Szkoła Promocji Zdrowia
Światowy Dzień AIDS
Środa, 12 Styczeń 2011 09:01

Dzień walki z AIDS, obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.  
W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Dlatego też i na terenie naszego liceum w tym dniu na korytarzach szkolnych rozwieszono plakaty dotyczące AIDS oraz rozłożono ulotki dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.
1 grudnia w związku z obchodami na terenie II LO Światowego dnia walki z AIDS wśród uczniów programu przeprowadzono konkurs wiedzy dotyczący HIV/AIDS.
Z pośród uczestników konkursu wyłoniono  trzy osoby z największą punktacją.
I miejsce zajęła Natalia Wasilewska
II miejsce przyznano Karolinie Brodzik
III miejsce otrzymała Milena Drężek.

Wszystkie nagrodzone osoby są z klasy 2c.
Nagrody ufundował Prezydent Miasta Ostrołęka.
Laureatom serdecznie gratuluję, pozostałych zachęcam do brania udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez koordynatora programu.

 

Pozdrawia. Beata Samorajska.

Zmieniony: Środa, 12 Styczeń 2011 13:39
 
Zbiórka karmy dla schroniska „Canis”
Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 12:49

Nakarmiłeś psa swojego?

 Nakarm bezdomnego!

 Pomóż mu przetrwać zimę.

 

Pod takim właśnie hasłem Szkolna Grupa Przyjaciół Zwierząt „Animals” rozpoczęła zbiórkę karmy dla schroniska „Canis” w Kruszewie. To już druga taka zimowa zbiórka, której organizatorem jest Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpańskich Zwierząt „Niczyje”, lecz to pierwszy rok, w którym pomaga nasza szkoła.

Dary należy dostarczać do Pani Pedagog lub Dudzińskiej Edyty (kl. 2 B)

od 5 do 19 stycznia 2011 roku.

 

Zmieniony: Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 13:04
Więcej…
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów
Czwartek, 25 Listopad 2010 11:25

Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów corocznie przypada na trzeci czwartek listopada. W tym roku dzień ten na terenie naszego Liceum obchodzono 18 listopada.
Młodzież programu „Szkoły Promocji Zdrowia” od samego rana przygotowywała szkołę do obchodów tego dnia. Napompowano ok. 300 balonów, które w środku zawierały karteczkę ze szkodliwymi substancjami, jakie powstają w czasie spalania papierosa. Przygotowano stoiska z ulotkami dotyczącymi palenia tytoniu, oraz ze sprzętem medycznym do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Rozstawiono stoisko Milandii i rozdawano liczniki kalorii. Na korytarzach szkoły rozwieszono hasła promujące rzucenie palenia tytoniu, oraz plakaty, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt: „Licealisto – wybierz życie bez palenia”. W konkursie wzięło udział ponad 40 plakatów, z których komisja w składzie: pani dyrektor Teresa Gierwicz, nauczyciele: Agnieszka Pragacz, Ewa Dylewska, Marta Sobczak, Grzegorz Zawrotny oraz pielęgniarka Grażyna Żebrowska za najlepszy uznała plakat Karoliny Podgajnej z kl. 2c, kolejne miejsca przyznano Marlenie Orzołek kl. 1c oraz  Magdalenie Wiskiej kl. 2c.
Wymienione osoby otrzymały wartościowe nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęka.
Nagrodzonym gratuluję, pozostałych uczniów zachęcam do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez koordynatora programu „Szkoła Promocji Zdrowia”.
Pozdrawiam. Beata Samorajska.

 

  

Zmieniony: Czwartek, 25 Listopad 2010 13:00
 
Konkurs plastyczny
Poniedziałek, 08 Listopad 2010 12:46

Dnia 18.11.2010 r.  w ramach „Światowego Dnia Rzucania Palenia”  Szkoła Promocji Zdrowia organizuje akcję promującą życie bez palenia.

W związku z powyższym ogłasza konkurs na plakat pt. „Licealisto, wybierz życie bez papierosa”.

