Szkolne Koło Caritas
Czwartek, 03 Grudzień 2015 10:44
Od siedmiu lat działa w naszej szkole Szkolne Koło CARITAS. Członkowie tego koła angażują się w różne akcje na rzecz potrzebujących. Jednym z wielu odbiorców działań członków koła jest Hospicjum Domowe CARITAS w Ostrołęce.
W ciągu roku szkolnego wolontariusze biorą udział w dwóch ogólnopolskich kampaniach społecznych na rzecz hospicjum: „Hospicjum to też Życie” oraz „Pola nadziei”. Również w tym roku 2 października młodzież klas I naszej szkoły pod opieką Pana Krzysztofa Jankowskiego posadziła żonkile na rabatce przy szkole. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, zostaną rozdane darczyńcom hospicjum w ramach akcji „Pola nadziei”.
25 października nasi uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt.: „Wędrówką życie jest człowieka” w ramach kampanii „Hospicjum to też Życie”. Program ten prezentowany był w Kościele Zbawiciela Świata o godz. 17.30, a w Kościele Farnym o 19.00. W programie udział wzięli: Joanna Baczewska (II g), Barbara Dzierlatka (II b), Wiktoria Bolc (III e), Bartosz Sznyter (I d); prezentację przygotował Aleksander Rycak (II d). Opiekunem grupy była Pani Agnieszka Wołosz. Jednocześnie w kościołach naszego miasta trwała zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny do ostrołęckiego hospicjum. Opiekunami Szkolnego Koła CARITAS są: Pani Beata Kotowska, Pan Krzysztof Jankowski i Pan Grzegorz Zawrotny.

Zmieniony: Piątek, 04 Grudzień 2015 08:53