|
Czwartek, 12 Luty 2026 13:59 |
|

|
|
Zmieniony: Czwartek, 12 Luty 2026 14:28 |
|
Czwartek, 12 Luty 2026 08:14 |
|
3 lutego 2026 r. w bibliotece szkolnej odbyły się wyjątkowe warsztaty zorganizowane przez uczniów naszej szkoły realizujących projekt „Echo Kurpiowszczyzny” w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Podczas spotkania uczestnicy (uczniowie klas I „E”, III „B”, III „C” i III „G)” mieli okazję własnoręcznie wykonać tradycyjne kwiaty z kolorowej bibuły i krepiny. Powstałe elementy zostaną wykorzystane do stworzenia imponującej, 12-metrowej palmy kurpiowskiej, która stanowi jeden z głównych efektów realizowanego projektu. więcej ...
|
|
Zmieniony: Piątek, 13 Luty 2026 08:57 |
|
Więcej…
|
|
Wtorek, 03 Luty 2026 10:38 |
|
W dniu 15 stycznia w naszej szkole odbył się Szkolny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który po raz kolejny połączył pomaganie z radością wspólnego działania. W tegorocznym 34. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2026 celem zbiórki było wsparcie diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u dzieci. Wydarzenie zorganizował Samorząd Uczniowski, a cała społeczność szkolna z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w akcję wsparcia. Podczas imprezy nie brakowało dobrej zabawy, uśmiechów i pozytywnej energii. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mogli wziąć udział w licytacjach, podczas których dostępne były różnorodne przedmioty, gadżety oraz atrakcyjne vouchery, cieszące się dużym zainteresowaniem. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a wspólna zabawa szła w parze z realną pomocą. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację szkolnego finału, a także darczyńcom i sponsorom, którzy przekazali przedmioty oraz vouchery na licytacje. Dziękujemy za wspólne granie do końca świata i jeden dzień dłużej! |
|
Wtorek, 03 Luty 2026 10:36 |
|
Z radością i dumą informujemy, że Franciszek Parzych, uczeń klasy 4 g, zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. W finale w Poznaniu zmierzy się jedynie 77 osób z całej Polski, które uzyskały najwyższe wyniki z części pisemnej i ustnej. Serdecznie gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy powodzenia w finale! |
|
Czwartek, 29 Styczeń 2026 10:34 |
|
Z radością informujemy o wynikach I etapu prestiżowego konkursu STEM PW, organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Naszą szkołę reprezentowało 25 uczniów, z których dwoje zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego: Aleksander Nadolny – 14,33 pkt (43. miejsce w rankingu), Szymon Augustowski – 12,67 pkt (81. miejsce w rankingu). Warunkiem awansu było zdobycie minimum 12,50 pkt. Konkurs jest ogromną szansą dla młodych pasjonatów fizyki, matematyki i informatyki – laureaci oraz wyróżnieni finaliści zyskują prawo do przyjęcia na studia w Politechnice Warszawskiej z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokich wyników, a za Aleksandra i Szymona trzymamy kciuki w kolejnych etapach! Opiekunami merytorycznymi Szymona byli: pani Beta Kotowska (matematyka), J.Kukuć (fizyka) oraz A.Szyszka (informatyka). Natomiast opiekunami Aleksandra byli: pani Joanna Król (matematyka), J.Kukuć (fizyka) oraz A.Szyszka (informatyka). |
|
Zmieniony: Wtorek, 03 Luty 2026 09:56 |
|
Wtorek, 20 Styczeń 2026 07:55 |
 Mimo tego, że w przestrzeni słychać jeszcze echo kolęd i czuć beztroskę świąt Bożego Narodzenia, chociaż jeszcze bolą nogi po dobrej zabawie studniówkowej przy dźwiękach disco polo, a myślami wybiega się do odpoczynku w zimowej aurze w czasie ferii, to są jednak osoby, które przezwyciężają to wszystko i nie przestają pracować oraz zdobywać znakomite wyniki w nauce.