Plakaty mogą być wykonane dowolną techniką i powinny mieć wymiary 50 x 70 lub 60 x 80. Prace należy złożyć do 16.11.2010 r. do pani Ewy Dylewskiej.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18.11.2010 r. na długiej przerwie o 13.05 w trakcie trwania akcji.  Zapraszamy do wzięcia udziału - atrakcyjne nagrody.

Organizator
Szkoła Promocji Zdrowia

 


Zmieniony: Poniedziałek, 15 Listopad 2010 12:38
 
„Marsz różowej wstążeczki”
Wtorek, 19 Październik 2010 10:53

16 października 2010 r. uczniowie programu „Szkoła Promocji Zdrowia” wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w akcji prozdrowotnej organizowanej w ramach „Dni walki z rakiem”.
Młodzież z różowym balonikiem w ręku i hasłem na ustach „my się raka nie boimy, skorupiaka zwyciężymy” propagowała profilaktykę raka piersi.
W ramach tej akcji ogłoszono konkurs na plakat pt: „Dni walki z rakiem”, który rozstrzygnięty został w trakcie trwania akcji.
I miejsce otrzymał plakat – Sylwii Orzechowskiej (kl.Ic) pt. „Wcześnie wykryty rak może być wyleczony”;
II miejsce otrzymała Justyna Łada (kl. IIc) za plakat pt. „Przekroczyć zwrotnik raka”;
III miejsce przyznano Karolinie Brodzik (kl. IIc) za plakat pt.„Profilaktyka twoją szansą”
Poza tym przyznano wyróżnienia za 4 plakaty dla: Brzostek Aleksandry, Karoliny Stryjek, Dominiki Bączek i Hanny Kulas oraz dla Karoliny Podgajny.
Nagrodzone plakaty wyeksponowane są w Szpitalu Specjalistycznym na holu głównym.
Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękuję, a nagrodzonym gratuluję.
Koordynator programu Beata Samorajska.

 Zmieniony: Środa, 20 Październik 2010 08:29
 
Wycieczka do Białowieży
Wtorek, 12 Październik 2010 13:08

23 września 2010 r. klasa II c w ramach Szkoły Promocji Zdrowia przebywała na wycieczce w Białowieży. Zwiedzając trasy w obszarze dawnego Rezerwatu Ścisłego młodzież miała okazję zobaczyć przyrodę która rządzi się własnymi prawami.

W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym uczniowie oglądali zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki i historycznego użytkowania Puszczy. Wszystkie zagadnienia przyrodnicze przedstawiane są blokami problemowymi za pośrednictwem realistycznych dioram przedstawiających zwierzęta, grzyby, rośliny w ich naturalnych środowiskach. W realizacji dioram wykorzystano wiele środków ekspresyjnego wyrazu: światło sceniczne, dźwięki (jak naturalne odgłosy ptaków, dużych ssaków), wielkoformatowe, barwne fotografie, makiety.
Zaś w Rezerwacie Pokazowym Żubrów można zobaczyć z bliska (oprócz oczywiście żubrów) wilki, dziki, jelenie, konika polskiego, rysia i żubronia, które są eksponowane w warunkach półnaturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością.

Piękna pogoda i uroki Puszczy Białkowskiej pozostawiły wiele niezapomnianych wrażeń.

  

 

Zmieniony: Środa, 13 Październik 2010 08:18
 
Spotkanie integracyjne
Wtorek, 12 Październik 2010 11:14
1 października 2010 r. klasy Ic i IIIc wybrały się do Parku Rozrywki „Knieja”. Było to spotkanie integracyjne w ramach Szkoły Promocji Zdrowia, podczas którego młodzież miała okazję zagrać w paintball i sprawdzić swoje możliwości w parku linowym. Po wzmożonym wysiłku można było zjeść pyszną kiełbaskę pieczoną na ognisku, zdrowe sałatki oraz produkty z  Milandii. Wszyscy bawili się świetnie i czas szybko płynął.

 

  

Zmieniony: Środa, 13 Październik 2010 08:14
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 5