Sportowy Dzień Dziecka z UKS CLAN Ostrołęka
Piątek, 09 Czerwiec 2017 11:44

1 czerwca na obiektach sportowych  II LO i SP5 w Ostrołęce odbyła się kolejna edycja zawodów sportowo – rekreacyjnych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, których organizatorem był UKS CLAN Ostrołęka we współpracy z miastem Ostrołęka, II Liceum Ogólnokształcącym i Szkołą Podstawową Nr 5 w Ostrołęce. Wzięła  w nich udział liczna grupa dzieci i młodzieży z ostrołęckich szkół: SP Nr2, SP5, Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Klasycznego, I i II LO w Ostrołęce. Celem imprezy była: popularyzacja lekkiej atletyki, zachęta do aktywnego spędzania czasu wolnego, wdrażanie do współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji sportowej zgodnie z zasadami fair – play, a także wdrażanie do roli organizatora, sędziego, kibica oraz integracja dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rywalizacja przebiegała w konkurencjach lekkoatletycznych i rekreacyjnych (w biegu na 50m, biegu na 50m przez płotki, skoku  w dal, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą oraz  hula-hop i skakance) w trzech kategoriach wiekowych: A – Dzieci do 10 roku życia, B – Dzieci od 11 do 13 roku życia i C- Młodzież powyżej 13 roku życia i dorośli. Zwycięzcy za trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji w wymienionych kategoriach wiekowych otrzymali dyplomy oraz  nagrody wyróżniający się zawodnicy, a także Ci którzy, którzy dzielnie zmagali się ze swoimi słabościami. Nagrody wręczali Wicedyrektor II LO Pan Krzysztof Jankowski oraz trenerzy UKS CLAN. Wyniki zamieszczone poniżej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc i w organizację imprezy: władzom Miasta Ostrołęki, Dyrekcji i  nauczycielom szkoły SP5 i II LO, rodzicom naszych zawodników,  szkolnej obsłudze medycznej i technicznej oraz   uczniom klasy Ig i IIg. Zarząd Klubu UKS CLAN.