Szkoła Promocji Zdrowia
Wycieczka klasy IIc do Wyszkowa
Piątek, 04 Listopad 2011 09:32
Dnia 5.10.2011 r. klasa II c przebywała na wycieczce edukacyjnej w ośrodku MONAR w Wyszkowie w ramach realizacji programu Szkoły Promocji Zdrowia. Młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami obowiązującymi w ośrodku leczenia uzależnień oraz wysłuchania kilku historii ludzi uzależnionych, którzy przebywają tam i próbują walczyć z nałogiem pierwszy a może już kolejny raz ...
 
Wycieczka klas I c do Lasek
Piątek, 07 Październik 2011 13:05

5 października klasa Ic w ramach programu Szkoły Promocji Zdrowia odbyła wycieczkę do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackej w Laskach gdzie zapoznała się z historią i metodami pracy z dziećmi niewidomymi.

 


 

Zmieniony: Czwartek, 10 Listopad 2011 08:18
 
KONKURS PLASTYCZNY
Środa, 05 Październik 2011 08:31

"Życie bez uzależnień"

 Celem konkursu plastycznego jest:

  • zapobieganie: narkomanii, alkoholizmowi, paleniu papierosów, uzależnieniu od internetu i telefonu komórkowego,
  • życie bez nałogów.

  Plakaty powinny mieć wymiary 60x80 lub 70x90. Technika wykonania jest dowolna.
  Prace plastyczne składamy do dnia 10 listopada 2011r. do Pani Ewy Dylewskiej.

  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 17 listopada 2011r. podczas ogólnoszkolnej akcji promocji zdrowia na terenie II LO.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Czekają ciekawe nagrody.

Organizatorzy 

Szkoła Promocji Zdrowia

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 10 Październik 2011 11:15
 
Wycieczka na Litwę
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 09:10

W dniach 30-31 maja 2011 r. uczniowie klas promocji zdrowia przebywali w Druskiennikach.  Korzystali z atrakcji w Aquaparku oraz Parku Linowego nad Niemnem.  Niezapomniane wrażenia oraz chwile spędzone na wspólnej zabawie i rozmowach przy ognisku na długo pozostaną w ich pamięci. 

Zmieniony: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 08:29
 
Dzień Dziecka w szpitalu
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 08:56

Z okazji dnia dziecka klasa Ic uczestniczyła w obchodach, które zostały zorganizowane na terenie ostrołęckiego szpitala. W tym samym dniu oddział dziecięcy odebrał pierwszą nagrodę w konkursie fundacji Magellana „Bajkowe Opowieści”.
Oddział dziecięcy został  pięknie udekorowany kolorowymi balonami, chore dzieci znajdujący się na oddziale oraz uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 6 bardzo chętnie zebrali się w holu oddziału dziecięcego, by dowiedzieć się jakie niespodzianki zostały dla nich przygotowane.
Całą imprezę prowadziła Marlena Orzołek z Ic. Po oficjalnym rozpoczęciu pojawili się klauni z Fundacji Doktora Clowna, obdarzając wszystkich czerwonymi nosami i  pluszakami. Następnie uczniowie z klasy IIa  przedstawili swój występ, który został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci  mogły nauczyć się śpiewać wesołych piosenek, grały w kalambury, gdzie nagrodą były obrazki z postaciami z bajek, malowały swoje twarze w kolorowe wzory, mogły odcisnąć kolorową dłoń oraz spróbować produktów mleczarni  Piątnica.
Prawdziwą furorę zrobiła wielka krowa, którą pokochały wszystkie dzieciaki. Nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami, a uśmiechy dzieci były bezcenne Smile 

Koordynator programu Szkoła Promocji Zdrowia
Beata Samorajska

Zmieniony: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 08:25
 
XI Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia w Siedlcach
Poniedziałek, 13 Czerwiec 2011 08:50

