Rok szkolny 2015/2016
Czwartek, 03 Wrzesień 2015 09:52
 • Nowi nauczyciele: Agnieszka Łachacz - biologia.
 • Utworzono 7 oddziałów klas pierwszych:  1A (matematyka, fizyka, informatyka) – wychowawca A. Szyszka, 1B (j. polski, historia, WOS) – A. Wołosz, 1C (biologia, chemia, fizyka z autorskim programem Sz.P.Z) – A. Pragacz, 1D (matematyka, fizyka, informatyka) – B. Kotowska, 1E (biologia, chemia, matematyka) – A. Łomacz, 1F (matematyka, j. angielski, , fizyka lub geografia) – A. Chojnowska, 1G (matematyka, geografia, informatyka) – A. Długokęcka.
 • Stopnie awansu zawodowego uzyskali: na nauczyciela dyplomowanego – A. Młynarczyk, na nauczyciela mianowanego – J. Banaszek.
 • Pani Anna Mynyk znalazła się wśród 13 nominowanych do tytułu Nauczyciela Roku 2015. Uroczysta gala 14. edycji konkursu odbyła się 13 października 2015 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. W związku z tym wyróżnieniem nasza szkoła otrzymała okolicznościowy dyplom "Szkoła na Medal" .
 • 16 października w I LO w Wyszkowie odbyła się 14. edycja Konkursu Recytatorskiego Twórczości Cypriana Kamila Norwida. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice:
  - Izabela Kuligowska (kl. IIg) zajęła I miejsce (opiekun: p. A. Dzwonnik-Załęska)
  - Julia Pełtak (kl. IIb) otrzymała wyróżnienie (opiekun: p. A. Mroczkowska)
 • 21 października 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona.
 • 19 listopada 2015 r.już po raz szósty odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem "Nie daj się wypalić".
 • Nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za pracę w projekcie eTwinning "A journey to the USA". Europejska Odznaka Jakości (EOJ) przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning tym projektom, które w wyniku procesu selekcji zostały zaproponowane do Europejskiej Odznaki Jakości przez co najmniej jedno Biuro Kontaktowe NSS oraz co najmniej dwóch partnerów otrzymało już Krajową Odznakę Jakości.
 • 20 listopada2015r. po raz kolejny w murach naszej szkoły gościliśmy pracowników Politechniki Warszawskiej. Tym razem odwiedzili nas: prodziekan Wydziału Fizyki, pan dr inż. Przemysław Duda, pan mgr inż. Karol Kakarenko i pani mgr Katarzyna Hołownicka, prowadzili oni zajęcia z uczniami klas trzecich, realizującymi program nauczania fizyki w zakresie rozszerzonym.
 • 13 grudnia 2015 r. przedstawiciele społeczności naszego liceum wręczyli świąteczne prezenty, które zostały zakupione w ramach akcji „Szlachetna Paczka” dla jednej z wybranych rodzin.
 • 21 stycznia 2016r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta na zaproszenie Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rady Miasta Ostrołęki odbył się Koncert Noworoczny CANTILENY.
 • W lutym odbył się szkolny konkurs zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (obchodzonego na całym świecie 21 lutego). Chętni uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat prezentujący piękno polszczyzny. Nie zabrakło ciekawych i oryginalnych pomysłów.
 • 10 marca 2016 r. odbyły się XIV Prezentacje Edukacyjne organizowane przez Ochotnicze Hufce Pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Nasza szkoła przygotowała stoisko, na którym wyeksponowano sukcesy i osiągnięcia uczniów. Na podstawie opracowanych materiałów promujących nasze liceum oraz poprzez bezpośrednie  rozmowy z uczniami i nauczycielami możliwe było zapoznanie się z ofertą edukacyjną II LO w Ostrołęce  na rok szkolny 2016/2017.
 • W dniu 22.03.2016 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej dziewcząt o Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły.
  Zawody zakończyły się zwycięstwem klasy Ie. Na miejscu II i III uplasowały się kl. IIIe oraz drużyna łączona z klas IIIa i IIIg.
 • W dniu 7 kwietnia odbył się finał Konkursu Informatycznego INFOTEST2016. Naszą szkołę reprezentował Artur Załęski z klasy 2d plasując się na 7 miejscu na 81 osób. Do miejsca wśród finałowej trójki Arturowi zabrakło 0,34 punkta.
 • W dniu 13 kwietnia 2016 klasy I B i II E  wzięły udział w warsztatach organizowanych w ramach akcji edukacyjnej #befirst – bądź o krok przed rakiem.
 • 22 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się VIII Festiwal Nauki.
 • 22 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole turniej matematyczny dla klas pierwszych o formule konkursu matematycznego Naboj. Były to zawody drużynowe. Stanęło do nich siedem drużyn.
 • 23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę, której celem jest zainteresowanie uczniów książką poprzez zaprezentowanie ciekawostek z dziedziny księgarstwa i rynku wydawniczego. Imprezą towarzyszącą był konkurs dla uczniów na jak najatrakcyjniejsze przedstawienie ulubionej książki pod hasłem „Moja ulubiona książka”.
 • W kwietniu rozstrzygnięto konkurs na maskotkę Szkoły Promocji Zdrowia, którą został "Miś witaminka".
 • 31 maja 2016 r. w czytelni biblioteki szkolnej odbył się konkurs pod hasłem „Życie i twórczość Cypriana Kamila Norwida”. Podczas zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce - klasa II c: Aleksandra Czartoryska i Natalia Gąska, II miejsce - klasa II h: Agnieszka Puchalska i Kacper Śniadała, III miejsce - klasa II a: Alicja Roicka i Patryk Wiski.
 • 31 maja z okazji Światowego Dnia bez Papierosa na terenie szkoły zorganizowano  Heepening społeczny dotyczący e-papierosów, akcję profilaktyczną zorganizowała Pani Beata Samorajska koordynator programu "Szkoła Promocji Zdrowia".
 • W czerwcu zakończono projekt Delicious Quest-eTwinning realizowany we współpracy ze szkołą partnerską z Lugo (Włochy). Tematem przewodnim projektu były nawyki żywieniowe nastolatków,  zdrowa dieta oraz narodowe tradycje kulinarne Polaków, Włochów i Amerykanów.
 • Z końcem roku szkolnego nadeszła miła wiadomość z Bydgoszczy - Rada Artystyczna XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chórów po przesłuchaniu nagrań  utworów zgłoszonych przez CANTILENĘ postanowiła zakwalifikować nasz Chór do Finału Konkursu, który odbędzie się w dniach 23 - 25 października 2016 roku w Filharmonii Pomorskiej im. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.
 • IX Samorządowa Gala Uczniowska :
  - w kategorii najwyższa średnia ocen: Wiktor Kozon z kl. 2b (średnia ocen: 5,40),
  - w kategorii Wybitny talent: Bartłomiej Bemowski z kl. 2d,
  - w kategorii Wybitne osiągnięcia sportowe: Natalia Nalewajk z kl. 1c.
  Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Ostrołęki otrzymał Szymon Stolarczyk z kl.2d, który uzyskał tytuł laureata LXVI i LXVII Olimpiady Matematycznej.
 • 24 czerwca 2016 roku to dla naszego liceum nie tylko czas zakończenia roku szkolnego. W tym dniu pożegnaliśmy odchodzących na emeryturę: Pana Ryszarda Kaliszewskiego - Dyrektora II LO w latach 1991 - 2016, nauczyciela wychowania fizycznego, oraz Panią Elżbietę Zaborowską - nauczyciela języka polskiego, wiedzy o kulturze oraz wicedyrektora szkoły w latach 2003 - 2011.
 • Z dniem  31 sierpnia 2016 r. kończy się kadencja P. Anastazji Dzwonnik-Załęskiej na stanowisku  wicedyrektora szkoły.
 • W ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących 2016 nasza szkoła zajęła 236 (322 - 2015r.) miejsce w kraju oraz 57 (68 - 2015r.) w województwie mazowieckim. Przysługuje nam znak jakości "Srebrna Szkoła 2016".
 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała już po raz drugi Karolina Pędzich z klasy 3c, w tym roku wyróżnienie to wręczyła jej premier Ewa Kopacz 
 • W kolejnej edycji ogólnopolskiego  Rankingu Liceów STEM 2016 -  organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” od 2015 roku nasza szkoła zajęła 122. miejsce (w roku ubiegłym 160. miejsce).

