DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

deklaracja 1584688593

eDziennik

Szukaj

35-lecie szkoły

2lo


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Szkoła
Test Coopera dla Wszystkich
Wtorek, 19 Wrzesień 2023 07:33

OSTROLEKA test coopera 2023 kopia 02

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024
Wtorek, 05 Wrzesień 2023 12:02

IMG 98824 września 2023 roku nasza szkoła zainaugurowała nowy rok szkolny 2023/2024 uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce.
Część oficjalna uroczystości wraz ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia.
Pan Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce Krzysztof Jankowski powitał przybyłych gości, a uczniom życzył wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz wytrwałości w osiąganiu zaplanowanych celów. Również zaproszeni goście skierowali serdeczne słowa powitania do uczniów i nauczycieli.
Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru Cantilena pod kierunkiem Pana Henryka Gadomskiego, a na zakończenie w krótkiej części artystycznej wystąpił zespół House of estate.
Nad przebiegiem uroczystości czuwały p. Mariola Biedrzycka z kl. 4f i p. Anna Chojnowska z kl. 3f.

Życzymy wszystkim dobrego roku!!!

ZDJĘCIA

Zmieniony: Piątek, 08 Wrzesień 2023 10:37
 
Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2023/2024
Środa, 30 Sierpień 2023 13:19

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 według następującego harmonogramu:
-   9:30 Msza Św. w Kościele NNMP w Ostrołęce (Fara)
- 11:00 – uroczyste rozpoczęcie roku w Hali Sportowej im. A. Gołasia
Po uroczystości zapraszamy uczniów na spotkania z wychowawcami (wykaz sal znajduje się w szkole)
Przed uroczystością (ok. godz. 10:30) zapraszamy uczniów klas pierwszych na spotkania z wychowawcami i wspólne przejście na halę im. A. Gołasia

Wykaz sal na spotkania uczniów klas pierwszych z wychowawcami

klasa numer sali wychowawca
1 A 15 Agnieszka Wołosz
1 B 11 Elżbieta Mironczuk
1 C 3 Aneta Mizerek – Ochenkowska
1 D 21 Renata Chodkowska
1 E 7 Justyna Kosztyła
1 F 9 Ilona Kulas
1 G 14 Emilia Lewandowska
1 H 19 Milena Rostkowska
Zmieniony: Piątek, 01 Wrzesień 2023 07:57
 
Nasi uczniowie brali udział w mazowieckim programie stypendialnym
Środa, 30 Sierpień 2023 08:23

W ramach ,,Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka na rok szkolny 2022/2023" uczniom naszej szkoły zostały przyznane stypendia. Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się: Marta Mosakowska kl. 1e, Igor Ludwiniak kl. 1c, Aleksander Nadolny kl. 2a, Gabriel Mynyk kl. 2d oraz Jakub Romanowski kl. 3a. Udział w programie wymagał od nich przygotowania różnorodnych projektów edukacyjnych na wybrane tematy. Każdy z uczniów musiał pogłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie, a także wykorzystać zdobyte informacje do przygotowania ciekawych prezentacji, które można zobaczyć otwierając linki znajdujące się poniżej.

1. Jakie tajemnice skrywa trójwymiarowa geometria
2. Aromaterapia - leczenie za pomocą olejków
3. Historia animacji mp4, pptx
4. Podsumowanie projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”
5. Wokół programowania - prezentacja, aplikacja na Androida

Zmieniony: Czwartek, 14 Wrzesień 2023 07:04
 
Stypendium edukacyjne Miasta Ostrołęki
Piątek, 23 Czerwiec 2023 12:46

Zapraszamy do wnioskowania o stypendium edukacyjne Miasta Ostrołęki. Rada Miasta określiła następujące kategorie, w których można aplikować:

1) średnia ocen co najmniej 5,5,
2) uzyskanie tytułu finalisty lub laureata olimpiady przedmiotowej, interdyscyplinarnej, tematycznej, 
3) średni wynik z matury z przedmiotów obowiązkowych i najlepiej zdanego jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym powyżej 90%.
Termin składania wniosków: pkt. 1 i 2 - 30 czerwca, pkt. 3 - 31 lipca.
Szczegóły znajdują się w dołączonych dokumentach. 
DO POBRANIA: Wzór wniosku o stypendiumObowiązek informacyjny
 
Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023
Czwartek, 22 Czerwiec 2023 11:40

normal IMG 3007Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w dniu 23 czerwca 2023r. rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce. Następnie uczniowie i nauczyciele zebrali się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. A. Gołasia. Pan Dyrektor Krzysztof Jankowski powitał przybyłych gości oraz pogratulował uczniom osiągniętych wysokich wyników w nauce. Gratulował młodzieży ukończenia kolejnego etapu nauki. Podziękował nauczycielom za zaangażowanie, wysiłek oraz sumienną pracę, a rodzicom za codzienne wspieranie swoich dzieci. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Wyróżniono też osoby, które miały stuprocentową frekwencję, osiągały sukcesy dydaktyczne i sportowe oraz aktywnie pracowały na rzecz szkoły.
Nie zabrakło zarówno na Mszy Św, jak i na oficjalnej części występu chóru szkolnego CANTILENA pod kierownictwem p. H. Gadomskiego. Po oficjalnej uroczystości młodzież zaprezentowała krótką część artystyczną. Akademię przygotowały p. Marlena Godzina z klasą 2g oraz p. Milena Rostkowska.
ZDJĘCIA