Tradycją szkół promocji zdrowia są coroczne zmagania zarówno sportowe jak i intelektualne, które nazwane zostały „Olimpiadą Szkół Promocji Zdrowia”. Przygotowanie młodzieży trwało kilka miesięcy i wymagało zaangażowania dużej grupy ludzi.
Do konkurencji pierwszej pomocy przygotowały się cztery uczennice z klasy II c pod czujnym okiem pana Tomasza Dmochowskiego z Meditransu i pani Beaty Żebrowskiej - opiekuna medycznego programu. W konkurencji tej  wystąpiły Natalia Wasilewska i Milena Młynarska, które  zdobyły  I miejsce na Mazowszu.
Uczennica naszej szkoły Karolina Brodzik z klasy II c przygotowała najlepszą prezentację multimedialną i  zdobyła dzięki temu I miejsce.  
Oprócz tego rywalizacja przebiegała w pięciu konkurencjach sportowych, w których poradziliśmy sobie znakomicie. Młodzież przygotowywała do zawodów grupa nauczycieli wychowania fizycznego. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z układem tanecznym, przygotowane przez panią Katarzynę Orlicką.
W ogólnej klasyfikacji pokonaliśmy pięć szkół, zajmując II miejsce.
Wszystkim, którzy przygotowali młodzież do olimpiady bardzo dziękuję i gratuluję.  

Koordynator  programu Szkoły Promocji Zdrowia

Beata Samorajska

Zmieniony: Wtorek, 14 Czerwiec 2011 08:30
 
kulig klasy 2 c
Środa, 12 Styczeń 2011 09:18

14 grudnia 2010 roku  w ramach zajęć „Szkoły Promocji Zdrowia” klasa 2 c spotkała się na kuligu zorganizowanym w „Parku Rozrywki Knieja”. Mimo dużego mrozu i świeżego białego puchu humory bardzo nam dopisywały, a kiełbaska smakowała jak nigdy.
Opiekunom i młodzieży życzę dużo uśmiechu w następnych takich zabawach na śniegu.

 

Pozdrawiam. Beata Samorajska.

Zmieniony: Czwartek, 13 Styczeń 2011 08:58
 
Klasa I c w Laskach
Środa, 12 Styczeń 2011 09:17

9 grudnia 2010 r. odbyła się wycieczka edukacyjna klasy 1 c do Zakładu dla Niewidomych w Laskach – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach koło Warszawy.
W czasie wizyty  młodzież mogła zapoznać się z zasadami funkcjonowania zakładu, poznać dzieci w przedszkolu, zapoznać się z historią zakładu jak również poznać zasady edukacji małych dzieci i młodzieży.
Na zakończenie pobytu przedstawiono film mówiący o życiu dzieci niewidomych.
Wszystkich uczestników wycieczki serdecznie pozdrawiam.

 Beata Samorajska.

 

Zmieniony: Czwartek, 13 Styczeń 2011 08:55
 
Wycieczka do Kajetan
Środa, 12 Styczeń 2011 09:14

8 grudnia 2010 r. odbyła się wycieczka edukacyjna klasy 3 c do Międzynarodowego Instytutu Mowy i Słuchu w Kajetanach.
Wyjazd miał na celu przedstawienie młodzieży diagnozowania i leczenia wszelkich zaburzeń mowy i słuchy występujących u osób w różnej grupie wiekowej.
Na zakończenie pobytu młodzież została zaproszona do corocznego odwiedzania instytutu.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do ponownego wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych organizowanych dla „Szkoły Promocji Zdrowia” przez instytut w 2011 roku.

Pozdrawiam. Beata Samorajska.

Zmieniony: Środa, 12 Styczeń 2011 14:28
 
Mikołajki w Oddziale Dziecięcym Szpitala w Ostrołęce
Środa, 12 Styczeń 2011 09:11

Mikołajki w szpitalu nie mogły być nudne. Jak co roku, tego dnia nie zabrakło gier, zabaw, zgadywanek, kalambur i tańców, które poprowadziła młodzież ze Szkoły Promocji Zdrowia.  Po zabawach nadszedł czas na najbardziej oczekiwany moment – prezenty. Mikołaj wyjmował je z wielkiego, czerwonego worka, a następnie rozdawał je zniecierpliwionym dzieciom.
Opiekunowi klasy Pani Agnieszce Pragacz serdecznie dziękuję za poświęcony czas na przygotowanie już kolejnych mikołajek, a młodzieży życzę wiele radości z zabawy z dziećmi.Pozdrawiam. Beata Samorajska.

Zmieniony: Środa, 12 Styczeń 2011 14:12
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 5