IX Środkowoeuropejska Olimpiada Matematyczna
Poniedziałek, 07 Wrzesień 2015 06:51

Uczeń naszej szkoły Szymon Stolarczyk jako laureat LXVI Olimpiady Matematycznej brał udział w IX Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej w Koper na Słowenii. Szymek zdobył tam dwa medale:

• srebrny medal w zawodach zespołowych

• brązowy medal w zawodach indywidualnych

W zmaganiach IX Europejskiej Olimpiady Matematycznej uczestniczyło 60 osób z 10 państw po 6 uczestników z każdego państwa. Zgrupowanie młodzieży odbywało się w dniach 25.08 – 31.08. 2015 roku.

27.08.- zawody drużynowe (drużyna to zespół z danego kraju)

28.08.- zawody indywidualne

W pozostałe dni młodzież zwiedzała Słowenię i wymieniała doświadczenia olimpijskie z koleżankami i kolegami z innych krajów.

Szymon uczestniczył też w warsztatach na obozie matematyków w Mszanie Dolnej w okresie poprzedzającym Olimpiadę Środkowoeuropejską. Uczniowi klasy IId o rozszerzonym programie nauczania matematyki, fizyki, informatyki gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawca i nauczyciel matematyki - Teresa Gierwicz

Dyrektor Szkoły - Ryszard Kaliszewski