VIII Samorządowa Gala Uczniowska
Piątek, 26 Czerwiec 2015 07:34

24 czerwca 2015 r. w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się VIII Samorządowa Gala Uczniowska, podczas której uczniowie ostrołęckich szkół otrzymali nagrody oraz wyróżnienia od prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego.
Jak co roku wyróżniono uczniów w trzech kategoriach: wybitny talent, wybitny sportowiec i najwyższa średnia ocen w szkole. Przyznano również Nagrody Specjalne Prezydenta Miasta Ostrołęki (nagrody pieniężne) za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszego liceum:
- w kategorii najwyższa średnia ocen: Karolina Pędzich z kl. 2c (średnia ocen: 5,60),
- w kategorii Wybitny talent: Arkadiusz Chojnowski z kl. 2h,
- w kategorii Wybitne osiągnięcia sportowe: Łukasz Demby z kl. 2d.
Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Ostrołęki otrzymali:
- Daniel Gutowski z kl. 3d (laureat XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej, III miejsce i tytuł hiperona w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko", finalista Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Pangea", IV miejsce w województwie i 75. miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Alfik"),
- Szymon Stolarczyk z kl.1d (laureat LXVI Olimpiady Matematycznej, zakwalifikował się Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej w miejscowości Koper w Słowenii).
Wyróżnionym i nagrodzonym uczniom, ich rodzicom i opiekunom merytorycznym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu naukowym jak i w życiu osobistym.
Dyrekcja i społeczność szkolna II LO

Zmieniony: Poniedziałek, 06 Lipiec 2015 11:58