Trzy uczennice z naszej szkoły w miniony czwartek wzięły udział w diecezjalnym etapie Olimpiady Teologii Katolickiej, której tegoroczne hasło brzmi "Chrzest i misja św. Ottona z Bambergu". Należy przypomnieć, że po etapie szkolnym w listopadzie wyłoniono czwórkę reprezentantów II LO w Ostrołęce: Martę Mosakowską z kl. IVe, Alicję Walesiak-Batalhę z IIe, Anię Fabiańską oraz Maję Mierzejewską z klasy IIIe. Z powodu choroby Alicja nie mogła niestety dojechać do Łomży, gdzie odbywał się drugi etap zmagań. Cieszymy się natomiast wielkim sukcesem Marty, która po raz drugi zdobyła możliwość wzięcia udziału w etapie ogólnopolskim. W tym roku bezkonkurencyjnie przeszła do niego z pierwszego miejsca!
Finał Olimpiady odbędzie się w Szczecinie w połowie kwietnia. Już teraz życzymy powodzenia. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym reprezentantkom za udział w Olimpiadzie. Mamy nadzieję, że seminaryjne pączki i kawa były smaczne, jak co roku.
Opiekę nad dziewczynami w trakcie Olimpiady sprawował ks. Emil Sasinowski, natomiast przejazd na miejsce konkursu zorganizowali rodzice, którym serdecznie dziękujemy (nie odstraszył ich mocno sypiący śnieg). Opiekunem merytorycznym uczennic był Sławomir Kęsicki. |
|
Zmieniony: Wtorek, 20 Styczeń 2026 07:58 |
|
Wtorek, 20 Styczeń 2026 07:50 |
|
W dniu 14 stycznia 2026r. odbył się etap rejonowy Olimpiady Zdrowia PCK. Podczas Olimpiady sprawdzana była wiedza i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Miło nam poinformować, że uczennica klasy IVE Marta Mosakowska uzyskała I miejsce i zakwalifikowała się do etapu okręgowego. Marcie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach. Koordynatorem olimpiady w II LO i opiekunem merytorycznym uczennicy jest p. Małgorzata Jarka.
|
|
Zmieniony: Wtorek, 20 Styczeń 2026 07:55 |
|
Piątek, 16 Styczeń 2026 12:39 |
|
Koncertem Kolęd dla Rodziców uczniów II Liceum, CANTILENA zakończyła już 15 stycznia, wcześniej niż w latach poprzednich, swoje kolędowanie, czyli okres w którym śpiewane są pieśni o narodzeniu Jezusa, Syna Bożego, zwane kolędami. (Okres ten kończy się tradycyjnie 2 lutego – uroczystością Matki Bożej Gromicznej ). Przyczyną skrócenia okresu kolędowego CANTILENY w bieżącym roku są wcześniejsze szkolne ferie zimowe w woj. mazowieckim. więcej ...
|
|
Zmieniony: Piątek, 16 Styczeń 2026 14:06 |
|
Więcej…
|
|
Czwartek, 15 Styczeń 2026 14:55 |
|
W dniu 10 stycznia 2026 roku odbyła się studniówka uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Ostrołęce. Ten wyjątkowy bal był symbolicznym rozpoczęciem odliczania 100 dni do matury i na długo pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów. Uczestniczyli w nim uczniowie, rodzice, wychowawcy, nauczyciele oraz zaproszeni goście, wspólnie celebrując ten szczególny moment w życiu szkoły. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, podczas której głos zabrał Dyrektor Szkoły oraz zaproszeni goście, kierując do maturzystów słowa gratulacji, życzeń i wsparcia przed nadchodzącymi egzaminami. Szczególnym momentem były podziękowania skierowane do wychowawców klas maturalnych za cztery lata opieki i zaangażowania w proces wychowawczy oraz edukacyjny uczniów. więcej ...
|
|
Zmieniony: Czwartek, 15 Styczeń 2026 15:11 |
|
Więcej…
|
|
Czwartek, 15 Styczeń 2026 13:13 |
|
Mam dla Was świetną wiadomość! Nasza szkoła dołączyła do konkursu, w którym możecie nie tylko rozwijać swoje umiejętności, ale także wygrać prawdziwe pieniądze - zarówno dla siebie, jak i dla naszej szkoły. Nagrody: ● 2 000 zł dla ucznia z największą liczbą certyfikatów ● 5 000 zł dla szkoły z największą liczbą certyfikatów ● Dzień Otwarty w siedzibie Microsoft dla Szkoły z największą liczbą certyfikatów więcej ...
|
|
Zmieniony: Wtorek, 17 Luty 2026 09:47 |
|
Więcej…
|
|
|