Szkoła Promocji Zdrowia
Wycieczka do Ośrodka dla Niewidomych w Laskach (2012)
Poniedziałek, 16 Grudzień 2013 11:40
Klasa 1c jak co roku, w ramach programu Szkoły Promocji Zdrowia, pojechała na wycieczkę edukacyjną do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach koło Warszawy.
Jest to znana w Polsce placówka oświatowa zajmującą się edukacją osób niewidomych i słabowidzących. Posiada wieloletnie doświadczenie w edukacji i rewalidacji osób ze znaczną i całkowitą dysfunkcją wzroku. Uczniowie realizują programy edukacyjno-wychowawcze dostosowane do własnych możliwości i rozwoju intelektualnego. Jednocześnie otrzymują wszechstronną pomoc w rozwoju czynności życia codziennego, samodzielnego poruszania się, orientacji w przestrzeni, a także rehabilitacji resztek wzroku. W Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym mogą skorzystać z pomocy specjalistycznej dzieci z niepełnosprawnością wzrokową, które nie są uczniami Ośrodka.
W czasie wizyty  młodzież naszej szkoły mogła zapoznać się z historią i zasadami funkcjonowania zakładu, poznać dzieci w przedszkolu, jak również zobaczyć pomoce dydaktyczne i materiały edukacyjne stosowane w edukacji dzieci i młodzieży niewidomej.
Zmieniony: Wtorek, 17 Grudzień 2013 11:47
 
Wycieczka do Lasek(2011)
Poniedziałek, 16 Grudzień 2013 11:36
W ramach programu Szkoły Promocji Zdrowia klasa 1c pojechała na wycieczkę edukacyjną do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.
W czasie wizyty  młodzież mogła zapoznać się z zasadami funkcjonowania zakładu, poznać dzieci w przedszkolu, zapoznać się z historią zakładu jak również poznać zasady edukacji małych dzieci i młodzieży.
Na zakończenie pobytu przedstawiono film mówiący o życiu dzieci niewidomych.
Zmieniony: Wtorek, 17 Grudzień 2013 11:47
 
Światowy Dzień AIDS
Wtorek, 10 Grudzień 2013 10:34

2 grudnia 2013 roku o godz. 11.30 został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy dotyczący problematyki HIV/AIDS. Konkurs został zorganizowany już po raz czwarty,jego celem jest uświadomienie jak ważną rolę w profilaktyce zachorowań odgrywa wiedza o drogach zakażenia i sposobach zapobiegania. Przygotowano 40 pytań zarówno zamkniętych jak i otwartych, jednokrotnego jak i wielokrotnego wyboru.  Młodzież na napisanie testu miała 45 min. Test pisany był w trzech klasach o tej samej godzinie. W tym roku do rywalizacji o główną nagrodę przystąpiło dwóch uczniów z poza programu SzPZ.
Tego samego dnia na holu głównym wychowawcy klasy I c i II c przygotowali wystawkę mówiącą o profilaktyce HIV/AIDS, a uczniowie zamieścili plakaty pt: „Żyję bez ryzyka AIDS”. Można też było poszerzyć swoją wiedzę na ten temat czytając różne materiały informacyjne w postaci ulotek i książeczek edukacyjnych.
Ogłoszenie wyników powyższego konkursu nastąpiło 5 grudnia o godz. 12.30 na sali gimnastycznej II LO. O wręczenie nagród poproszono dyrektora szkoły Pana Ryszarda Kaliszewskiego oraz wychowawców klas w obecności koordynatora programu.
Osoby nagrodzone w konkursie wiedzy:
- I miejsce - Zięba Kamila – kl. III c
- II miejsce - Pędzich Karolina – kl. I c
- III miejsce - Kowalczuk Natalia -  kl. II c
W konkursie plastycznym nagrody otrzymały:
- Anna Grala kl.II c
- Ludwika Kubrak kl.II c
- Marta Orzoł kl.II c

    

Zmieniony: Czwartek, 05 Czerwiec 2014 10:55
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2013r.
Czwartek, 21 Listopad 2013 11:40

