TEST COOPERA W OSTROŁĘCE DLA WSZYSTKICH
Wtorek, 20 Wrzesień 2016 06:52
   W sobotę 17 września na stadionie miejskim w Ostrołęce odbył się Test Coopera dla Wszystkich 2016 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki, pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki, Starosty Ostrołęckiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrołęckiego, Przewodniczącego NSZZ Solidarność Oddział Ostrołęka.
    Test Coopera bada poziom wydolności uczestników i polega na przebiegnięciu jak najdłuższego odcinka w ciągu 12 minut.
    W pierwszej edycji ostrołęckiego testu wzięło udział około 60 osób. Startujący zawodnicy pokonali w sumie 118 km 55 m, w tym kobiety 60 km 311 m, a mężczyźni 57 km 744 m. Średni pokonany dystans przez kobiety to 2071 m, a przez mężczyzn - 2624 m. Puchar najlepszego zawodnika otrzymał Adam Piątkowski, uczeń klasy Ig, który w ciągu 12 minut pokonał 3384 m. 11. miejsce w kategorii Kobiet zajęła Weronika Gasek z klasy 1f i 24. miejsce Julia Szcześniak z klasy IIe.