Osiągnięcia:

-  IX Środkowoeuropejska Olimpiada Matematyczna w Koper na Słowenii - Szymon Stolarczyk  z kl.2d zdobył dwa medale: srebrny medal w zawodach zespołowych, brązowy medal w zawodach indywidualnych (op. T. Gierwicz)

-  LXVII Olimpiada Matematyczna - Szymon Stolarczyk z kl. 2d uzyskał tytuł finalisty (z wynikiem 100% (36/36p) i zakwalifikował się do zawodów III stopnia (op. T.Gierwicz)

-  LXVII Olimpiada Matematyczna - Szymon Stolarczyk z kl. 2d uzyskał tytuł laureata (z wynikiem 30/36p) (op. T.Gierwicz)

-  Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny: Szymon Stolarczyk kl.2d został laureatem, natomiast wyróżnienia uzyskali : Zalewski Krzysztof kl 1a, Cieślik Radosław kl.1d, Murach Bartosz kl.1d, Wójcik Piotr kl.2d, Grzeszczyk Mateusz kl.3a.

-  Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA - Szymon Stolarczyk z kl. 2d zajął II miejsce w kraju w swojej kategorii wiekowej.

-  XXXV Ogólnopolski Konkurs Chórów a’ Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy - CANTILENA zdobyła Srebrny Kamerton – Srebrny Medal  za zajęcie II miejsca (op. Henryk Gadomski)

-  XXVIII Olimpiada Filozoficzna - Ewa Aleksandra Ziemak z kl.3b uzyskała tytuł finalisty (op. A. Wołosz)

-  Mazowiecka Olimpiada Poliglotów - Olga Patoka z kl. 1f zakwalifikowała się do II etapu (op. B. Markowska)

- XVI  Olimpiada Szkół Promocji Zdrowia - w ogólnej klasyfikacji po zsumowaniu siedmiu konkurencji najlepszą po raz kolejny okazała się drużyna naszej szkoły.

-  I edycja międzyszkolnego konkursu językowego OJCZYSTY - DODAJ DO ULUBIONYCH. Najlepsze wyniki - III miejsce - uzyskały:
Aleksandra Dawidowicz z kl. Ic), Patrycja Maliszewska z kl. IIe, Olga Sulewska z kl. IIIb. (op. J. Banaszek, A. Wołosz)

-  Uczennica naszej szkoły - Natalia Nalewajk z kl. 1c zdobyła brązowy medal w kategorii junior - 55 kg na Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów Karate Kyokushin/Shinkyokushin.

Zmieniony: Wtorek, 31 Styczeń 2017 14:25