Zmieniony: Wtorek, 26 Wrzesień 2023 09:12
 
CZYTANIE NORWIDA
Czwartek, 22 Czerwiec 2023 11:22

IMG 9363W dniu 6 czerwca nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję promującą twórczość patrona – „Czytanie Norwida”. Jej celem jest promowanie twórczości tego poety w środowisku uczniów poprzez refleksję nad jego poezją wygłoszoną przez osoby nie zawsze bezpośrednio związane z literaturą. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas: p. Bogumiła Jarka – dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta, p. Halina Pierzchała – emerytowana nauczycielka wychowania fizycznego, p. Maria Dłuska – uznana poetka, p. Sylwia Kujawa – nauczycielka języka polskiego w I LO, ks. dr Jarosław Kotowski – proboszcz parafii Zbawiciela Świata, ks. Krzysztof Łapiński – katecheta szkolny oraz p. Dariusz Bereszczyński – tata naszej uczennicy, muzyk.
Goście zmierzyli się z różnorodną i niejednokrotnie trudną poezją naszego patrona. Wszyscy jednak zwrócili uwagę na pierwiastki człowieczeństwa i rolę miłości bliźniego, ale także pokazali uczniom, że twórczość Norwida jest aktualna także dziś i bez trudu można odnieść zagadnienia przez niego poruszane do problemów współczesnego świata.
Spotkanie uświetnił występ Marii Kaczorek (kl. 3f), która zagrała na skrzypcach, a także recytacja wiersza C. K. Norwida w wykonaniu Michała Śledziewskiego z kl.1b.
Uroczystość poprowadziły uczennice kl. 1b Dominika Pyskło i Maja Zaręba. A za jej przygotowanie odpowiadały p. Aneta Mroczkowska i p. Karolina Borkowska
ZDJĘCIA

Zmieniony: Piątek, 23 Czerwiec 2023 07:47
 
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko-Planeta"
Czwartek, 22 Czerwiec 2023 09:15

eko

Uczennica Emilia Gaj z klasy 3e uzyskała w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego Eko-Planeta tytuł laureata III stopnia w kraju.
Wyróżnienie uzyskali: 
- Milena Śledziewska-3e
- Julia Ostrowska - 3e
- Jakub Romanowski - 3a
- Jakub Puławski - 1e
Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Opiekun merytoryczny Dorota Glabas -Ciak     więcej ...

Zmieniony: Czwartek, 22 Czerwiec 2023 10:48
Więcej…
 
FINAŁ IV SZKOLNEGO TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2023 11:29

debata wwwUczniowie naszej szkoły już po raz czwarty uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Debat Oksfordzkich. Po wielotygodniowych eliminacjach, w których rywalizowało ze sobą 10 drużyn, w dniu 16 czerwca odbył się uroczysty finał, w którym zmierzyły się następujące drużyny:
- po stronie propozycji reprezentacja kl. 2d w składzie: Aleksandra Nicewicz, Konrad Prusaczyk, Mateusz Gawek, Julian Rogalski;
- po stronie opozycji reprezentacja kl. 2b w składzie: Julia Ciuchta, Amelia Sierak, Adrian Szostak, Hubert Miłek.

Finaliści, rywalizując o puchar Dyrektora Szkoły, debatowali nad tezą: ‘Sztuczna inteligencja- szansa czy zagrożenie?
Debatę oceniała Komisja Sędziowska w 5-osobowym składzie: pani Beata Kotowska, pani Agnieszka Wołosz, pani Anna Chojnowska, pani Emilia Lewandowska i pan Arkadiusz Szyszka.
Funkcję Marszałka finałowej debaty pełniła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego- Roksana Chmielewska z klasy 3g.

Jurorzy zgodnie podkreślali wyrównany, wysoki poziom merytoryczny debaty oraz gruntowne przygotowanie uczestników. Wszyscy oni wykazali się erudycją, wysoką kulturą słowa, opanowaniem i refleksem, przekonująco prezentując swoje tezy i kontrargumentując stwierdzenia strony przeciwnej.
Decyzją komisji zwyciężyła drużyna klasy 2b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie zapraszamy wszystkie klasy do udziału w przyszłorocznej edycji Turnieju.
ZDJĘCIA

Zmieniony: Czwartek, 22 Czerwiec 2023 10:42
 
Praktyczna lekcja Edukacji dla bezpieczeństwa w zakresie obronności
Poniedziałek, 19 Czerwiec 2023 09:52

20230614 102749Dnia 14.06.2023 roku uczniowie z klas: 1B, 1E, 1G, 1D wzięli udział w wycieczce do Piątnicy w ramach realizacji podstawy programowej przedmiotu EDB. Celem tej wycieczki było między innymi: lekcja terenowa, która polegała na zwiedzaniu schronów i Muzeum FORT, które znajduje się w jednym ze schronów pogotowia bojowego przy Forcie III. Forty Piątnica wchodziły w skład rosyjskiej linii obronnej ciągnącej się od Grodna poprzez Osowiec, Wiznę, Łomżę, Różan, Zegrze do Twierdzy Modlin. W wyremontowanym i zaadoptowanym na ten cel schronie zgromadzono eksponaty związane z historią militarną tego regionu. Po intensywnym zwiedzaniu i wysłuchaniu historii opowiedzianej przez podpułkownika Pana Ludwika Zalewskiego udaliśmy się na strzelnicę. Na strzelnicy najpierw zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu zasad bezpiecznego posługiwania się bronią palną, a następnie przeszliśmy do części praktycznej strzelania z broni długiej do tarcz pod nadzorem instruktorów strzelectwa. Nie zabrakło również części integracyjnej przy wspólnym ognisku.

ZDJĘCIA

Opiekunowie wycieczki:
Pani Aneta Mroczkowska, Pani Ewa Dylewska, Pani Barbara Zaborowska

 

 

Zmieniony: Poniedziałek, 19 Czerwiec 2023 10:15
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 76