Dnia 21 listopada 2013 r. o godz. 10.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia, rozpoczęła się akcja prozdrowotna pod hasłem „Używki ….To nie dla nas!!!”. Jak co roku w trzeci czwartek listopada w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu, koordynator Szkoły Promocji Zdrowia Beata Samorajska oraz uczniowie i wychowawcy klas uczestniczący w tym programie, przygotowali wiele atrakcji dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miasta i powiatu. Celem akcji było kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez substancji psychoaktywnych, uzależniających oraz przygotowanie młodych ludzi do radzenia sobie z problemami życiowymi i emocjonalnymi bez substancji chemicznych. Dla młodzieży biorącej udział w akcji prozdrowotnej przygotowano cykl szkoleń dotyczących uzależnień, zostały przeprowadzone konkursy wiedzy dotyczące uzależnień od narkotyków i alkoholu, konkurs plastyczny pod hasłem „Uzależnieniom mówię nie” oraz quiz antynikotynowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs z alkogoglami zorganizowany przez Komendę Miejską Policji. Akcji towarzyszyły  występy artystyczne dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Ostrołęki.  

Zmieniony: Czwartek, 28 Listopad 2013 19:38
 
Konkurs plastyczny
Czwartek, 24 Październik 2013 08:08

"Uzależnieniom Mówię Nie"

 Celem konkursu plastycznego jest:

  • kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez substancji psychoaktywnych i uzależniających,
  • zapobieganie: narkomanii, alkoholizmowi, paleniu papierosów, uzależnieniu od internetu i telefonu komórkowego,
  • życie bez nałogów.

  Plakaty powinny mieć wymiary 60x80 lub 70x90. Technika wykonania jest dowolna.
  Prace plastyczne składamy do dnia 13 listopada 2013r. do Pani Anety Mizerek-Ochenkowskiej.

  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 listopada 2013r. podczas akcji prozdrowotnej pod hasłem „Używki…. To nie dla nas!!!”
  na Hali Widowiskowo - Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich uczniów naszej szkoły. Czekają ciekawe nagrody.

Organizatorzy 
Szkoła Promocji Zdrowia
Zmieniony: Czwartek, 05 Czerwiec 2014 10:53
 
XIII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia
Wtorek, 11 Czerwiec 2013 08:03

7 czerwca 2013 r. w Radomiu odbyła się XIII Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia. Nasza szkoła odniosła sukces, zdobywając w ogólnej klasyfikacji I miejsce. Spotkanie było podsumowaniem całorocznej pracy licealistów, którzy w tym roku, w ramach Szkół Promocji Zdrowia zajmowali się problematyką dotyczącą starzenia się i starości. Jednym z elementów tegorocznej Olimpiady Szkół Promocji Zdrowia był konkurs na prezentację multimedialną, tematyką nawiązującą do hasła przewodniego. Licealiści wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz talentem i powstały bardzo ciekawe prace. Uczniowie zmierzyli się w kilku konkurencjach sportowych, wśród których były m.in. sztafeta z workami, bilard z piłkami tenisowymi oraz skok przez duże skakanki. Bezkonkurencyjny był zespół w udzielaniu pierwszej pomocy. Rywalizacja sportowa poprzedzona została trzyetapową olimpiadą wiedzy na temat starzenia się i starości, w której udział wzięli wszyscy uczniowie Szkół Promocji Zdrowia.
Dziękujemy uczestnikom i opiekunom za zaangażowanie, pomoc w przygotowaniu olimpiady i wspaniałą atmosferę w czasie jej trwania.
Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników.

 Dyrekcja
Zmieniony: Piątek, 14 Czerwiec 2013 07:43
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2012r.
Czwartek, 15 Listopad 2012 12:10

  

Zmieniony: Wtorek, 27 Listopad 2012 07:53
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2011r.
Piątek, 18 Listopad 2011 10:29 

 
Wycieczka klasy IIc do Wyszkowa
Piątek, 04 Listopad 2011 09:32
Dnia 5.10.2011 r. klasa II c przebywała na wycieczce edukacyjnej w ośrodku MONAR w Wyszkowie w ramach realizacji programu Szkoły Promocji Zdrowia. Młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami obowiązującymi w ośrodku leczenia uzależnień oraz wysłuchania kilku historii ludzi uzależnionych, którzy przebywają tam i próbują walczyć z nałogiem pierwszy a może już kolejny raz ...
 
Wycieczka klas I c do Lasek
Piątek, 07 Październik 2011 13:05

5 października klasa Ic w ramach programu Szkoły Promocji Zdrowia odbyła wycieczkę do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackej w Laskach gdzie zapoznała się z historią i metodami pracy z dziećmi niewidomymi.

 


 

Zmieniony: Czwartek, 10 Listopad 2011 08:18
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 5