LXVI Olimpiada Matematyczna
Wtorek, 28 Kwiecień 2015 07:37

W dniach 13-14 kwietnia w Łomży odbył się etap centralny LXVI Olimpiady Matematycznej w którym wzięło udział 126 finalistów z całej Polski. Z dumą informujemy o sukcesie ucznia Naszej Szkoły. Szymon Stolarczyk (klasa Id – wychowawca i nauczyciel matematyki – Teresa Gierwicz) uzyskał tytuł Laureata LXVI Olimpiady Matematycznej, zajmując 14. miejsce wśród 42 laureatów. Sukces ten zwalnia Szymona z egzaminu maturalnego z matematyki, uprawnia do uzyskania wyniku 100% na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz daje wolny wstęp na wiele wyższych uczelni. Jako laureat etapu centralnego, uczeń klasy Id weźmie udział w Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Matematycznej, która odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia w miejscowości Koper na Słowenii, a także w obozie matematyków w Mszanie Dolnej.

Szymkowi i Jego rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawczyni Teresa Gierwicz

Dyrektor II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce Ryszard Kaliszewski