z naszej szkoły w składzie: Szymon Stolarczyk, Mateusz Jeziorkowski, Tomasz Mrozek, Mateusz Szymczyk, Piotr Wójcik zdobyła 18 miejsce w Polsce i 32 miejsce w klasyfikacji międzynarodowej. W ośrodku w Warszawie drużyna zajęła 8 miejsce, zdobywając wyróżnienie.

- XXIV Olimpiada Informatyczna - Piotr Wójcik z klasy 3d uzyskał tytuł finalisty.

- Konkursu informatyczny InfoTest - do finału zakwalifikowało się aż 7 naszych uczniów (na 80 finalistów) - Radosław Cieślik (2d), Hubert Daniszewski (2d), Albert Dawidczyk (2a), Mikołaj Duszak (2d), Michał Perłakowski (2d), Bartłomiej Suchecki (2d), Artur Załęski (3d).

- XXXII Olimpiada Ekologiczna - Wiktoria Suchcicka z klasy 2e zakwalifikowała się do etapu centralnego.
- Wojewódzki Finał Sztafetowych Biegów Przełajowych - reprezentacja chłopców wywalczyła 8 miejsce,
- Konkursie Fotograficznym INQBATOR 2016 - Piotr Szewczyk (kl. 2d), zdobył  II miejsce za zdjęcie pt. MIŁOŚĆ ze spektaklu Les Aimants,
- Licealiada w Indywidualnych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców z miasta Ostrołęki: 1 miejsce - Aleksandra Gruz (3d) 1000m, 2 miejsce - Adam Piątkowski (1g) 1500m, 3 miejsce - Marcin Parda (3a) 1500m,
- Międzypowiatowe Mistrzostwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych:  1 miejsce - Aleksandra Gruz z Rataj (3d) na dystansie 1500m, 1 miejsce - Marcin Parda z Myszyńca (3a) na dystansie 1500m, 6 miejsce - Laura Kur  z Ostrołęki (1e) na dystansie 1500m,   
- XI Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla klas pierwszych - drużynowo III miejsce w składzie: Barbara Czartoryska z klasy 1e (opiekun - p. Anna Długokęcka), Maciej Białobrzeski i Patryk Chojnicki - obaj z klasy 1d (opiekun - p. Bogumiła Milewska). Indywidualnie miejsce III zajął Maciej Białobrzeski.
- Nasze szczypiornistki zajęły II miejsce w Mistrzostwach Miasta w piłkę ręczną.

- Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w karate w Radomiu - Natalia Nalewajk z klasy 2c zdobyła złoty medal w kumite, czyli walkach w pełnym kontakcie.

- Mistrzostwa Polski U-20 w Toruniu - Kornelia Suchecka z kl. 3f, reprezentantka UKS 7 wywalczyła w trójskoku srebrny medal. Uzyskała wynik 12,56m (I klasa sportowa), ustanawiając nowy rekord szkoły, który wynosił dotychczas 12,54m i należał do Katarzyny Gwiazdy.
- Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych - Adam Piątkowski z klasy 1g (UKS7) zajął 4. miejsce na dystansie 5km w kategorii U18 (junior młodszy), uzyskując czas 00:16:25s.
- Licealiada w piłkę nożną dziewcząt - drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce wygrywając wszystkie mecze.
Drużyna walczyła w składzie: Joanna Tomczak, Marta Niźnik, Oliwia Płoska, Anna Pieńkos, Izabela Kowalczyk, Dominika Ostrowska, Izabela Grabowska, Katarzyna Rzepa i Martyna Dawid.
- Licealiada w piłkę nożną chłopców - nasi uczniowie zostali mistrzami Ostrołęki szkół średnich. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Konrad Kulesza, Mateusz Kuliś, Kacper Szurnicki, Jakub Laska, Karol Macioch, Patryk Łaszczewski, Artur Muchin, Mateusz Augustyniak, Piotr Przytuła, Jakub Grzyb, Robert Kowalczuk, Kacper Niedźwiedzki.
- Licealiada dziewcząt i chłopców w tenisie ziemnym - I miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Łucja Szabłowska z klasy 2e, w kategorii chłopców I miejsce Bartosz Murach z klasy 2d oraz II miejsce Jan Ogonowski z klasy 3h.
Wszystkim serdecznie gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.
- VI Konkurs Historyczny "Danuta Siedzikówna "Inka" i jej czasy" (konkurs miejski) II miejsce zajął Michał Kotowski (3d), a III miejsce Bartosz Wołosz (1b).
- Miejski Konkurs o Józefie Bemie i jego epoce - Karol Truszkowski z klasy 3b zajął 1. miejsce
- 36 Ostrołęcki Konkurs Recytatorski Miejsce Urodzenia - Adrian Brzuzy z klasy 3d zdobył wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
- IV Międzyszkolny Konkurs "SYMBIOZA" - Michał Wroński z klasy 2c zdobył wyróżnienie, zajmując IV miejsce.
- XXIII edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji C. K. Norwida  organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas  Christiana”- Dorian Śniegocki z klasy 2a zajął II miejsce w turnieju recytatorskim.
- II edycja konkursu "Ojczysty – dodaj do ulubionych" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. J. Bema w Ostrołęce - Karolina Ogniewska z klasy 1a zajęła III miejsce.
- Ogolnopolski Konkurs Fotograficzny "Pejzaże wokół mojego miasta" - Piotr Szewczyk z klasy 2b zajął 1. miejsce
- XLVI Olimpiada Biologiczna - Katarzyna Ziemek z klasy 2e została finalistką etapu okręgowego.

- Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny - Maciej Białobrzeski z klasy 1d uzyskał wyróżnienie.

- Szkolny konkurs "Fizyka w obiektywie-zasady zachowania" - I miejsce Alicja Kaczyńska z klasy 2c, II miejsce Miłosz Sikora z klasy 2d, III miejsce Patrycja Gąska z klasy 2c.

- MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "PORTRET NORWIDA" - 1. miejsce: Natalia Suchta (I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie), 2. miejsce: Joanna Ziembowska (I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie), 3. miejsce: ex aequo Sara Pons i … Sara Pons (Zespół Szkół Nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce) – dwie prace tej uczestniczki zostały ocenione równie wysoko. WYRÓŻNIENIA: Patrycja Krystkiewicz (I LO im. Gen. J. Bema w Ostrołęce), Aleksandra Zalewska (I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie)

- MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZDJĘCIE/CYKL ZDJĘĆ INSPIROWANYCH JEDNYM ZE WSKAZANYCH UTWORÓW NORWIDA” - Miejsc 1-3 nie przyznano. WYRÓŻNIENIA: Anna Gomoliszek (I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie), Wiktoria Bączek (I LO im. Gen J. Bema w Ostrołęce).

- Szkolny konkurs PATRONI ROKU 2017 - I miejsce - Klaudia Śniadała z klasy 2c,II miejsce - Patrycja Gąska z klasy 2c,
III miejsce - Dorota Mrozek z klasy 1e,Wyróżnienie - Aleksandra Choroszewska z klasy 2c.

- VIII Konkurs Matematyczny I love Math. Drugoklasiści z ostrołęckich szkół średnich zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami. Trzy z nich były zapisane w języku angielskim, a trzy po polsku. Uczniowie naszej szkoły odnieśli w tym konkursie sukcesy: Arkadiusz Dawid z klasy 2d zajął II miejsce ex aequo z uczniem III LO, a Jacek Smółka z klasy 2a uplasował się na III miejscu.

- Licealiada dziewcząt i chłopców w tenisie ziemnym - I miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Łucja Szabłowska z klasy 2e, w kategorii chłopców I miejsce Bartosz Murach z klasy 2d oraz II miejsce Jan Ogonowski z klasy 3h.

- Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce - złote medale: Adam Piątkowski (kl. Ig) w biegu na 800m J. mł. (2:18,01 s), Wiktoria Pławska (kl. 2e) w pchnięciu kulą J. (9,82 m), Kornelia Suchecka w skoku w dal J. (5,18 m).
srebrne medale: Patrycja Tłomacka (kl. 2e) w biegu na 400m J. (1:13,58) i sztafecie 4x100 m (1:01,75 s) , Milena Dobrowolska (kl. 2f) w rzucie oszczepem J. (19,40 m) i w sztafecie 4x100 m J. (1:01,75 s), Katarzyna Zalewska (kl. 2g) w skoku w dal J. ( 4,13 m), w biegu na 100m J. (F 16,22s , el. 15,00s) i w sztafecie 4x100m J. (1:01,75 s), Olga Patoka (kl. 2f) w sztafecie 4x100m J. (1:01,75 s), Szymon Mocek (kl. 2g) w skoku  wzwyż J. (145 cm).
brązowe medale: Patrycja Gocłowska (kl. 1f) w rzucie oszczepem J. mł. (22,61 m), Mateusz Suchecki (kl. 1e) w skoku wzwyż J. mł. (135 cm), Anna Rawa (kl. 1e) w skoku w dal J. mł. (4,34 m).
- XVII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia w Płocku - nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Zmieniony: Piątek, 02 Marzec 2018 13:53
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 21